Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекомендовані повідомлення

Перечитавши кілька тем на форумі хто і як будувався, вирішив зробити і собі гілочку ;)

 

З чого ж то все почалося?

 

Почалося все з того що набридло жити в місті і захотілося побудуватися неподалік Львова. Землі не було, тому насамперед приступив до пошуків у радіусі 10-15 км від міста. Основними вимогами до ділянки були:

 

1. Наявність лісу

2. Наявність хорошої водойми (дуже люблю рибалити) ;)

 

Пошуки тривали десь до 1 року, і коли надії було вже мало, я побачив свою земельку:D. Ділянка сподобалася страшно: до лісу близько 70-100м, до величезного озера метрів 500-700.

Та ще й з продавцями нармально домовилися віддав їм своє авто і невеличку доплату :D

 

А взамін оримав ось такий райський куточок. Моя ділянка від "білої недобудови" і до того місця звідки робилася фотка 8-)

 

Моєму захопленню не було меж, моя МРІЯ почала набирати реальні розімри та форму (колись з народження і до 21 року ми з батьками жили в чотирьох в однокімнатінй квартирі, так що свій будинок це була МРІЯ).

Близько 5-6 місяців забрала біганина з паперами. Потім була була морока з електрикою (встановлювали стовб і підключали його де електромережі, встановлювали щиток та лічильник). Паралельно з цими роботами велася і "розробка проекту" майбутньої МРІЇ...

767819196_059.jpg.6ec93b54fd41cdac441798edd8e5c81f.jpg

1473022026_062.jpg.1d8cc1b7aaacd0198eb3867aa2cfe9ac.jpg

Photo-0099.jpg.2fe89c2bb23e19c79625e2d1e07a2769.jpg

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перед тим як вибрати проект ми вирішували чи варто нам робити цокольний поверх. Справа у тому що наша ділянка знаходиться на невеличкому горбочку з перепадом висоти між крайніми точками ділянки близко 3м.

Стримувало від будівництва цокольного поверху- небезпека "мокрого грунту". Щоб переконатися що це не так, на місці майбутнього будинку, була власноруч викопана яма глибиною близько 2,5м. Протягом 2 місяців час від часу я приїжджав до даної ями і дивився чи не збирається там волога. Але так як я і очікував жодної вологи там не було (я в грунтах не сильний спеціаліст, але "на хлопський розум", я б сказав що там була сама глина).

Тому було принято рішення будувати цоколь.

Після цього "довгими зимовими вечорами" ми з дружиною сиділи на різноманітних сайтах та вибирали проект.

Після довгих пошуків ми вирішили зупинитися на одному з варіантів, як кажуть у верховній раді "приняли проект вцілому, але з поправками". Фото нашого вибору додаю.

12383540_.jpg.15dc693f7ee1efd2fa90a741274a7964.jpg

1944058486__2.jpg.8a6f3bb90917d221d99048352d02df6c.jpg

1121337346__3.jpg.6fa41d185441f7b09566b7f8a613051c.jpg

624435534__4.jpg.97cbf3cc58e07d455e4afdf95439bf64.jpg

523338465__5.jpg.a41b0bccbae890ebca1aacb342ec4f0c.jpg

366232163__6.jpg.3a68c58426730a8f5f278d1cfe748735.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обравши даний проект за основу, ми звернулися до районного архітектора, щоб він вніс туди певні зміни.

Згодом з такими проханнями ми зверталися разів 6-7, але архітектор попався терплячий, і малював усі наші побажання:D

 

Після таких змін наш будинок получився ось таким

406177503_1.jpg.7560ac0ddf36ac8a5b563a3330b3128a.jpg

1.jpg.1e0e6d714e3bc539ad264a2264fbe1fb.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За той час поки ми "розробляли" проект, на нашу ділянку вдалося провести електрику (нам в цьому плані повезло, адже для "повного щастя нам не хватало лише одного стовпа). Загальні витрати на стовп+папери+підлючення+лічильник і т.д. вийшли близько 1200 дол.

Перезимувавши ми почали роботи по спорудженню цокольного поверху.

Спочатку наша бригада розмітила територію, потім копався котлован, а потім копався сам фундамент.

Для цього була нанята бригада, і я чесно кажучи приділив їхній роботі занадто мало уваги, про що потім в дечому жалкував:sorry:

Ну але менше з тим, залилась подушка, виставилась опалубка і цоколь почав набирати форму

DSCN1363.JPG.1c602ba319b3335b19f07e3985761306.JPG

DSCN1446.JPG.f181cc1f19f896b08e263abcc8988c32.JPG

DSCN1447.JPG.ed5f25d0a00973df5e99bbc5e81a0539.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Решту цокольного поверху вирішили підмуровувати цеглою, поклавши перед тим між бетонною частиною і цеглою рубероїд

DSC_0396.JPG.5ab73014333289100b2526339a667980.JPG

DSC_0400.JPG.04713a65f3f74d63edbd19fba4c8fdb9.JPG

DSC_0404.JPG.d62999935a8788bc265db16b6e96ea24.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я наближалася зима, ми порозбивали щити з опалубки, та поскладали дошки в сухе надійне місце (щоб не гнили цілу зиму), та підготували цоколь до зимівлі (обгорнули верхи плівкою та поприбивали дошками, щоб вітер не позривав цю плівку)

DSC_0267.JPG.a7dd0f99a10c944875f1f20c52b677fc.JPG

DSC_0268.JPG.32fa2708cca189a28ca8db9abd895ef0.JPG

DSC_0269.JPG.31407ed159895c535a8ccb74cf4a640e.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питанням підведення газу до будинку займався мій батько, тому всіх тонкощів даної справи я не знаю, але за 2 місяці суцільної мороки вони вирішилось і винесло разом (з докуметами і всілякими дозволами-погодженнями) біля 1500 мертвих американських президентів. Газову трубу вивели нам на ділянці впритул до цоколя.

А я в той час займався пошуком фірми яка б занялася роботами по "деревяній частині" будинку.

Посидівши не один день в інтернеті, та пролиставши багато газет/журналів у мому списку намалювалося до 30 різноманітних фір і фірмочок які займаються даним видом діяльності (якщо комусь буде потрібна дана інформація пишіть в приват, мені здається, що той екселівський файл у мене ще десь лежить).

Я скидав їм проект і свої симоги, вони рахували і відписувались. Ціни я скажу вам були різні від 40 тис дол за коробку до 90 тис (!!!!) за такуж коробку:fool:

Даний процес зайняв досить багато часу та нервів.

Після довгих роздумів та пошуків, я навчений не дуже приємним досвідом "будівництва цоколя", вирішив що "деревяній частині" я приділю значно більше своєї уваги, якими б чесними та правельними всі фірми/фірмочки нездавалися під час спілкування з ними.

Промонітровши ринок я дійшов наступних висновків:

 

1. Середня ціна 1 куб брусу коштує 1200-1300 грн (без доставки)

2. Середня ціна роботи за 1 м2 (по підлозі) становить 120-140 дол

 

Принявши це до уваги, і порахувавши кубатуру і метраж, я занявся пошуком не фірм, а "приватних" бригад з далеких Карпат.

Шукав теж не мало часу і вийшов на бригаду (товариш підказав), яка будувала кільком нашим львівським вельможам хати/дачі/сауни з оциліндрованого брусу. За відгуками мого товариша це були досить порядні, чесні та працьовиті хлопці які знали толк у своїй роботі.

Зідзвонились, поговорили, передав я їм проект, згодом вони назвали більш менш нормальну ціну... І поїхав я до них у гори. Щоб подивитися на скільки вони серйозні і щоб переглянути кілька їхніх робіт (збудованих будинків).

Поїздка чесно кажучи мене трохи вимучила: 300 км з яких останні 50 км по жахливому бездоріжжю, а дощ з мокрим снігом просто зводив мене з розуму, але, як потім вияснилось воно того було варте;)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

..дуже цікаво, із задоволенням підписуюсь на Вашу гілку:)

хай будуть тільки приємні моменти!!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Результатом моєї поїздки стали наступні цифри і домовленості:

 

1. Бригаду я беру

2. Ціна за 1 м роботи по підлозі 90 дол

3. Гроші на перед не даю, плачу за вионану роботу

4. Брус беру теж у них по 1070 грн/куб

5. Доставка теж їхня, одна ходка 5000 грн

6. Перша партія брусу повинна була приїхати не пізніше 15 квітня

7. Харчування бригади- їхня особиста справа

8. Мої завдання

- знайти тимчасое житло для бригади 4-5 чол, та організувати більш-менш людські умови для їх проживання

- залити перекриття + вивести анкерні болти

- зробити закупку необхідних розхідних матеріалів (Пінотекс, шкурка, круги для шкурки, цвяхи, скоби, войлок, респіратори і т.д.)

Тепер матиматика:

1. Вартість роботи 90 дол*160м= 14400 дол

2. Вартість брусу 120 кубів*1070= 128 тис грн, або 16000 дол

3. Доставка 3 машини по 40 кубів по 5000 грн ходка= 15 тис грн, або 1900 дол

Рахуємо разом: 32300 дол

Така сума мене цілком влаштовувала (враховуючи те, що "фірми-фірмочки" за той самий обєм робіт нарахували мені щонайменше 40 тис дол). Різниця практично в 8 тис дол виявилась досить суттєвою і я зрозумів, що усі мої старання пошуків "деревяних будівельників" не були марними;)

 

Тепер далі про цифри.

1. Анкерні болти. Їх можна було купити вже готовими, але порахувавши вартість металевого прута необхідного діаметру, вартість нанесення різьби в також вартість "гайка+шайба", зрозумів, що нічого складного і трудомісткого тут немає і зроблю їх самостійно. По вартості один анкер вийшов (якщо мені не зраджує память) порядку 15-16 грн

 

2. Пінотекс. Прочитавши багато відгуків і характеристик різних продуктів зупинився саме на ньому.

На старт хотів взяти Пінотекс бейс, на зовнішні стіни Пінотекс Ультра, в середину- Пінотекс Класік. Постало питання а скільки мені того добра треба? За допомогою "екселя", проекта і логіки була складена таблиця з формулами, яка мені рахувала все і вся (та таблиця теж десь має бути, кому треба- свистіть):beer:

І знову почав моніторити супермаркети, фірми, ринки і т.д. Ціна у всіх була практично однаковою, і могла відрізнятися на 5-10 грн на банці. Дорого блін :(

Що ж робити? Мої погляди звернулися в сторону Польщі і я почав активну переписку з ними, щодо вартості, наявності, умов поставки і т.д. (польської мови, я не знаю, але гугл мене врятував:D). Але, всі мої сподівання зекономити багато грошей за рахунок Польщі виявилися марними: різниця в ціні невисока, а от мороки набагато більше. Взявся знову за пошуки в Україні і результат не змусив себе довго чекати: знайшов я той Пінотекс по цінам на 5-8% дешевший ніж у дистрибюторів. Може відсоток маленький, але порахувавши загальну суму я дійшов висновку, що мої пошуки принесли мені економію +/- в 500 дол

3. Войлок. Зупинився на цьому матеріалі перечитавши багато різноманітних статей і порівнявши по показникам ціна/якість з іншими ущільнювачами. Крім того войлок- натуральна та екологічно чиста сировина. Отож приступив до його пошуків. На моє здивування організацій які б займалися даним видом матеріалів було не так і багато. Ціни в них коливалися від 3,2 до 3,7 за метр (+доставка), а так як тих метрів мені потрібно було 2,5 тисячі (!), то сума знову набігала кругленька: 8-10 тис грн. В кінці-кінців я вийшов на Самбірський льонокомбінат, з якими домовився за ціну у 3 грн/метр (і дешевше ніж у інших і доставка не така велика, зі Львова до того комбінату близько 100 км). Дали завдаток і через два дні приїхали і забрали наш продукт: він був у рулонах, рулони у мішках, і ці мішки зайняли практично весь Мерседес Віто. Порахувавши економію у грошах я знову зрадів :D

4. Цвяхи, шкурка, круги, бензин до бензопил, масло, скоби- точних цін писати не буду, бо вони і так всі відомі, але скажу що на будівництво одного поверху таких витрат пішло близько 2500 грн

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теж з цікавістю буду слідкувати за Вашим дерев’яним будиночком. А чому вибрали саме оциліндрований брус, а не профільований?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому вибрали саме оциліндрований брус, а не профільований?

 

Чисто з естетичних міркувань...

Мені дуже подобається саме оциліндрований брус. Неодноразово їздимо з дружиною відпочивати в Карпати і постійно зупиняємся в будинках з оціліндрованого брусу, сама його форма та вигляд як ззовні так і з середини заспокоює не те що душу:D а й око радіє коли споглядаєш на таку красу O:-)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ще таке питання, чи можна було б якось підїхати і подивитися на Ваше будівництво. Хотілося б відчути всю атмосферу цього незабутнього краю
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

підїхати і подивитися на Ваше будівництво

 

без проблем з мене пиво з Вас шашлик :beer:

 

П.С. якщо дійсно Вас це цікавить пишіть в приват- домовимся

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В продовження хронології подій...

15 квітня, як ми і домовлялися до нас приїхала перша машина з брусом. Разом з цією машиною приїхали і три представники бригади щоб подивитися на цоколь, оцінити обстановку, допомогти розгрузити та поскладати брус.

Десь на даному форумі прочитав, як один з форумчан скаржився на те, що машина максимум бере 20 кубів брусу і більшої машини йому знайти не вдалося, так от від себе додам, що звичайний Камаз з довгим напівпричепом та нарощеними бортами за одну ходку привіз 42 куби!!!

У моєму випадку така кубатура була мені "на руку", адже за кожну ходку я платив окремо (5000 грн), не залежно від того чи туди поміщається 20 кубів чи 40.

Отож приїхала машина з брусом.

Зважаючи на погодні умови доїхати до самої ділянки нам не вдалося, тому почали згружати на повороті з центральної дороги (відстань від того місця до ділянки близько 100-120м). Коротка розмова з сусідом з проханням посторожити брус кілька місяців, одна "Леся Українка" і брус почали вигружати. Ой не легка це справа розгружати 40 кубів брусу :D Роботи велися в ручну, без допомоги крану. На цю всю кількість брусу було кинуто 5 добровольців зі львова (брат, батько і товариші) і три будівельника з Карпат. Процес вигрузки зайняв майже 7 годин :shock: І що саме цікаве нас пятеро не встигали за тим темпом який взяли мої нові "карпатські друзі", вони в прямому сенсі слова нас заганяли :). В кінці кінців, коли вже темніло, брус був розгружений, акуратно поскладаний і накритий плівкою (окрім торців). Разом з брусом на першій машині приїхала "обвязка" (не знаю як по літературному, але саме так мої будівельники називали перший квадратний брус, який мав лягати на бетонне перекриття).

2083019811_2011-03-2015-02-53.JPG.d49e3323b0c0d97f1ba3c1534f12d989.JPG

1215387334_2011-03-2015-03-06.JPG.bcce63ac156db9ea6ff4aee88d53ddb0.JPG

1128724666_2011-03-2019-01-25.JPG.f55cfb8be72ea83a7a97773cbd53f208.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очень интересно и легко пишете. Читаю и вспоминаю начало нашего строительства: тоже выгужали вручную, только совсем не так аккуратно, как у Вас складывали. О чем потом сами же строители и пожалели, т.к. испытывали трудности с поиском нужного пронумерованного бревна. Ждем продолжения хроники событий:)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

испытывали трудности с поиском нужного пронумерованного бревна

 

Чесно кажучи я дещо некоректно подав інформацію з самого початку, за що сильно перепрошую. Справа тут ось у чому: мої бруси не були прономеровані:)

Питання: чому?

Відповідь: на скільки я зрозумів спілкуючись з різними будівельними фірмами є два варіанти будівництва з брусу

1. Варіант Ваш будинок збирається фактично два рази. Перший раз на майданчику будівельників потім він розбирається і їде до замовника вже з прономерованими брусами, і другий раз вже прономеровані бруси збираються і утворюється Ваша хата

2. Варіант будинок збирається лише один раз і вже не розбирається:rolleyes: Але до цього теж ідуть підготовчі роботи, ну наприклад визначається скільки потрібно 5-ти метрових брусів, скільки 4-ох метрових і т.д.

Що краще чи перший варіант чи другий мені сказати важко бо будую хату перший раз у житті (як будуватиму другу напевно вже буду знати:D).

Для себе я обрав другий варіант, тобто приїхав "безномерний брус" поділений на певні кількості по метрах, потім його пошліфували, обробили Пінотексом і поставили "в стіну", вже після того як буде збудована ціла хата, кінці які виступають обрізаються в один рівень от і все. Як на мене то такий спосіб менш трудомісткий, та й при такому способі можна внести певні корективи вже під час будівництва у вас на майданчику. Тобто прийшов подивився: хочу двері ширші- будь-ласка, хочу вікно більше- без проблем ( скажу чесно вже як було у нас закладено 2 бруси по висоті, ми перенесли двері з одного кінця балкону на інший:D), а якби брус був прономерований, то такі "тєлодвіженія" виключені.

Хоча напевно і перший спосіб має цілу низку переваг...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що Ви зробили із недобудовую?

 

:shock: перепрошую, може я чогось не зрозумів, але з яку недобудову Ви маєте на увазы???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:shock: перепрошую, може я чогось не зрозумів, але з яку недобудову Ви маєте на увазы???

:fool:вот я ....

 

Не так зрозумів Вас))) думав ви купили участок та недобудову)))

 

Знімаю питання. та прошу вибачення)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую за запрошення. З Вашого дозволу, ще візьму з собою двох спеціалістів Ярослава Косого і Антонова З.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пройшло близько місяця часу і приїхала друга партія брусу. На цей раз, хоча і було прохолодно і сиро, але Камазу за допомогою гусеничного трактора вдалося доїхати до моєї ділянки. Цією ходкою приїхав брус, крокви, лаги, сволоки і т.д. Фоток даного процесу нажаль не має, так як був у відрядженні, а от фото результату викладаю. (на одній з фоток видно "першу партію" брусу- подорозі нижче, і "другу партію"- безпосередньо на ділянці.

Отож з "деревяної" сторони до початку будівельних робіт було усе готово...

Тепер тормозив подальший процес я і погода.

Квітнева та травнева погода ніяк не давала можливості зробити перекриття: метал був закуплений, бригада була готова будь-якої хвилини китнутися в бій з гаслом "Дайош моноліт к первому мая", але видно погода була проти цього. Отож приходилось чекати.

А я тормозив тому, що не міг найти житло для моїх будівельників. Чесно кажучи я і подумати не міг що це буде така проблема: в селі багато хат в які люди приїжать лише на вихідні, багато старших одиноких людей, яким пару сотень гривель в місяць лишніми не будуть, також багато коробок по 300-400 м, в яких люди жувуть лише на 50-70 метрах, а решту пустує... Ну але ходивши-бродивши результату поки, що не було...

DSC_0350.thumb.JPG.3074c913acab48d9a771bbe92da7099c.JPG

DSC_0369.thumb.JPG.46b3f612806ebd58ff05a590e0c9dce0.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

доброго дня.

а ще цікавить таке питання. чи можна було б після того як ви завершите своє будівництво, допомогли з будовою мені, оскільки я теж задумуюся про такий будиночок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...