Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Каминная топка + Система РГВ + Вентиляция

Igor_M

Рекомендовані повідомлення

Можна почитати тут.

У мене сьогодні настрій пографоманити, тож вперед!

Звичайний камін без топки:

- пожежонебезпечність вища

- ККД <25%

- значна пасивна вага (>500 безтолкових кг)

- нерозподілюване тепло (кімната, де горить)

- вартість правильно вимуруваного відкритого каміна складає не менше 50% вартості каміна закритого

Котел:

- промисловий пристрій (ніякої насолоди від використання: привези, вкланяйся, заберись)

- не має можливості візуального контролю (згоріло? замерз? розпалюй!)

- не естетичний (ящик)

- доцільною альтернативою можуть виступати виключно котли з футерованою камерою згоряння (ефективністю понад 80%)

Топка з водяним контуом:

- естетично

- ефективність понад 80%

- та ж гідравліка, що й у твердопаливного (1:1)

- те ж облицювання, що й у відкритого (1:1)

- оптимальна вартість (зазвичай дешевше, ніж окремо камін та котел)

- максимальний контроль тепла

- можливість технічних дверцят для завантаження

Аспектів багато. Загальні аргументи назвав. Детальніше без вхідних даних важко говорити. Слід пам'ятати, що тенденція камін+котел поширена на наших теренах не від знань чи достатку.

 

с этим согласен.

 

а чем плоха топка с воздушным контуром? по стоимости материалов и монтажа я вижу разницу минимум в 1.5 раза в меньшую сторону по сравнению с водным контуром.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чем плоха топка с воздушным контуром? по стоимости материалов и монтажа я вижу разницу минимум в 1.5 раза в меньшую сторону по сравнению с водным контуром.

На данный момент тоже активно изучаю эту тему.

Пока не могу избавится от сомнений связанных с влиянием на здоровье воздуха, который прошел нагрев 300 градусов.

Эта тема не давала покоя при выборе печи, когда начинал строительство своей бани. Тогда знающие меня убедили, что конвекционный нагрев с соприкосновением воздуха с раскаленными поверхностями - это не добавляет здоровья. Как минимум, горит органика, которая постоянно присутствует в воздухе, и еще даже выделяется в небольших количествах СО из-за процессов в раскаленном металле.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чем плоха топка с воздушным контуром? по стоимости материалов и монтажа я вижу разницу минимум в 1.5 раза в меньшую сторону по сравнению с водным контуром.

Мало хто з користувачів при виборі системи усвідомлює, що фізика потоків для водяної і повітряної системи ідентична, і ключові елементи водяного контура мають бути присутні у повітряному:

Водяний контур -> Повітряна камера

Труба 20мм -> Повітревід 125мм

Радіатор -> Решітка зз жалюзі

Насос -> Вентилятор

Теплообмінник -> Рекуператор

Автоматика вод. -> Автоматика пов.

Але якщо теплоносієм використовуєть ізолятор, яким і є повітря, то і об'єми цього теплоносія і продуктивності потоків є неспівмірно більшими, внаслідок чого і контрольованість потоків падає, або рівень ізоляцій та розмірів повітреводів зростає до неадекватного розміру.

Вартість повітряного та водяного опалення для приватного будинку однакової споживчої цінності є різна, при цьому вартість водяного опалення буде нижчою.

Існують хибні думки про те, що для повітряного:

- не потрібно вентилятора. Дурниця, просто вентилятор не ставлять через його шумність, ціну, недовговічність, та вітерець, що так ніжно віє протягом у спальні, продуваючи відкриті частини тіла. Між іншим, водяний контур теж можна поставити у грацітаційну систему.

- не потрідно ізоляції. Та ж економія, намагання переконати себе та клієнта у тому, що й так буде все гаразд. При цьому труби з водяним опаленням ізолюються належно.

Якісне повітряне дешевшим не буде. Для цьго достатньо порівняти 2м труби ППР з вартістю ізольованого повітревода, чи вартість камінного вентилятора та циркуляційного насоса. Якщо додати сюди можливість зав'язати з водяним каміном в одну систему й газовий котел, то все стає на свої місця. Кожен, хто проходить шлях вербовки на повітряне опалення каміном, бо воно дешевше, ніж водяне, є просто жертвою неумілості інсталяторів, що так старанно описують "те саме, тільки дешевше". Це різні системи з різними завданнями. Кожна має свої переваги, але означте для себе одразу чітко, для чого Вам камін.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
  • 1 місяць потому...
...то викладаю.

Звертаю увагу на фото 1 - коли топку кочегарю по максимуму, то скло майже чисте (все ж таки "майже"...):( і далі по тексту...

...

 

Вітаю!

Не знаю чи ця тема ще "жива", але хотілось би почути про результати вказаних експериментів.

 

В мене Краткі Амелія. Зверху по всій довжині скла там відсутній шнур для подачі повітря. Знизу теж по центру відсутній шнур, але ширина щілини десь сантиметрів 8..

При горінні скло коптиться по краях утворюю чи трапеціює основою вверх з чистого скла.

Тому в мене виникла ідея навпаки зробити по щілині з обох боків скла ближче до низу рамки, вийнявши там частини шнура. Теоретично в такому разі повітря має заходити і з боків не даючи склу коптитися.

 

Завчасно дякую за відповідь!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...

Игорь, здравствуйте!

 

Как на сегодня удовлетворение от выбранного варианта топки и реализованного конструктива?

 

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...
Вітаю!

Не знаю чи ця тема ще "жива", але хотілось би почути про результати вказаних експериментів.

 

В мене Краткі Амелія. Зверху по всій довжині скла там відсутній шнур для подачі повітря. Знизу теж по центру відсутній шнур, але ширина щілини десь сантиметрів 8..

При горінні скло коптиться по краях утворюю чи трапеціює основою вверх з чистого скла.

Тому в мене виникла ідея навпаки зробити по щілині з обох боків скла ближче до низу рамки, вийнявши там частини шнура. Теоретично в такому разі повітря має заходити і з боків не даючи склу коптитися.

 

Завчасно дякую за відповідь!

Шнур по периметру стекла не для его очистки, а для герметичности закрытия дверки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...
здравствуйте! поделитесь как обогревом довольны? Пришло время делать разводку тепла. приезжали друзья на новоселье и прям несколько человек говорят, что у них были разводы, типа не фига не грело, разобрали и сделали просто на одну комнату обогрев. Я теперь в сомнениях ( Мы этой зимой просто топили камин, то кушает дров прилично, а если разводка - то кормить камин в 2 раза больше?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...

С интересом прочитал тему.

Так и не встретил конечного резюме топикстартера. Доволен ли он результатом или что бы хотел сделать по другому.

Собираюсь изготовить нечто подобное. Но мое представление об обустройстве системы пока находится в жесткой конфронтации с прочитанным. Образования теплотехнического не имею, руководствуюсь исключительно жизненным опытом и здравым смыслом.

Самый большой вопрос. Зачем такая суровая теплоизоляция кассеты от внешней обкладки из шамотного(!) кирпича? Что плохого в том, что нагреется кирпичная конструкция? Это же теплоаккумулятор. Отсюда перегрев кассеты и расплавленные вентрешетки (и лишние затраты).

То же самое касается изоляции воздуховодов.

Я вообще хочу выход в дымоход пустить не непосредственно, а через небольшой кирпичный щиток (грубку).

Т.е. тепло с кассеты через дистрибютер вернуть обратно, а через вентканал с последнего отправить в соседнюю комнату. А с дымовых газов снять остатки тепла в щитке для повышение КПД.

Буду признателен за конструктивную критику этой схемы. Или, наоборот, за примеры успешной реализации такой схемы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...