Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як правильно зробити скважину (Контроль за буровиками)

SIV

Рекомендовані повідомлення

4.05.09 мені будуть бурити скважину, а так як я в цьому не спец то хочу спитати ось що.

 

1. На якій відстані від дому доцільно робити скважину.

2. В якій послідовності і які етапи роботи повинні виконати буровики.

3. Що в результаті я повинен отримати (документи).

 

Питаюсь тому, що сусідам коли бурили скважину то сказали що вода на 30 метрах погана (аналіз не робили) і треба бурити дальше. Добурили до 52 м. і сказали а ось тепер вода буде добра. Взяли гроші і поїхали. Тепер сусід сумнівається в доцільності буріння аж до 52 м.

 

Коротше прошу Вас описати техпроцес буріння скважини а то читав на форумі всяке і не все зрозумів але точно знаю що контроль за діями буровиків потрібен. І коли вони побачать що я не зовсім "лох" в питаннях буріння скважини то зроблять роботу правильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4.05.09 мені будуть бурити скважину, а так як я в цьому не спец то хочу спитати ось що.

 

1. На якій відстані від дому доцільно робити скважину.

2. В якій послідовності і які етапи роботи повинні виконати буровики.

3. Що в результаті я повинен отримати (документи).

 

Питаюсь тому, що сусідам коли бурили скважину то сказали що вода на 30 метрах погана (аналіз не робили) і треба бурити дальше. Добурили до 52 м. і сказали а ось тепер вода буде добра. Взяли гроші і поїхали. Тепер сусід сумнівається в доцільності буріння аж до 52 м.

 

Коротше прошу Вас описати техпроцес буріння скважини а то читав на форумі всяке і не все зрозумів але точно знаю що контроль за діями буровиків потрібен. І коли вони побачать що я не зовсім "лох" в питаннях буріння скважини то зроблять роботу правильно.

 

 

Якщо відверто, то мені прикро читати про підозри до роботи буровиків. Але вимушений визнати, що в Ваших сумнівах є доля правди. Це стосується не тільки буровиків, в інших галузях також простежується деградація фахівців, відсутність кваліфікаціі і розквіт заробітчанства. Такий вже час напевне...

 

1. Відстань від будівлі до свердловини повинна бути не менше 3м, якщо рахувати від борту бур. установки, для вільного проходу і виконання технолог. операцій. Хоча за правилами ТБ і ОП не менше 5м + висота бурової щогли.

2. Описувати буровий процес недоречно позаяк невідомо якою установкою і методом буде виконуватись буріння(обертальне з промиванням бур. розчином, шнекове, ударно-канатне та ін.)

3. В результаті спорудження свердловини Ви повинні отримати саму свердловину закріплену обсадними трубами і фільтром(якщо на пісок), вікачану до прозорої воду на виході, паспорт свердловини(якщо є проект то з ліцензією,реквізитами і печаткою бур.організації) і результатами хім. аналізу води.

Те що Ви будете контролювати процес буріння не гарантує, що зможете все відслідкувати. Процес не видимий наочно, а постійно задавати запитання майстру не етично і нервує виконавця.

Як на мене, то кваліфіковану бригаду можна відмітити по організації роботи, кожен знає свою справу, дотримання елементарного порядку на робочій ділянці, інструмент і труби складені акуратно, бурова техніка відносно чиста не заляпана глин.розчином, мастилом і не захламлена.

Машиніст бурової установки завжди веде контроль за процесом і записує заміри глибин, діаметрів, інтервалів тощо. В любий момент може чітко відповісти про параметри свердл. і по якій породі йде проходка.

Також нормальні хлопці під час роботи не вживають, хоча самі замовники буває їх пробують угостити, з метою гостинності, але це недопустимо і може скінчитись неприємностями.

ЗІ. ІМХО. Як би Ви не підготувались з буріння теоретично, в очах буровиків все одно будете виглядати, вибачте профаном. Дуже вже специфічна це професія, з різними приколами сленгом і традиціями:rolleyes:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4.05.09 мені будуть бурити скважину, а так як я в цьому не спец то хочу спитати ось що.

 

1. На якій відстані від дому доцільно робити скважину.

2. В якій послідовності і які етапи роботи повинні виконати буровики.

3. Що в результаті я повинен отримати (документи).

 

Питаюсь тому, що сусідам коли бурили скважину то сказали що вода на 30 метрах погана (аналіз не робили) і треба бурити дальше. Добурили до 52 м. і сказали а ось тепер вода буде добра. Взяли гроші і поїхали. Тепер сусід сумнівається в доцільності буріння аж до 52 м.

 

Коротше прошу Вас описати техпроцес буріння скважини а то читав на форумі всяке і не все зрозумів але точно знаю що контроль за діями буровиків потрібен. І коли вони побачать що я не зовсім "лох" в питаннях буріння скважини то зроблять роботу правильно.

 

Более критичный параметр, как по мне, расстояние от СЕПТИКА до скважины... КОнечно важно и расстояние до дома, но обратите внимание на септик (или в будущем где планируете)! Это белее критично):beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Более критичный параметр, как по мне, расстояние от СЕПТИКА до скважины... КОнечно важно и расстояние до дома, но обратите внимание на септик (или в будущем где планируете)! Это белее критично):beer:

 

Між скважиною і септиком планую 30 м. Участок з невеликим ухилом. Скважина буде з вищої сторони.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо відверто, то мені прикро читати про підозри до роботи буровиків. Але вимушений визнати, що в Ваших сумнівах є доля правди. Це стосується не тільки буровиків, в інших галузях також простежується деградація фахівців, відсутність кваліфікаціі і розквіт заробітчанства. Такий вже час напевне...

 

1. Відстань від будівлі до свердловини повинна бути не менше 3м, якщо рахувати від борту бур. установки, для вільного проходу і виконання технолог. операцій. Хоча за правилами ТБ і ОП не менше 5м + висота бурової щогли.

2. Описувати буровий процес недоречно позаяк невідомо якою установкою і методом буде виконуватись буріння(обертальне з промиванням бур. розчином, шнекове, ударно-канатне та ін.)

3. В результаті спорудження свердловини Ви повинні отримати саму свердловину закріплену обсадними трубами і фільтром(якщо на пісок), вікачану до прозорої воду на виході, паспорт свердловини(якщо є проект то з ліцензією,реквізитами і печаткою бур.організації) і результатами хім. аналізу води.

Те що Ви будете контролювати процес буріння не гарантує, що зможете все відслідкувати. Процес не видимий наочно, а постійно задавати запитання майстру не етично і нервує виконавця.

Як на мене, то кваліфіковану бригаду можна відмітити по організації роботи, кожен знає свою справу, дотримання елементарного порядку на робочій ділянці, інструмент і труби складені акуратно, бурова техніка відносно чиста не заляпана глин.розчином, мастилом і не захламлена.

Машиніст бурової установки завжди веде контроль за процесом і записує заміри глибин, діаметрів, інтервалів тощо. В любий момент може чітко відповісти про параметри свердл. і по якій породі йде проходка.

Також нормальні хлопці під час роботи не вживають, хоча самі замовники буває їх пробують угостити, з метою гостинності, але це недопустимо і може скінчитись неприємностями.

ЗІ. ІМХО. Як би Ви не підготувались з буріння теоретично, в очах буровиків все одно будете виглядати, вибачте профаном. Дуже вже специфічна це професія, з різними приколами сленгом і традиціями:rolleyes:

 

Дякую за відповідь.

Впринципі саме такої відповіді я і очікував, розумію що процес буріння справа непроста і має дуже багато нюансів.

 

Який насос ви порекомендуєте на час будови. Місце досить пустельне і зразу ставити хороший і відповідно дорогий насос я боюсь.

 

І ще як правильно зробити приямок для скважини (розміри, глибина, яке дно - бетон чи гравій і т.д. ....)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Між скважиною і септиком планую 30 м. Участок з невеликим ухилом. Скважина буде з вищої сторони.

 

Тогда по этому параметру у Вас все пучком!:drinks:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

Впринципі саме такої відповіді я і очікував, розумію що процес буріння справа непроста і має дуже багато нюансів.

 

Який насос ви порекомендуєте на час будови. Місце досить пустельне і зразу ставити хороший і відповідно дорогий насос я боюсь.

 

І ще як правильно зробити приямок для скважини (розміри, глибина, яке дно - бетон чи гравій і т.д. ....)

 

 

Поки немає свердловини і невідомі рівні води, дебіт та хім.склад, говорити про водопідйомне обладнання - зарано і нелогічно.

Підземна насосна станція для побутових потреб будується з бетонних кілець, або викладається цеглою чи блоками. Є готові металічні.

Глибина 1,8-2м, в плані - 1,5 х1,5м або Ø2м. Дно з гравію, для дренажу розливів, конденсату і протікання води.

Для прикладу гляньте у зображеннях:

IMG_6439.jpg.544e9210ad464110a5bd3b57386ce23e.jpg

1446385983_.jpg.1ba75f650cb7e715c8d53d1e074ef61d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня 3 м для дома но когда рыли дома еще не было

Критично растояние до септика, причем не забывай про соседей

не уверен что на 52 м хорошая вода, возьми у соседа воду и проверь

у меня 88 м, вообще чем глубже чем лучше

если планируешь ставить погружной насос то диаметр минимум 100-110 мм

Из операций, контроль над длиной, а то пророют 30 м скажут 52 м

считай трубы когда вставляют

фильтр из нержавеющей стали у меня 2,5 м

после рытья должны обсыпать помоему балаолльтовой крошкой а в конце цемент с песком

продуть скажину

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бурили установкою УРБ-2.5 на базі КАМАЗу.

Першу бурову головку поставили 215 мм.

Перші шість метрів глини пройшли за 1 годину.

Наступні 7 метрів глини проходили 3 години, при цьому один раз замінили воду для промивки а то вона вже була як рідка сметана.

На 10 метрах була "підшкірна вода"

На 13 метрах почався "мергель". В ньому пройшли 5 метрів і поставили пластикову обсадну трубу. Всього довжина обсадної труби 18 м. діаметр зовнішній 160 мм, внутрішній 150 мм.

Обсипали обсадну трубу мілким гравієм.

Помняли бурову головку на 115 мм.

І почали бурити. Весь час був тільки мергель.

В загальному скважина вийшла 45 м. (13 м в глині і 32 м в мергелі).

Вода була на 31 м і на 42 м.

Прокачали скважину 5 кубами води.

Вода стояла на 20 м. насос опустили на 25 м.

Відкачували десь 40 хвилин рівень води нижче насоса не падав. І залишили бо була вже 1 година ночі.

Вода була досить холодна але не прозора а така якби в неї влили трохи молока. Продуктивність насоса вийшла 2 м.куб. год.

На вихідних буду прокачувати скважину сам, потім віддам буровикам воду на аналіз.

Насос сказали опускати на 25-30 м.

Вартість 1 м скважини 320 грн.

 

Ну здається написав все що було.

 

Для прокачки і як тимчасовий насос на час будівництва думаю купити вібраційний насос. Якого виробника порекомендуєте.

1100436793_.thumb.jpg.21ccf7208d5310dfd051c341a1e0c48b.jpg

1936129353_.thumb.jpg.339daf1124e9cd6b1ddabefacfc05f79.jpg

2057585593_.thumb.jpg.3d466bbd5f2aa49a2437738241f77cdf.jpg

1046653049_.thumb.jpg.8e1e34d5300083caa094f2d9ca0aec5f.jpg

1513770042_.thumb.jpg.7938c8868fd0b993a9037a2761241d39.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бурили установкою УРБ-2.5 на базі КАМАЗу......

.........Ну здається написав все що було.

 

Для прокачки і як тимчасовий насос на час будівництва думаю купити вібраційний насос. Якого виробника порекомендуєте.

 

 

З опису видно, що бурили у Вас толкові фахівці:good:

Те що перекрили обсадкою верховодку указує на грамотне відношення до технології і гарантує захист питного горизонту від потрапляння забруднень ззовні.

Тільки попросіть у них, щоб надали Вам креслення конструкції свердловини, пройде час і вона може знадобитись.

З часом вода освітлиться до прозорої, аби піску в ній не було.

Вібраційний насос не рекомендую, навіть у якості тимчасового.

Вважаю "Водолій" для таких цілей найкращим варіантом, тим паче з такою глибиною занурення моделі недорогі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Из операций, контроль над длиной, а то пророют 30 м скажут 52 м

считай трубы когда вставляют

фильтр из нержавеющей стали у меня 2,5 м

после рытья должны обсыпать помоему балаолльтовой крошкой а в конце цемент с песком

продуть скажину

 

:lol::D:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

допоможіть хто знає!

хочу робити скважину. маю ручний бур (180 мм, 35 м). в Солонці.

сусіди мають криниці 8-9м. поряд є скважина 20-30 м (конкретно не відомо, власник помер, а жінка не пам"ятає).

1. як дізнатись на якій глибині водоносний шар? тобто в процесі буріння. якщо наприклад я дойшов до нього на глибині 25м, скільки ще бурити, 1-2-10м? і по чому я буду бачити що це водоносний шар?

2. чи можна використовувати пластикову трубу 125 з товщиною 5мм?

чув випадок коли трубу перетиснуло. якої товщини пластикову трубу потрібно використовувати.

скважина для дачі.

дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

допоможіть хто знає!

хочу робити скважину. маю ручний бур (180 мм, 35 м). в Солонці.

сусіди мають криниці 8-9м. поряд є скважина 20-30 м (конкретно не відомо, власник помер, а жінка не пам"ятає).

1. як дізнатись на якій глибині водоносний шар? тобто в процесі буріння. якщо наприклад я дойшов до нього на глибині 25м, скільки ще бурити, 1-2-10м? і по чому я буду бачити що це водоносний шар?

2. чи можна використовувати пластикову трубу 125 з товщиною 5мм?

чув випадок коли трубу перетиснуло. якої товщини пластикову трубу потрібно використовувати.

скважина для дачі.

дякую

 

Судячи по тому як бурили в мене установкою УРБ-2.5, можу сказати що вручну вони бурили б напевно кілька місяців.

Якщо у Вас такі самі грунти то ручне буріння це самогубство.

8-9 м. це такзвана "підшкірна" вода, якість в неї найгірша.

Коли в мене дійшли до водоносного шару то видно було як почав спадати рівень промивочного розчину, розчин почав тікати у водоносний шар.

 

Сказав все що знаю, а дальше чекайте відповіді від спеціалістів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає де можна купити оголовок для скважини на пластикову обсадну трубу 160 мм.

 

Хочу купити такий як на малюнку, пластиковий або металічний.

1227633160_ogolovok_plastik.jpg.eb1bc9cdf54c169636de92f9e59ccaab.jpg

1227633616_ogolovok-chugun.jpg.aa1bb787f2f26c71c250fcac9deec34a.jpg

1227636926_ustroystvo-ogolvka.jpg.2b8cc5000dfb4f32d31b663403d5bac3.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судячи по тому як бурили в мене установкою УРБ-2.5, можу сказати що вручну вони бурили б напевно кілька місяців.

Якщо у Вас такі самі грунти то ручне буріння це самогубство.

8-9 м. це такзвана "підшкірна" вода, якість в неї найгірша.

Коли в мене дійшли до водоносного шару то видно було як почав спадати рівень промивочного розчину, розчин почав тікати у водоносний шар.

 

Сказав все що знаю, а дальше чекайте відповіді від спеціалістів.

 

в якому районі ви робили?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в якому районі ви робили?

 

Село Підгірне, 2 км. за Винниками по Тернопільській трасі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає де можна купити оголовок для скважини на пластикову обсадну трубу 160 мм.

 

Хочу купити такий як на малюнку, пластиковий або металічний.

 

Бачив в київському епіцентрі на григоренка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На 13 метрах почався "мергель". В ньому пройшли 5 метрів і поставили пластикову обсадну трубу. Всього довжина обсадної труби 18 м. діаметр зовнішній 160 мм, внутрішній 150 мм.

Обсипали обсадну трубу мілким гравієм.

Помняли бурову головку на 115 мм.

І почали бурити.[/QUOT

 

Добрий день,шановний. З технологією проведення бурробіт не знайомий,і виникло таке питання: в Вашу скважину встановили обсадну трубу 160 мм. і вже крізь неї почали далі бурити? А не зазнавала обсадна труба в процессі подальшого буріння якихось торкань чи шкідливих ударів від роботи бурового інструменту? Я так думаю,якщо використовувати обсадну трубу,емальовану зсередини,то при роботі інструмента,і,як факт, торкань з ним можна позбивати цю захисну емаль. Які Ваші враження,чи не ушкоджена Ваша обсадна ПВХ труба? Скажіть,а 320 грн/метр Вам зразу назвали таку ціну,чи тут вже врахованана довжина обсадки всього 18 метрів. В Киеві 480 грн/метр,правда на фірмі.Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На 13 метрах почався "мергель". В ньому пройшли 5 метрів і поставили пластикову обсадну трубу. Всього довжина обсадної труби 18 м. діаметр зовнішній 160 мм, внутрішній 150 мм.

Обсипали обсадну трубу мілким гравієм.

Помняли бурову головку на 115 мм.

І почали бурити.[/QUOT

 

Добрий день,шановний. З технологією проведення бурробіт не знайомий,і виникло таке питання: в Вашу скважину встановили обсадну трубу 160 мм. і вже крізь неї почали далі бурити? А не зазнавала обсадна труба в процессі подальшого буріння якихось торкань чи шкідливих ударів від роботи бурового інструменту? Я так думаю,якщо використовувати обсадну трубу,емальовану зсередини,то при роботі інструмента,і,як факт, торкань з ним можна позбивати цю захисну емаль. Які Ваші враження,чи не ушкоджена Ваша обсадна ПВХ труба? Скажіть,а 320 грн/метр Вам зразу назвали таку ціну,чи тут вже врахованана довжина обсадки всього 18 метрів. В Киеві 480 грн/метр,правда на фірмі.Дякую.

 

Встановили обсадну трубу, відцентрували її відносно пробуреного отвору, закріпили (обсипали щебенем). А поті через неї бурили дальше, під час подальшого буріння бурові штанги до обсадної труби не доторкались.

Про ціну домовлявся зразу, але глибину і кількість обсадної труби буровики знали приблизно, бо знайомі з нашою місцевістю. А взагалі ціни у Львові від 320 до 400 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добридень Ігоре! Підскажіть будьласка телефон Ваших буровиків.

Можна в приват.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добридень Ігоре! Підскажіть будьласка телефон Ваших буровиків.

Можна в приват.

 

Директор Ігор - 80983046633

Виконавець Роман - 80672561921

 

Скажете від Ігора з Підгірного.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день Ігор ! По фото бачу Вам осадну ставили на раструбних зєднаннях. З Вашого погляду це надійно ? І ще одне цікавить - на 115 діаметрі обсадну мабуть теж ставили ? Вона теж на раструбах ? який в неї внутрішній діаметр ? Якого діаметру рекомендували насос ?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день Ігор ! По фото бачу Вам осадну ставили на раструбних зєднаннях. З Вашого погляду це надійно ? І ще одне цікавить - на 115 діаметрі обсадну мабуть теж ставили ? Вона теж на раструбах ? який в неї внутрішній діаметр ? Якого діаметру рекомендували насос ?

 

В місцях зєднання на раструбах додатково скріпили туби короткими самонарізами десь 7-8 шт на кожне зєднання (зєднань було 2), це тільки для того щоб в момент опускання труби не розєднались самовільно.

115 мм буром в мене сверлили в напівскельній породі (мергель називається) там обсадної труби нетреба.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...