Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Это что у меня в дымоходе? Сажа?

LITMANENko

Рекомендовані повідомлення

Дымоход нержавейка 200 мм, топка йотул 570 подключена горизонтальным отрезком черной трубы, в дымоходе в нижней точке есть сборник конденсата. Топка в работе второй год, топится дубом - в прошлом году свежепил, в этом году соответственно год сушился под навесом. В этом году открыл крышку сборника конденсата и был удивлен - высыпалась куча чего-то черного. Это сажа? Эта черная масса руки не пачкает, можно брать в руки и ломать пластинки - пальцы остаются чистыми. Что я делаю не так? Режимом тления я не увлекаюсь, даже стекло более менее чистое после этак пяти протопок. Понаблюдал за горением дров при открытой крышке конденсатосборника - вниз летят вот эти черные пластинки, после дневной протопки их этак полгорсти собирается. Первое фото - то что высыпалось из трубы. Второе фото - нижняя крышка дымохода (конденсатосборник, капельник). Третье фото - сама труба.

dum1.thumb.jpg.8f200a24ba8d857fe7b4ea875f70f20f.jpg

dum2.thumb.jpg.cd198ff11ff4ea8c131102842e9d4f51.jpg

dum3.thumb.jpg.b0d9087b3b75cd08f85ece5a4f08b699.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дымоход нержавейка 200 мм, топка йотул 570 подключена горизонтальным отрезком черной трубы, в дымоходе в нижней точке есть сборник конденсата. Топка в работе второй год, топится дубом - в прошлом году свежепил, в этом году соответственно год сушился под навесом. В этом году открыл крышку сборника конденсата и был удивлен - высыпалась куча чего-то черного. Это сажа? Эта черная масса руки не пачкает, можно брать в руки и ломать пластинки - пальцы остаются чистыми. Что я делаю не так? Режимом тления я не увлекаюсь, даже стекло более менее чистое после этак пяти протопок. Понаблюдал за горением дров при открытой крышке конденсатосборника - вниз летят вот эти черные пластинки, после дневной протопки их этак полгорсти собирается. Первое фото - то что высыпалось из трубы. Второе фото - нижняя крышка дымохода (конденсатосборник, капельник). Третье фото - сама труба.

 

Така штука получається поступово: спочатку набирається на трубах, а при вищих температурах пересихає і випадає таким вугіллям. Вологість дров перевіряли?

Щодо 5 протопок, то так і зюзю палити можна:D

У нас Йотула в будинках багато, кажуть чистять 1-2 рази на тиждень. До речі, може спробуєте не повністю перекривати знизу, а десь на 9/10, а згори відкрито повністю. Цікаво, зміниться форма сажі на склі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я, вибачте, мало що зрозумів з того, що ви написали. Мова не про скло, до скла запитань в мене як раз немає. Мова про те, що сипеться в димохід. Що це, чому сипеться і що робити, щоб не сипалось.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мова про те, що сипеться в димохід. Що це, чому сипеться і що робити, щоб не сипалось.

 

Така штука получається поступово: спочатку набирається на трубах, а при вищих температурах пересихає і випадає таким вугіллям. Вологість дров перевіряли?

Це сажа. У мене теж така сипиться час від часу. Як я й написав, ця сажа накопичується і якщо спробувати чистити її в димоході, то вона в'язкіша, а коли добре пропалити димохід, ця сажа висихає (може випалюється, я не знаю, що її тримає купи) і просто вивалюється такими зернами і шматками як на фото. Чим вологіші дрова - тим більше сажі в димоході, тому я й запитав, чи перевіряли вологість.

І ще, може цікаво щодо дров питання: я маю 3-4 річні і одного сезонування під одним навісом. Вони відрізняються суттєво навіть по вазі: за 3-4 сезони дерево легке, як пух, а займається як папір. А от однорічне шипить і суттєво важче.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я й не сподіваюсь, що однорічне вже висохло як треба. Десь на форумі писали, що дрова мають лежати років зо два, щоб вважатися гарними дровами. Але маємо, що маємо (с). Тобто вважати, що це через недостатньо сухі дрова? Я думав, що сажа наростає на внутрішніх стінках димоходу, а потім вже буде сипатись вниз. А я маю купу сажі внизу, а на третьому фото видно наче чисту трубу. Якщо вбити в гугл "сажа в димоході", то там труби заростаюсь сажою, на відміну від моєї.

 

Добавлено через 1 минуту

Эта хрень чем-нибудь пахнет?

Думаю нет, я специально не нюхал, но пока совком выгребал в ведро никакого запаха не ощущал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я й не сподіваюсь, що однорічне вже висохло як треба. Десь на форумі писали, що дрова мають лежати років зо два, щоб вважатися гарними дровами. Але маємо, що маємо (с). Тобто вважати, що це через недостатньо сухі дрова? Я думав, що сажа наростає на внутрішніх стінках димоходу, а потім вже буде сипатись вниз. А я маю купу сажі внизу, а на третьому фото видно наче чисту трубу. Якщо вбити в гугл "сажа в димоході", то там труби заростаюсь сажою, на відміну від моєї.

Якщо заростає - кепські справи, а от якщо сиплеться - ще нічогоЖ-)

До речі, є легкий спосіб перевірити, чи це сажа: киньте ту сажу в топку на вугілля, вона має задимітись з характерним вугільним запахом. Якщо так - то це саме та сажа, про яку я говорю. У мене на дровах середньої паршивості теж так відбувається: труба не забита, але періодично обсипається сажа. А от на сухих - ідеально. Я вперше звернув увагу, коли після вологих дров кинув садпалу - сипалось як град.

 

Добавлено через 3 минуты

А і ще: після вологих дров деякий час обсипалась з більшою частотою, потім рідше. Напевне не все за раз вийшло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дымоход нержавейка 200 мм, топка йотул 570 подключена горизонтальным отрезком черной трубы, в дымоходе в нижней точке есть сборник конденсата. Топка в работе второй год, топится дубом - в прошлом году свежепил, в этом году соответственно год сушился под навесом. В этом году открыл крышку сборника конденсата и был удивлен - высыпалась куча чего-то черного. Это сажа? Эта черная масса руки не пачкает, можно брать в руки и ломать пластинки - пальцы остаются чистыми. Что я делаю не так? Режимом тления я не увлекаюсь, даже стекло более менее чистое после этак пяти протопок. Понаблюдал за горением дров при открытой крышке конденсатосборника - вниз летят вот эти черные пластинки, после дневной протопки их этак полгорсти собирается. Первое фото - то что высыпалось из трубы. Второе фото - нижняя крышка дымохода (конденсатосборник, капельник). Третье фото - сама труба.

 

У вас на 1 фотке труба по кругу пеной задута или показалось

attachment.php?attachmentid=486024&stc=1&thumb=1&d=1453803036

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

или показалось

Пена к трубе отношения не имеет, осталась от строительства, ни на что не влияет, там ее пара кусков. Низ трубы холодный, никакой температуры там нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...