Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

З підвалом чи без підвала?

Володимир

Рекомендовані повідомлення

Планую замовляти проект будинку приблизно, 10х10, двоповерхового або з мансардою. Думаю, що без підвала. По-перше, значно дорожче. По-друге, - холодніше для підлоги першого поверху. Це – я собі так думав як будівельний чайник. Але нещодавно десь на форумі мелькнула думка, що повітря підвалу все-таки буде тепліше, ніж утеплювач, який буде покладено під підлогу у разі відсутності підвалу. Тому запитання до знавців: наскільки наявність підвалу (неопалюваного спеціально) впливає на температуру першого поверху? Будувати підвал, якщо він буде своєрідним утеплювачем підлоги першого поверху? Чи з більшим успіхом, краще, використати для утеплення більший шар, наприклад, керамзиту і таке інше? :(
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо стисло -- підвал у будинку 200 метрів не дуже потрібний, а коштує значно дорожче, ніж наземний поверх.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

решение строить с подвалом или без ,надо принимать на основе геологии и решения проектирощиков по конструкции фундамента.

если вам скажут что фундамент надо заглублять на 1,5-2 метра , то выгоднее делать подвал , разница с или без в таком случае получиться несущественная, дополнительной площади всегда можно найти применение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) З відповіді Павлухана я чітко зрозумів, що будівництво підвала майже неминуче в тому випадку, якщо геологи+конструктори рекомендуватимуть будувати глибокий фундамент (1.5-2 метри). Тоді й доведеться його будувати.

 

2) Але все-таки, ЯК температура неотоплюваного підвалу впливає на температуру першого поверху? Підлога першого поверху тепліша тоді, коли під ним підвал, чи тоді, коли має звичайний підпільний простір?

 

Єдина згадка в лінках, наведених вище, це те, що для сухості (і тепла?) потрібна хороша вентиляція: " Да ладно - пол из дерева не так уж и плохо. главное - хорошая вентиляция подпольного пространства. Не поверю, что доска толщиной 5 см стоит дороже бетона толщиной 15 см. Кроме того - на ПК надо лить стяжку, на стяжку покрытие, тот же ламинат, а он лепится на фанеру, всё это ровно должно быть... пол холодный будет. "

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) З відповіді Павлухана я чітко зрозумів, що будівництво підвала майже неминуче в тому випадку, якщо геологи+конструктори рекомендуватимуть будувати глибокий фундамент (1.5-2 метри). Тоді й доведеться його будувати.

 

2) Але все-таки, ЯК температура неотоплюваного підвалу впливає на температуру першого поверху? Підлога першого поверху тепліша тоді, коли під ним підвал, чи тоді, коли має звичайний підпільний простір?

 

Єдина згадка в лінках, наведених вище, це те, що для сухості (і тепла?) потрібна хороша вентиляція: " Да ладно - пол из дерева не так уж и плохо. главное - хорошая вентиляция подпольного пространства. Не поверю, что доска толщиной 5 см стоит дороже бетона толщиной 15 см. Кроме того - на ПК надо лить стяжку, на стяжку покрытие, тот же ламинат, а он лепится на фанеру, всё это ровно должно быть... пол холодный будет. "

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді й доведеться його будувати.

 

ну я не был столь категоричен, просто когда я столкнулся с данной проблемой ( мне надо было заглубляться на 1,3 м), то решил что потратившись еще на 1 ряд фбс и панели перекрытия ( около 600-700 у.е на 2004г) получил 60 м2 ,хотя бы для хранени стройматериалов....

 

 

) Але все-таки, ЯК температура неотопполучил люваного підвалу впливає на температуру першого поверху? Підлога першого поверху тепліша тоді, коли під ним підвал, чи тоді, коли має звичайний підпільний простір?

полюбому при любых вариантах надо утеплять пол и по возможности цоколь( подвал-фундамент),

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже вначале не собирался делать подвал и одной из основных причин была его кажущаяся дороговизна ( не хотелось за приличные деньги получить обыкновенную кладовку для ненужных вещей :( ) Но когда прокалькулировали с прорабом, что мне как и у Павлухана, надо подняться вверх или углубиться вниз на высоту всего лишь 1-2 ФБС-ок ( в моем случае монолит ), но за это я получаю дополнительные помещения для котельной, прачечной, кладовки, винного погребка и тренажерного зала, то....... :oops: Их стоимость по м2 раз в 5 оказалась меньше нежели иных помещений дома :wink:

Но здесь народ прав - очень важна почва, чтобы, например, хотя бы потом из-за работ по вынужденой гидроизоляции стоимость вашего подвала не поднялась до заоблачных высот :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все от места зависит, вот у меня влажная почва и рядом вода. Гтдроизоляция потянула бы дороже чем строительство отдельного помещения рядом. Исходите из местных условий.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...