Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поліпропілен чи не поліпропілен допоможіть

val1

Рекомендовані повідомлення

Використав пошук по даній темі але ще є сумніви.

Питання ????? - новобудова один поверх, котел опалення Ваілант 24кВТ, радіатори KEMRI (це вже є закуплено).Спочатку планувалося робити тепла підлога-коридор кухня ванна (металопластикова труба).Опалення робити поліпропіленовими трубами, водопостачання також поліпропіленові труби.Куплено паяльник для поліпропілену (укр.виробництва).Піся форумів і спілкування з організаціями і власниками,що пройшли цей шлях виникли сумніви на рахунок поліпропіленових труб на опалення???ПОрадьте все таки що робити, поки ще не пізно?Якшо ППР то який краще на водопостачання і на опалення - поки шо знайшов Турецький. Якшо МП то який??Питання мучить вже два місяці.Початок робіт буде десь влітку??Допоможіть тільки обгрунтовано і до фахівців не посилати - бо кожен хвалить те шо має і те що йому вигідно.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друзяко, оскільки паяльник Ви вже купили, то ППР Вам в руки :) (бо інакше доведеться купувати чи арендувати ще і кліщі на прес) От лише не турецький (хоча він і не поганий часом буває). Моя особиста думка - нічого поганого при нормальному матеріалі і прямих руках в ппр трубах немає.

Хто з чим вміє працювати - той то й хвалить.

Всі питання - в приват, бо ризикую розпочати священні релігійні війни на тему "що лучше"

 

Яке у Вас місто дислокації?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

определитесь с типоп отопления

Поисков вже скористався і не тільки на цьому форумі , про це я писав :D,а що значить з типом опалення - по моєму з типом то якраз вже давно все ясно - підкреслюю- газове опалення - двухконтурний котел Ваілант,стальні радіатори КЕRMI, Які тут можуть бути варіанти?ПРосто хочу все таки почути шось більш конктретне по свому питанню:DПовторюю кожен вихваляє те чим працює і те чим лекше і вигідніше- я хочу почути незалежну думку .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А немає незалежної думки! Тільки суб"єктивні :)

Давайте так - по якому критерію будемо оцінювати "кращість" ? Що у Вас є вирішальним в виборі? Що "більш конкретне" Ви хотіли почути ? Давайте конктеризуйте питання, бо правильне питання - половіна відповіді... На тему "ппр проти металопластика" не одна сотня наукових статей написана, доречі...

Кожен з варіантів має як плюси так і мінуси, а перелічувати їх тут - це опус на дві сторінки. Думаєте, комусь отак просто захочеться взяти Вам і написати "твір на вільну тему", підвівши резюме отих статей?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поисков вже скористався і не тільки на цьому форумі , про це я писав :D,а що значить з типом опалення - по моєму з типом то якраз вже давно все ясно - підкреслюю- газове опалення - двухконтурний котел Ваілант,стальні радіатори КЕRMI, Які тут можуть бути варіанти?ПРосто хочу все таки почути шось більш конктретне по свому питанню:DПовторюю кожен вихваляє те чим працює і те чим лекше і вигідніше- я хочу почути незалежну думку .

 

Себе полностью сделал отопление и водопровод трубой Pilsa, брату сделал Ekoplastik, вся труба стабилизированная, так что на выбор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте так - по якому критерію будемо оцінювати "кращість" ? Що у Вас є вирішальним в виборі? Що "більш конкретне" Ви хотіли почути ?

 

Кращість оцінюю по критерію довговічності і безпроблемності, адже труби хочу заховати в стіни (під гіпсокартон) і не хотілось би через рік чи скільки там його зривати.Конкретизую:є паяльник по поліпропілену, думав робити поліпропіленом все але тепер засумнівався - думаю тільки водопостачання ППР робити - не даремно ж паяльнік купувався...От я і на роздоріжжі.Почути хочу по практиці хто ж чого робив і які були прблеми.Тільки чесно.:D Дякую за відповіді.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Долго сам мучался выбором. Пересмотрел все возможные варианты для самостоятельного монтажа. Выбирал между полипропиленом, PVC NIBCO (те которые склеивают как модельки в детстве :D ), металлопластик и еще какие-то были французские у которых все соединения на сальниках.

 

Чтобы долго не расписывать скажу что для меня по всем параметрам выиграл полипропилен. Удобство монтажа непревзойденное, цена фитингов копеечная, труба сама по себе толстая (сложно повредить при монтаже), удлинение и расширение при нагревании удовлетворительное, а при использовании стабильной трубы практически вообще нет.

Все в доме делалось и сейчас продолжается делаться этой трубой. В январе на одном участке водоснабжения труба замерзла, недосмотрел утепление, спокойно в оттепель разморозилась и служит дальше. :) Это мой опыт. Уже 3 года, полет нормальный.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А немає незалежної думки! Тільки суб"єктивні :)

Давайте так - по якому критерію будемо оцінювати "кращість" ? Що у Вас є вирішальним в виборі? Що "більш конкретне" Ви хотіли почути ? Давайте конктеризуйте питання, бо правильне питання - половіна відповіді... На тему "ппр проти металопластика" не одна сотня наукових статей написана, доречі...

Кожен з варіантів має як плюси так і мінуси, а перелічувати їх тут - це опус на дві сторінки. Думаєте, комусь отак просто захочеться взяти Вам і написати "твір на вільну тему", підвівши резюме отих статей?

+1

Если выберете ППР - наберите дешевых фиттингов разных для тренировки, уголков, тройников и потренируйтесь паять сложные фигуры

Удобна в работе труба с армировкой всередине, не требует зачистки. У нее и внутренний слой из полиэтилена, что лучше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кращість оцінюю по критерію довговічності і безпроблемності, адже труби хочу заховати в стіни (під гіпсокартон) і не хотілось би через рік чи скільки там його зривати.Конкретизую:є паяльник по поліпропілену, думав робити поліпропіленом все але тепер засумнівався - думаю тільки водопостачання ППР робити - не даремно ж паяльнік купувався...От я і на роздоріжжі.Почути хочу по практиці хто ж чого робив і які були прблеми.Тільки чесно.:D Дякую за відповіді.

 

а навіщо його зривати? років 5 тому мій батько зекономив на трубах штабі і купив турецький ППР, який навісив на тримачі (мало набив їх,але) до цих пір висить і провисає:(. Монтував його він сам уперше в житті взявши до рук паяльника. Ну неестетично попровисало, але ж нічого не потекло до цих пір.

Я собі робив (не сам) опалення теж на ППР Екопластик, але труби клав на підлозі (щоб не штробити стіни) і штабі використовував тільки у котельній.

Так що не вагайтеся, "і все буде добре, у кожного з нас" (с) Вакарчук.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все зроблено трубою ДАК (поліпропілен). Штабірована труба не використовувалася, так як на момент покупки труб ще не знали про її існування. Труби сховані в основному під деревяною підлогою між лагами. Користуюся 3-4 роки, покищо проблем не виникало. Паяв з батьком, паяльник тримали вперше в житті.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

П.П. это нормльная труба. Если она работает в предусмотренных для нее условиях. Любые отклонения влияют на срок службы этой трубы.

Читайте: (ссылка устарела)

(ссылка устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

+1

 

Удобна в работе труба с армировкой всередине, не требует зачистки. У нее и внутренний слой из полиэтилена, что лучше

 

+1 про трубу с армировкой волокном. Отрезал и спаял!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...