Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В свете новых тарифов: газ, электричество, или комбинация газ + электричество ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

В світлі останніх змін цін на енергоносії у всіх виникає питання - чим же ж вигідніше опалювати будинок ? :unknown:

 

Я спробував конкретно для свого будинку, площею 140 квадратних метрів (з них 40 квадратів теплі підлоги) і тепловтратами 9 кіловат (максимальне значення, брав найсуворіші умови) порахувати що ж вигідніше: газ, електроопалення чи комбіновано (вдень газ вночі електрика) ?

 

Я також спробував детально розписати що і як рахував.

 

Якщо десь є помилки - прошу вказати - з задоволенням виправлю.

 

Кому лінь вникати в саму суть і методику розрахунків, пропоную відразу табличку для порівняння. (як її вставити в текст ???)

 

Кому ж цікаво як рахувалось - все описано нижче.

 

Вихідні дані:

 

- були зроблені розрахунки (див. внизу) тепловтрат будинку для різних темпеатур; для розрахунків витрат газу (електроенергії) бралася середня температура місяця (статистика за 20 років) з офіційних джерел

- ціна на газ бралась: до 200 кубів - 3,6 гривні/м3, після 200 кубів - 7,2 гривні/м3

- все рахувалось в кіловатах, при згорянні 1 м3 газу виділяється 8,5 кВт тепла (в довіднику ГОСТАх взагалі-то між 9 і 10 кВт, але якість газу у нас, самі знаєте, з іншої сторони конденсаційником можна підтягнути трохи, тому і взяв значення 8.5)

- ціни на електрику брав станом на 2017 рік: до 3000 кВт*год. - 0,9 гривні, після 3000 кВт*год - 1,68 гривні

- при опалюванні електрикою третину доби (8 годин, з 23.00 до 7:00) враховувався нічний коефіцієнт 0.5

 

Приклад розрахунку у випадку опалення газом за січень:

 

Тепловтрати будинку склали 5,6 кВт/годину, тобто для підтримання в будинку температури 20°С нам потрібно витрачати кожну годину 5,6 кВт енергії, тобто за добу це 5,6х24= 134,4 кВт, за місяць, відповідно 134х30=4032 кВт.

Як вже писалось вище, при згорянні 1 м3 газу виділяється 8,5 кВт тепла. Тобто на місяць нам потрібно 4032 кВт/8,5 кВт = 474,4 м3 газу. З цих 474,4 м3 газу, 200м3 оплачується по 3,6 гривні (200х3,6=720 гривень), решта 274,4 м3 по 7,2 гривні (274,3х7,2=1975,68 гривень). В сумі за січень місяць до оплати 2695,68 гривень.

 

Приклад розрахунку у випадку опалення електрикою за січень:

 

Знову ж таки, як і в випадку з газом, для підтримання в будинку температури 20°С нам потрібно витрачати кожну годину 5,6 кВт енергії, тобто за добу це 5,6х24= 134,4 кВт, за місяць, відповідно 134х30=4032 кВт.

 

Тут потрібно взяти до уваги два моменти:

 

1) До 3000 кВт електроенергія коштує 0,9 грв./кВт (пільговий тариф), від 3000 кВт електроенергія коштує 1.68 грв./кВт

2) При відповідному оформленні документів в дію входить так званий нічний тариф на нічне використання електроенергії з коефіцієнтом 0,5 (половина ціни). Він діє з 23:00 і до 7:00. Штука вигідна і тому його тут врахуємо

 

Нічним тарифом ми можемо користуватись тільки вночі, тобто 8 годин, третину доби, або 33,33% доби. Решту часу (16 годин, амо 66,66% доби) ми опалюємо за завичаиним тарифом.

 

Ми використали на опалення 4032 кВт електроенергії.

3000 кВт по 0,9 гривні, решту 1032 кВт - по 1,68 гривні.

Крім того, третину часу був пільговий тариф (коеф. 0,5).

 

Отже:

з пільговим тарифом (0,9 гривні):

3000 кВт * 0,9 гривні * 0,33 (1/3 доби, ніч) * 0,5 (нічний тариф) = 445,5 гривень

3000 кВт*0,9 гривні*0,66 (2/3 доби, день) = 1782 гривні

 

решта буде оплачена по тарифу 1,68 гривні:

1032 кВт*1,68 гривні*0,33(1/3 доби, ніч)*0,5(нічний тариф)=286,1 гривні

1032 кВт*1,68 гривні*0,66 (2/3 доби, день) = 1144,3 гривні

 

Сума: 445,5+1782+286,1+1144,3=3657,9 гривень

 

Приклад розрахунку за січень комбінованого опалення: вдень газом, вночі електрикою за нічним тарифом.

 

Тут також все просто. На опалення витратили 4032 кВт.

1/3 потужності (ніч, з 23 до 7), 1342,7 кВт витрачена на електроопалення за нічним тарифом

2/3 потужност (день, з 7 до 23), 2689,3 кВт витрачена на опалення газом вдень

 

Отже, за електрику:

1342,4 кВт*0.9 гривні*0.5 (нічний тариф) = 604,08 гривні

 

За газ:

2689,3 кВт це 316,4 куби газу (2689,3/8,5 - вище описано чому 8,5)

200 кубів оплатиться по 3,6 гривні: 200*3,6=720 гривень,

решта 116,4 куба - по 7,2 гривні: 116,4*7,2= 838,08 гривень

 

Тобто сумарно, за у випадку комбінованого опалення за січень місяць заплатиться 2162,16 гривні.

 

Висновки думаю може кожен зробити з таблички самостійно ;)

Table.jpg.6d22c51052e9b4e5cf71ea34d1000568.jpg

1707567032_Heatloss1.thumb.jpg.79aefe794cb81243e590f75545c21991.jpg

Змінено користувачем Sharkan
  • Лайк 17
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нееее..., так не пойдет... 4000кВт с хвостом на 140м2 да еще и без и горячей воды? :)

 

Таки оказался прав, теоретический расчет, возможно даже для виртуального дома после трех дней опросов и сбора средних мировых температур в Украине.

Зачем? Для кого? Для себя? Так Вам надо начинать с утепления. Для меня? Так у меня есть дом и потребление электроэнергии составляет в 1,5 меньше. В сём смысл предоставленных Вами расчетов?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нееее..., так не пойдет... 4000кВт да еще и с хвостом на 140м2 и без горячей воды?:(

 

Ну, в реальності воно буде явно менше, я старався найгірші випадки розглянути. Ж-)

 

Прошу представити альтернативний розрахунок, буду тільки радий :beer:

 

Вихідні дані я всі представив.

 

Може я десь помилився ? :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Прошу представити альтернативний розрахунок, буду тільки радий :beer:

 

 

Може я десь помилився ? :unknown:

А зачем??? Вы уже как минимум в трех темах анонсировали свои расчеты, в чем их смысл? Честно не понимаю. Принять за основу, поверьте Ваши данные не соответствует действительности, например моей и уверен многих других форумчан. Почему Вы газ считаете по тарифам актуальным на сегодня, цену на электроэнергию указываете далекого 2017?

Где расходы на ГВС?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таки оказался прав, теоретический расчет, возможно даже для виртуального дома после трех дней опросов и сбора средних мировых температур в Украине.

Зачем? Для кого? Для себя? Так Вам надо начинать с утепления. Для меня? Так у меня есть дом и потребление электроэнергии составляет в 1,5 меньше. В сём смысл предоставленных Вами расчетов?

 

Тяжкий чоловік...не любить рахувати і з усіма свариться. А дарма! Математика штука вперта.

І будинок у мене теплий. І рахував я для себе і для всіх - щоб правду знати - що ж все-таки вигідніше ?

 

Крім того - може де помилку зробив - люди виправлять.

 

До речі, електрика найдорожча ;). Вже не один (крім мене) рахував

 

Добавлено через 1 минуту

Где расходы на ГВС?

 

Про це буде окремо, окремі розрахунки :flag1:

 

Добавлено через 1 минуту

А зачем??? Вы уже как минимум в трех темах анонсировали свои расчеты, в чем их смысл? Честно не понимаю. Принять за основу, поверьте Ваши данные не соответствует действительности, например моей и уверен многих других форумчан. Почему Вы газ считаете по тарифам актуальным на сегодня, цену на электроэнергию указываете далекого 2017?

Где расходы на ГВС?

 

Та перестаньте ви плюватись і істерику закатувати :bad:

 

Валеряночки випийте :)

 

А якщо розрахунки не правильні - вкажіть конкретно ДЕ ? Ж-)

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тяжкий чоловік...не любить рахувати і з усіма свариться. А дарма! Математика штука вперта.

І будинок у мене теплий. І рахував я для себе і для всіх - щоб правду знати - що ж все-таки вигідніше ?

 

А якщо розрахунки не правильні - вкажіть конкретно ДЕ ? Ж-)

 

Ну почему сразу сориться? Три дня Вы собирали информацию о метеорологической обстановке в нашей стране, причем в нескольких темах сразу, не мешал:)

И вот Вы выдаете свой труд ввиде расчетов, в том числе для меня! Спасибо! Так что мне теперь и платить по Вашим расчетам?:)

.

І рахував я для себе і для всіх - щоб правду знати - що ж все-таки вигідніше ?

Все дело в том, что надо было начинать с другого, а именно " Прожил в доме один (два, три....) отопительных сезона, расход газа составил столько то, средняя температура в доме столько то, вот посчитал для себя, во что выльется отопление электричеством или "гибридное" отопление газ+электроэнергия, возможно пригодиться кому то мой горький опыт...Надо утепляться, утепляться....

 

До речі, електрика найдорожча ;). Вже не один (крім мене) рахував

И здесь не правда, зависит от многих факторов: отапливаемая площадь, средняя температура в доме, менталитет проживающих...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Анонс: хочу прорахувати витрати для комбінації електрокотел + теплоакумолятор.

 

Як тільки буде час і натхнення - порахую. Треба тільки знайти скільки тепла виділяється при охолодженні води на один градус Ж-)

 

Буду дуже радий якщо хтось захоче допомогти провести розрахунки (проведе паралельно) :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо Вам буде цікаво визначити для себе в який момент електроопалення стане дорожчим від газового. Оскільки тариф на електроспоживання буде рости поступово.

 

Наприклад для мене, враховуючи тариф для садових товариств (без пільг в 3600(3000) кВтг, але і без обмежень) такий момент приблизної рівновартості електро або газовогоа опалення настане 01-03-2016, коли тариф буде 0,99 грн. А вже з 01-09-2016 електроопалення стане суттєво дорожчим.

 

Та перестаньте ви плюватись і істерику закатувати

Я помітив, що Професіонал, як правило, в будні дні дуже гостро сприймає інформацію :) Так що не звертайте уваги. На вихідних його трохи попускає, коли розслабляється видно :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Причем здесь ГВС , ведь ясно сказанно - отопление.

 

Да потому что, в современных реалиях, а именно при новых тарифах и лимитах это очень и очень важно! Иначе все расчеты в ту или иную пользу, газа или электричества, не будут стоить и выеденного яйца.

 

Добавлено через 9 минут

 

Я помітив, що Професіонал, як правило, в будні дні дуже гостро сприймає інформацію :) Так що не звертайте уваги. На вихідних його трохи попускає, коли розслабляється видно :)

 

И опять здрасте:)

Я же уже написал, не мешал, я догадывался чем это все закончится. Не ошибся. Очередной расчет, к сожалению, далеко не объективный, виртуальный и как следствие совершенно бесполезный.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в этих расчетах есть небольшая ущербность математическая, или физическая

и она в следующем: лимит 200 кубов газа мал и он будет использован по любому т.е. нужно сэкономить газ тот что будет выше и по цене 7,2 грн/куб

коофециент перевода возьмем ваш 8,5 (хотя я больше склоняюсь к 8) т.е. нам выгодно отапливать по ночному тарифу 0,5 до цены за полновесный киловатт 7,2/8,5*2= 1,70 грн

а это стоимость киловатта в 2017 году и то там планируют 1,68

а какой будет цена газа в столь далеком 2017 году не может сванговать пока ни кто!!!!

Точно известно только то, что она привязана к курсу 21 гривна за $ что в 2017 году ох как оптимистичный курс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а какой будет цена газа в столь далеком 2017 году не может сванговать пока ни кто!!!!

 

Ну так а я про що ?

Я якраз брав прозцінки які ТОЧНО ВІДОМО на сьогоднішній день (ціна на електроенергію відома до 2017 року включно).

Як буде потім - одному Богу відомо Ж-)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уже выкладывал, но думаю тема наиболее подходящая для активной таблички для разных теплопотерь дома, недеюсь ТС не против

В ней уже учтено потребление на ГВС и электроснабжение (без которого никуда)

 

Но пока не было времени сделать совмещенный вариант как у ТС для электро+газ. Если у кого есть время и желание может откорректировать мою (основное количество данных там уже есть) и выложить сюда...

думаю многие будут благодарны.

Когда появится время планировал тоже заняться...но в комбнированном варианте есть много плавающих показателей, особенно ночью...это нужно учесть и это самое сложное..

 

Также можно увидеть на скольо меньше платить за сезон если поддерживать в доме отличающуюся от проектируемой температуру...

Стоимость отопления разными видами топлива от Сергея84.xls

  • Лайк 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Висновки думаю може кожен зробити з таблички самостійно ;)

Розрахунки правильні загалом проте дещо внесе в розрахунок корективи додавання витрат на ГВС та електроенергію, а без них ніяк і вони можуть дещо змінити баланс..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розрахунки правильні загалом проте дещо внесе в розрахунок корективи додавання витрат на ГВС та електроенергію, а без них ніяк і вони можуть дещо змінити баланс..

 

Дякую! :beer:

Так, безумовно, додавання витрат на ГВП та електроенергію внесе корективи. Будемо пробувати якось оптимізувати.

 

На ГВП я зроблю окремо розрахунок, ну і ще хочу порахувати що вийде в тандемі електрокотел+теплоакумулятор.

 

А взагалі маю мрію - написати програмку невеличку де можна було б ввести дані і відразу отримати результат. Було б ідеально :beer:

 

Хоча, в принципі, Ваш файл з розрахунками то і є вже по суті міні-програмка Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую! :beer:

Так, безумовно, додавання витрат на ГВП та електроенергію внесе корективи. Будемо пробувати якось оптимізувати.

 

На ГВП я зроблю окремо розрахунок, ну і ще хочу порахувати що вийде в тандемі електрокотел+теплоакумулятор.

 

А взагалі маю мрію - написати програмку невеличку де можна було б ввести дані і відразу отримати результат. Було б ідеально :beer:

 

Хоча, в принципі, Ваш файл з розрахунками то і є вже по суті міні-програмка Ж-)

 

 

Здійснити самі розрахунки і ввести формули це не проблема взагалі, а ось розробити алгоритм, по якому потрібно рахувати витрати по газу і електроенергії вночі так ще й з приміненням витрат на ГВС та живлення побутових приладів з врахуванням лімітів і різних місяців опалювального сезону...це важче...

Так щей щоб було найбільш наближене до реальності, а то зявляться "деякі", кому щось не сподобається і взагалі не потрібне ..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здійснити самі розрахунки і ввести формули це не проблема взагалі, а ось розробити алгоритм, по якому потрібно рахувати витрати по газу і електроенергії вночі так ще й з приміненням витрат на ГВС та живлення побутових приладів з врахуванням лімітів і різних місяців опалювального сезону...це важче...

Так щей щоб було найбільш наближене до реальності, а то зявляться "деякі", кому щось не сподобається і взагалі не потрібне ..

 

Ну ідеально всеодно не вирахуємо, але думаю +/- 10-15% таки можна вирахувати. Тепловтрати ж будинків якось рахують - і з реальністю сходиться доволі таки непогано.

Просто потрібно в першу чергу порахувати скільки електроенергії в місяць використовє середньостатична сім"я, скажімо, з 4 чоловік. Потім прикинути що можна перенести на нічне використання (наприклад пралку, сушку, хлібопічку, посудомийку...). І так потрохи зможемо на якесь значення вийти.

 

Те ж саме і з водою. Константувати, наприклад, що для 4-х чолові хватить на добу 150 літрів бойлера нагрітого до 60 градусів. Ну 2 дні на місяць взяти екстрім - на 2 дні 4 бойлери (гості і т.д.).

 

Ну а ті всепропалонасслілі і ще різного роду нитіки з параноїками просто напросто ігноруються. Їм ніколи не вгодиш. Не варто і пробувати...

 

В тандемі газовий котел+електрокотел там ще геморой виходить з "кусанням насосів". Треба якось продумати систему щоб працювали гармонійно в тандемі. Хоча це вже тема окремого топіка. На все свій час.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розрахунки правильні загалом проте дещо внесе в розрахунок корективи додавання витрат на ГВС та електроенергію, а без них ніяк і вони можуть дещо змінити баланс..

 

Так щей щоб було найбільш наближене до реальності, а то зявляться "деякі", кому щось не сподобається і взагалі не потрібне ..

ТС! Вам повторили все, что я написал несколькими постами ранее, оперировать объективными и реальными цифрами, не забывать о ГВС, но все было или не услышано, или попросту принято в штыки, печально. Прислушайтесь к тем, кого Вы считаете авторитетами.

Ничего, ничего, можете не благодарить. Я, поверте переживу, смотрите подпись:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

оперировать объективными и реальными цифрами)

приведите критерии объективности цифр... только не используйте фразу "площадь дома", в контексте теплопотерь и стоимости отопления от этой фразы меня уже тошнит....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

приведите критерии объективности цифр... только не используйте фразу "площадь дома", в контексте теплопотерь и стоимости отопления от этой фразы меня уже тошнит....

Есть сказать что конкретное по моим постам или с чем то конкретно моим не согласны в этой теме? Конечно, не всегда все зависит от площади. Здесь люди прекрасно укладываются 3500 кВт на 180 м2. И как пример один из критериев здесь, хотя бы та же температура в доме. Что ни как не вписывается ни в одну из ваших таблиц, по оценке стоимости энергоносителей.

По поводу тошноты... Тошнит, когда стыдливо стараются промолчать по поводу бойлера верх ногами или котла 24кВт в дом 80м2...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В тандемі газовий котел+електрокотел там ще геморой виходить з "кусанням насосів". Треба якось продумати систему щоб працювали гармонійно в тандемі. Хоча це вже тема окремого топіка..

 

А якщо так, электрокотел взагалі без насоса:

 

Эл. котел подогревает обратку с гребенки распределительной на котел , врубается датчиком протока ....- то есть выход обратки с гребенки идет ему на вход а его выход идет на газкотел .... - то есть газовый котел догревает разницу - он не успевает ( да и не нужна мне его полная мощность ) нагреть до выставленной-заданной температуры , вот газовый и догревает .... В итоге типа гибридного авто .

 

Можно отдельно на контур полов его подключить ( параллельно - байпас в гребенке есть ) .... но я хотел именно так. Чтобы он убирал перерасход газа. Купил ваттметр и подбираю расход чтобы котел палил 200 кубов ( 199 ) - остальное электро, в планах трехзонный счетчик , а можно ИБП + стаб есть - инвертер и солнечную батарею на крышу вмонтулить .... у кого какой бюджет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здесь люди прекрасно укладываются 3500 кВт на 180 м2.
О великий владыка "здравого" смысла, какое это имеет отношение к правильности расчёта ТС? :)

 

Добавлено через 3 минуты

Купил ваттметр и подбираю расход

А это чего такое, поделитесь плиз, интересно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо так, электрокотел взагалі без насоса:

 

Думав про це...десь на сайті українського виробника "Терміт" був описаний тандем електрокотел + газовий. Але щось не можу на сайті знайти, десь пропало :(.

 

Суть була така, електрокотел включений в зворотній потік (обратку) перед газовим котлом і, вночі, нагріває обратку на 5 градусів вище ніж нижня межа газового котла. Тобто газовий котел не запалює газ вночі, а просто його насос ганяє теплоносій через систему опалення. Тільки от там була проблема: після певного часу "ганяння теплоносія", якщо немає запалювання, то насос газового котла зупиняється :(.

 

Треба говорити з форумними експертами. Не може бути щоб ніхто з них не ставив успішно таких тандемів :flag1:

 

Добавлено через 1 минуту

Я за электрику ночью + ТА.

 

Так, також варінат непоганий. Треба тільки порахувати що виходить по грошах за опалення. Правда теплоакумулятор грошенят тягне трохи...але зате потім можна використовувати його з тепловим насосом чи сонячними коллекторами :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

А это чего такое, поделитесь плиз, интересно.

 

Это не я делал, думаю подбирает на какую мощность включать тэны, что бы газовый котел кушал не более 200 кубов.

 

Ще ось такє, на ворожому сайті:

www.cqham.ru/forum/showthread.php?28632-%C3%E0%E7%EE-%FD%EB%E5%EA%F2%F0%E8%F7%E5%F1%EA%EE%E5-%EE%F2%EE%EF%EB%E5%ED%E8%E5-%D1%E8%ED%F5%F0%EE%ED%E8%E7%E0%F6%E8%FF

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...