Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Универсальный фундамент с защитой от "дурака"?

ros2010

Рекомендовані повідомлення

День добрый, интересуют мнения по обустройству фундамента.

 

Планирую поэтапное строительство хозспособом, т.е. своими руками и руками ближних своих :) (с некосмическим бюджетом)

 

Вот стою перед выбором:

1. отдать на расчет проектирование надзор или даже обустройство фундамента "под ключ"

2. сделать фундамент собственными силами взяв за основу некую "универсальную" конструкцию фундамента со значительным избытком глубины прочности и т.п.

 

Достоинства первого способа - получаем "правильный" фундамент, возможно, экономим на материалах т.к. заливаем, что надо и сколько надо без излишка.

Недостаток: а кто перепроверит расчеты геологии, проектирования, расходы при экономии материалов вряд ли перекроют услуги геолога, проектирования и обустройства "правильного" фундамента.

 

Грунт у меня неудобный много глины, которая еще и неравномерна по участку, грунтовых вод не видно – недалеко яр, незначительный перепад высот по участку. Планируется дом в 2 этажа из газобетона.

 

Интересует мнение специалистов и не только:

Существует ли такой универсальный фундамент с защитой от "дурака", который можно делать везде и всегда и при строительстве которого сложно накосячить? Например, монолитная суперплита (какая глубина/сколько арматуры/какой бетон) или лента суперглубокого залегания (ниже уровня промерзания) (какая глубина/сколько арматуры/какой бетон) или сборный из фундаментных блоков.

Сколько стоит расчет "правильного" фундамента (с геологией) или обустройство фундамента "под ключ"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО, дешевле и надежнее будет сделать проект. От у меня фундамент сделан таким хозспособом - это ужас какой-то...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в принципі, якщо просто дати під звичайний стрічковий метрову по ширині подушку з нормальним армуванням - вона понесе практично любе - голубе (в розумних межах звичайно) практично на любих грунтах. Хіба що у вас супер паршиві грунти....
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Униврсальный по несущей способности фундамент - это плита. Конструктивно наполнение арматурой требует расчета. Навскидку два слоя арматуры д12 с шагом 150мм. Толщина плиты 300-400мм. Отливается на материковый несущий слой. Утепляется отмостка по периметру.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можна приблизно порахувати ширину подушки, зібравши навантаження та прийнявши опір грунту 100кПа (1кг/см2) (найгірша несуча здатність для глин)

А потім ширину, ще збільшити на відсотків 30 для надійності 8-).

Я думаю для газобетону більше 800мм ширина не вийде.

Армуєте фундаментну подушку сіткою з 12АІІІ з віком 200х200мм, а зверху монолітний з/б пояс армований 3-ма каркасами.

Стояти повинен.

Але всю відповідальність Ви берете на себе.

Звісно, по праильному, треба зробити геологію і проект.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Униврсальный по несущей способности фундамент - это плита. Конструктивно наполнение арматурой требует расчета. Навскидку два слоя арматуры д12 с шагом 150мм. Толщина плиты 300-400мм. Отливается на материковый несущий слой. Утепляется отмостка по периметру.

 

можно уточнить "материковый несущий слой" - это что? чтобы я правильно понимал терминологию 8) .

 

возьмем плиту 400 мм. Площадь дома (8 х 11) 90 м.кв.

 

объем бетона 36 м.куб.

цена макс 800 грн/куб с доставкой (14 км от Магелана) = 29 тыс.грн.

 

арматура 2 слоя с шагом 15 см.

2х(((8/0,15)х11)+((11/0,15)х8 ))=2334метра, ок 2,2 тонны

вертикальная арматура как много (ставится в каждый узел?) макс 1,5 тонны

цена 7600 грн/т. х 4 тонны = 31 тыс.грн.

 

Всего на материалы (металл+бетон) 60 тыс.грн.

Поправьте меня, если я ошибся.

 

Много это или мало, с чем сравнить?

Будет ли это фундамент максимальной прочности (достаточной прочности для самого плохого грунта)?

Можно ли сэкономить на фундаменте построив фундамент "под ключ" по расчетам (учитывая стоимость расчетов и постройку)? Дают ли гарантию на фундамент и как она работает?

 

Я так понимаю еще одним достоинством фундамента-плиты – это то, что мы сразу имеем черновой пол!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при прямом попадании авиабомбы дом разлетится, но такая плита даже не треснет :)

делайте ленту. на съэконмленые деньги наймите конструктора. геологию можно поспрашивать у соседей (только смотрите чтоб у них не было трещин по фасаду :)) или взять магарыч и пообщаться с геологами, опытный геолог обычно хорошо знает грунты в районе, где постоянно работает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО.

Если деньги лишние - стройте от дурака, если нет - конструктора, он своё бабло Вам с экономит, только нормального конструктора, а не перестраховщика, аля "шоб було".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вкажіть звідки ви і які грунти на яку глибину а не лиш зверху, то може хто відгукнеться з вашої сторони які фундаменти у вас роблять, а ми тут по грунтах мож що порадим
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО.

Если деньги лишние - стройте от дурака, если нет - конструктора, он своё бабло Вам с экономит, только нормального конструктора, а не перестраховщика, аля "шоб було".

 

как раз ради наилучшего выбора качества и денег большинство форумчан здесь тусуется - я не исключение - наоборот, задал вопрос ради экономии денег кровных 8-).

поле расчета материалов на фундамент в 60 тыс грн, я тоже малость подошалел %).

думаете выйдет намного дешевле? с геологией, расчетами и обустройством фундамента более сложной конструкции чем просто плита?

 

как отличить нормального конструктора и проверить нормальный расчет? большинство из них говорят то, что хочет услышать заказчик.

один (вне форума) мне, кстати, плиту 400 мм. тоже рекомендовал

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вкажіть звідки ви і які грунти на яку глибину а не лиш зверху, то може хто відгукнеться з вашої сторони які фундаменти у вас роблять, а ми тут по грунтах мож що порадим

 

дякую за бажання допомогти! :beer:

 

этот район (тыц сюды) (50.2805232; 30.4451323)

тут можна подивитися на ділянку www.stroimdom.com.ua/

 

грунти як я гозумію дуже нерівномірна глина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знач грунти погані :( Добре що на пагорбі, а не навпаки, хоч вода стояти не буде. Підвал плануєте?

Я б зробив важкий фундамент з ФСБ 40 з подушкою і зверху армопояс

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скорее всего у вас на участке сверху залегает супесь лессовидная или ледниковые отложения которые могут быть представлены и супесью и суглинком и песком и глиной.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знач грунти погані :( Добре що на пагорбі, а не навпаки, хоч вода стояти не буде. Підвал плануєте?

Я б зробив важкий фундамент з ФСБ 40 з подушкою і зверху армопояс

 

Дякую, за думку,

задля економії ресурсів при будівництві а також експлуатації думав не робити підвалу,

але якщо, вартість фундаминту буде дуже сильно наближатися до повноцінного підвалу буду думати...

 

а можна детальніше щодо облаштування подушки при такому фундаменті, скільки рядів необхідно ФСБ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересная тема, все равно что рекомендовать самолет, для передвижения по дорогам с любым покрытием.

можна приблизно порахувати ширину подушки, зібравши навантаження та прийнявши опір грунту 100кПа (1кг/см2) (найгірша несуча здатність для глин)

А потім ширину, ще збільшити на відсотків 30 для надійності 8-).

Я думаю для газобетону більше 800мм ширина не вийде.

Армуєте фундаментну подушку сіткою з 12АІІІ з віком 200х200мм, а зверху монолітний з/б пояс армований 3-ма каркасами.

Стояти повинен.

Але всю відповідальність Ви берете на себе.

Звісно, по праильному, треба зробити геологію і проект.

Извините, это вы для экономии совет даете или так чтоб выложить свое мнение?

100кПа??? -Так смело, могу предоставить геологию с грунтами где начальное просадочное давление 3т/м2, и это лесовые суглинки, если кто не в курсе то лес занимает 80% территории Украины, Вы или детально знаете геологию данного региона, или обладаете редчайшим даром ясновидения, что на столько компетентно заявляете, к стати, арматуру по ГОСТ класса АIII, не катают с 91года, по ДСТУ 3760-06 зкаменена на А500С(А400С),

Знач грунти погані :( Добре що на пагорбі, а не навпаки, хоч вода стояти не буде. Підвал плануєте?

Я б зробив важкий фундамент з ФСБ 40 з подушкою і зверху армопояс

С чего вы взяли что грунты полхие, опять же с внешнего вида, согласен, гора щебня тоже выглядит не очень, но это не значит что она является плохой основой для здания, и кто-то проверял сам склон на устойчивость, чтоб весь дом с массой грунта в несколько тысяч кубометров не съехал вниз после торжественного завершения строительства?

Скорее всего у вас на участке сверху залегает супесь лессовидная или ледниковые отложения которые могут быть представлены и супесью и суглинком и песком и глиной.

А может и пески с несущей способностью 25-30т/м2 или 30м строительного мусора высыпного в ближайший овраг в целях планировки территории??? Может вы сразу угол внутреннего трения частиц грунта определите по фотографии и рельефу, и сцепление, не говоря уже о модуле деформации, с чего такие выводы???

Все извините за столь резкий пост, но не стоит делать выводов не зная с чем имеете дело, ну, если конечно кто-то предоставит "Отчет об инженерно-геологических изысканиях", участка находящегося ходя-бы в пол километровой близости от заявленного (что не гарантирует точности данных) или профессионально занимается геологоразведкой, тогда забираю свои слова обратно.

Как вы можете советовать решение по объекту, о котором совершенно НИЧЕГО не знаете???

Уважаемый ros2010 все что все что Вы сделаете на своем участке, прочитав на данных страницах- решение исключительно Вше и ответственность за его будете нести только Вы, а это основа Вашего здания, так что не стоит относится к этому на столько легкомысленно.

Не скрою, что здание с газобетона и деревянными перекрытиями не является на столько тяжелым как кирпич или другие материалы, но все-же надо видеть архитектуру, иметь представление о пролетах и нагрузках приходящих на основание фундамента, механических характеристиках грунтов, чтоб дать Вам более или имение компетентный ответ.

Пы.Сы. Касаемо геологии, если не можете заказать самостоятельно, по интересуйтесь у соседних застройщиков, или в селераде, а с решение по фундаментам желательно проконсультироватся с инженером-конструктором.

Удачи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересная тема, все равно что рекомендовать самолет, для передвижения по дорогам с любым покрытием.

 

Извините, это вы для экономии совет даете или так чтоб выложить свое мнение?

100кПа??? -Так смело, могу предоставить геологию с грунтами где начальное просадочное давление 3т/м2, и это лесовые суглинки, если кто не в курсе то лес занимает 80% территории Украины, Вы или детально знаете геологию данного региона, или обладаете редчайшим даром ясновидения, что на столько компетентно заявляете, к стати, арматуру по ГОСТ класса АIII, не катают с 91года, по ДСТУ 3760-06 зкаменена на А500С(А400С),

 

С чего вы взяли что грунты полхие, опять же с внешнего вида, согласен, гора щебня тоже выглядит не очень, но это не значит что она является плохой основой для здания, и кто-то проверял сам склон на устойчивость, чтоб весь дом с массой грунта в несколько тысяч кубометров не съехал вниз после торжественного завершения строительства?

 

А может и пески с несущей способностью 25-30т/м2 или 30м строительного мусора высыпного в ближайший овраг в целях планировки территории??? Может вы сразу угол внутреннего трения частиц грунта определите по фотографии и рельефу, и сцепление, не говоря уже о модуле деформации, с чего такие выводы???

Все извините за столь резкий пост, но не стоит делать выводов не зная с чем имеете дело, ну, если конечно кто-то предоставит "Отчет об инженерно-геологических изысканиях", участка находящегося ходя-бы в пол километровой близости от заявленного (что не гарантирует точности данных) или профессионально занимается геологоразведкой, тогда забираю свои слова обратно.

Как вы можете советовать решение по объекту, о котором совершенно НИЧЕГО не знаете???

Уважаемый ros2010 все что все что Вы сделаете на своем участке, прочитав на данных страницах- решение исключительно Вше и ответственность за его будете нести только Вы, а это основа Вашего здания, так что не стоит относится к этому на столько легкомысленно.

Не скрою, что здание с газобетона и деревянными перекрытиями не является на столько тяжелым как кирпич или другие материалы, но все-же надо видеть архитектуру, иметь представление о пролетах и нагрузках приходящих на основание фундамента, механических характеристиках грунтов, чтоб дать Вам более или имение компетентный ответ.

Пы.Сы. Касаемо геологии, если не можете заказать самостоятельно, по интересуйтесь у соседних застройщиков, или в селераде, а с решение по фундаментам желательно проконсультироватся с инженером-конструктором.

Удачи.

 

Розумних фраз я також можу написати дуже багато.

Але

1. я тоже можу показати дуже багато, і що з того. Ви фотографії ділянки бачили? Плануванням території там і не пахне. "Глина", нехай і "нерівномірна" все ж відрізняється від будівельного сміття. Поряд побудовані будинки, котрі вже стоять не один десяток років. З цього теж можна робити певні висновки про несучу здатність грунтів.

2. Початковий просідний тиск для просідаючих грунтів і опір грунту - це різні речі. І дуже рідко геологи проводять лабораторні випробування грунтів (для визначення просадковості), особливо для індивідуальних будинків.

3. Я чудо знаю як маркується арматура за ДСТУ, от тільки більшість людей і будівельників ці ДСТУ не читають, і для них простіше та зрозуміліше старе маркування. Навіщо потім пояснювати знову, якщо суть від того не змінюється, що була АІ, що стала А240, все ж це є та сама гладка арматура.

4. Якщо в же геологію і брати до уваги, то явно не за пів кілометра, вона має робитись чітко під будівлею.

5. Більшість людей, особливо в селах, навіть і не збираються або не можуть робити геологію і проект, а будують так як будували їх батьки та діди. То краще вже порадити, щось з невеликим запасом, а не писати, куди їм і ти і кого питати.

6. На практиці, навіть для просідних грунтів, не зустрічав, щоб розрахунковий опір грунту, навіть з врахування просадковості, був меншим за 1кг/см2. А Ви ще зменшіть це значення на 30% відсотків, як я рекомендував. Як думаєте буде стояти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви фотографії ділянки бачили? Плануванням території там і не пахне. "Глина", нехай і "нерівномірна" все ж відрізняється від будівельного сміття.

Ви напепвно таки геній, визначати властивості грунту за фотокартками, це дійсно дар, якщо не заперечуете я буду Вам фото своїх об'ектів висилати для визначення геології.

Поряд побудовані будинки, котрі вже стоять не один десяток років. З цього теж можна робити певні висновки про несучу здатність грунтів.

Ви зібрали навантаження на підошву фундаменту та зробили певні вісновки, чи так пишите, свої міркування?

2. Початковий просідний тиск для просідаючих грунтів і опір грунту - це різні речі.

Вибачте, але вище викладене речення багато чого каже про Вашу кваліфікацію в галузі проектування основ та фундаментів, так що не питатиму чим відрізняються грунти 1ї та 2ї категорії просадності,і особливості проектування на таких грунтах.

І дуже рідко геологи проводять лабораторні випробування грунтів (для визначення просадковості), особливо для індивідуальних будинків.

На томість вони дають офіційно оформлений документ, з зазначенням ліцензії, та посадової особи, що несе відповідальність за достовірність данних наведених у висновку, а Ви несете відповідальність за поради які даете?

3. Я чудо знаю як маркується арматура за ДСТУ, от тільки більшість людей і будівельників ці ДСТУ не читають, і для них простіше та зрозуміліше старе маркування. Навіщо потім пояснювати знову, якщо суть від того не змінюється, що була АІ, що стала А240, все ж це є та сама гладка арматура.

То може напишете для не посвячених учасників форуму ще чим відрізняеться арматура АIII, від А500С, та їх особливості застосування?

4. Якщо в же геологію і брати до уваги, то явно не за пів кілометра, вона має робитись чітко під будівлею.

Якщо ви читали уважно мій пост, то там так і зазаначено що це не гарантуе точності даннах, але може дати приблизну уяву про морфологічний склад грунтів в регіоні, при наймні це краще ніж робити висновки за фотокарткою.

5. Більшість людей, особливо в селах, навіть і не збираються або не можуть робити геологію і проект, а будують так як будували їх батьки та діди. То краще вже порадити, щось з невеликим запасом, а не писати, куди їм і ти і кого питати.

Маю багато прикладів наслідків такого будівництва, до речі деякі будинки продовжують сідати и досі, хоча пройшло вже 20 років як експлуатуються, і теж стояли на пагорбі коло яру.

6. На практиці, навіть для просідних грунтів, не зустрічав, щоб розрахунковий опір грунту, навіть з врахування просадковості, був меншим за 1кг/см2. А Ви ще зменшіть це значення на 30% відсотків, як я рекомендував. Як думаєте буде стояти?

Добра порада для людини яка хоче з еконимити)

Цікавості заради підскажу де копати:

с.Гора, вул. Степова(по пам'яті)- лесовий супісок 1кат. просадності, з початковим тиском 9т/м2;

с.Безрадичі- супісок на межі 1та 2ї категорії просадності, з початковим тиском 3т/м2;

На все маю відповідні висновки.

Шановний ros2010, якщо хочете дійсно спати спокійно і бути впевненим що не наробили зайвого, то дізнайтесь про геологію та замовте хоча-б проект фундаментів, це дешевше буде ніж робити монолітну плиту чи підсилювати фундамент існуючого будинку, хоча рішення за вами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачаюсь, але сперечатись з Вами немаю жодного бажання та і сенсу в цьому не бачу. Якщо Ви УВАЖНО читали моє перше повідомлення, то воно фактично нічим не відрізняється від Вашої останньої поради, щоб зняти відповідальність з замовника - зробити геологію та проект на будівлю.

 

Моя кваліфікація залишається моєю і при мені.

Я не навів характеристики грунту по фото, а лише трохи проаналізував ситуацію та прийняв один з найгірших варіантів грунтів.

Що таке 1-ий та 2-ий тип грунту по просадковості я знаю. Навіть знаю, що для будівель є допуски по просадках , більше того, знаю як рахується осідання ;) . І що таке початковий тиск просідання, його зміни при глибині, товщині шару, навантаженні................

Про арматуру, якщо Вам так цікаво, можете прочитати самі, Ви ж навели ГОСТ і ДСТУ от і порівняйте зміну характеристик для кожного класу.

 

На рахунок геології з печатками та підписами, теж є приклади маразматичного їх виконання. Стоїть печатка, підпис, а характеристики грунтів написані нереальні і шо робити. Як проста людина може перевірити ці характеристики.

 

Причини просідання будівлі можуть бути не тільки в погано виконаній геології, проектній документації чи будівельних роботах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановний ros2010, якщо хочете дійсно спати спокійно і бути впевненим що не наробили зайвого, то дізнайтесь про геологію та замовте хоча-б проект фундаментів, це дешевше буде ніж робити монолітну плиту чи підсилювати фундамент існуючого будинку, хоча рішення за вами.

 

Друзі, все дуже уважно перечитав, я всім дуже вдячний за Ваші думки щодо мого питання :beer:

 

скоріш за все, я таки буду звертатися до професіонала для остаточної доробки та розрахунків моєї будівлі,

але ось питання як розрізнити професіоналів від просто красномовного "балабола", тільки не кажіть мені про ліцензії та відповідальність - у нас це не працює (наявність ліцензії - не показник професіоналізму), а всілякі гарантії - це туалетні папірці, бо відмовок від відповідальності по гарантії - нескінченність... Спробуйте заставити мене змінити думку

П.С. нічого особистого ;)

 

і я знаю, що у будь-якому варіанті, з конструктором чи без нього, всі рішення та відповідальність будуть тільки на мені.

 

тому я і хочу максимально вникнути в це питання.

і тому я припустив у самому початку таку думку:

"універсальний фундамент своїми силами та допомогою форумчан" дешевше "правильного фундаменту з урахуванням роботи геолога+проектанта+технолога"

 

 

та тема є відкритою для дискусії

 

 

доповню, в 10-20 метрах від запланованого будівництва є котлован 1,5-2 метри глибиною, чи можна з нього зробити якісь висновки по грунту, можливо висновки по грунту можна робити під час копання траншей під фундамент нової будівлі. А які данні входять у звіт геологів?

 

перепрошую, якщо я задаю кумедні на погляд професіонала питання ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На рахунок геології з печатками та підписами, теж є приклади маразматичного їх виконання. Стоїть печатка, підпис, а характеристики грунтів написані нереальні і шо робити. Як проста людина може перевірити ці характеристики.

 

Причини просідання будівлі можуть бути не тільки в погано виконаній геології, проектній документації чи будівельних роботах.

 

ось цього я і боюсь більше ніж витрачених на це грошей!

Змінено користувачем ros2010
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.........таку думку:

"універсальний фундамент своїми силами та допомогою форумчан" дешевше "правильного фундаменту з урахуванням роботи геолога+проектанта+технолога"

 

 

та тема є відкритою для дискусії

 

 

доповню, в 10-20 метрах від запланованого будівництва є котлован 1,5-2 метри глибиною, чи можна з нього зробити якісь висновки по грунту, можливо висновки по грунту можна робити під час копання траншей під фундамент нової будівлі. А які данні входять у звіт геологів?

 

Думаю с помощью форумчан вы не получите дешевого и правильного решения. Только заведомо избыточный фандамент. Как плита, например. Делайте геологию и отдавайте конструктору.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чи можна з нього зробити якісь висновки по грунту, можливо висновки по грунту можна робити під час копання траншей під фундамент нової будівлі. А які данні входять у звіт геологів?

 

перепрошую, якщо я задаю кумедні на погляд професіонала питання ;)

 

Висновки зробити то можна, але це повинна робити людина, яка може відрізнити супісок від суглинка :)

 

В геологічний звіт мають входити як мініму : пояснювальна записка з характеристиками ділянки будівництва, рекомендації по вибору типу фундаментів, схема ділянки на якій показано місця буріння свердловин (як мінім 2 по діагональних кутах запланованого будинку), геологічний розріз по цих свердловинах ( на глибину не менше 6м), таблиця з характеристиками грунтів, ліцензія фірми розробника звіту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...