Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопросы по ТП от чайника

Ktulxy

Рекомендовані повідомлення

В виду отсутствия финансов, планирую самостоятельно разложить трубы Тп перед заливкой пола.

От сюда возникает два вопроса:

1. С какой трубой легче работать? Просто Пех, перт или с прослойкой алюминия?

2. Как его самостоятельно проверить ? Без покупки всех этих гребёнок смешывателей и т.д.

3. Как я понял, армирующую сетку ложат уже поверх труб, для этого используются специальные ножки или просто натрубу? Но если на трубу, разве при заливке, строители не продавят ее?

4. Так же есть вопрос по коллектору На сколько выходов его брать? С учётом что Тп 4ре контура и на первом этаже будет дополнительно в зале стоять 2 батареи и на 2 этаже будут везде батареи.

 

Всего в доме будет 4ре контура тп.

1. Кухня 14м2

2. Ванна 5м2

3. Коридор 6м2

4. Прихожая 4м2

 

Стяжка будет высотой 7см.

Шаг планирую делать 15см и 30 см под мебелью на кухне.

Змінено користувачем Ktulxy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перший раз важко (страшно) з любою... Перевагу я б надавав тій, котру важче заломати. У Вас же критерієм, схоже, буде ціна.

Перевіряють укладку візуально і опресовкою. Також, заливка проводиться з трубою під тиском. Тобто, по любому ставите гребінку і закачуєте (опресовуєте) повітря. Відсутність падіння тиску говорить про цілісність системи. В такому вигляді і лиєте.

Якщо в процесі заливки робочі пошкодять трубу - відразу буде видно по манометру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перший раз важко (страшно) з любою... Перевагу я б надавав тій, котру важче заломати. У Вас же критерієм, схоже, буде ціна.

Перевіряють укладку візуально і опресовкою. Також, заливка проводиться з трубою під тиском. Тобто, по любому ставите гребінку і закачуєте (опресовуєте) повітря. Відсутність падіння тиску говорить про цілісність системи. В такому вигляді і лиєте.

Якщо в процесі заливки робочі пошкодять трубу - відразу буде видно по манометру.

 

Дорогую трубу, действительно взять не могу. Планирую до 20гр-м. Вот и интересуюсь какую в бюджетном сегменте лучше взять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не факт що в 4 контури впишитесь. В мене кухня 15 квадратів і там 2 контури. :cry:

Спочатку розбийте на контури, а потім колектор візьміть на ту кількість контурів яка вийшла, на менше не вийде, а більше то викинуті гроші, за заглушені виходи. ;)

 

 

П.С. З Вашого дозволу поставлю запитання.

Маю проект на опалення, в ньому довжина контурів 80-88 метрів :o

Вітальня 20 квадратів (1511 Вт) 2 контури 82 і 88 метрів (там сама магістраль забирає 6+6 метрів до вітальні). Крок 15

Кухня 15 квадратів (1405 Вт) 2 контури 70 м з кроком 15, і 75 метрів з кроком 10 біля зовнішньої стіни там ще двері на терасу. Навіщо весь контур з кроком 10, я так і не зрозумів, ненвже не достатньо пару витків в крайовій зоні?

Санвузол 5,6 метри, знаходиться всередині будинку, без зовнішніх стін.

58 метрів крок 15.

Санвузол 2 поверху площа 11 м (982 Вт) 88 м з кроком 10.

Коридор другого поверху 12 м 85 метрів з кроком 15.

 

На це все насос DAB VA 65/130 або ще запропонували BPS 25-6 ESA-130

Тепер запитання.

Ділити контури так щоб було по 3 в кімнаті, але з довжиною 50м?

Який насос краще взяти з запропонованих? Можливо є кращі варіанти?

В проекті ТП коридору йде від магістралей на кухню і в вітальню. Краще виділити в окремий контур? Коридор не має виходів на зовнішні стіни.

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

valtec.ua/catalog/sistemy_metallopolimernyh_i_polimernyh_truboprovodov/truby_iz_sshitogo_polietilena/truba_iz_sshitogo_politilena_pex_evoh_16_mm_200_m_vp16203.html

Кто, что может сказать о этой трубе?

 

Добавлено через 10 минут

Не факт що в 4 контури впишитесь. В мене кухня 15 квадратів і там 2 контури. :cry:

 

Кухня 15 квадратів (1405 Вт) 2 контури 70 м з кроком 15, і 75 метрів з кроком 10 біля зовнішньої стіни там ще двері на терасу. Навіщо весь контур з кроком 10, я так і не зрозумів, ненвже не достатньо пару витків в крайовій зоні?

 

А как вы считали метраж?

Я нарисовал на черновом полу спираль с шагом в 15 см и с женой конкретно промеряли рулеткой всю длину, вышло 70м2 Правдя по одному краю под самой кухней я кинул 2 витка с шагом в 30см, что бы зря не греть мебель.

 

Добавлено через 2 минуты

Змінено користувачем Ktulxy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как вы считали метраж?

Я нарисовал на черновом полу спираль с шагом в 15 см и с женой конкретно промеряли рулеткой всю длину, вышло 70м2 Правдя по одному краю под самой кухней я кинул 2 витка с шагом в 30см, что бы зря не греть мебель.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=123744

 

Добавлено через 6 минут

П.С. З Вашого дозволу поставлю запитання.

Один контур не має перевищувати довжину у 120м.

Крок краще 15см, берегова зона (зовнішні стіни) крок 10, але не більше 1-го метра шириною. У санвузлах кладіть крок 10.

ДАБ краще, але орігінал коштує не малих грошей. Взагалі насосів на ринку море.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

А как вы считали метраж?

Я нарисовал на черновом полу спираль с шагом в 15 см и с женой конкретно промеряли рулеткой всю длину, вышло 70м2 Правдя по одному краю под самой кухней я кинул 2 витка с шагом в 30см, что бы зря не греть мебель.

 

Програма Валтек рахує. Плюс онлайн сервіси є.

А так взяв на міліметровці накреслив в масштабі, в двох кольорах (синім обратка, червоним подача), потім поміряв лінійкою додав і перевів в метри, вийшло як і в Валтека.:lol: Заодно міліметровку можна з собою взяти і за тією схемою мотати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ДАБ краще, але орігінал коштує не малих грошей. Взагалі насосів на ринку море.

Був сьогодні на складі, там лежав насос Насоси+, не моя модель правда, те як він зроблений мені навіяло думку, що краще таке не брати.

Скажіть який порядок ціни в ДАБа має бути, щоб був шанс отримати оригінал? І може підскажете якийсь насос за параметром ціна-якість?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кто мешает за 50 евро купить серый вило какой-то /6 и радоваться, не выискивая кошку в темной комнате.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кто мешает за 50 евро купить серый вило какой-то /6 и радоваться, не выискивая кошку в темной комнате.

За це і запитував.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почему основная масса газовых котлов идёт 24квт.??

Мне нужно обогреть 100кв, зачем же мне покупать такую дуру?

И есть ли такие котлы, которые умеют подавать на тёплый пол нужную температуру +-40гр без использования узла подмеса?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почему основная масса газовых котлов идёт 24квт.??

Мне нужно обогреть 100кв, зачем же мне покупать такую дуру?

И есть ли такие котлы, которые умеют подавать на тёплый пол нужную температуру +-40гр без использования узла подмеса?

Тому що це котли двух контурні. А 8-10кВт на нагрів води взимку не справляться.

Треба читати ТТХ котлів. Як правило там вказано, що на нагрів води 24 кВт, на опалення 8-10 і тд.

П.С.

Подивився ТТХ свого котла.

Тип **** від 7 до 13 кВт на обігрів Від 7 до 21 на воду

Тип *** від 7 до 18 на обігрів Від 7 до 21 на воду

Тип *** від 7 до 21 на обігрів Від 7 до 21 на воду.

Низька температура теплоносія в конденсаційних котлів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В виду отсутствия финансов, планирую самостоятельно разложить трубы Тп перед заливкой пола.

От сюда возникает два вопроса:

1. С какой трубой легче работать? Просто Пех, перт или с прослойкой алюминия?

Если не заломаете Pex-Al-Pex при монтаже, то берите лучше ее. Если есть сомнения - берите PE-RT и РЕХ, без разницы.

 

PE-RT создавался как заменитель РЕХ. Для потребителей разница между PE-RT и РЕХ минимальная.А вот производителям проще производить PE-RT т.к. при переработке данный материал не требует сшивки, что позволяет увеличить производительность линии.Поэтому отдают предпочтение производству PE-RT.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ktulxy, так, багато звичайних (старих) котлів вміють давати +40 на СО (задається в меню чи перемичкою). І практично всі конденсаційні вміють (від +21 до +40 в режиі ТП на СО видавати).

Практично всі котли мають змогу модулювати потужність. Старі мають 2 - 3 кроки. У конденсаційних плавний діапазон з глибиною ааж до :6. Тобто, котел 24 кВт може плавно регулювати свою потужність від 4+ до 24 кВт.

Конденсаційні котли значно дорожчі... АЛЕ, у них вищий умовний ККД і він максимальний на мінімальних температурах (у звичайних котлів навпаки). Конденсаційники оптимальні для ТП.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю из недорогих смесителей взять такой.

rossini.com.ua/index.php/shop/k2-category/item/301-kol41

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Один контур не має перевищувати довжину у 120м.

Крок краще 15см, берегова зона (зовнішні стіни) крок 10, але не більше 1-го метра шириною. У санвузлах кладіть крок 10.

ДАБ краще, але орігінал коштує не малих грошей. Взагалі насосів на ринку море.

Значиться переглянув я проект який мені зваяли і трішки здивувася.

Доводиться самому все рахувати.

Є кухня тепловтрати 1,4 кВт. Вздовж 2 стін стоять меблі.

4468bb360ebc.jpg

В проекті сказано, що треба ділити навпіл От так

9dcee1aa75eb.jpg

Класти трубу ТП під меблями немає сенсу. З під кухні тепло все одно не вийде. Дам там 1 виток подачі і 1 виток обратки щоб не було грибка.

www.webcala.net/tepliy_pol.php

Тут задаю параметри Крок 10 см подача 45, обратка 40

На виході маю 1331 Вт

acf03deaddb6.jpg

Цього трішки замало. Не покриває тепловтрати приміщення. І при цьому температура поверхні підлоги 31 градус.

Рахую те що мені дали в проекті, отримую 1,6 кВт. Температуру підлоги 28 градусів.

7963a8093a5d.jpg

Сиджу і думаю як робити? З одного боку чи піде тепло з під меблів на обігрів? А з іншого якщо зробити контури тільки там де немає меблів, то є проблема з температурою поверхні підлоги і з тим що не перекриваються тепловтрати.

Майстрам все одно, зробили гроші взяли і пішли, а мені там жити.

 

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значиться переглянув я проект який мені зваяли і трішки здивувася.

Доводиться самому все рахувати.

Є кухня тепловтрати 1,4 кВт. Вздовж 2 стін стоять меблі.

4468bb360ebc.jpg

В проекті сказано, що треба ділити навпіл От так

9dcee1aa75eb.jpg

Класти трубу ТП під меблями немає сенсу. З під кухні тепло все одно не вийде. Дам там 1 виток подачі і 1 виток обратки щоб не було грибка.

www.webcala.net/tepliy_pol.php

Тут задаю параметри Крок 10 см подача 45, обратка 40

На виході маю 1331 Вт

acf03deaddb6.jpg

Цього трішки замало. Не покриває тепловтрати приміщення. І при цьому температура поверхні підлоги 31 градус.

Рахую те що мені дали в проекті, отримую 1,6 кВт. Температуру підлоги 28 градусів.

7963a8093a5d.jpg

Сиджу і думаю як робити? З одного боку чи піде тепло з під меблів на обігрів? А з іншого якщо зробити контури тільки там де немає меблів, то є проблема з температурою поверхні підлоги і з тим що не перекриваються тепловтрати.

Майстрам все одно, зробили гроші взяли і пішли, а мені там жити.

 

Зберегти

 

Попробуйте поиграться с температурой подачи/обратки. Например поставьте температуру подачи 40гр, а обратки 38 и увеличьте проток теплоносителя. В таком случае температура стяжки может упасть, а теплоотдача наоборот вырасти. Не бойтесь опускаться до температуры на подаче в 35гр.

Не забывайте что все расчеты ведутся для наружной т-ры в -22. Такая температура не такой уж и частый гость, поэтому в реальной жизни теплопотери будут меньше. Соответственно вы можете большую часть зимы выставлять подачу ниже расчетной, а уже в крайних случаях доводить ее до проектной и терпетьть "горячий пол" какое-то время.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дабы не плодить темы, спрошу здесь. Поделитесь опытом, у кого ТП без батарей. Звучит хорошо, но! по идее, вся пыль с пола/углов/труднодоступных мест взлетает с теплым воздухом вверх. И этим приходится дышать постоянно, получается. Про уборку понятно, но тем не менее. Что скажете?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дабы не плодить темы, спрошу здесь. Поделитесь опытом, у кого ТП без батарей. Звучит хорошо, но! по идее, вся пыль с пола/углов/труднодоступных мест взлетает с теплым воздухом вверх. И этим приходится дышать постоянно, получается. Про уборку понятно, но тем не менее. Что скажете?

У меня теплый пол работает аж два дня :-) и на улице еще тепло но сейчас он 23 градуса, так что о конвекции говорить рано но и при расчетных 28 градусах ее быть не должно, как минимум не такой что бы поднять пыль в воздух. Думаю вы проходя по комнате пыль больше гоняете чем теплый пол.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

RomRam, а з батареями конвекції немає? Нема руху повітря? Чи воно не знизу у верх рухається?

Ну і спробуйте прибирати в будинку, щоб надлишку пилюки не було :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сравните площадь под батареей и по полу. И про уборку написал же. У вас везде стерильно на полу?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если дом хорошо утеплен, то температура подачи 25-30 градусов как максимум, проблемы пыли нет. По крайней мере, у меня в доме (только ТП, потолки 3,2, плитка даже в спальнях)
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

RomRam, і що з тої площі? затрати на обігрів то приблизно рівні. А от потік повітря куда сильніший з батареєю.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теплый пол на все 100кв.м дома, пол пока голая стяжка + 3 раза грунтовкой пройдено. никакой пыли нет.. ничё не летает. раз в неделю пылесос. правда включается пол на пару часов в день, больше видать не нужно.. стоит на программаторе электрокотла днем 22 и 18 ночью.. подача 25, обратка 22. Комфортно в ноги, и тепло в доме. Дом из сип-панелей.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...