Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Реально отопить дом только теплыми полами?

Владислав К

Рекомендовані повідомлення

Всем привет. Имеется следующая схема подводов к коллектору ТП:

tepliy-pol-bez-kollektora1.jpg.71e9877a70cd26dbaf7d055676b05def.jpg

 

Куда ставить выносные датчики температуры трехходового клапана и реле насоса - на обратку, на подачу перед/после насоса, на байпас (возврат из обратки в трехходовой)? И на какие температуры их выставлять относительно друг друга?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем привет. Имеется следующая схема подводов к коллектору ТП:

[ATTACH]583358[/ATTACH]

 

Куда ставить выносные датчики температуры трехходового клапана и реле насоса - на обратку, на подачу перед/после насоса, на байпас (возврат из обратки в трехходовой)? И на какие температуры их выставлять относительно друг друга?

Датчики ставите после насоса В коллектор. Т термостата насоса на 5 грд меньше термостата трехходового.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Датчики ставите после насоса В коллектор. Т термостата насоса на 5 грд меньше термостата трехходового.

 

Спасибо, попробую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно ли на время шпаклевки внутри дома в ТП подавать температуру 75-80 град? Радиаторы нужно снять для шпаклевки, а делаться это будет зимой, поэтому хочу топить временно только ТП, но их площадь не большая, на 1 этаже примерно 35 квадратов из 60, на втором всего 5. Хочется добиться хотя бы +15 в помещении при -10 на улице. На полу плитки пока нет, только чистовая стяжка.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос еще: нужно ли включать насос тп, пока отапливаю дом только тп, т.е. достаточно ли будет только насоса котла и нормально ли он протянет теплоноситель через неработающий насос тп и контуры? (схема подвода к коллекторам выше)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
Добрый день. А что можете сказать, по поводу отопления только водяным теплым полом в квартире новостроя, с автономным отоплением, при условии, что практически все в панорамном стеклении? Реально отопление только ТП или нужны конвектора, батареи?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В большинстве случаев полов хватает. Но в принципе это можно посчитать.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дело в том, что все монтажники теплых полов страшно пугают, что нельзя этим обойтись и настоятельно рекомендуют то-ли батареи, то-ли конвекторы в пол, по вообще заоблачной цене. То говорят - холодно будет, то окна будут течь. Я уже решила по всей площади квартиры кафель класть, чтоб перестраховаться. Перечитала кучу форумов, люди пишут вроде можно, но это говорят в основном про дома, где сам многое на что можешь повлиять в процессе стройки, толщину стен и прочее. А тут вроде как квартира...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дело в том, что все монтажники теплых полов страшно пугают, что нельзя этим обойтись ......

Не все.

А только очень бедные.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....То говорят - холодно будет, то окна будут течь. Я уже решила по всей площади квартиры кафель класть, чтоб перестраховаться. .....

Холодно? - надо расчёты.

Окна "текут" от плохой вентиляции и их (окон) некачественного монтажа.

Вместо кафеля можно обойтись ламинатом (надо считать).

1958520347_ciMDBaWx1.thumb.jpg.aa18f050cf0bdb79c88e1e593b21b817.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...А что можете сказать........Реально отопление только ТП или нужны конвектора....?

Только ТП отопление реальное. Но в эксплуатации удобнее и комфортнее, если ТП сочетается с другим источником обогрева, например, с электроконвектором. Например, обогрев в межсезонье - то тепло то холодно для быстрого реагирования на изменение температуры.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только ТП отопление реальное.

А может все таки бывают исключения? Размер окон, паркет на полу, много стационарной мебели, и.т.д?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А может все таки бывают исключения? Размер окон, паркет на полу, много стационарной мебели, и.т.д?

Если не возражаете добавлю.

Мне кажется, что главный критерий в таком вопросе, все таки личные хотелки (в пределах определенных рамок, конечно). Отопление на мой взгляд так же индивидуально, как индивидуален проект дома. Прежде всего надо определиться с тем, что "я хочу" получить в итоге. И вот уже с учетом требований, причем учитывая при этом даже образ жизни (работа, дети) рассматривать возможности, беря во внимание и стены, окна, двери, полы...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Квартира полностью с панорамным стеклением. Все части лоджий полностью жилые (не отгораживаются от помещений балконными дверями)

Фигурный балкон планируется под спальное место и рабочий кабинет. мебель планируется встроенная или на ножках, ну кроме кухни.

Теоретически рассматривала еще 4 батареи: на кухонной лоджии (5 секций), на фигурном балконе-кабинете (10 секций), на большой лоджии, справа на стене (10 секций), в спальне(?) в углу, у наружной стены (5 секций).

 

При этом весь пол кафель, теплы пол с шагом 15(?), под стеклением более густо, шаг от 5

 

Толково? Что стоит изменить

2b.jpg.ac11961b68fdcb3bc1afb468ce78e7bd.jpg

1261103437_2b(1).jpg.32e4145dff88056bf1cf9444f0ffec52.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только ТП отопление реальное...

А может все таки бывают исключения? Размер окон, паркет на полу, много стационарной мебели, и.т.д?

Да, скорее всего, исключением является обогрев ТОЛЬКО теплым полом. Реальное - не означает годится для всех случаев.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Система опалення має бути спроектована під конкретний будинок чи квартиру. І тут не повинно бути ніякого гадання, а всього лиш скучні розрахунки для кожного конкретного випадку.

 

В мене будинок 180 кв. м + 27 кв. м гараж, який має з будинком спільну стіну. Газу на районі нема, з твердим паливом бавитись не хочу, тому залишається електрика, яка, як ми знаємо, дорога. Відповідно задача була максимально зменшити тепловтрати, щоб мінімізувати витрати на опалення.

 

Я зупинився на таких конструкціях:

1. Стіни 37.5 см газобетон - D300 + 10 см пінопласт

2. Похила частина мансарди - 15 см ППУ 40 кг/куб із закритими комірками + 10 см ековати (задувається між ППУ та гіпсокартоном)

3. Перекриття мансарди - 5 см того ж ППУ + 30 см мінеральної вати зверху.

4. Вікна з профілю Рехау Генео, склопакет 4і-16Кр-4-16Кр-4і, пластикова дистанція, теплий монтаж з плівками і ЕППС на відкосах.

 

Розрахунок тепловтрат на найхолоднішу львівську п'ятиденку можна побачити в додатку.

 

Для енергоефективного будинку герметичність є критичною, тому для утеплення мансарди я вибрав ППУ, який суцільним шаром закриває всі щілини. Щоб мешканці мали чим дихати, буде примусова вентиляція з рекуперацією та догрівом вхідного повітря, відповідно система опалення не буде компенсовувати тепловтрати через вентиляцію.

 

Такі тепловтрати дуже легко покриваються тільки теплою підлогою, при цьому внутрішня поверхня вікон не буде опускатись нижче 15 градусів, а отже не буде холодних конвекційних потоків біля вікон.

 

Планую встановлювати електрокотел Протерм на 9 кВт, який без змішувального вузла напряму буде підключений до колекторів ТП, а також до бойлера непрямого нагріву. Також не треба буде додаткового насоса, бо котловий видає 0.75 куба на годину при стовпі 4 метри, яких з хорошим запасом достатньо, щоб пропхати всі петлі (гідравліка вся порахована). Так, 0.75 куба води при перепаді 6 градусів достатньо, щоб покрити тепловтрати, при цьому щоб достатньо, щоб середня тепмература теплоносія буда 32 градуси.

 

Те, чи можна обігріти житло тільки теплою підлогою, має сказати калькулятор, а не кум, сват, брат чи знайомий сантехнік, який ставить батареї, бо він завжди їх ставив.

 

П.С. Я не заробляю на життя встановленням систем опалення чи продажем супутніх матеріалів. Я всього лиш інженер, який цікавиться енергозберігаючими технологіями та хоче жити в комфортному будинку :)

Тепловтрати.pdf

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9ка на бойлер будет маловата - слишком долго греть.

В реалиях напряжения в сети это будет наверное на треть меньше.

Разумней взять 12-15 и програмно обрезать на отопление, а на гвс оставить всю мощность.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не хочу більший, бо починаючм з 12 кВт потужність модулюється з кроком 2 кВт, а дев'ятці крок 1 кВт

 

Бойлер планую об'ємом 300 літрів і запрограмую його нагрівання на ніч, відповідно кожного ранку буде дофіга гарячої води. В бойлері також буде тен, який допоможе догрівати, якщо котлової потужності не вистачить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глубина и шаг модуляции в электрокотлах в принципе не имеет ровно никакого значения в плане экономичности его использования.

По-большому счету что 20, что 9 киловатами работать на теплопотери в 6 - ровно никакой разницы, только релюшкам нагрузка :)

 

Добавлено через 4 минуты

Бойлер планую об'ємом 300 літрів і запрограмую його нагрівання на ніч..

 

Идея не так чтоб худа, но нужно понимать, что эту воду надо будет либо выбирать, избегая застаивания нехлорированной воды, либо регулярно нагревать до 70 и выше.

 

Дотримання в баке +75 и выше не так чтоб экономично в плане потерь через изоляцию в окружающий мир.

 

Вобщем, взвесьте. Из опыта - не все там так гладко бывает.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.....

Я зупинився на таких конструкціях:

1. Стіни 37.5 см газобетон - D300 + 10 см пінопласт

2. Похила частина мансарди - 15 см ППУ 40 кг/куб із закритими комірками + 10 см ековати (задувається між ППУ та гіпсокартоном)

3. Перекриття мансарди - 5 см того ж ППУ + 30 см мінеральної вати зверху.

4. Вікна з профілю Рехау Генео, склопакет 4і-16Кр-4-16Кр-4і, пластикова дистанція, теплий монтаж з плівками і ЕППС на відкосах....

 

По пункту 1. я бы изменил:

Стіни 40 см газобетон - D300 или D400 и главное никакого пінопласту!

При таких условиях пенопласт только вред, мыши, птицы, муравьи, конденсат и лишние расходы. Даже при ваших условиях, пенопласт уже практически никакой пользы в утеплении не принесёт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глубина и шаг модуляции в электрокотлах в принципе не имеет ровно никакого значения в плане экономичности его использования.

По-большому счету что 20, что 9 киловатами работать на теплопотери в 6 - ровно никакой разницы, только релюшкам нагрузка

Воно і так, і ні.

Чим менший крок модуляції, тим точніше вибирається потужність, і тим рівномірніше завантажуються фази. Наприклад, від котла відбирається 3 кВт, тоді при кроці 1 кВт маємо кожну фазу завнтажену на 1 кВт. Якщо з крок вже 2 кВт, то задіюються тільки 2 фази і потужності забагато. Не сказав би що то щось критичне, але я б краще уникав такої ситуації, враховуючи, що всього доступно 15 кВт, які треба ділити з іншим навантаженням.

 

Идея не так чтоб худа, но нужно понимать, что эту воду надо будет либо выбирать, избегая застаивания нехлорированной воды, либо регуляхрно нагревать до 70 и выше.

 

Дотримання в баке +75 и выше не так чтоб экономично в плане потерь через изоляцию в окружающий мир.

Я тут не придумую нічого свого, а всього лиш хочу собі те, що вже порахували зовсім не дурні люди. Отож, якщо будинок обладнаний тепловим насосом, то він (ТН) в бойлері нагріває воду до 50 градусів і два рази на місяць тен прогріває бойлер до 75, щоб вбити всі бактерії. В мене буде приблизно так само і, до речі, бойлер відразу беру з великим змієвиком, бо в планах є поставити тепловий насос, якщо електрика сильно подорожчає.

 

Добавлено через 9 минут

По пункту 1. я бы изменил:

Стіни 40 см газобетон - D300 или D400 и главное никакого пінопласту!

При таких условиях пенопласт только вред, мыши, птицы, муравьи, конденсат и лишние расходы. Даже при ваших условиях, пенопласт уже практически никакой пользы в утеплении не принесёт.

Всі чотири пункти вже виконані і нічого тут змінити не можу. Мало того, якщо б я зараз починав будуватись, то зробив ти 25 см Д500 і 25 см пінопласту, тоді б вийшов на норми пасивного будинку.

Пінопласт дає ще й яку користь, бо він зменшує коефіцієнт теплопровідності стіни в 1.5 рази, якщо порівнювати з неутепленим газобетоном. Плюс, будучи суцільним шаром утеплення, він перекриває всі містки холоду. Плюс з нього сформована черверть, до якої прилягають вікна.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня ТП с 2013г Температура ТП ставится от 23 до 32град, но это в самые сильные морозы. В межсезонье использую только 23 град и работа с перерывами. Есть такая функция, один час работы 30мин, 1,2,3.....12час пауза. Тут работает тепловая инерция пола. Масляные радиаторы принесённые из старой квартиры так не разу и не включались и пылятся на чердаке.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пінопласт дає ще й яку користь, бо він зменшує коефіцієнт теплопровідності стіни в 1.5 рази, якщо порівнювати з неутепленим газобетоном.

 

вату на газоблок треба, ВА-ТУ!! Пiнопласт на газоблок ЗЛО, вiн вологонепроникний, а газоблок - проникний. Вiрогiднiсть грибка пiдвищена

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...