Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підозра на підтікання даху, утеплення мансарди

назар1305

Рекомендовані повідомлення

Добрий день, шановні форумчани!

Планую утеплювати мансарду, потребую Ваших порад.

Додані фотографії були зроблені в середені жовтня під час дощу. Таке враження, що весь дах протікає. Чи може бути що це конденсат? У середені вересня заливав стяжки. В кінці листопада закликав майстрів (не тих що робили мені дах - так би мовити, незалежних) щоб глянули на дах, в цей час потьоків не було. Лазили на дах, проблем не побачили. Сказали, що це швидше за все конденсат, порекомендували прорізати мембрану на коньку для кращого провітрювання. Які Ваші думки?

Друге питання: Дерево для даху перед будівництвом було погано поскладане і як видно на одній з фотографій, деякі крокви мають "потемніння" від "запрілості" дерева. Перед будівництвом даху все дерево обробляв вогне-біозахистом, зараз знову обробляю біозахистом там де це можливо. Чи впливають такі "запрілості" на міцність деревини, і чи не пошкодять утеплювач?

Утеплювати мансарду планую наступним чином (від мембрани до низу):

- скловата Ursa PureOne - 50мм (Роквулу товщиною 50мм не знайшов)

- Rockwool в рулонах - 100мм

(це між кроквами, відстань між ним різна, тому утеплювач в рулонах)

Потім впоперек до крокв ще 100мм Rockwool в плитах. Для цього планую перпендикулярно до крокв кріпити брус висотою 10см та шириною 5 см.

Чи можна так робити? Як кріпити брус?

Потім паробар'єр, гіпсокартон.

Чи потрібно пароізоляцію давати по всіх кімнатах, чи тільки у "вологих" приміщеннях? На рекламках Роквулу пишуть, що тільки у вологих приміщеннях.

Чи повинен бути зазор між гіпсокартоном та паробар'єром?

 

Буду вдячний за Ваші поради

IMG_20161022_173615.thumb.jpg.45efa2eeeffee9c67776f80d9250bdc1.jpg

IMG_20161022_173515.thumb.jpg.dcb1df2a63c2fc2611550ff41d51ad08.jpg

IMG_20161117_111458.thumb.jpg.2706249146123c8f97712de1d85f2dbf.jpg

IMG_20161022_173633.thumb.jpg.c5bc3e9a92bf3dec33bc7b977d61375a.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таке враження, що весь дах протікає. Чи може бути що це конденсат?

Так не буває. Я не знаю що потрібно зробити з дахом, що б він протікав рівномірно і по всій площині. Це однозначно конденсат.

У середені вересня заливав стяжки.

...а це причина його виникнення. Під час випаровування стяжки виділяється велика кількість вологи і вся вона осідає на холодній поверхні. Оскільки у Вас єдиний бар`єр для тепла мембрна - то і весь видимий конденсат збирається там. До наступної зими висохне, якщо Ви не надумаєте ще в холодну пору якусь штукатурку зробити. :)

Сказали, що це швидше за все конденсат, порекомендували прорізати мембрану на коньку для кращого провітрювання. Які Ваші думки?

Мемрана досить добре виводить водяну пару, тому прорізати її в коньку зайве. Тому що коли одного разу задує сніг під коньок, то другого рівня захисту вже не буде.

 

деякі крокви мають "потемніння" від "запрілості" дерева.Чи впливають такі "запрілості" на міцність деревини, і чи не пошкодять утеплювач?

Це характерне явище для молодої свіжоспиляної деревини. На міцність і екологію не впливає. Можна жити й так. Якщо воно Вас геть не влаштовує, то є багато відбілювачів для деревини (зазвичай на основі хлору) обробите і буде як нове.

Утеплювати мансарду планую наступним чином (від мембрани до низу):

- скловата Ursa PureOne - 50мм (Роквулу товщиною 50мм не знайшов)

- Rockwool в рулонах - 100мм

(це між кроквами, відстань між ним різна, тому утеплювач в рулонах)

Потім впоперек до крокв ще 100мм Rockwool в плитах. Для цього планую перпендикулярно до крокв кріпити брус висотою 10см та шириною 5 см.

Чи можна так робити? Як кріпити брус?

Можна. Але прив'язуватися до розмірів крокв не варто. Як правило більш якісний утеплювач випускається в матах. А криво покласти Вам зможуть будб який утеплювач - хоч в рулонах хоч в матах. Тут би рекомендував звернути увагу в першу чергу на якість укладки утеплювача. Він має лежати рівно і без щілин взагалі. Чим більшу педантичність Ви проявите в цьому питанні, тим більше шансів, що утеплення не доведеться переробляти. І кожен рік в мене є замовники яким уже не сила жити в холодному будинку, і вони готові зробити все спочатку. А в жилому будинку це зробити не так просто. Тому рекомендую найбільшу увагу звернути саме на утеплення.

Щодо матеріалу, то не тільки Роквулом багатий світ. Зверніть увагу на Parok UNS-37. З того що в нас є на ринку - це найкращий варіант.

Як кріпити брус?

Наприклад, гвинтом для дерева довжиною 150-200мм. Варіант 2 - через монтажні кутики.

 

Чи потрібно пароізоляцію давати по всіх кімнатах, чи тільки у "вологих" приміщеннях? На рекламках Роквулу пишуть, що тільки у вологих приміщеннях.

Так згідно розрахунків в будинку утепленому мінеральною ватою можна обійтися без пароізоляції. І навряд чи з конструкцією даху щось від цього станеться.

Але:

1. Взимку в більшості будинків вологість повітря зазвичай менже необхідного для здорового життя на 10-20%. І люди готові купувати дорогі зволожувачі повітря, щоб якось виправити цю ситуацію.

2. Пускаючи вологу в утеплювач, Ви знижуєте його теплоізолюючі властивості. Тобто при рівних інших умовах, без використання пароізоляціі Вам знадобиться більша товщина утеплювача.

3. Герметичність конструкції. Без пароізоляції при більш менш сильному вітрі будинок буде більше продуватися, тому що мембрана закриває утеплювач далеко не з усіх сторін. Це знову втрати тепла.

4. Мінвата складається з дуже тонких волокон, які при торканні до неї розлітаються в повітрі. І цим не дуже приємно дихати. Без пароізоляції , поки не зашиєте гіпсокартоном це все буде постійно в приміщенні. А після того як зашиєте, в стелі ще будуть отвори для світильників, і ще можливо багато чого.

На основі цього всього, я не бачу причин не ставити пароізоляцію.

Вирішувати Вам.

 

Чи повинен бути зазор між гіпсокартоном та паробар'єром?

Зазор не потрібен. Між гіпсокартоном і паробарєром буде майже однакова температура, і ризику виникнення конденсату немає. Власне навряд чи в Вас вийде прикрутити гіпсокартон до крокв, оскільки це буде трохи кривувато. Як правило для гіпсокартону роблять окремий каркас, тому зазор виникне автоматично. І ще часто електрики прокладають проводку саме в цьому місці, тому зазор там не завадить.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую за змістовну відповідь.

 

прорізати її в коньку зайве. Тому що коли одного разу задує сніг під коньок, то другого рівня захисту вже не буде.

Нажаль, вже прорізав. На коньку давав паралонові ущільнювачі. Чи повинні вони даватися, чи все-таки на коньку повинно вільно продуватися. Після того, як прорізав мембрану, побачив, що в деяких місцьях ущільнювач відсутній і трохи задуває сніг.

Щодо матеріалу, то не тільки Роквулом багатий світ.

Зараз я придбав Роквул в рулонах товщиною 100мм на всю площу мансарди. Оскільки мені ще потрібно 150мм, зверну увагу на запропонований Вами матеріал. В матах, це Ви маєте на увазі в рулонах?

Наприклад, гвинтом для дерева довжиною 150-200мм. Варіант 2 - через монтажні кутики.

Чи не пошкодить даху додаткова вага від таких брусів? Бачив відео, де нижній до приміщення шар вати кріплять (прижимають) направляючими для гіпсокартону. Така конструкція буде набагато легшою, але сумніваюсь, що в цьому варіанті можна щільно укласти вату. З яким кроком давати брусок, якщо до нього потім буде кріпитися каркас під гіпсокартон?

Спочатку я планував між мембраною та утеплювачем залишити зазор 2-3 см для кращого провітрювання утеплювача. Знаю, що при використанні мембрани це зайве, але я переживав через "підтікання" і думав, що це дозволить швидше підсушувати мембрану. Чи вартує робити такий зазор, якщо є можливість?

Ще раз дякую за поради.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В матах, це Ви маєте на увазі в рулонах?

Та ні, якраз в плитах. В рулонах вата зазвичай дуже мяка, і вона навряд чи набере заявлену товщину після розмотування.

 

Чи не пошкодить даху додаткова вага від таких брусів? Бачив відео, де нижній до приміщення шар вати кріплять (прижимають) направляючими для гіпсокартону.

Тут ми один одного не зрозуміли. Я говорю тільки за спосіб кріплення одних і тих же брусів. Не думаю що різниця у вазі гвинта і гіпсокартонного підвісу така значна щоб переживати за дах.

 

З яким кроком давати брусок, якщо до нього потім буде кріпитися каркас під гіпсокартон?

В більшості випадків роблять під ширину утеплювача мінус 1см. Тобто між брусами має бути 59см для вати шириною 60см. Але ще бувають і інші розміри утеплювача, то думаю перед монтажем варто переконатися, яка ширина вати у Вас в наявності.

 

Спочатку я планував між мембраною та утеплювачем залишити зазор 2-3 см для кращого провітрювання утеплювача. Чи вартує робити такий зазор, якщо є можливість?

Ні, не слід цього робити. Мебрана коли вона лежить на утеплювачі, захищає його від видування теплого повітря. Зробивши прошарок Ви позбавляєте себе такої переваги і витрати тепла можуть зрости.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут ми один одного не зрозуміли.

Я маю на увазі наступне. Висота крокв в мене 14см, між які я дам 15 см. утеплювача. Постає питання, як робити наступний шар утеплення (10см). Наскільки я розумію, є два варіанти:

1. Перпендикулярно до крокв кріпити брусок (у мому випадку 5см*10см) з кроком 58-59см, між брусками 10см утеплювача. Потім пароізоляція, каркас з профілів під гіпсокартон, гіпсокартон.

2. Другий шар утеплювача кріпити шляхом прижимання профілями для гіпсокартону. Потім на профілі для гіпсокартону кріпити пароізоляцію та гіпсокартон.

При другому варіанті менше навантаження на дах, оскільки відсутні бруски 5*10см, але сумніваюсь, що в цьому випадку вдастся щільно вкласти утеплювач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вже зрозумів про що йде мова.

Різниця у вазі з брусом і без складатиме близько 5кг/м.кв, це десь 3% від загальної ваги даху. Якщо Ваш дах не витримає додаткових 5 кг, Вам не страшно буде під ним жити? Якщо є сумніви щодо несучої здатності конструкції, покажіть Ваш проект крокв, у більшості випадків можна на око сказати надійний дах чи ні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В проекті будинку розділ з дахом є, але не думаю що майстри його дотримувались. Можу зробити фотографії, але не швидше неділі. В принципі, я впевнений, що з додатковим навантаженням проблем не буде. Просто при другому варіанті економія на матеріалі і на роботі. Але якщо цей варіант є гіршим від першого (з брусами) то я готовий нести додаткові витрати

 

Добавлено через 9 минут

Якщо можете, підкажіть на рахунок поролонових ущільнювачів, про які я писав в 3 повідомленні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на рахунок поролонових ущільнювачів' date=' про які я писав в 3 повідомленні[/quote']

 

В усіх інструкціях що я бачив, передбачено застосування ущільнювача конька, тим більше що сніг всетаки задуває. Питання тільки в якості цих ущільнювачів. На довгих скатах ( до 10м) рекомендується встановлення додотково аераторів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Як я писав вище, у мене вже є Multirock Roll товщиною 10см на всю площу мансарди. Є можливість поміняти на Rockmin Plus або Parock UNS 37. При цьому я втрачаю 700-1000грн.

Що краще Rockmin Plus чи Parock UNS 37?

В мене різна відстань між кроквами. Якщо я обміняю утеплювач в рулонах на утеплювач в плитах, то чи можна робити наступним чином:

наприклад, відстань між кроквами 70см, розміри листа 100 см.*61см*15см. Відрізаю від листа 72см, даю між крокви. Від наступного листа відрізаю 44см + 28см, що залишились від першого листа. Тобто між кроквами в мене буде 2 куски утеплювача (у порівнянні з утеплювачем в рулонах появляється додатковий стик).

Підсумовуючи, який з наступних варіантів порадите:

1. Від мембрани до пароізоляції:

між кроквами

- скловата Ursa PureOne - 50мм

- Multirock Roll - 100мм

Потім впоперек до крокв ще 100мм Rockmin Plus або Parock UNS 37

2. Від мембрани до пароізоляції:

між кроквами

- Multirock Roll - 100мм

- Rockmin Plus або Parock UNS 37 - 50мм

Потім впоперек до крокв ще 100мм Rockmin Plus або Parock UNS 37

3. Multirock Roll - 100мм обміняти на Rockmin Plus або Parock UNS 37 товщиною 150мм.

Від мембрани до пароізоляції:

між кроквами

- Rockmin Plus або Parock UNS 37 - 150мм

Потім впоперек до крокв ще 100мм Rockmin Plus або Parock UNS 37

 

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не знаю що таке Рокмін плюс, тому не беруся сказати що буде краще.

Із запропонованих Вами варіантів, великої різниці не бачу, тому можете обрати будь-який. Мені здається що перший, буде зручніший в плані монтажу і міняти нічого не потрібно буде. Я б зупинився на ньому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

Ркмін плюс: www.rockwool.ua/products+and+solutions/u/2011.product/3934/teploizolyatsiya_skatnoy_krovli_i_cherdachnykh_perekrytiy/rockmin_plus

чи можна робити наступним чином:

наприклад, відстань між кроквами 70см, розміри листа 100 см.*61см*15см. Відрізаю від листа 72см, даю між крокви. Від наступного листа відрізаю 44см + 28см, що залишились від першого листа. Тобто між кроквами в мене буде 2 куски утеплювача (у порівнянні з утеплювачем в рулонах появляється додатковий стик).

???

 

Добавлено через 10 минут

перший, буде зручніший в плані монтажу

Multirock Roll має низьку щільність (номінальна щільність 23 кг/м.куб.), тому не тримається між кроквами. Враховуючи, що між крокви треба дати ще 5см. утеплювача, мені здається що буде не зручно працювати. Чи буде триматися між кроквами утеплювач зі щільністю 31кг/м.куб. (відстань між кроквами 70-80см)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ркмін плюс: www.rockwool.ua/products+and+solutions/u/2011.product/3934/teploizolyatsiya_skatnoy_krovli_i_cherdachnykh_perekrytiy/rockmin_plus

По тим характеристикам, що вони декларують - це аналог Paroc UNS-37.

Але Роквул ніколи (принаймні в Україні) не показував дані, щодо коефіцієнту теплопровідності в умовах експлуатації А і Б (Згідно ДБН). Це одна із причин мого упередженого ставлення до цього бренду.

 

 

 

Тобто між кроквами в мене буде 2 куски утеплювача (у порівнянні з утеплювачем в рулонах появляється додатковий стик).

???

Вибачайте, буває в купі тексту пропускаю деякі питання.

Додатковий стик, це не проблема. Мінвата тим і зручна, що можна використати весь матеріал без відходів. Найбільше проблем з утепленням виникає через неякісний монтаж. На це треба звернути увагу в першу чергу. Тобто вата на стиках має щільно прилягати одна до одної, без найменших щілин. А буде це додатковий стик, чи необхідний значення не має.

 

мені здається що буде не зручно працювати.

На жаль при утепленні з середини, незручно буде працювати з будь-якою ватою. При щільності десь 70кг і вище вона буде триматися за рахунок тертя між кроквою і ватою.

Тут можу тільки сказати, що вдвох цю роботу робити значно зручніше, більше вільних рук.

І ще момент для полегшення роботи (думаю що всі знають, але не факт). До крокви знизу набиваються толеві цвяхи 25-30мм довжиною, з кроком 15-25см, але не забиваються до кінця десь 5мм. Коли вставляєте плиту утеплювача між кроквами, то по цим цвяхам шнуруєте шпагатом. Це дає змогу швидко закріпити утеплювач. Цвяхи потім добиваєте до кінця.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підскажіть ще такий момент. Підбивати додаткову рейку для нарощення товщини утеплювача та підшивної дошки краще цвяхами чи саморізами? Дуже боюсь за перекалені чорні саморізи. Що порадите?

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Частіше використовую цвяхи. Але для бруса 50х50 не менше 120мм довжиною. В деяких місцях добавляються саморізи, хочаб 1 на дошку, так як цвяхи на витягування не дуже добре працюють.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, будь ласка, ще таке. Початок даху (де дах лягає на стіну). Між кроквами даю 15 см утеплювача, який лягає зверху на стіну. Потім даю 10см утеплювача поперек до крокв. Я думав, що другий шар утеплювача ляже збоку до стіни, і таким чином зменшить ризик продування вітру між верхом стіни та утеплювачем. Але виходить так, що другий шар утеплювача також лягає зверху на стіну. Чи буде там продувати і що робити?

IMG_20170116_200131.thumb.jpg.e33258a2054474cee5379d920b7b5df1.jpg

IMG_20170116_200159.thumb.jpg.12c62a9c1e8b59514c8644f104745005.jpg

IMG_20170116_200518.thumb.jpg.974d2f403172ae0ae46128fcd9c7be79.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нічого там не продує. Тільки якщо утеплювач буде плитний то виріжте плиту так, щоб плита максимально лягла на стіну, тобто зробіть фаску. Якщо рулон чи мат то і так гарно все вложиться.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нічого там не продує

Чи треба чимось закрити утеплювач на краю стіни зі сторони двору (наприклад куском мембрани)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По правильному утеплювач мансарди має стикуватись з утеплювачем стіни. Закривати там нічого не треба.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Так не буває. Я не знаю що потрібно зробити з дахом, що б він протікав рівномірно і по всій площині. Це однозначно конденсат.

Сьогодні падав дощ - результат на фото. Не думаю, що це конденсат. В чому може бути причина?

IMG_20170203_150514.thumb.jpg.067f568c0bb5d118698279976e557a11.jpg

IMG_20170203_150644.thumb.jpg.f92b7117820ca42c4229b53735b4067e.jpg

IMG_20170203_150439.thumb.jpg.469fdfa4e83b88c9b971ebb7d7885af5.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка температура була на вулиці?

І де зроблені фото -на горищі, чи не закінченій мансарді?

Єдине підозріле місце, це велика темна пляма на мембрані.

Можна фото даху з зовнішньої сторони біля плями і вище неї.

І ще питання яка температура в приміщенні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скільки пробував мембрану Стротекс (не реклама) обливати і закривати носик чайника який парує то волога аж ніяк немогла проникнути скрізь зробивши таке темне пятно. Ваша мембрана ведать геть нікудишня. А затікає десь через погане примикання листів МЧ і ще я думаю там лежить кусочок рейки яка вперлась в обрешітку і яку ніхто не викинув або ж там тирса від результату обрізки обрешітки на даху. Таке пятно пояснюється тим що в тому місці щось лежить і не пускає вологу вниз. Попробуйте рукою попіднімати мембрану в сторону МЧ.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка температура була на вулиці?

І де зроблені фото -на горищі, чи не закінченій мансарді?

Єдине підозріле місце, це велика темна пляма на мембрані.

Можна фото даху з зовнішньої сторони біля плями і вище неї.

І ще питання яка температура в приміщенні?

 

На вулиці було біля 0, можливо +2 (падав дощ, часом з мокрим снігом). В приміщенні в суботу було +10, день перед тим (коли робив фотографії), думаю було +8- +10. Фото зроблені на незакінченій мансарді. Там де мокра пляма, там закінчується утеплювач на даху і далі піде неутеплене горище.

DSCN5544-1.thumb.JPG.162a9a4dac560f03c240cbb1b5a1db2c.JPG

537270730_DSCN5545.thumb.JPG.8fccba2c48568aef28f29b7d1b0edd04.JPG

DSCN5546.thumb.JPG.5f8e3ca9f470800155aca997995a9e97.JPG

1291820009_DSCN5549.thumb.JPG.8aed14aac308df7eae881bce6cf380bc.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваша мембрана ведать геть нікудишня

Про якість мембрани мені важко говорити. Марки не пам'ятаю, привозили її з Польщі.

 

Добавлено через 50 секунд

А затікає десь через погане примикання листів МЧ

Зверху на даху не видно де б могло затікати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...