Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок на 2 чи 4 власника.

mank

Рекомендовані повідомлення

Я бажання побудувати собі будинок, але грошей не багато, тому виникла така ідея побудувати будинок на 2 чи 4 власника в кредит, щоб потім 1 чи 3 частини будинка продати. Звісно ідея має багато мінусів, які тут поки не хотів би обговорювати, але цікавлять найголовніше юридично-правові нюанси.

В наявності є участок землі під забудову 20 соток, участок прямокутний рівний 30 на 61 , з двох боків межує з сусідами з 2 інших сільськи грунтові вулочки (дороги). Відповідно на ньому буду будувати, будинок планується по центру участка, щоб все було симетрично і в перспективі кожен власник мав свій вихід на вулицю-дорогу.

Участок в моїй приватній власності і будувати планую теж повністю за свої кошти і на свій ризик.

Поки, що зясував такі речи, хоча можливо я щось не так зрозумів, тому прошу виправити, якщо хтось побачить явні невідповідності.

 

1. Те що власник 1 на участок не проблема, бо поділити його можна буде пізніше, на етапі вводу кожної частини будинку в експлуатацію.

2. Спочатку треба обрати або замовити проект у районній архітектурі потрібного будинку, якщо звісно це можливо. Далі проект затвертити в сільраді та різних службах типу пожежники та санстанція. Незрозуміло, чи треба буде на цьому етапі, щось узгоджувати з БТІ .

3. Ймовірно, що проект дадуть та затвердять й можливо, щось вдасться побудувати, але от як найотпимальніше ввести все в експлуатаці, так, щоб частину будинка, можна було продати й відповідно всі документи були в порядку, як на частину будинка так й на частину землі. З цим в мене є багато питань тому прошу тих хто тикався або щось знає в данній темі відповісти тут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бажання побудувати собі будинок, але грошей не багато, тому виникла така ідея побудувати будинок на 2 чи 4 власника в кредит, щоб потім 1 чи 3 частини будинка продати. Звісно ідея має багато мінусів, які тут поки не хотів би обговорювати, але цікавлять найголовніше юридично-правові нюанси.

В наявності є участок землі під забудову 20 соток, участок прямокутний рівний 30 на 61 , з двох боків межує з сусідами з 2 інших сільськи грунтові вулочки (дороги). Відповідно на ньому буду будувати, будинок планується по центру участка, щоб все було симетрично і в перспективі кожен власник мав свій вихід на вулицю-дорогу.

Участок в моїй приватній власності і будувати планую теж повністю за свої кошти і на свій ризик.

Поки, що зясував такі речи, хоча можливо я щось не так зрозумів, тому прошу виправити, якщо хтось побачить явні невідповідності.

 

1. Те що власник 1 на участок не проблема, бо поділити його можна буде пізніше, на етапі вводу кожної частини будинку в експлуатацію.

2. Спочатку треба обрати або замовити проект у районній архітектурі потрібного будинку, якщо звісно це можливо. Далі проект затвертити в сільраді та різних службах типу пожежники та санстанція. Незрозуміло, чи треба буде на цьому етапі, щось узгоджувати з БТІ .

3. Ймовірно, що проект дадуть та затвердять й можливо, щось вдасться побудувати, але от як найотпимальніше ввести все в експлуатаці, так, щоб частину будинка, можна було продати й відповідно всі документи були в порядку, як на частину будинка так й на частину землі. З цим в мене є багато питань тому прошу тих хто тикався або щось знає в данній темі відповісти тут.

 

Доброго дня! Вітаю Вас (або вітаю себе) - Ви думаєте в тому ж напрямку, що і я (будівництво будинку на декілька власників)

Трохи поділюсь інформацією ....

1) Якщо будувати по затвердженому проекту - то не більше 2-ох власників .... то му що згідно нашого законодавства якщо будується будинок на одну або дві сімї - то вимоги ПРОСТІ, якщо більше двох - СКЛАДНІ (архітектор мого району каже, що тільки АППЗ в даному випадку буде коштувати більше 25000 грн.)

2) один з можливих виходів ..... будувати самовільно, вводити в експлуатацію через суд .....покищо іньшого не придумав

3) частини будинку вводити в експлуатацію тільки як КВАРТИРИ (з отриманням свідоцтва на право власності на кожну окрему квартиру) ... тому що якщо буде ЧАСТИНА - то ні один банк кредит майбутньому покупцю не дасть

4) земельну ділянку або ділити, або передавати на баланс ОСББ, або дарувати сільраді

5) не забувайте про коммунікації .... на кожну квартиру по 5 кВт електроенергії (може не вистачити потужності існуючого трансформатору)

 

п.с. головне що зрозумів - почати таке будівництво можна ТІЛЬКИ при налагоджених звязках з сільрадою, суддею, БТІ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тут ще ваше повідомлення знайшов в дуже схожому топіку.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=4388

 

Если строится будете вместе с братом (доверяете ему) ... то советовал бы по такой схеме ...

 

3 метра от забора с одной стороны + 3 с другой ... итого ширина дома 5,5 метров + второй дом за стенкой 5,5 метров

 

1) Хозяин Вашего участка делает 2 кадастровых плана (васильковская фирма делает за 1 день цена - 200 грн. за один) ... по сути участок делится между Вами и братом

2) Подаете эти кадастры и заявление о присвоении адреса одному из них с буквочкой А .... например 20-А .... паралельно подаете 2 заявления на разрешение на застройку

3) В течении месяца (а возможно и 2 дней) получаете 2 разрешения на застройку .. на дом 20 и дом 20-А

4) Строитесь

5) После того как коробка стоит и видны перегородки ... звоните мне ... свожу Вас с человеком ..... он приезжает обмеряет .... делает Вас 2 свидоцтва на право власности + 2 техпаспорта

6) Продаете один из домов своему брату

 

Это лучшая и быстрая схема!

 

Возможны и другие .... как то оформление 1 дома и продажа части .... оформление и согласование проекта до стройки ...

 

Возможно все! от Вас только желание и дозвил сильрады

 

Тут якось все просто і зрозуміло описано, але це тільки стосується, якщо будинок на 2 власників ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Вітаю Вас (або вітаю себе) - Ви думаєте в тому ж напрямку, що і я (будівництво будинку на декілька власників)

Трохи поділюсь інформацією ....

1) Якщо будувати по затвердженому проекту - то не більше 2-ох власників .... то му що згідно нашого законодавства якщо будується будинок на одну або дві сімї - то вимоги ПРОСТІ, якщо більше двох - СКЛАДНІ (архітектор мого району каже, що тільки АППЗ в даному випадку буде коштувати більше 25000 грн.)

 

Дуже добре, що я знайшов однодумця ) , сподіваюсь ми разом щось надумаємо. А якими законами це регламентується, цікаво б було почитати та розібратись. Що таке АППЗ ? І чи це найбільша проблема чи там ще є інші нюанси.

2) один з можливих виходів ..... будувати самовільно, вводити в експлуатацію через суд .....покищо іньшого не придумав

 

В інтернеті та в періодичних виданнях останнім часом я натикався на популярні статті, де просто описувалась процедура побудови будинку на 2-4 власника, шляхом оформлення якихось договорів солідарної діяльності чи щось таке в назві я можу помилятися, але суть в тому, що там декілька людей обєднуються для фінансування будівництва будинку і на виході кожен із них отримує його частину з частиною участку, звісно там багатьох деталей не описано, але в цілому нібіто так робити можна. Єдине, що я зараз не можу знайти ці статті, бо в свій час я їх не зберіг.

Але як мені здається то в такому випадку у разі вирішення питання через суд ймовірність позитивного рішення значно вища.

Тобто такий договір може бути й просто формальністю і заключений він буде з родичами чи близькими знайомими.

3) частини будинку вводити в експлуатацію тільки як КВАРТИРИ (з отриманням свідоцтва на право власності на кожну окрему квартиру) ... тому що якщо буде ЧАСТИНА - то ні один банк кредит майбутньому покупцю не дасть

А тут проблема лише в рішенні банку, чому вони так скептично ставлять до ЧАСТИНИ ?

4) земельну ділянку або ділити, або передавати на баланс ОСББ, або дарувати сільраді

 

Думаю ділити краще, бо дарувати сільраді я не розумію для чого ) , а що таке ОСББ не знаю ).

5) не забувайте про коммунікації .... на кожну квартиру по 5 кВт електроенергії (може не вистачити потужності існуючого трансформатору)

 

Да можливо у мене також питання і по газу та й по скважинам та септіку, виходить тоді, що там треба рохраховувати все на кожну окрему частину чи квартиру.

п.с. головне що зрозумів - почати таке будівництво можна ТІЛЬКИ при налагоджених звязках з сільрадою, суддею, БТІ

 

Хотів запитати, у вас справа на якому етапі, чи є вже участок, проект, і коли плануєте будівництво. У мене участок як я вже писав є, проекту нема, в ідеалі будувати хотів би почати навесні наступного року.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все зависит от ваших контактов с местными чиновниками. Дом на 2 семьи это сблокированные котеджи . Все что больше приводит всю эту братию в замешательство и мозг у них закипает . В оконцовке это класифицируется как многоквартирный дом , а к строительству такого объекта особые требования. Начинается все с прохождения экспертизы , а это % от сметы , затем договор с подрядной организацией имеющей лицензию , технадзор , авторский надзор и т.д. При вводе в эксплуатацию новый виток раздачи процентов.

Стройте на две семьи , может даже два отдельно стоящих домика, ведь экономии в блокировке такой мизер , а проблем потом уйма может быть , ведь вы там собираетесь жить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже добре, що я знайшов однодумця ) , сподіваюсь ми разом щось надумаємо. А якими законами це регламентується, цікаво б було почитати та розібратись. Що таке АППЗ ? І чи це найбільша проблема чи там ще є інші нюанси.

АПЗ (одну лишнюю букву написал - простите) - это Архитектурно-Планировочное Задание, как пояснил районный архитектор если строите индивидуальный дом или дом на 2 семьи оно НЕ НУЖНО ... если многоквартирный - то нужно АПЗ, потом проэкт и куча всего прочего ..... по словам архитектора это все равно что строить многоэтажку (документы и согласования теже)

Конкретные законы не выяснял - доверяю архитектору

 

 

В інтернеті та в періодичних виданнях останнім часом я натикався на популярні статті, де просто описувалась процедура побудови будинку на 2-4 власника, шляхом оформлення якихось договорів солідарної діяльності чи щось таке в назві я можу помилятися, але суть в тому, що там декілька людей обєднуються для фінансування будівництва будинку і на виході кожен із них отримує його частину з частиною участку, звісно там багатьох деталей не описано, але в цілому нібіто так робити можна. Єдине, що я зараз не можу знайти ці статті, бо в свій час я їх не зберіг.

Але як мені здається то в такому випадку у разі вирішення питання через суд ймовірність позитивного рішення значно вища.

Тобто такий договір може бути й просто формальністю і заключений він буде з родичами чи близькими знайомими.

 

Это Вы в правельном направлении мыслите!!! Договор называется ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЛЬНІСТЬ (дивіться главу 77 Цивільного Кодексу України ... zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=17&nreg=435-15)

Естественно, что БТИ не всегда захочет регистрировать квартиры в самострое ... поэтому нужно решение суда (не проблема и не очень большие деньги) .... потом регистрация в БТИ и выдача Свидетельств на право собственности

 

А тут проблема лише в рішенні банку, чому вони так скептично ставлять до ЧАСТИНИ ?

 

Нет - это не прихоть банка .... это законодательство! Дело в том, что если Вы решите продать часть согласно закона Вы должны предложить ее сначала владельцам других частей и если они письменно откажутся только тогда сможете продать .... + к этому без согласия владельцев других ЧАСТЕЙ Вы не можете ни достроить, не перестроить, ничего

Именно поэтому большинство банков Украины не кредитуют ЧАСТИ, а значит конечные покупатели наших творений не смогут оформить кредит

Одним словом - ОФОРМЛЯТЬ только как ОТДЕЛЬНОЕ жилье (либо квартира, либо строение, либо дом)

 

Думаю ділити краще, бо дарувати сільраді я не розумію для чого ) , а що таке ОСББ не знаю ).

Делить действительно лучше, но не всегда это возможно (разные конфигурации участка - не везде есть выезды)

ОСББ - об єднання співласників багатоквартирного будинку

Если ввести в эксплуатацию как КВАРТИРЫ ... лучше создать ОСББ и подарить ему землю (согласно закона оно может владеть землей, общими помещениями, коммуникациями)

Почитайте закон Про ОСББ (действительно хороший закон)

 

Да можливо у мене також питання і по газу та й по скважинам та септіку, виходить тоді, що там треба рохраховувати все на кожну окрему частину чи квартиру.

В том то и дело, что если изначально идти по закону нужны отдельные проекты и ТУ на каждую квартиру, часть .... + нормы которые выполнить не реально

А если путем самостроя и суда - все проще (один дом, а значит один газ, одно электричество ---- и опять же лучше если ими владеть будет ОСББ )

 

 

Хотів запитати, у вас справа на якому етапі, чи є вже участок, проект, і коли плануєте будівництво. У мене участок як я вже писав є, проекту нема, в ідеалі будувати хотів би почати навесні наступного року.

 

Участок есть давно, желание тоже ... в нормативке кое как разобрался ... сейчас пытаюсь поставить КТП 100 кВт - пока не получается .... с газовщиками договорился (среднее давление протянут) ...

Вывод пока такой ..... нет нужного электричества - нет стройки! .... если не получится - буду строить обычный дом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.segodnya.ua/useful/dwelling/904631.html - ось тут та стаття, що я в попередньому пості зазначав, там описано, що будувати будинок на 4 власника (таунхаус) , реально і що є люди що цим займаються, і там є коментарі юристів та представників банку, що кредит теж можна оформлювати, єдине що погано, що деталей нема, але це вже доведеться самому дізнаватись
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...