Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Эффективность солнечных коллекторов в Украине

Сергей Сенсов

Рекомендовані повідомлення

Вимушений знов взятися за підручник фізики. Якщо у васвитрачається 110 кіловат-годин електрики на куб води, то або ви грієте воду від майже нуля за цельсієм до кипіння (за нормами повинно гріти воду не більше 60градусів), або коефіцієнт корисної дії нагрівача дуже низький, або похибка в розрахунках.

Утеплення баку не міняє формули теплоємності води.

вода в водогоні 12-14 градусів, нагрів кінечний до 50 градусів. Так по розрахункам потрібно приблизно 50 квт годин на нагрів, але в розрахунках немає витрат на підтримку температури. Утеплення баку зменшує тепловтрати в навколишнє середовище. А так як водонагрівачі встановлені в окремому приміщенні, то на обігрів будинку воно не йде. Наведені дані то не розрахунок, а фактичні виміри по лічильнику води і електролічильнику. Тому з альтернативними джерелами, є невеличка розбіжність між теоретично виробленними кіловаттами, по розрахункам для серпня місяця в ялті, і фатичними показниками в Київській області.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте почнемо з самого початку.

 

сначала так сначала,-

я обявил на форуме чо хочу построить автономный дом,- давайте посчитаем.-

Выбор упал на участок возле воды , - чоб была возможность поставить маленький ветряк..

Есть 2 варианта строительства в том месте,-

1. Участок 15 соток , под застройку, стоимость -32 т.у.е.

электричество- 1000 у.е.

 

2. Соседний участок 12 соток- ОСГ, -электричество не возможно пока,- 7т.у.е.

Ветряк -500 у.е

Панели 8кВт- 3000 У.е

Котел-700у.е.

другие прибамбасы, 5 т.у.е

Итого 33 тысячи против 16 как вам? и это первичных затрат? и таких участков которые стоят копейки, и на который электрика не возможна тьма. и если считать сначала то экономика очевидна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сначала так сначала,-

я обявил на форуме чо хочу построить автономный дом,- давайте посчитаем.-

Выбор упал на участок возле воды , - чоб была возможность поставить маленький ветряк..

Есть 2 варианта строительства в том месте,-

1. Участок 15 соток , под застройку, стоимость -32 т.у.е.

электричество- 1000 у.е.

 

2. Соседний участок 12 соток- ОСГ, -электричество не возможно пока,- 7т.у.е.

Ветряк -500 у.е

Панели 8кВт- 3000 У.е

Котел-700у.е.

другие прибамбасы, 5 т.у.е

Итого 33 тысячи против 16 как вам? и это первичных затрат? и таких участков которые стоят копейки, и на который электрика не возможна тьма. и если считать сначала то экономика очевидна.

 

Ну, якщо розрахунки починати з незаконного будівництва, то тоді плювати на таку фігню як енергоефективність, розрахунки окупності та інше.

Доречі, ви забули про акумулятори з розрахунку на декілька зимових діб. Вітряк та панелі без акумуляторів не вирішать проблеми відсутності електрики. А акумуляторів буде потрібно не на 5 тисяч умовних одиниць.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У моїх розрахунках виходить що на нагрів кубу води з 10 до 60 градусів потрібно 58 кВт*годин. Виходячи з моїх розрахунків по витраті електрики 1/3 за тарифом 0,9 гривні а 2/3 за тарифом 1,68 (це влітку) і сто відсотків взимку за тарифом 0,9 гривні за кіловат-годину, та враховуючи те, що нагрів баку іде вночі, за нічним тарифом 0,4 то всередньому виходить що нагріти куб води коштує приблизно 20-30 гривень.

Може у мене в розрахунку є якісь похибки? Будьласка виправте.

Расчет простой.

Потери на поддержание температуры воды бойлером. 450 квт*ч в год.

Все остальное это нагрев для 14 кубов. Что соответсвует 1,1 кубу гарячей воды в месяц.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А акумуляторів буде потрібно не на 5 тисяч умовних одиниць.

 

у меня щелочные, они дешевые--5000-10000 гривен

 

Добавлено через 8 минут

Ну, якщо розрахунки починати з незаконного будівництва

почему сразу незаконного? на ОСГ можно строить, и разрешение дают, а вот с электрикой- плохо, есть куча участков под строительство где то же самое,- сосед олигарх и единственная подстанция его.

много участков на одном массиве может отличатся в разы , в связи чо около одних проходит ветка с 220. Так чо если считать по первичным затратам разница большая. У нас есть участки под строительство возле Киева, 600 м от высоток, но подключить электрику не возможно, зато участки на другом конце поля возле села стоят в разы дороже.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что соответсвует 1,1 кубу гарячей воды в месяц.

у нас 4 человека живёт, расход 3-3,6 м3 ГВС в месяц.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Расчет простой.

Потери на поддержание температуры воды бойлером. 450 квт*ч в год.

Все остальное это нагрев для 14 кубов. Что соответсвует 1,1 кубу гарячей воды в месяц.

 

Вибачте, але це все маячня. З чого ви вирішили що саме 450 а не 200 чи 800 кВт*годин?

У мене таких витрат майже нема, бо щоночі бойлер догрівається з 40-45 до 60 градусів.

 

Добавлено через 2 минуты

у меня щелочные, они дешевые--5000-10000 гривен

 

Добавлено через 8 минут

 

почему сразу незаконного? на ОСГ можно строить, и разрешение дают, а вот с электрикой- плохо, есть куча участков под строительство где то же самое,- сосед олигарх и единственная подстанция его.

много участков на одном массиве может отличатся в разы , в связи чо около одних проходит ветка с 220. Так чо если считать по первичным затратам разница большая. У нас есть участки под строительство возле Киева, 600 м от высоток, но подключить электрику не возможно, зато участки на другом конце поля возле села стоят в разы дороже.

Розмова ні про що. Чи це ви грошей випрашуєте таким чином - подайте бо дорогі ділянки у нас тута.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розмова ні про що. Чи це ви грошей випрашуєте таким чином - подайте бо дорогі ділянки у нас тута.

 

Это я не понимаю чо вы пытаетесь доказать чо солнечные коллекторы не эффективны?

Два дня назад поставил счетчик на бойлер,- сожрало около 10 квт, получается у меня расход не менее150 кВт в месяц, -240 гривен. У дерека почти то же, при нынешних ценах на коллекторы, -окупаемость от 5 лет,- можно ставить. это на семью около 4 человек

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, але це все маячня. З чого ви вирішили що саме 450 а не 200 чи 800 кВт*годин?

Это данные производителя бойлеров(вашего) и думаю как минимум заниженные. 1,72 квт*ч в день

У мене таких витрат майже нема, бо щоночі бойлер догрівається з 40-45 до 60 градусів.

Сколько бы он не грелся, но теряет тепло в течении суток.

 

Добавлено через 11 минут

у нас 4 человека живёт, расход 3-3,6 м3 ГВС в месяц.

У каждого свои потребности.

Одни покупают айфоны при этом денег нету на счету.

Другие строят дома на три семьи, а и живет максимум одна.

А третьи имея кучу бабок живут в нищете.

 

А так сравнивать нужно сравнимое, если геликолектор дорогой и окупается долго 10-20 лет то он хоть окупается. А например 1000 грн. за гарячую воду при текущем тарифе вообще не окупается. И подходит гелиоколектор не всем.

Я себе планирую поставить самодельный за пару тыс. грн. Мне нравится с ним повозится. Для других это не подходит.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это я не понимаю чо вы пытаетесь доказать чо солнечные коллекторы не эффективны?

Два дня назад поставил счетчик на бойлер,- сожрало около 10 квт, получается у меня расход не менее150 кВт в месяц, -240 гривен. У дерека почти то же, при нынешних ценах на коллекторы, -окупаемость от 5 лет,- можно ставить. это на семью около 4 человек

Ти диви. І у мене приблизно 150 кіловат годин на місяць виходить. Але у гривнях зовсім інша цифра. Розрахунки наводив декількома дописами раніше. Тобто приблизно 85 гривень а не 240.

 

Добавлено через 20 минут

Р*то данные производителя бойлеров(вашего) Рё думаю как РјРёРЅРёРјСѓРј заниженные. 1,72 РєРІС‚*С‡ РІ день

 

Сколько бы он не грелся, но теряет тепло в течении суток.

 

Добавлено через 11 минут

 

У каждого свои потребности.

Одни покупают айфоны при этом денег нету на счету.

Другие строят дома на три семьи, а и живет максимум одна.

А третьи имея кучу бабок живут в нищете.

 

Рђ так сравнивать нужно сравнимое, если геликолектор РґРѕСЂРѕРіРѕР№ Рё окупается долго 10-20 лет то РѕРЅ хоть окупается. Рђ например 1000 РіСЂРЅ. Р·Р° гарячую РІРѕРґСѓ РїСЂРё текущем тарифе вообще РЅРµ окупается. Р? РїРѕРґС…РѕРґРёС‚ гелиоколектор РЅРµ всем.

Я себе планирую поставить самодельный за пару тыс. грн. Мне нравится с ним повозится. Для других это не подходит.

 

Бойлер втрачає якщо ним не користуватись а тільки підтримувать температуру. У мене бойлер гріється лише вночі. Вдень не гріється. Тому на це можна не зважати.

Не купуйте айфон. Вас ніхто не змушує. Тим більш що до теми це не має жодного відношення.

Саме порівнювати СЏ С– РїСЂРѕРїРѕРЅСѓСЋ. Навіть РЅРµ порівнювати, Р° розраховувати. Р*озраховувати доцільність того чи іншого обладнання.

Наприклад того ж колектора. Навіть саморобного. Маю надію що бойлер для колектору ви також саморобний зробите? Циркуляційний насос теж саморобний? Електричні клапани? Блок керування? І це за 2 000 гривень? Вибачте, але у мене виникають деякі сумніви з цього приводу.

 

Р*аніше СЏ наводив ціну системи підготовки гарячої РІРѕРґРё Р· геліоколектором (без самого бойлера) це РІС–Рґ 20 000 гривень. Строк експлуатації 15-20 СЂРѕРєС–РІ. Витрати електрики зменшаться хай РЅР° 70 відсотків ( блок керування, циркуляційний насос споживатимуть електрику влітку, ТЕНи РІР·РёРјРєСѓ). Тобто строк окупності геліоколекторної системи становитиме приблизно 30-40 СЂРѕРєС–РІ, що вдвічи перевищує строк використання обладнання. Р† це РЅРµ враховуючи того, що РІРёСЃРѕРєС– первісні витрати РЅР° геліоколектор можна розмістити РїС–Рґ відсотки РІ банку та сплачувати Р·Р° спожиту електрику Р· прибутку.

 

Добавлено через 45 секунд

Это данные производителя бойлеров(вашего) и думаю как минимум заниженные. 1,72 квт*ч в день

 

Сколько бы он не грелся, но теряет тепло в течении суток.

 

Добавлено через 11 минут

 

У каждого свои потребности.

Одни покупают айфоны при этом денег нету на счету.

Другие строят дома на три семьи, а и живет максимум одна.

А третьи имея кучу бабок живут в нищете.

 

А так сравнивать нужно сравнимое, если геликолектор дорогой и окупается долго 10-20 лет то он хоть окупается. А например 1000 грн. за гарячую воду при текущем тарифе вообще не окупается. И подходит гелиоколектор не всем.

Я себе планирую поставить самодельный за пару тыс. грн. Мне нравится с ним повозится. Для других это не подходит.

 

Бойлер втрачає якщо ним не користуватись а тільки підтримувать температуру. У мене бойлер гріється лише вночі. Вдень не гріється. Тому на це можна не зважати.

Не купуйте айфон. Вас ніхто не змушує. Тим більш що до теми це не має жодного відношення.

Саме порівнювати я і пропоную. Навіть не порівнювати, а розраховувати. Розраховувати доцільність того чи іншого обладнання.

Наприклад того ж колектора. Навіть саморобного. Маю надію що бойлер для колектору ви також саморобний зробите? Циркуляційний насос теж саморобний? Електричні клапани? Блок керування? І це за 2 000 гривень? Вибачте, але у мене виникають деякі сумніви з цього приводу.

 

Раніше я наводив ціну системи підготовки гарячої води з геліоколектором (без самого бойлера) це від 20 000 гривень. Строк експлуатації 15-20 років. Витрати електрики зменшаться хай на 70 відсотків ( блок керування, циркуляційний насос споживатимуть електрику влітку, ТЕНи взимку). Тобто строк окупності геліоколекторної системи становитиме приблизно 30-40 років, що вдвічи перевищує строк використання обладнання. І це не враховуючи того, що високі первісні витрати на геліоколектор можна розмістити під відсотки в банку та сплачувати за спожиту електрику з прибутку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бойлер втрачає якщо ним не користуватись а тільки підтримувать температуру. У мене бойлер гріється лише вночі. Вдень не гріється. Тому на це можна не зважати.

Бойлер не теряет тепло, когда холодный. А так уменьшение температуры приводит к большему расходу гарячей воды.

Не купуйте айфон. Вас ніхто не змушує.

Мне он нравится, почему я должен себе отказывать.

 

Наприклад того ж колектора. Навіть саморобного. Маю надію що бойлер для колектору ви також саморобний зробите?

Да. Я себе купил на металобазе бак за копейки(200 грн.) осталось его промыть утеплить и сделать теплообменик. Но у меня частный дом и бак будет на крыше.

Електричні клапани? Блок керування? І це за 2 000 гривень? Вибачте, але у мене виникають деякі сумніви з цього приводу.

Есть и клапаны, и насосы любой производительности. Купить на 2000 грн. реально, клапаны и насосы это не дорогущие комплектующие. Чуть дороже контроллер с онлайн мониторингом. Но повторюсь эти решения не для всех. И эксплутация будет в летнее время.

Циркуляційний насос теж саморобний?

Что значит самодельный если он копейки стоит. Зайдите на hotline и посмотрите цены.

Раніше я наводив ціну системи підготовки гарячої води з геліоколектором (без самого бойлера) це від 20 000 гривень. Строк експлуатації 15-20 років. Витрати електрики зменшаться хай на 70 відсотків ( блок керування, циркуляційний насос споживатимуть електрику влітку, ТЕНи взимку). Тобто строк окупності геліоколекторної системи становитиме приблизно 30-40 років, що вдвічи перевищує строк використання обладнання. І це не враховуючи того, що високі первісні витрати на геліоколектор можна розмістити під відсотки в банку та сплачувати за спожиту електрику з прибутку.

У нас нет рынка значит цены не реальные на оборудование и на установку. Покупка за такие деньги на любителя и окупаемость считать нет смысла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И эксплутация будет в летнее время.

Окрім як влітку митися не плануєте? Чи навіщо митися коли є айфон і скідьки тої зими?

 

Добавлено через 2 минуты

Доречі. Влітку я доволі часто використовую літній душ. Єврокуб встановив на триметрову висоту та з нього поливаю рослини і з нього ж вода щоб прийняти душ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Окрім як влітку митися не плануєте? Чи навіщо митися коли є айфон і скідьки тої зими?

Зимой всего 5-10 солнечных дней.

Чи навіщо митися коли є айфон і скідьки тої зими?

У вас с логикой проблемы. Не вижу связи между отсутствием использования гелиоколектора зимой и мытся.

Может вы на острове живете, но у меня есть газ, электричество и на худой конец твердотопливная печь.

А чего у вас бомбит от айфона?

Доречі. Влітку я доволі часто використовую літній душ. Єврокуб встановив на триметрову висоту та з нього поливаю рослини і з нього ж вода щоб прийняти душ.

А я люблю понежится в большой ванне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одни покупают айфоны при этом денег нету на счету.

Другие строят дома на три семьи, а и живет максимум одна.

А третьи имея кучу бабок живут в нищете.

 

А так сравнивать нужно сравнимое, если геликолектор дорогой и окупается долго 10-20 лет то он хоть окупается. А например 1000 грн. за гарячую воду при текущем тарифе вообще не окупается.

У вас с логикой проблемы. Не вижу связи между отсутствием использования гелиоколектора зимой и мытся.

Может вы на острове живете, но у меня есть газ, электричество и на худой конец твердотопливная печь.

А чего у вас бомбит от айфона?

Звісно що це вмене проблеми з логікою.

Ви пам'ятаєте про що ця гілка? Про ефективність сонячних колекторів в Україні. Я навів цифри попередніх розрахунків стосовно того, що економічного обгрунтування встановлення сонячного колектору нема, якщо є можливість використати інші технічні рішення, накшталт тарифу на електроопалення, багатозонного обліку та заборону включення за часом. Від вас я почув про айфон, про те, що геліоколектор окупається, без наведення жодного доказу цього твердження. Тому дійсно - у мене проблеми з логікою.

Чекаю подальшого розвитку логічного опонування з вашого боку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви пам'ятаєте про що ця гілка

Вово, в Украине, а не лично у вас, мне выгодно, буду ставить, Анатолию , да дереку то же, вам нет. и то это пока, на сегодняшний день. потому чо руки с ж. , за все приходится платить, - умели бы сами окупаемость снизилась.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепловой насос у меня саморобный, да они у меня все саморобные. В отличии от солнечный коллекторов, тепловой насос работает и ночью и впасмурную погоду и даже в дождь. Единственное хочу собрать солнечный коллектор-фреоновый испаритель. Чтобы зимой проверить его эфективность.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви пам'ятаєте про що ця гілка? Про ефективність сонячних колекторів в Україні. Я навів цифри попередніх розрахунків стосовно того, що економічного обгрунтування встановлення сонячного колектору нема, якщо є можливість використати інші технічні рішення, накшталт тарифу на електроопалення, багатозонного обліку та заборону включення за часом.

А вместе использовать разные решения нельзя?

якщо є можливість використати інші технічні рішення, накшталт тарифу на електроопалення, багатозонного обліку та заборону включення за часом.

Это невозможно в принципе. Многозонные счетчики это один из вариантов балансирование энергосистемы страны, а не подачка для экономии.

Від вас я почув про айфон, про те, що геліоколектор окупається, без наведення жодного доказу цього твердження. Тому дійсно - у мене проблеми з логікою.

У меня он окупится до 10 лет. Согласно затратам и выходу пользы. Как у других не знаю. У меня зеленый тариф окупится за 3,5 года у других от 5 лет.

 

Ваша проблема в том, что не понимаете цифры у каждого разные я оперирую своими вы своими.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я привёл реальные цыфры, расхода электроенергии на нагрев ГВС ТЭНами и при помощи теплового насоса. Не расчётные а реальные снятые со счётчиков. В комфорте пользования водой не ограничиваемся. Да тепловой насос мне обошолся около 3000 грн. Мне просто нравится это делать.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вово, в Украине, а не лично у вас, мне выгодно, буду ставить, Анатолию , да дереку то же, вам нет. и то это пока, на сегодняшний день. потому чо руки с ж. , за все приходится платить, - умели бы сами окупаемость снизилась.

Дякую за виправлення похибки, яких я припустився при розрахунках. Наведені вами розрахунки, дійсно, більш детальні.

А вместе использовать разные решения нельзя?

Не тільки можна а навіть потрібно. Я навів трохи раніше логіку прийняття рішення.

 

У меня он окупится до 10 лет. Согласно затратам и выходу пользы. Как у других не знаю. У меня зеленый тариф окупится за 3,5 года у других от 5 лет.
Мені подобається методика розрахунку строку окупності. Дуже розгорнута. Всі цифри обгрунтовані. Навіть нема до чого прискіпатись. Дуже сподобалось шо всі цифри вже підтверджені. Тобто все в якомусь майбутньому часі.

 

Ваша проблема в том, что не понимаете цифры у каждого разные я оперирую своими вы своими.

Ну то наводьте цифри. Хоть якісь. Бо я не розумію цифр, які так і не наведені вами. Ви так і не навели чим оперуєте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені подобається методика розрахунку строку окупності. Дуже розгорнута. Всі цифри обгрунтовані. Навіть нема до чого прискіпатись. Дуже сподобалось шо всі цифри вже підтверджені. Тобто все в якомусь майбутньому часі.

Ок.

Лимит макс. на все про все 4-5к грн.

Использование летнее + частично осень, весна.

Производительность летом от 100 до 200 л. в сутки воды температурой около 60 градусов.

Дополнительные затраты на потребление насоса до 20 квт*ч в месяц.

Реальное потребление воды летом ориентировочно около 3-5 кубов в месяц.

 

Расходы за год.

Электроэнергия 20 квт*ч*6 мес.*1,68=338 грн.

 

Стоимость гарячей воды. 3 или 5 кубов 3-5*58=174 или 290 в месяц в год 1044 или 1740 грн.

 

Окупаемость.

5000/(1044 или 1740)-338 грн.=11-3,5 лет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ок.

Лимит макс. на все про все 4-5к грн.

Использование летнее + частично осень, весна.

Производительность летом от 100 до 200 л. в сутки воды температурой около 60 градусов.

Дополнительные затраты на потребление насоса до 20 квт*ч в месяц.

Реальное потребление воды летом ориентировочно около 3-5 кубов в месяц.

 

Расходы за год.

Электроэнергия 20 квт*ч*6 мес.*1,68=338 грн.

 

Стоимость гарячей воды. 3 или 5 кубов 3-5*58=174 или 290 в месяц в год 1044 или 1740 грн.

 

Окупаемость.

5000/(1044 или 1740)-338 грн.=11-3,5 лет.

Тобто скільки тієї зими щоб взимку ще митися?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто скільки тієї зими щоб взимку ще митися?

Я же ответил на этот вопрос. Забыли?

 

Я просто ожидал более предметного ответа, а так троллинг нулевой))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я же ответил на этот вопрос. Забыли?

 

Я просто ожидал более предметного ответа, а так троллинг нулевой))

 

Я понял в товарища критические дни, НЕ СТОИТ ЗАВОДИТСЯ, ОН НЕ ЗА СОВЕТОМ СЮДА ПРИШЕЛ,-ПОСПОРИТЬ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звісно що це вмене проблеми з логікою.

Ви пам'ятаєте про що ця гілка? Про ефективність сонячних колекторів в Україні.

 

Вы как бы за всю Украину не говорите, я живу в Украине и у меня на доме 3 самодельных воздушных солнечных коллектора и на сегодняшний день основного отопления не использовалось еще,все от солнца, в доме вечером 22, утром 20. В планах расширяться, чтоб уйти подальше к зиме от основного отопления. Так что что не надо ля-ля про неэфективность алтернативки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я понял в товарища критические дни, НЕ СТОИТ ЗАВОДИТСЯ, ОН НЕ ЗА СОВЕТОМ СЮДА ПРИШЕЛ,-ПОСПОРИТЬ.

Дійсно. Чого заводитись. Я дійсно не за порадами тут. А стосовно суперечки, то потрібно хоч якісь аргументи наводити. Ще раз пропоную перегорнути пару сторінок, де я навів приблизну методику суперечки, щоб дійсно можна було про щось сперечатись. Наразі жодного зваженого допису стосовно розрахунків. Лише накшталт - "у міня зільоний таріф акупітца за три года, а геліакалектар за пять" з нульовими розрахунками. А, нє, є розрахунок де притягнуті цифри стосовно ціни (саморобного) колектору, ККД якого, чомусь, приймають рівним або навіть вищим за високоякісні фірмові вироби.

 

ДмиртийВ у вас є що сказати по суті питання?

 

Вы как бы за всю Украину не говорите, я живу в Украине и у меня на доме 3 самодельных воздушных солнечных коллектора и на сегодняшний день основного отопления не использовалось еще,все от солнца, в доме вечером 22, утром 20. В планах расширяться, чтоб уйти подальше к зиме от основного отопления. Так что что не надо ля-ля про неэфективность алтернативки.

А я і не кажу за всю країну. Я кажу що не наведені жодні розрахунки. Є рекламні слогани, є спроби притягти за вуха незрозуміло що, як тут наводили що тисячу гривень це нагрів півтора куба води. Бо такі фахівці. Начиталися реклами а навіть порахувати не в змозі.

У мене в будинку 19 - 19,5 за цельсієм цілодобово. Мені не потрібно включати опалення до -3/-5 середньодобової температури, бо будинок утеплений за рівнем енергоефективного будинку, побудований за проектом з урахуванням сторін світу, де південна сторона має максимальне склення, тоді як північна щільно утеплена. Мені не потрібні саморобні пристрої, бо це враховано в проекті будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...