Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Арматура под плитой перекрытия.

Viorel

Рекомендовані повідомлення

Предстоит укладка плит ПК. Мои ребята говорят, что при раскладке под плиты вместе с раствором кладутся куски арматуры, так как по ним легче передвигать и соответсвенно выравнивать плиты. Я где-то на форуме читал, что это категорически запрещено, так как в таком случае плита будет опираться в основном на пару кусков арматуры. А это не есть хорошо и прийдется попотеть без нее. Прав ли я?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну плити ви не дуже то й посоваєте навіть по солідолу :)

Арматуру зазвичай кладуть щоб плити не грали одна відносно одної, і не кусками, а на всю довжину - легше рівняти. Тільки розчину при цьому взагалі не кладуть, просто так швидше монтувати. Потім коли плити вирівняні то розчином закидають щілини, проблем немає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сам так делал:

— кладется арматура немаленького диаметра (д16 примерно) на всю длину перекрытия (участка перекрытия) примерно посередине ширины опирания плиты.

— расстилается достаточно пластичный раствор так, чтобы он был выше а-ры и с обеих строн её.

— укладываются плиты. Плиты выдавливают раствор и оседают до а-ры.

— в результате, если плиты не "вертолетом", то ровнять почти не надо, быстро смонтировано и швы заполнены.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіщо арматура немаленького діаметру.

Навіщо щоб розчин видавлювався, для ущільнення? І взагалі навіщо розчин під час монтажу, чому не можна потім?

Що заважає вирівняти після монтажу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Щоб а-ра за рахунок своєї місцевої жорсткості трохи скрадувала нерівності кладки опорних площадок.

2. Чим більший діаметр, тим меньше а-ра влазить в матеріал кладки при тиску плити і тим меньша ймовірність сколювання.

3. Ага ви порівняйте трудозатрати: кинув болота і недбало розрівняв лопатою/кельмою та підлазиш під плиту з відерцем і кидаєш кельмою вище голови та ще й зарівнюєш.

4. Ой не рівняйте глибину закидування розчину з під плити та ширину опирання на розчин, коли він попередньо розстелений при монтажу.

5. Ви в своєму розумі? Змонтували плити вагою у кілька тон, кран поїхав а ми починаєм їх піднімати та рівняти? Монтаж і є ПРАВИЛЬНЕ встановлення на своє місце і додаткової правки не має потребувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предстоит укладка плит ПК. Мои ребята говорят, что при раскладке под плиты вместе с раствором кладутся куски арматуры, так как по ним легче передвигать и соответсвенно выравнивать плиты. Я где-то на форуме читал, что это категорически запрещено, так как в таком случае плита будет опираться в основном на пару кусков арматуры. А это не есть хорошо и прийдется попотеть без нее. Прав ли я?

 

Ви цілком праві.

Якщо будівельникам так легше - це не означає що то є правильно.

А гроші Ваші, і думаю, трати Ви хочете їх правильно ;).

Плити кладуться просто на розчин.

Ніколи не міг зрозуміти пояснення, що арматура може допомогти рівно покласти криву плиту. Вона ж однакова по товщині.

А те на скільки рівно їх покладуть з армутурою чи без вже залежить від Ваших будівельників і кранівника, ну і від якості самих плит.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=61786

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви цілком праві.

Якщо будівельникам так легше - це не означає що то є правильно.

А гроші Ваші, і думаю, трати Ви хочете їх правильно ;).

Плити кладуться просто на розчин.

Ніколи не міг зрозуміти пояснення, що арматура може допомогти рівно покласти криву плиту. Вона ж однакова по товщині.

А те на скільки рівно їх покладуть з армутурою чи без вже залежить від Ваших будівельників і кранівника, ну і від якості самих плит.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=61786

То есть, что-то не так, снова приподнять плиту, подложить раствора где надо и положить. Потом проверить уровнем. Если опять не так, повторить операцию еще раз.

По крайней мере я же за это деньги плачу.:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все набагато простіше ;)

Плита яка важить декілька тон видавить будь-який зайвий розчин і сяде на своє місце. Головне покласти її правильно в плані. А от наскільки вона ляже горизонтально рівно, як я вже писав, залежить, в основному, від якості плит і від горизонтальності основи під плити.

Часом ще підклинюють плати, щоб вирівняти, але як на мене то це не краще за арматуру.

Плита повинна повністю опертись на стіну, для цього є розчин, який зглажує всі нерівності.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То есть, что-то не так, снова приподнять плиту, подложить раствора где надо и положить. Потом проверить уровнем. Если опять не так, повторить операцию еще раз.

По крайней мере я же за это деньги плачу.:)

 

Так і монтується.

 

Для монтажу потрібні хороший кранівник. монтажники з інструментом,рощин і звичайно плити. Якщо є зайва арматура то процес пришвидчиться і зекономите гроші на кран,якщо звичайно погодинна оплата.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Щоб а-ра за рахунок своєї місцевої жорсткості трохи скрадувала нерівності кладки опорних площадок.

2. Чим більший діаметр, тим меньше а-ра влазить в матеріал кладки при тиску плити і тим меньша ймовірність сколювання.

3. Ага ви порівняйте трудозатрати: кинув болота і недбало розрівняв лопатою/кельмою та підлазиш під плиту з відерцем і кидаєш кельмою вище голови та ще й зарівнюєш.

4. Ой не рівняйте глибину закидування розчину з під плити та ширину опирання на розчин, коли він попередньо розстелений при монтажу.

5. Ви в своєму розумі? Змонтували плити вагою у кілька тон, кран поїхав а ми починаєм їх піднімати та рівняти? Монтаж і є ПРАВИЛЬНЕ встановлення на своє місце і додаткової правки не має потребувати.

Дозвольте з вами і досвідом Andre_Pr. не погодитись :)

1. На великих і багатьох малих будівництвах арматуру не кладуть взагалі через економію. Будь-яка арматура за рахунок місцевої жорсткості нівелює нерівність основи, незалежно від діаметру. Взагалі діаметр арматури потрібно підбирати залежно від нерівностей основи, якщо вона крива-горбата і нуля немає то й 32 арматура вас не спасе.

2. Арматура в матеріал основи не влазить взагалі якщо це не газо- пінобетон, на який потрібен армопояс. Хочте перевірити - під час монтажу покладіть під плиту камінчик фракції 5-20, якщо щебінь не роздушиться сам по собі то він легко втримає плиту :) Сколи залежать від того де на основі ви розмістили арматуру

3. От саме так, порівняйте трудозатрати: що ви просто зі стрємянки з відерця закидали розчин, що ви на н-метровій висоті бігаєте по намащеній пластичним розчином стіні. Безпека коштує грошей ;)

4. А я порівняю. Зазвичай опирання плити складає не більше 120-150мм, якщо арматуру розмістити посередині то потрібно закидати 6-7 см з кожного боку, повірте це не складно, а намащувати посередині треба тільки якщо плити лягяють на несучу стіну з обох сторін.

5. Я в своєму розумі :) Кількома тонами нас не злякати :D Справа в тому, що під час монтажу при всьому бажанні і кваліфікації нереально ідеально вирівняти плити, особливо якщо час коштує $

Розкажу секрет як рівняти плити без крана. Плита ПК 72-15 важить близько 3,8 тон, я такі рівняю сам. Нам потрібен звичайний 2т гідравлічний домкрат за 80грн у Метро. Ставите його на торець бруска 100х100 під стелю і вирівнюєте плити. Таким чином можна ідеально, без поспіху, вивести плити в нуль і зекономити купу грошей на кранові, здоров’ї і кваліфікації монтажників, а також при наступному оздобленні стелі, бо буває попадеться плита "пузом" - на розчині ви її не вирівняєте і арматура не допоможе, і через це "пузо" доводиться штукатурити всю стелю на зайвих кілька см або чіпляти ГКЛ.

Коротше, багато тексту, порада така: якщо у вас рівна основа без ляпухів розчину або камінців, що дуже стирчать, беріть 10 арматуру, кладіть насухо, потім рівняйте в нуль і закидайте розчин

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дозвольте з вами і досвідом Andre_Pr. не погодитись :)

1. На великих і багатьох малих будівництвах арматуру не кладуть взагалі через економію. Будь-яка арматура за рахунок місцевої жорсткості нівелює нерівність основи, незалежно від діаметру. Взагалі діаметр арматури потрібно підбирати залежно від нерівностей основи, якщо вона крива-горбата і нуля немає то й 32 арматура вас не спасе.

2. Арматура в матеріал основи не влазить взагалі якщо це не газо- пінобетон, на який потрібен армопояс. Хочте перевірити - під час монтажу покладіть під плиту камінчик фракції 5-20, якщо щебінь не роздушиться сам по собі то він легко втримає плиту :) Сколи залежать від того де на основі ви розмістили арматуру

3. От саме так, порівняйте трудозатрати: що ви просто зі стрємянки з відерця закидали розчин, що ви на н-метровій висоті бігаєте по намащеній пластичним розчином стіні. Безпека коштує грошей ;)

4. А я порівняю. Зазвичай опирання плити складає не більше 120-150мм, якщо арматуру розмістити посередині то потрібно закидати 6-7 см з кожного боку, повірте це не складно, а намащувати посередині треба тільки якщо плити лягяють на несучу стіну з обох сторін.

5. Я в своєму розумі :) Кількома тонами нас не злякати :D Справа в тому, що під час монтажу при всьому бажанні і кваліфікації нереально ідеально вирівняти плити, особливо якщо час коштує $

Розкажу секрет як рівняти плити без крана. Плита ПК 72-15 важить близько 3,8 тон, я такі рівняю сам. Нам потрібен звичайний 2т гідравлічний домкрат за 80грн у Метро. Ставите його на торець бруска 100х100 під стелю і вирівнюєте плити. Таким чином можна ідеально, без поспіху, вивести плити в нуль і зекономити купу грошей на кранові, здоров’ї і кваліфікації монтажників, а також при наступному оздобленні стелі, бо буває попадеться плита "пузом" - на розчині ви її не вирівняєте і арматура не допоможе, і через це "пузо" доводиться штукатурити всю стелю на зайвих кілька см або чіпляти ГКЛ.

Коротше, багато тексту, порада така: якщо у вас рівна основа без ляпухів розчину або камінців, що дуже стирчать, беріть 10 арматуру, кладіть насухо, потім рівняйте в нуль і закидайте розчин

 

Саме так багато тексту.

В мене всього два питання

1. навіщо конструктори плит дають мінімально допустиму ширину опирання плити на стіни?

2. покажіть технологічну карту на монтаж плит перекриття де під них кладуть арматуру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

фігня це все, хіба що немає куди арматуру викинути ...

я так робив і толку ніякого, плити но низу не рівні... незнаю яка причина, може розчину мало було, але рівності немає... але яклав ще з одного розрахунку та арматура з навареними по кінцях кутинками чи іншою фігнею буде як анкер для кутів будинку, так що хоч така втіха буде )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Господа,

не наделайте себе БЕДЫ с этой арматурой под плитами перекрытия.

Почитайте вот здесь:

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=22901&highlight=%EF%E0%ED%E5%EB%E8+Igor_M

Если хотите, могу выложить ТТК по укладкам панелей...

ТТК - это типовая технологическая карта, т.е. КАК НАДО.....

 

НЕ ИЗОБРЕТАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД!!!:(:bad::-x:evil:

А с ним и проблем на свою голову (в прямом смысле слова)...

МОНТАЖ ПАНЕЛЕЙ ПЕРЕКРЫТИЯ.pdf

МОНТАЖ ПЛИТ ПЕРЕКРЫТИЙ И ЛЕСТНИЧНЫХ МАРШЕЙ.doc

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А что, я не против, первый дом сам себе построил без ТТК, второй если буду, можно и по ТТК... Но уж точно без второго этажа и плит перекрытия :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Господа,

не наделайте себе БЕДЫ с этой арматурой под плитами перекрытия.

Почитайте вот здесь:

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=22901&highlight=%EF%E0%ED%E5%EB%E8+Igor_M

Если хотите, могу выложить ТТК по укладкам панелей...

ТТК - это типовая технологическая карта, т.е. КАК НАДО.....

 

НЕ ИЗОБРЕТАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД!!!:(:bad::-x:evil:

А с ним и проблем на свою голову (в прямом смысле слова)...

 

Спасибо, почитав ветку, почерпнул еще полезную информацию. Оказывается плиты надо укладывать большими отверстиями внаружу, чтобы туда закладывать анкера. Эти анкера потом перевязываются кирпичной кладкой. Ну и сами плиты надо связывать проволкой.

Жалко, что-то Acrobat Reader рисунок не открывает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, еще вопрос.Как перевязывать плиты вроде бы понятно: проволку d8-10mm загоняем через большие отверстия в петли и скручиваем. А к чему и как в панелях крепить анкера? :(
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повторюсь.

Как перевязывать плиты вроде бы понятно: проволку d8-10mm загоняем через большие отверстия в петли и скручиваем. А к чему и как в панелях крепить анкера?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И все-таки, какая беда может быть от арматуры с раствором, не понятно. Или это справедливо только для кривых панелей (крученных винтом, например)?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот нашел!!! Пост №6 www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=11429

Спасибо этому форуму и его участникам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Господа,

не наделайте себе БЕДЫ с этой арматурой под плитами перекрытия.

Почитайте вот здесь:

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=22901&highlight=%EF%E0%ED%E5%EB%E8+Igor_M

Если хотите, могу выложить ТТК по укладкам панелей...

ТТК - это типовая технологическая карта, т.е. КАК НАДО.....

 

НЕ ИЗОБРЕТАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД!!!:(:bad::-x:evil:

А с ним и проблем на свою голову (в прямом смысле слова)...

Афігетєть

Можу закластися, щоден об’єкт не збудований у відповідності вказаній ТТК, Igor_M і ваш у тому числі.

В мене всього два питання

1. навіщо конструктори плит дають мінімально допустиму ширину опирання плити на стіни?

2. покажіть технологічну карту на монтаж плит перекриття де під них кладуть арматуру.

1. Тому що плити нестимуть навантаження, як і будь-який конструктивний елемент. Але вра***те, що ширина опирання це не тільки і не стільки точка дотику, а загальний напуск плити на основу, у реальних умовах ніколи 100% площі плити не буде лежати на основі.

2. Арматури конструктори не закладають, і на жодній ТТК ви її не знайдете по одній простій причині: за великим рахунком вона не потрібна, оскільки не несе фунціонального навантаження, відповідно навіщо класти коли можна й не класти, і економити гроші, а в масштабах великого будівництва це величезні кошти.

Але є одна деталь: з арматурою зручніше і легше виконати вимоги вказаної вище ТТК, а саме у нижній відмітці 4мм, і висоту розчину не більше 20мм. Про верхню відмітку я взагалі мовчу бо якщо ви бачили плити то вони не рівні у принципі, і перепади самих плит можуть бути значно більшими 20 мм, а навіть СНІПОМ допускається нерівність основи у 10-12 мм. По вказаному посиланні ніякої біди з арматурою не бачу, невже вам шкода сотні гривень щоб хоч стелю зробити рівнішою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Афігетєть

Можу закластися, щоден об’єкт не збудований у відповідності вказаній ТТК, Igor_M і ваш у тому числі.

 

1. Тому що плити нестимуть навантаження, як і будь-який конструктивний елемент. Але вра***те, що ширина опирання це не тільки і не стільки точка дотику, а загальний напуск плити на основу, у реальних умовах ніколи 100% площі плити не буде лежати на основі.

2. Арматури конструктори не закладають, і на жодній ТТК ви її не знайдете по одній простій причині: за великим рахунком вона не потрібна, оскільки не несе фунціонального навантаження, відповідно навіщо класти коли можна й не класти, і економити гроші, а в масштабах великого будівництва це величезні кошти.

Але є одна деталь: з арматурою зручніше і легше виконати вимоги вказаної вище ТТК, а саме у нижній відмітці 4мм, і висоту розчину не більше 20мм. Про верхню відмітку я взагалі мовчу бо якщо ви бачили плити то вони не рівні у принципі, і перепади самих плит можуть бути значно більшими 20 мм, а навіть СНІПОМ допускається нерівність основи у 10-12 мм. По вказаному посиланні ніякої біди з арматурою не бачу, невже вам шкода сотні гривень щоб хоч стелю зробити рівнішою.

 

Взагаліто розчин і кладеться під плиту з метою максимально збільшити площу опирання, знівелювати нерівності поверхонь. Арматура навпаки цю площу максимально зменшує

Ви хоть раз займались розрахунком конструкцій? :fool: Вам відмі поняття площа опирання, міцність на стиск, розрахунок на сколювання.

 

Задача на логічне мислення

Беремо кубик з бетону 100х100х100мм, кладемо його під прес і стискаємо. Припустимо кубик зруйнувався при 100 тонах.

Беремо такийже кубик, кладемо його під той же прес. Тільки тепер зверху кладмемо кусок арматури, замазуємо розчином і здавлюємо.

А тепер увага, питання на засипку. В скільки разім менший тиск необхідний щоб зруйнувати кубик? Маленька підказка, сила тиску для руйнування пропорційна площі її дії.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аналогічна задача:

кладемо армопояс з арматурою, він застигає сам по собі, без тиску. Потім на нього кладемо плити. Питання: чим це відрізняється від арматури з розчином під плитами?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...