Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покритикуйте, будь-ласка

Madcat

Рекомендовані повідомлення

Нарешті доробив план будинку. Проект - перероблений власними силами Danuska.

Фундаменти - стрічкові монолітні, матеріал стін - 375 газобетон, внутрішні стіни та перегородки - цегла червона, перекриття - монолітне залізобетонне. Дах - скоріше за все бітумна черепиця. У вітальні в кутку планується камін (є витяжка на плані). Топочна без витяжки, бо не знаю як туди її зробити гарно, значить турбокотел з виводом в стіну. В гаражі - сходи в яму, там же (в ямі) підвал.

 

Був би дуже вдячний за коментарі, питання, аргументовану критику. 3d якісну візуалізацію ще не робив, а архікадовська по замовчуванню - сакс і адъ.

1stFloor.thumb.JPG.a4ba285425b87febc14981aaaf627939.JPG

2ndFloor.thumb.JPG.ac2ad9b2f516be1edf8476a79ab4e1d9.JPG

Roof.thumb.JPG.b360060c42d2332bebc4df01b35d9b34.JPG

fasad.JPG.24e461824cd8ed8ce7a8e2f2253c2057.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дайте, будь ласка ситуацію на ділянці. Скільки осіб проживатимуть у будинку?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По-моему, лучше чем было в оригинале.

Обратите внимание на следующие моменты

 

  • маловата глубина тамбура (если обе двери открываются в одном направлении)
  • на первом этаже - нет гардеробной и великоват санузел;
  • лестница занимает в плане много места - за счет нее вытягивается корридор;
  • следите за заплечиками - простая сдвижка двери на 40-60 см от стенки даст возможность встроить мебель;
  • спальня над гаражом на втором этаже - нехорошо;
  • на втором этаже - парадная ванная комната шикарнее чем детская - странно, правда?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Любое обсуждение проекта надо начинать с участка и с посадки на него. Без этого планы и фасады не более чем картинки.

Вы сами делали данный проект? Если вы не архитектор и род вашей деятельности не связан со строительством, то очень даже не плохо вы сделали.

Соглашусь с постом от NYUTA и добавлю: с/у на 2 этаже не обоснованно грандиозный. На его месте можно сделать 2 раздельных. К тому же он над кухней - слишком не допустимо для индивидуального жилого дома. Детская комната на 2 этаже слишком вытянута. Я бы советовал на 2 этаже на месте гардероба (11) сделать с/у, так как это более логичное расположение для него. Он будет находиться над с/у 1-го этажа и его размеры будут более обоснованы. А на месте с/у (15) сделать 2 гардеробных для спален. Правда, для гардеробных не будет уместен красивый выступ по наружным стенам.

И уж если вы выложили на обсуждение фасад, то думаю, что скат кровли слишком массивный. Хорошо бы добавить несколько мансардных окон. Не хотите попробовать на месте кабинета сделать одно большое угловое окно - думаю, на фасаде оно будет лучше смотреться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дайте, будь ласка ситуацію на ділянці. Скільки осіб проживатимуть у будинку?

 

Прикріпив схему генплану. З септиком та свердловиною ще не визначився. Чорна лінія, що відділяє ліву та нижню частину ділянки - обтяження по газу середнього тиску. Ландшафт в основному плоский, невеликий перепад (приблизно метр) в верхньому правому кутку. Дорога - знизу.

 

Проживатимуть спочатку троє (я+дружина+дочка), хоча скорше такі четверо (я+дружина+2 дітей), поки те все збудується. Кінцево планується п'ятеро осіб (я+дружина+3 дітей) плюс можливо шостий-сьомий (баби/діди в кабінеті, якщо потрібно буде)

genplan.thumb.JPG.00eadc879c2f175338cbe2fed4b48847.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По-моему, лучше чем было в оригинале.

Дякую :)

Обратите внимание на следующие моменты

[*]маловата глубина тамбура (если обе двери открываются в одном направлении)

зовнішні двері відкриваються назовні, а двері з тамбуру в коридор ще не визначені. Власне на проекті просто пройом, але думаю будуть слайд-двері. Можливо - відкриватимуться в сторону коридору, щ напрямком розкриття до санвузлу. Власне, у нашій квартирі тамбур менше, ми з дружиною прикинули, що там нормально влізуть вішакі з тумбочкою для взуття та невеличка шафа.

[*]на первом этаже - нет гардеробной и великоват санузел;

Хм... Чомусь ми з дружиною прикинули, що на першому поверсі нам вистачить лише невеликої шафи, а гардероб буде повнісстю зверху.

Щодо туалету - нажаль не придумав де поставити окрему пральну кімнату, тому пральну машину вставив в санвузол. На генплані в моєму попередньому пості видно розміщення меблів та сантехніки,там все впритик вийшло.

[*]лестница занимает в плане много места - за счет нее вытягивается корридор;

:unknown: Навіть не знаю що заперечити :) Сходи зробив з розрахунку 1 метр проходу, плюч пиндик посередині для декоративної рослинки... Та й в оригінальному проекті місце для сходів саме такого розміру, то й не міняв.

[*]следите за заплечиками - простая сдвижка двери на 40-60 см от стенки даст возможность встроить мебель;

не зовсім зрозумів, чесно кажучи. Про яку Ви саме стінку?

[*]спальня над гаражом на втором этаже - нехорошо;

Чим грозить? Що ж там розмістити ще, якщо тільки спальні і дитяча :)

[*]на втором этаже - парадная ванная комната шикарнее чем детская - странно, правда?

Дружина дуже хоче ванну на чавунних ніжках посередині великої кімнати... :oops: Але власне я згоден, що тут треба подумати. Мабуть такі варто перенести ванну на місце гардеробу, а замість ванної - зробити дитячу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Любое обсуждение проекта надо начинать с участка и с посадки на него. Без этого планы и фасады не более чем картинки.

Так, виклав у позапопередньому посту.

Вы сами делали данный проект? Если вы не архитектор и род вашей деятельности не связан со строительством, то очень даже не плохо вы сделали.

Дякую. 10 років тому закінчив "міське будівництво та господарство", хоча нам більше приділяли увагу загальноміському плануванню, аніж індивідуальному жилому. Власне нічого складного не було, перемалювати з картинки на сайті та трошки перепланувати під себе. Головна проблема була - згадати свій інструмент студенства - архікад :)

Соглашусь с постом от NYUTA и добавлю: с/у на 2 этаже не обоснованно грандиозный. На его месте можно сделать 2 раздельных. К тому же он над кухней - слишком не допустимо для индивидуального жилого дома. Детская комната на 2 этаже слишком вытянута. Я бы советовал на 2 этаже на месте гардероба (11) сделать с/у, так как это более логичное расположение для него. Он будет находиться над с/у 1-го этажа и его размеры будут более обоснованы. А на месте с/у (15) сделать 2 гардеробных для спален. Правда, для гардеробных не будет уместен красивый выступ по наружным стенам.

Хм, а чим грозить санвузол над кухнею? До голови приходить лише прорив каналізації :roll:

Власне, я погоджуюсь. Як вам варіант замінити гардероб (11) на санвузол, санвузол (15) на дитячу, а в дитячій (14) зробити гардероб? Довга кімната якраз непогано підійде для гардеробу, як на мене...

И уж если вы выложили на обсуждение фасад, то думаю, что скат кровли слишком массивный. Хорошо бы добавить несколько мансардных окон. Не хотите попробовать на месте кабинета сделать одно большое угловое окно - думаю, на фасаде оно будет лучше смотреться.

Я зі скрипом вставив три мансардних вікна, у мене звідкись переконання, що через них високі тепловитрати на мансардних поверхах плюс складність конструкції, що при невдалому чи неякісному монтажі може з часом викликати протікання. У спальній над гаражем є два повних вікна, що, як на мене достатньо для інсоляції, а мансардні вікна чи "кукушки" там - це плюс в бюджет, що небажано.

Щодо великого кутового вікна - Ви маєте на увазі те, що на прикріпленому малюнку (контур кутового вікна виділено червоним)? Також повторив на другому еркері. Не підскажете, наскільки збільшиться вартість такого вікна? Бо все життя вважав, що таке - то дуже дорого :)

fasad_1_fixed.JPG.f5e7198d91fe3c340fc03cd9f654c656.JPG

fasad_2_fixed.JPG.f11a4890636369dfadbe8a0c9213d42e.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В индивидуальном жилом доме не так уж и принципиально, над какими помещениями находятся с/у. Но согласитесь, что их расположение друг над другом или над тех. помещениями (кладовая, например) - более чистое и правильное решение.

Сделать детскую на месте с/у - отличное решение! Гардероб на месте детской - тоже, только уж очень он большой будет, я думаю. Его бы уменьшить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В индивидуальном жилом доме не так уж и принципиально, над какими помещениями находятся с/у. Но согласитесь, что их расположение друг над другом или над тех. помещениями (кладовая, например) - более чистое и правильное решение.

Сделать детскую на месте с/у - отличное решение! Гардероб на месте детской - тоже, только уж очень он большой будет, я думаю. Его бы уменьшить.

а правда ли, что ДБН зарпещают делать СУ над жилыми прымищеннями?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Власне на проекті просто пройом, але думаю будуть слайд-двері.

 

Тамбур же должен задержать холодный воздух - а у Вас проем

 

Хм... Чомусь ми з дружиною прикинули, що на першому поверсі нам вистачить лише невеликої шафи, а гардероб буде повнісстю зверху.

Зимой с шубами, дубленками и зимними сапогами не очень удобно на 2-ой этаж.

 

На генплані в моєму попередньому пості видно розміщення меблів та сантехніки,там все впритик вийшло.

 

Вы все расположили в ряд - потому и санузел вытянулся.

 

 

Чим грозить? Що ж там розмістити ще, якщо тільки спальні і дитяча :)

Если так уж совсем по-честному, то гараж- это помещение категорийное - взрыво- и пожароопасное, и нормы не разрешают располагать над ним жилые помещения, а Вы про детскую говорите. Не говоря о том, что гараж - помещение неотапливаемое...

 

Хм, а чим грозить санвузол над кухнею? До голови приходить лише прорив каналізації :rolleyes:

Всего лишь...

Если делать санузел на втором этаже- то над санузлом первого. Это наиболее логичное и рациональное решение

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а правда ли, что ДБН зарпещают делать СУ над жилыми прымищеннями?

Вот что говорит ДБН В.2.2-15-2005:

2.28 Не допускається розміщення вбиральні та ванної (або душової) над житловими кімнатами і кухнями. Ці приміщення допускається розміщувати над кухнею квартир, розташованих у двох рівнях.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот что говорит ДБН В.2.2-15-2005:

 

ДБН, как выяснилось, не против расположения с/у над кухней в пределах одной квартиры. ;)

 

...

Если так уж совсем по-честному, то гараж- это помещение категорийное - взрыво- и пожароопасное, и нормы не разрешают располагать над ним жилые помещения, а Вы про детскую говорите. Не говоря о том, что гараж - помещение неотапливаемое...

 

Раз пошла такая песня, хотелось бы тоже увидеть ссылочку на нормы по категорийности гаражей и недопущении размещать над ними жилые помещения!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если по первому этажу почти все нормально, немного только подвинуть стену для увеличения тамбура, то по второму - согласен с коллегами.

на месте гардеробной - санузел. площадь можно увеличить за счет спальни.

на месте санузла - комната.

на месте детской - гардероб.

 

при таком раскладе лестницу можно сделать не 180 градусов, а 90, выводя ее из гостиной. только вентканалы надо передвинуть.

спальня над гаражом и топочной мне тоже не нравится.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Викроїв час і трохи переробив плани. Приклав перший і другий поверхи, змінені.

По порядку:

- На першому поверсі змінив розміщення каміну і, відповідно, димоходу (червоний круг номер 1). Разом з витяжкою з кухні (червоний круг номер 3) димарі потрапляють прямо на конькову балку та стик конькових балок (помаранчеві лінії). Я так розумію, їх прийдеться обривати і якимось чином опирати на димоходи або на додаткові упори? Хоча десь вичитав, що покрівельщики вважають розміщення димоходів на коньку ідеальним. Хотів би почути Ваші думки.

- У зв'зку з переміщенням санвузла на другому поверсі прийшлось перенести і витяжку санвузлів (червоний круг номер 2) в стіну між будинком та гаражем. Планую переривати газобетонну стіну і викладати витяжку цеглою. Чи вірне це рішення?

- Збільшив тамбур єдиним способом, який прийшов на думку (червоний круг номер 4). На жаль, вийшло, що вхід в кабінет тепер напряму з тамбура. Наскільки це допустимо? Якщо недопустимо, порадьте інший спосіб збільшення тамбуру, бажано якийсь набросок, будь-ласка.

- На другому поверсі окрім свапу дитяча->санвузол->гардероб та переносу витяжки нічого не мінялося. Зменшувати розмір гардеробу я вважаю за недоцільне, як видно на моделі (вказано з червоною стрілкою) більшу частину кімнати займає скат даху. Над гаражем все ж буде спальня, інших функціональних приміщень туди придумати не можу. Зробиться покращене утеплення зі сторони підлоги, щоб запобігти проникненню холоду з малоопалюваного гаража.

-кутові вікна на еркерах вирішив не робити, конструктивно складно буде зробити балки, та й дорого.

- Сходи не міняв, суб'єктивно не хочу робити вхід на них з вітальні.

firstFloor_Edit.thumb.JPG.a6f942eb1103854bd8361759aeea8590.JPG

floor2_edit.thumb.JPG.00d2139369a2c0515b2cc0242d8a055b.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Намного лучше :good:

Только вход в кабинет не получился. Можно и так оставить, но не совсем чистое решение. Может, банально уменьшить тамбур, чтобы вход в него был из прихожей?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только вход в кабинет не получился. Можно и так оставить, но не совсем чистое решение. Может, банально уменьшить тамбур, чтобы вход в него был из прихожей?

Хм.. не зовсім зрозумів... Повернутись до початкового варіанту тамбуру?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хм.. не зовсім зрозумів... Повернутись до початкового варіанту тамбуру?

 

подвинуть его наоборот, как продолжение эркера. а дальше можно уступом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось схоже на прикріплене?

P.S. сорі за паінт, довго проект синхронізувати...

paint.jpg.52802b9cb9c8c5b8689f477eb9cbfe93.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

да, думаю, что так - правильнее по отношению к входу в кабинет

 

в зависимости от ширины простенка под окном санузла - там и дверь под навесом можно сделать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в зависимости от ширины простенка под окном санузла - там и дверь под навесом можно сделать

ммм...725 мм.. малувато...

P.S. Там доволі далеко винесена лоджія на другому поверсі, має закривати двері і при такому розміщенні входу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно на месте ступеней сделать крыльцо, а лестницу сделать выступающей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно на месте ступеней сделать крыльцо, а лестницу сделать выступающей

Я теж так подумав, займуся, як за Архікад сяду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як завжди, під час роботи приходять нові ідеї (прикріплено). :rolleyes:

Висунувши тамбур на рівень еркеру, вирішив перенести вхід в гараж та зменшити розмір ванної кімнати, про велику площу та видовженість якої мені казали. Зробив Пральню, яка також служить буфером між тамбуром на гаражем та знаходиться на рівні гаража (-500 від підлоги та +500 від землі)

 

Плюси:

- Вхід з неопалюваного гаражу не напряму в коридор, а через два тамбури (точніше тамбур та пральню), теоретично менше втрат тепла.

- акуратно та компактно розміщений санвузол, без пральної машини

- збільшена площа тамбура

- додатковий простір під сходами для декоративної пальми :)

Мінуси:

- Невідомо наскільки тепло буде в Пральні, яка все ж розміщена між двума неопалюваними приміщеннями і чи працюватиме в таких умовах пральна машина.

1s_floor_edit2.thumb.jpg.4c26d122f087e06c4d2dfb90ead9ec5e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 9 місяців потому...

У зв'язку з великими непередбаченими фінансовими витратами будівництво було перенесене аж на зараз. За той час пройшло не одне підключення до Нірвани, занурення у Дзен, пожилося в дуже схожому приватному будинку, пройшло переосмислення бажань та переоцінення можливостей.

 

- Першим чином в проект було запроваджено окремий санвузол на першому поверсі. Коли зранку четверо більш-менш дорослих людей тупцюють навколо туалету, бо одна нахабна потвора вирішила прийняти душ і поспівати щось з репертуару Кобзона - то не добре. Внаслідок перероблена вентиляція з несучої стіни на внутрішню (що не може не бути плюсом з точки зору спрощення виконання робіт), прибрано вхід в неопалюваний гараж з жилої частини будинку (довго пояснювати чому, з власного досвіду проживання).

- По друге, незначно змінено геометрію будинку для уніфікації плит перекриття (так, монолітне залізобетонне відправилося в "країну Мальборо" у зв'язку з захмарними цінами на горизонтальне рихтування і загальну складність робіт). Внаслідок - номенклатура плит - два види популярних розмірів

- Замінені місцями кабінет та кухня на для спрощеного виводу каналізації у північному напрямку - до септику .

- Подовжено пандус для зменшення його ухилу.

 

В цьому місяці заливатиму фундамент.

Цікавлять питання:

- Якщо стіни - газобетон 375 або 400, з/б плити перекриття, мансардний поверх та дах з бітумним покриттям - то чи достатньо стрічкового бутобетонного фундаменту 1,2-1,3 м глибини закладання,шириною 400? Тесть (будівельник, виконроб і просто хороша людина, але приватним малоповерховим будівництвом ніколи не займався) вважає, що фундамент армувати не потрібно, достатньо на низ накидати буту... Я щось переживаю.

- Може то плюнути на ту топочну і поставити двуконтурний котел на кухні? Там і канали витяжки є...

 

Зображення того всього - приліплене.

989306608_1stfloor.thumb.JPG.d60d8e0fdfb30e9e89cbc1e2f617baf0.JPG

basement.thumb.JPG.9635fe6624eba2ea299904bb6cc910c4.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...