Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как вывести из почвы червяка, по-народному называемого "дротяник""

Муравей

Рекомендовані повідомлення

В этом году выкопали картошку и поняли, что процентов 60-70 надо выкинуть, так как она поедена желтоватым червяком, каким-то твёрдым, как в скорлупе. Моя мама сказала, что он называется "дротяник".С каждым годом в земле его больше и больше. Может кто-то знает способы избавиться от этого гада? Буду очень признательна за ценные советы, так как сама в саде-огороде "чайник", но очень хочу научиться.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В этом году выкопали картошку и поняли, что процентов 60-70 надо выкинуть, так как она поедена желтоватым червяком, каким-то твёрдым, как в скорлупе. Моя мама сказала, что он называется "дротяник".С каждым годом в земле его больше и больше. Может кто-то знает способы избавиться от этого гада? Буду очень признательна за ценные советы, так как сама в саде-огороде "чайник", но очень хочу научиться.

 

www.kumushka.com/household/vermin/2197-kak-pobedit-provolochnika.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.kumushka.com/household/vermin/2197-kak-pobedit-provolochnika.html

 

Приманки можно на проволоке и потом из земли выдергиваеш. Горчицу сеем осенью и перекапываем потом ранней весной и перекапываем. Если уж не в мочь можно и отравой ну скажем пол кила-кило любой крупы и пакет какого-то яда на жука сварить и замешать настоять и в землю. Шедевр, престиж тоже помогают

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Проще всего и надежнее - обрабатывайте клубни перед посадкой препаратами типа "Престиж".Я лично предпочитаю препарат "Броня",действует не хуже,но чувствительно дешевле.Они предназначены для борьбы с колорадским жуком,но с "дротяником",а заодно и с медведкой и с личинками хруща справляются прекрасно.За пару сезонов у себя я вывел всех этих нахлебников полностью.

Надежнее,но и дороже препарат "Антихрущ".Но тут уже поливается грунт,больше расход препарата - отсюда и разница в стоимости обработок.Зато вся гадость пропадает за месяц.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проще всего и надежнее - обрабатывайте клубни перед посадкой препаратами типа "Престиж".Я лично предпочитаю препарат "Броня",действует не хуже,но чувствительно дешевле.Они предназначены для борьбы с колорадским жуком,но с "дротяником",а заодно и с медведкой и с личинками хруща справляются прекрасно.За пару сезонов у себя я вывел всех этих нахлебников полностью.

Надежнее,но и дороже препарат "Антихрущ".Но тут уже поливается грунт,больше расход препарата - отсюда и разница в стоимости обработок.Зато вся гадость пропадает за месяц.

 

Престиж, броня, Шедевр.... и прочее держат в земле 45-60 дней.И апосля дротяник жрет ее почти налившуюся.. ТАк что ловушки и сидерировать осенью-весной хрестоцветами, лучше как за кордоном два раза горчицей (там еще и эфирные масла) он ейную не любит в отличие от злаковыхэ. Отравы на основе диазонона (базудина) очень стойкие-токсичные. А по сему иммиаклоприд )Шедевр,Престиж)-любой пакетик яда на жука (10 л воды) и пол кила любой крупы -кашу настоять и при посадке в землю. Луше конечно горох лущеный-его птички не трогают.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем вам травиться химией, лучше меньше, но без отравы.

1.О приманках вам уже писали

2. Уничтожить сорняки, особенно пырей: после сбора урожая посеять рожь, овес, горчицу ( ее особенно не любит проволочник). Мы в прошлом году на зиму посеяли рожь, весной перекопали культиватором, так полоть практически нечего было.

3.Из журнала: ведро песка+200-300г березового дегтя, настоять пока весь песок не пропитается, бросать в каждую лунку чуть-чуть.

1316572912_.jpg.19444c84861b414d03262b147b2a37b3.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Престиж, броня, Шедевр.... и прочее держат в земле 45-60 дней.И апосля дротяник жрет ее почти налившуюся.. ТАк что ловушки и сидерировать осенью-весной хрестоцветами, лучше как за кордоном два раза горчицей (там еще и эфирные масла) он ейную не любит в отличие от злаковыхэ. Отравы на основе диазонона (базудина) очень стойкие-токсичные. А по сему иммиаклоприд )Шедевр,Престиж)-любой пакетик яда на жука (10 л воды) и пол кила любой крупы -кашу настоять и при посадке в землю. Луше конечно горох лущеный-его птички не трогают.

А где Вы видели в моей рекомендации Базудин?Из-за его срока распада я его и не предлагал,хотя препарат довольно эффективный против грунтовых вредителей,и не только грунтовых.

Если танцевать от печки,то дротяник начинает активно питаться довольно рано,когда картофель только сажаем.И тут мы ему предлагаем его лакомство с отравой.За те 40 дней, что действует отрава на клубнях (акцентирую - ПОСАДОЧНЫХ клубнях,которые для еды уже непригодны), численность вредителя снижается почти до ноля.Молодые клубни остаются неповрежденными.

Если вредителя ну очень много,то после уборки урожая процедуре можно повторить.

Посевы сидератов - дело хорошее и нужное,но в основном для восстановления плодородия,а не борьбы с проволочником.Перед тем ,как что-то советовать другим,неплохо было бы этот метод проверить у себя на участке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем вам травиться химией, лучше меньше, но без отравы.

1.О приманках вам уже писали

2. Уничтожить сорняки, особенно пырей: после сбора урожая посеять рожь, овес, горчицу ( ее особенно не любит проволочник). Мы в прошлом году на зиму посеяли рожь, весной перекопали культиватором, так полоть практически нечего было.

3.Из журнала: ведро песка+200-300г березового дегтя, настоять пока весь песок не пропитается, бросать в каждую лунку чуть-чуть.

От химии при защите растений мы шарахаемся (большой привет некомпетентным или проплаченным Клубами органического земледелия журналистам!),но активно уминаем гамбургеры,мивину,чипсы и прочие г...(гадости,а вы что подумали?) и запиваем все Колой.

Но сельхозхимию никто вовнутрь принимать не рекомендует,и даже запрещают.И меры предосторожности при обработках обязательно указывают.

Пункт 3 - вообще из анекдота.Запах дегтя знаете?Картошку Вашу после таких рекомендаций только в компост.

Прошу прощения за резкость,но советы людей некомпетентных(речь не о предидущем ораторе,а о тех,кто советовал ему) не воспринимаю сам и Вам не рекомендую.Иначе рискуете многое потерять,в первую голову - доверие к людям.

Змінено користувачем V СЕРГЕЙ N
Добавление
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А где Вы видели в моей рекомендации Базудин?Из-за его срока распада я его и не предлагал,хотя препарат довольно эффективный против грунтовых вредителей,и не только грунтовых.

Если танцевать от печки,то дротяник начинает активно питаться довольно рано,когда картофель только сажаем.И тут мы ему предлагаем его лакомство с отравой.За те 40 дней, что действует отрава на клубнях (акцентирую - ПОСАДОЧНЫХ клубнях,которые для еды уже непригодны), численность вредителя снижается почти до ноля.Молодые клубни остаются неповрежденными.

Если вредителя ну очень много,то после уборки урожая процедуре можно повторить.

Посевы сидератов - дело хорошее и нужное,но в основном для восстановления плодородия,а не борьбы с проволочником.Перед тем ,как что-то советовать другим,неплохо было бы этот метод проверить у себя на участке.

Ну на счет сидератов- это как кому, в злаковых он полюбляет множиться, а горчица старое проверенное , ну не любит он ее =проверено опытом.. Диазонон он же базудин применяется во всех грунтовых инсекцидах практически.По осени ко мне обращается не один десяток труженников земли с проблеммой дротяника...Есть профи которые садят на продажу. И дело даже не в 35 грн. за флакон Шедевра, а втом, что грунтовые исекциды не решают эту проблему. Конкретно знаю людей - Бородянское направление которые двойным сидерированием горчицей решают почти на 99% проблему.Если сидерат злаковые то семена замачивают в отраве любой - полюбляет он проростающие злаки

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну на счет сидератов- это как кому, в злаковых он полюбляет множиться, а горчица старое проверенное , ну не любит он ее =проверено опытом.. Диазонон он же базудин применяется во всех грунтовых инсекцидах практически.По осени ко мне обращается не один десяток труженников земли с проблеммой дротяника...Есть профи которые садят на продажу. И дело даже не в 35 грн. за флакон Шедевра, а втом, что грунтовые исекциды не решают эту проблему. Конкретно знаю людей - Бородянское направление которые двойным сидерированием горчицей решают почти на 99% проблему.Если сидерат злаковые то семена замачивают в отраве любой - полюбляет он проростающие злаки

Вот и я о том же - сидератами мы НЕ ИСКОРЕНЯЕМ проблему.Ну не дохнут вредители от горчицы,и все тут!Просто мигрируют на более привлекательные для них растения.А потом возвращаются...

В итоге и Вы пришли к тому же,о чем я говорил("семена злаковых замачивают в отраве").ТОЛЬКО инсектициды(перечень я приводил выше) способны справиться с дротянкой кардинально.Ваше безапеляционное утверждение о том,что "грунтовые инсектициды не решают эту проблему" легко опровергается практикой. Без химии ,конечно,прожить можно,но только в "Таежном тупике".

Не делайте из химических средств защиты страшилки!При правильном применении новые химикаты вполне безопасны,если не есть их ложками.И соблюдайте сроки ожидания - и будет вам счастье!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот и я о том же - сидератами мы НЕ ИСКОРЕНЯЕМ проблему.Ну не дохнут вредители от горчицы,и все тут!Просто мигрируют на более привлекательные для них растения.А потом возвращаются...

В итоге и Вы пришли к тому же,о чем я говорил("семена злаковых замачивают в отраве").ТОЛЬКО инсектициды(перечень я приводил выше) способны справиться с дротянкой кардинально.Ваше безапеляционное утверждение о том,что "грунтовые инсектициды не решают эту проблему" легко опровергается практикой. Без химии ,конечно,прожить можно,но только в "Таежном тупике".

Не делайте из химических средств защиты страшилки!При правильном применении новые химикаты вполне безопасны,если не есть их ложками.И соблюдайте сроки ожидания - и будет вам счастье!

 

Я самый ярый сторонник химии.Ну не убьете вы дротяника приманками и протравленным зерном на 100%. Даже если слой грунта промочить отравой так на глубину см 20... Фос орг. химия (иммиаклоприд) сильные и доволе безопасное занятие для человека. Но вот 2-3 % популяции вредителей оную переваривают и дают потомство - которое уже требует дозу по более. Ну самое страшное для меня-это имунная система растения которая вырабатывает защиту на вредителя.... тот природный токсин (кураре, жуки, жабы и змеи ядовитые, растения ядючие) который мы потом потребляем. И думай. Может я преувеличиваю-человек тысячилетиями жил с природой в гармонии... Кстати не заметили, что сейчас без химии все червивое и гниет...Результат селекционеров и генетиков и нашего увлечения химией.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я самый ярый сторонник химии.Ну не убьете вы дротяника приманками и протравленным зерном на 100%. Даже если слой грунта промочить отравой так на глубину см 20... Фос орг. химия (иммиаклоприд) сильные и доволе безопасное занятие для человека. Но вот 2-3 % популяции вредителей оную переваривают и дают потомство - которое уже требует дозу по более. Ну самое страшное для меня-это имунная система растения которая вырабатывает защиту на вредителя.... тот природный токсин (кураре, жуки, жабы и змеи ядовитые, растения ядючие) который мы потом потребляем. И думай. Может я преувеличиваю-человек тысячилетиями жил с природой в гармонии... Кстати не заметили, что сейчас без химии все червивое и гниет...Результат селекционеров и генетиков и нашего увлечения химией.

Имидаклоприд - не фосфорорганика,а более новый класс неоникотиноидов,не вызывающий у вредителя привыкания.При ПРАВИЛЬНОМ(в который раз подчеркиваю!) применении не остается 2-3 % вредителя,выработавшего привычку к препарату.Это не голословное утверждение,а результат применения этих препаратов на своем участке.В живых остаются особи,не попробовавшие отраву.Потому обработку клубней надо производить и на следующий год,чтобы вывести дротянку навсегда.Но ведь препараты Броня(Престиж,Шедевр и т.д.)применяют для борьбы с колорадским жуком,а потому действие на дротянку у них побочное,хоть и очень эффективное.И применяю эти препараты я ежегодно.

Никаких защитных реакций против вредителей растение выработать само не в состоянии,иначе откуда бы появились ГМО? А вот то,что без химии все червивое и гниет...

Проблема не в химии,а в хозяевах растений.Почему не гниет и не червивое у серьезных хозяев?Правильно,они вовремя борются с проблемой.И не жалеют на это денег,кстати,не таких уж больших,если пересчитать на стоимость спасенного урожая.А их соседи,оправдывая свою лень или жадность вредностью химии,разводят у себя на участках болезни и вредителей.Не только себе,а и с Вами чтобы поделиться...

Не задумывались,почему в этом году такие дорогие овощи и фрукты?Потому что или погнили ,или посохли...А как же у тех,кто продает?У них что,погода другая была?

Сент-Экзюпери сказал:"Мы в ответе за тех,кого приручили".Научитесь относить это не только к животным,но и к растениям на ВАших участках.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 років потому...

Дротяник зимує в корінні злакових - може поруч межа з пирійом?

Закарпатський природний

цеоліт, рідке органічне добриво «Ріверм»,

препарати «Трихофіт» і «Гуапсин» та агро-

волокно можна отримати високі врожаї

високоякісної, органічної продукції над-

ранніх і ранніх сортів картоплі не тільки

на присадибних ділянках, а і на великих

площах, тобто на фермерських полях.

 

Добавлено через 1 минуту

Не зайве булоби знати ворога в лице

Жуки-ковалики мають довжину 6–8 мм. Жук-ковалик,

тому і ковалик (щелкун), що якщо його покласти на спину,

він різко, із клацанням відкидає голову назад і перевертаєть-

ся. Покривний колір: темно-бурий, буро-коричневий, темно-

фіолетовий, залежить як від виду коваликів, так і від ґрунту, де

він водиться. Живляться вони переважно пилком і нектаром

квітуючих рослин, не завдаючи їм особливої шкоди. В травні–

червні (на півдні в квітні - травні) самки відкладають по 30–40

яєць, а інколи і значно більше. Помічена закономірність, що

самки відкладають яйця в грунт у місцях, де зосереджені зла-

кові і пирій, тому що їхні личинки (дротяники) найбільше по-

любляють проросле насіння злаків та кореневища пирію. Яйця

відкладають у верхній шар ґрунту — у тріщини, під грудочки

землі, під купки бур’янів і рослинних залишків, залишених на

городі. Кладка білих дрібних яєць (0,5 мм) ведеться невелики-

ми купками (по 3—5 штук).

Через два тижні з’являються личинки, і починається їх-

ній ріст і розвиток. Вони люблять вологість, і кислий ґрунт.

При зниженні температури переселяються в нижні шари

ґрунту.

Залежно від погодних умов повний цикл розвитку личинок

триває 3–4 роки, до перетворення в дорослого жука. Личинки

отримали назву дротяники саме завдяки жорсткому й міцному

тілу, яке має довжину до 40 мм. Тіло дротяника вузьке, пружи-

нисте, черв’якоподібне, жовтого або жовто-бурого кольору, з

розвинутими трьома парами ніг: щелепи дуже міцні. Роздавити

його не вийде, можна тільки пальцями розірвати. Живляться

личинки винятково рідкою фракцією їжі, тому вимушені по-

дрібнювати й віджимати в декілька разів більше харчової маси,

ніж потрібно для нормальної життєдіяльності. Саме цим пояс-

нюється їхня ненажерливість й висока шкодочинність. Шко-

дять дротяники протягом усього циклу розвитку, але найагре-

сивніше – в останній.

У перший рік вони червоподібні, дрібні, мають ясно-жовте

забарвлення. Живуть у землі, харчуються підземними частина-

ми будь-яких рослин, не приносячи великої шкоди сільсько-

господарським культурам.

На другий-третій рік дротяники збільшуються, отримують

жовте або ясно-коричневе блискуче фарбування, стають дуже

шкідливими. Особливо вони агресивні навесні й восени, коли

ґрунт вологий. Бувають випадки, коли практично весь уро-

жай картоплі втрачає товарний вигляд внаслідок пошкоджен-

ня цим шкідником. Вони пошкоджують не тільки картоплю

 

Добавлено через 4 минуты

а і цибулю, моркву, жоржини, розсаду томатів, перцю та інші

культури. Вони знищують набряклі насіння, сходи, під’їдають

ніжне коріння й стебла. Дротяники вбуравлються в коренепло-

ди й бульби, проробляють у них ходи, відкриваючи шляхи для

проникнення в бульби збудників грибкових і бактеріальних

хвороб, викликаючи загнивання й роблячи їх непридатними

для зберігання.

Інколи дротяники наносять значно більшої шкоди, ніж ко-

лорадські жуки.

Напевно багато з вас, при чищенні картоплі, зустрічалися

з таким явищем звивиста чорна ниточка, що проходить через

картопляну бульбу. Таку червоточину неможливо забрати, не

розрізавши бульбу навпіл або на шматочки, а інколи її легше

викинути, чим вичистити. А наносить таку шкоду картоплі

саме дротяник.

Але проблема псування бульб торкається не стільки спо-

живачів, хоча кому хочеться платити за бракований товар,

а в більшій частині городників, що вирощують картоплю.

Якщо на 1 м2 виявлено 6–8 дротяників, то врожай бульб

може бути пошкоджений на 70–80%. Тому так гостро стоїть

питання про методи боротьби із дротяником, який пошко-

джує на ділянках не тільки бульби й підземні частини стебла,

але й посіяне насіння різних культур, коріння й сходи. При

відсутності культурних посадок шкідники охоче поїдають

коріння багаторічних бур’янів, таких як пирій повзучий, ку-

ряче просо й ін., заселяючи вологі ділянки з кислим ґрун-

том. На четвертий рік у червні-серпні з’являються лялечки

і через два-три тижні вони перетворюються на жуків. Далі

жуки відкладають яйця і цикл їх розвитку знову повторюєть-

ся. При цьому розмножуються жуки як у відкритому ґрунті,

так і в теплицях. Зимують у шарі ґрунту 20–30 см і глибше.

Заходи боротьби з дротяником

Боротися із дротяником важко. Але робити це потрібно

систематично.

Для боротьби з жуками-коваликами, насамперед з їхніми

личинками – дротяниками, вчені пропонують чимало спосо-

бів: внесення отрутохімікатів у грунт, розкладання отруєних

принад тощо.

Безперечно, хімічні способи мають свої переваги, вони

швидкодіючі й ефективні, щоправда, знищувати пестицидами

шкідників, які живуть у грунті, складно, до того ж небажано

забруднювати його отрутами. Більше того, при застосуванні

отрутохімікатів неможливо виростити органічну, екологічно

чисту продукцію. Тож, аби позбутися ненажерливих дротяни-

ків, краще створювати умови, несприятливі для їхнього роз-

множення і життя.

Дехто вважає по іншому. Якось на виставці один відвідувач

сказав:

– А мені на дротяника плювати з високої дзвіниці; не са-

джаю нічого що він їсть і все чудово, проблем нуль.

Все це так, але далеко не все, що ми купуємо в магази-

ні чи на базарі можна споживати без шкоди для власного

здоров’я.

 

 

Добавлено через 4 минуты

Засоби захисту, що сприяють вирощуванню

органічної, екологічно чистої продукції

Розпушування ґрунтів

Усі види механічного обробітку полегшують доступ в грунт

природніх ворогів дротяників – комах, які знищують яйця та

личинки коваликів. Окрім цього, розпушування міжрядь по-

сівів чи насаджень картоплі у період наявності в грунті яєць,

лялечок та появи молодих личинок призводить до загибелі

яєць від висихання, а дорослих шкідників – від механічних по-

шкоджень.

Важливе значення у боротьбі з дротяниками має рання

культивація навесні та послідуюче дворазове боронування,

систематичне знищення бур’янів, періодичне розпушування

міжрядь у період утворення лялечок (червень-липень).

Є ще один спосіб: під час культивації пустити курей. Вони

виберуть усе живе.

Недоліки: не в усіх є кури, і якщо довго ходять, знову втрам-

бують землю, нариють ям та ще й позбирають черв’яків в по-

верхневому грунті.

Розкислення ґрунтів

Найкращий розкислювач ґрунтів є Закарпатський природ-

ний цеоліт. В цьому плані ніщо не може порівнятися з цеолі-

том. Тому не випадково про цеоліт ми ведемо мову в кожному

номері журналу. Норма одноразового внесення цеоліту на лег-

ких ґрунтах 100–150 кг, на середніх – 150–200 кг, на важких –

200–250 кг на 1 сотку (фракція 1–3 мм). На відміну від вапна

і крейди цеоліт вноситься 1 раз на 10 років. Якщо врахувати

витрати на внесення вапна протягом 10 років, а це буде 5 разів,

вартість вапна, то буде економічно доцільніше застосовувати

цеоліт. Усі читачі журналу «Агросвіт України», що звертаються

за тел. 067-656-59-39, мають можливість закуповувати цеоліт

за низькими цінами.

Окрім розкислення цеоліт позитивно впливає на струк-

туру ґрунтів, насичує рослини багатьма мікроелементами та

зберігає вологу, що дуже важливо в період засухи. На сильно

зволожених ґрунтах він попереджує розвиток кореневої гни-

лі. Тобто, цеоліт позитивно впливає на рослини як в період

засухи, так і в дощове літо.

Корисне внесення деревного попелу (до 1 л/м2) восени під

культивацію ґрунту або всипати його під час садіння бульб по

жмені в кожну лунку. Ефективність цього заходу буде ще біль-

шою, якщо до попелу домішати невелику кількість нафталіну

або іншої речовини з різким запахом, наприклад, розтертих на

порошок сухих квітів пижми.

Можна значно знизити кількість дротяників, вносячи в грунт

подрібнені шлаки (від спалювання вугілля) 1 л на 1 м2.

Суттєво знижує кількість дротяників внесення в грунт пе-

ремеленої шкарлупи яєць.

Деякі городники поливають лунки слабким розчином мар-

ганцевокислого калію (6 г на 10 л води) або кладуть на кожну

картоплину пучок зібраного за зиму лушпиння цибулі. Щоб

уникнути пошкоджень молодих рослин картоплі, їхні сходи

на невеликих ділянках можна поливати розчином марганцівки

(3–5 г на 10 л води) із розрахунку 0,5 л на кущ.

Полив марганцівкою, для боротьби із дротяником, засто-

совуйте тільки на нейтральних і лужних ґрунтах – на кислих

надлишок марганцю може зашкодити молодій розсаді, викли-

кавши опік. Тож майте це на увазі.

Сівозміна

Важливим засобом у боротьбі із дротяником є зміна

культур. Справа в тому, що дротяник, як правило, не вра-

жає культуру, що росте на даній ділянці тільки перший рік.

Тому на картопляних ділянках, заражених дротяником,

слід вводити сівозміни. У цьому випадку на частині площі

картоплю не саджають, а висівають бобові культури (суміші

вика — овес, горох — овес або люпин), добре посіяти гречку

чи ярий ріпак. В даному випадку ми маємо багато позитив-

них моментів.

Змінено користувачем Габузино
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какой-то непонятный переход с темы дротяника на цеолит. Текст кусками... Так что, раскисление грунта поможет избавиться от проволочника? Т.е. вы утверждаете, что на щелочных грунтах его нет?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже приємно, що комусь це цікаво.

Я не прихильник комусь щось нав"язувати. Просто на виставці у редакторів журналу дорогущого придбав ще дорожчого диска і без зазіхання на авторство виклав думку авторів Вам - не пропадати ж добру. Це лише стаття з професійного журналу, а тест я перевірю наче послідовно загружав.

По-перше, шкідливі комахи і багато інших ґрунтових меш-

канців, в тому числі і дротяники, зазвичай не пошкоджують

рослини, що знаходяться на ділянці перший рік (у них ще не

адаптована травна система до нового корму, що веде до загибе-

лі більшості шкідників).

По-друге, чергування рослин дає можливість окультурити

грунт і збагатити її азотом, причому не мінеральним, а біоло-

гічним, екологічно чистим.

Правильна сівозміна дозволяє повністю відмовитися від

використання пестицидів. Наприклад, чергування бобових і

різних просапних культур — кращий спосіб боротьби не тільки

з комахами-шкідниками, але і бур’янами. Цей шлях — найго-

ловніший в землеробстві, дає екологічно чисті продукти хар-

чування.

Знищення пирію та

злакових багаторічних трав

Масова поява личинок посівного ковалика пов’язана із зла-

ковою рослинністю (насамперед із злаковими багаторічними

травами, зокрема пирієм повзучим). Пирій повзучий як інші

злакові багаторічні трави – це щось на зразок шоколадки для

жука-ковалика.

Останнім часом навколо міст і селищ інтенсивно освою-

ються «новими українцями», дачниками та городниками землі,

які раніше не були в користуванні. Це лісові вирубки, пустирі,

пагорби, прибережні зони й т.п. Такі землі дуже засмічені пи-

рієм і величезною кількістю жуків-коваликів та їхніх личинок,

які завдають значної шкоди усім городнім культурам, а в осо-

бливості картоплі.

Як уже говорилось раніше, личинки (дротяники) найбіль-

ше полюбляють проросле насіння злаків та кореневища пирію,

а тому самки відкладають яйця в грунт у місцях, де зосередже-

ні ці рослини. Тому, аби позбутися ненажерливих дротяників,

необхідно створювати умови, несприятливі для їхнього роз-

множення.

Важливе значення у боротьбі з дротяниками має система-

тичне знищення багаторічних бур’янів, особливо пирію. Чисті,

не забур’янені посіви культурних рослин — не тільки запору-

ка високої урожайності, а й ефективний засіб проти багатьох

шкідників (в тому числі дротяника) і хвороб.

На городах і дачних ділянках найбільш поширений ручний

спосіб видалення бур’янів. Це важка праця, яка потребує ба-

гато часу. Перекопуючи землю лопатою чи розпушуючи грунт

плоскорізом Фокіна, видаляють кореневища пирію та інших

багаторічних бур’янів. Знищують бур’яни також у процесі до-

гляду за посівами з весни і до пізньої осені. Складно справи-

тися з цією задачею навіть на шести – десяти сотках, а що вже

говорити про фермерські поля.

Варто зауважити, що всю процедуру по боротьбі з пирієм і

іншими багаторічними рослинами можна завершити за один

рік як на дачній ділянці, так і на фермерському полі не докла-

даючи великих зусиль застосувавши біодеструкцію залишків

попереднього врожаю і посів сидератів.

Біодеструкція залишків

попереднього врожаю

В рекомендаціях майже усіх видань України і в Інтернеті для

боротьби з дротяником і багаторічними бур’янами, в тому чис-

лі і пирієм рекомендується глибока оранка. Це шлях в нікуди…

Чим глибше ви орете, тим складніше і витратніше боротися з

бур’янами. Якщо ви хочете позбавитися бур’янів і дротяника,

не застосовуючи отрутохімікати, то вам необхідно відмовити-

ся від оранки, замінивши її розпушуванням ґрунту за допомо-

гою швидкісної грунтообробної техніки. Найефективнішою є

швидкісна грунтообробна техніка ВАТ «Хмільниксільмаш». На

дачних і присадибних ділянках застосовуйте мотокультивато-

ри. В 80% дачники і селяни, купивши мотокультиватор, зго-

дом з’ясовують, що вони придбали не те, що їм потрібно. Тож

коли ви збираєтеся придбати мотокультиватор, скористайтесь

порадами консультативної служби редакції журналу «Агросвіт

України» за тел. 067-656-59-39.

Забудьте про спалювання рештків попередніх культур і

бур’янів. Техніка ВАТ «Хмільниксільмаш» забезпечить подріб-

нення рештків попередніх культур, а такі препарати як Трихо-

фіт і Гуапсин перероблять їх на гумусні речовини.

Як ви вже знаєте з попередніх статей Трихофіт і Гуапсин —

це комплекс біологічних препаратів по деструкції соломи й

стерні, бур’янів і рештків інших сільськогосподарських куль-

тур, в тому числі і кукурудзи та соняшника, у результаті якого

аграрій одержує вдобрене поле з основним запасом NPK і мі-

кроелементами.

При збиранні врожаю зернових культур на полі залишаєть-

ся солома й стерня (близько 5 тонн на гектар). При наявності у

комбайнів подрібнювача солома під час обмолоту розкидається

по полю й, безпосередньо перед забиванням у грунт дисковою

бороною, обприскується розчином препаратів ТРИХОФІТ і

ГУАПСИН .

Нагадуємо вам, що у середньому в сухій речовині соломи

злакових культур утримується 90% клітковини, 0,5% азоту, 0,25

фосфору, 0,8% калію, а також мікроелементи. З 5-ти тонн со-

ломи в грунт вертається до 40 кг/га калію, 66 кг/га азоту, 20 кг/

га фосфору. Виходячи зі змісту живильних речовин у пропо-

нованих хімічною промисловістю добрив, це порівняно із вне-

сенням 80 кг/га калійних добрив, 190 кг/га азотних, 40 кг/га

фосфорних у фізичній вазі туку. Але ці живильні елементи бу-

дуть доступні для рослин тільки через 4 — 5 років після повного

розкладання соломи.

Запропонована технологія прискорює процес розкладання

соломи в сотні разів, даючи можливість протягом 3—4 тижнів

бачити часткову деструкторизацію соломи і стерні.

Препарат ТРИХОФІТ є біодеструктором соломи й целю-

лозомістких матеріалів. За рахунок своєї високої біологічної

активності препарат швидко освоює органічний субстрат, ак-

тивно розкладає органічні сполуки, бере участь у процесах ам-

моніфікації й нітрифікації, підсилює мобілізацію фосфору й

калію, збагачуючи грунт рухливими поживними речовинами,

які стають легкодоступними для рослин.

Бактерії препарату ГУАПСИН азотфіксують азот повітря,

підсилюючи нагромадження біологічних азотних добрив. При

цьому поліпшується фізико-хімічна властивість ґрунту, у тому

числі й структурний стан.

Солома здатна робити чудо. Одна тонна соломи по вмісту

органічної речовини еквівалентна 3—4 тоннам гною. Покращу-

ється й ґрунтозахисна роль соломи при перемішуванні її з верх-

нім шаром ґрунту. Це є збільшення запасів продуктивної вологи

й зниження розмірів випаровування вологи із ґрунту, а також

гарна проникність опадів і поливної води в грунт, що у свою

чергу знижує розвиток захворювань кореневими гнилизнами.

Крім забезпечення поживними речовинами ґрунту цей

стерньовий комплекс виконує й інсекто-фунгіцидну функцію,

пригнічуючи при цьому чисельність фітофагів до безпечного

рівня для всіх зелених насаджень.

Ці препарати можна застосовувати для переробки рештків

інших культур, в тому числі і пирію та багаторічних бур’янів.

Норми витрати препаратів на 1 га: 6 л Трихофіту і 3 л Гу-

апсину розчинити в 300 л. Отриманим розчином препаратів

обприскати подрібнені рештки культур безпосередньо перед

культивацією.

Застосування препаратів Трихофіт і Гуапсин сприяє не тіль-

ки біодеструкції рослинних залишків, а і зничтожує яйцеклад-

ки жука-ковалика та його личинки на першому році їхнього

життя. При цьому гинуть вовчки (медведки) та інші шкідники

рослин.

По завершенні культивації (розпушування ґрунту) посійте

сидерати – гірчицю білу, ріпак ярий тощо. Ці культури — при-

родний гербіцид, вони надійно захищають посіви від бур’янів,

насамперед від пирію.

Перед посівом сидератів чи інших культур (при сівозміні)

обробіть насіння 5% розчином рідкого органічного добрива

«Ріверм». Це особливо важливо робити влітку, коли запаси

вологи в грунті мінімальні. Оброблене насіння необхідно від-

разу ж висівати. Висівають дещо підвищену норму насіння

гірчиці — 30 кг/га (300 г на сотку).

Дослідження показують, що непроростання насіння може

бути обумовлене різноманітними причинами. Одна з них во-

донепроникність оболонки насіння. Одним з факторів, що лі-

мітують проростання насіння, а також вегетативних органів,

може служити недостатня проникність їх покривних тканин

для кисню. Низька проникність оболонки подовжує період

спокою насіння і несприятливо позначається на їхній схо-

жості.

«Ріверм» насичений іонами мікроелементів, які сприяють

активності ферментів при розщепленні складних з’єднань, за-

безпечує високу схожість насіння і наступний розвиток паро-

стків.

В обробленому розчином «Ріверму» насінні відбувається

обмін позитивними й негативними зарядами між внутрішньою

й зовнішньої сторонами оболонки, до моменту набрякання

білка.

 

Добавлено через 24 минуты

При набряканні білка оболонка розривається, і волога

надходить усередину насіння. Це збільшує інтенсивність і од-

ночасність сходів, а головне енергію росту. Навіть за посухи

насіння має достатньо енергії, щоб нормально проростати до

14–22 днів. Оброблене насіння ніби потрапляє у своє природне

середовище, необхідне для його повноцінного розвитку.

Найбільш ефективним, є застосування 1,5–2% розчину

«Ріверму» для позакореневої підгодівлі, у період, коли сформо-

вана перша пара листків висіяних сидератів.

Використання «Ріверму» сприяє демінералізації ґрунту. Ак-

тивізує розвиток азотофіксіруючих бактерій, що значною мі-

рою підвищує родючість ґрунту.

Правильно застосований «Ріверм» забезпечує стійкість рос-

лин до посухи, підвищує врожайність, при цьому поліпшуючи

якість сільськогосподарської продукції, роблячи Ваш урожай

екологічно чистим.

Сходи з’являються через 8—10 днів, а через 35—40 днів

гірчиця щільно вкриє землю. Під її шатром ви не знайдете

бур’янів. Кореневища пирію потрухнуть і втратять здатність

відростати. Вирощену зелену масу гірчиці дискують або при-

копують у грунт, подрібнивши її лопатою. Висіваючи гірчицю,

ви не тільки позбудетеся пирію, а ще й збагатите грунт органіч-

ною масою.

Восени безпосередньо перед культивацією обробіть сидера-

ти препаратами Трихофіт і Гуапсин. Норми витрати препаратів

на 1 га як і в попередній раз по решткам попереднього врожаю:

6 л Трихофіту і 3 л Гуапсину розчинити в 300 л.

Весною робиться культивація з появою сходів бур’янів і за-

лишків пирію а через 5-8 днів боронування в два сліди.

Після боронування висаджується картопля середньости-

глих або пізньостиглих сортів за технологією наданою в журна-

лі «Агросвіт України» № 1,2/2012 або на диску CD-R «Агротех-

нологія вирощування органічної, екологічно чистої картоплі».

Висновок: застосовуючи агротехнологію поверхневого об-

робітку ґрунту в комплексі з сівозмінами, використовуючи

препарати Трихофіт, Гуапсин, «Ріверм» і Закарпатський природ-

ний целіт можна без застосування отрутохімікатів позбавитися

від пирію, інших багаторічних бур’янів і дротяника.

Інші способи боротьби з дротяником

Чудові результати дають принади, які виловлюють дротя-

ників. Рано навесні, до початку садіння картоплі, розкладають

принади з розрізаної картоплі, буряків та моркви. У розрізані

частини бульб (коренеплодів) втикають дерев’яні палички і за-

глиблюють їх на 10–15 см. Через кожних 2-3 дні принаду ви-

ймають, вибирають дротяників, які там зібралися, згодовують

їх курам або знищують. На шматочках принади відновлюють

зрізи, збризкують водою і закопують на ту ж глибину в інших

місцях.

Можна збирати жуків, розклавши навесні у міжряддях кар-

топлі купки соломи, сіна або вирваного бур’яну. Періодично

ці купки перевіряють і знищують жуків, спалюючи солому і

бур’ян. В таку пастку попадають не тільки жуки і їх личинки, а

і інші шкідники. Якщо ж такі пастки із соломи і бур’яну ство-

рити восени після збирання врожаю, то навесні в цих місцях

можна зібрати велику кількість шкідників.

Можна виловлювати дротяників, застосовуючи принаджу-

вальні посіви ячменю, вівса, пшениці, кукурудзи. Ці культури

висівають відразу ж після садіння картоплі в міжряддях по 4–5

зерен у гніздо з відстанню між гніздами 50–80 см. Після появи

сходів рослини виривають разом із дротяниками, яких потім

знищують.

Деякі городники на густо заселених шкідниками ділянках

2–3 роки підряд висівають гірчицю, ріпак, просо, квасолю,

горох, боби, льон, люпин, які менше пошкоджуються дротя-

никами.

Під час культивації, посадки картоплі та підгортання необ-

хідно збирати дротяників і знищувати їх. Можна також збирати

їх і при зборі врожаю.

Звичайно, ці способи ефективні, але трудомісткі. Тому,

знищення дротяників за допомогою пасток-принад можливе

тільки на невеличких ділянках.

Підготував Володимир Тарасюк

 

 

Амінь.

Вибачте може когось нагрузив, але якщо комусь стане в пригоді - буду щасливий. Може зустрінемось на Зеленому ярмарку 25 числа.

 

Добавлено через 17 минут

Дуже приємно, що тема викликає інтерес - на авторство не претендую, але харч для родумів є і безкоштовний для Вас - я вже заплатив.

Кроти - дуже милі істоти, коли сплять, але вони працюють цілодобово і поїдають стільки хробаків, скільки важатьсамі.

Наче все так прекрасно, але ми в реальному житті панове.

Кроти мають ідеальний нюх - вони можуть з точністю до сантиметра вирахувати розташування птичого гнізда, вискочити на мить, вхопити безпорадне пташеня і знову впірнути у своє підземелля.

Головна їжа цього хижака - дощові хробаки - він їх чує за кілометр, і поки є волога і є хробаки - він стільки шкоди наробить на городі.

Вовчків зубастих, та дротяників в панцирах він не полюбляє.

Хрущів - дешевше кота навчити їсти - бувало таке.

А дротяників залишають Вам і Вашим братам меншим.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какой-то непонятный переход с темы дротяника на цеолит. Текст кусками... Так что, раскисление грунта поможет избавиться от проволочника? Т.е. вы утверждаете, что на щелочных грунтах его нет?

 

У меня на поле рн почвы 8,3 и проволочник присуствует, так, что привязка проволочника к кислым почвам не состоятельна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня на поле рн почвы 8,3 и проволочник присуствует, так, что привязка проволочника к кислым почвам не состоятельна.

 

Приємно, що хтось не байдужий. Я не автор - це рзумні мужі пропонують варіанти для полегшання долі.

Я ж прихильник використовуючи варіанти висадити білу гірчицю - дуже багато позитивних відгуків від реальних людей.

а те, що дротяник зимує у коренях злакових це я не раз споглядав викопуючи пирій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...