Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рассудите нас с прорабом

UKOO

Рекомендовані повідомлення

Рассудите нас с прорабом

Геологию я не делал потому что вся улица застроенна, пораспрашивал соседей-одни себе подвал делали, у других ленточный фундамент на 60 см,вода в колодцах глубоко, метров 7-9, когда я копал яму под водопроводный люк-что я видел:

до 40см-чернозем,

до 80см-глина,

далее(докопал до 110-120см)-белозерка(глина плотным слоем с белыми примесями, лопатой копать практически не возможно, поэтому рубили топором и выкидали совковой лопатой.

Прораб говорит: Копать будем 130см, подсыпка песком, заливка до уровня земли, потом опалубка, и цоколь 40-50см.

(Дом хотим строить в полтора камня ракушняка, 1-й этаж плиты,2-й этаж балки, тяжелый будет)

После моих распросов на счет уровня промерзания в Одессе в 80см и целесообразности такого глубокого фундамента мы дошли до консенсуса-копать будем 100см, потом 10см подсыпка песком,а углы дома копать на 130см+расширение (раструб)

Не слишком ли мы перестраховываемся???

А, и вот интерестный момент, прораб хочет гидроизоляцию делать не из руберойда, потому что в случае землятресения стены связаны с фундаментом только силой своего веса, а на руберойде стоят как "на лыжах? (предлогает жидкое стекло либо что то подобное)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Копайте до 80см, без всяких углублений по углам, подсыпку тоже не нужно.

В случае землятресения, съёзд на лыжах дома из ракушечника, это последнее, что Вас должно волновать;) он развалится гораздо раньше:rolleyes:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В будівництві краще перебдеть чим недобдеть, копайте як домовились, бо глина - найгірші грунти для будівництва. Тільки для чого пісок на підсипку :unknown:, копаєте до цілникового грунту і засипаєте піском 8-)

Вага будинку буде така що "лижі" виключені, кладіть пару шарів руберойду і гут

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в случае землятресения стены связаны с фундаментом только силой своего веса, а на руберойде стоят как "на лыжах? (предлогает жидкое стекло либо что то подобное)

Есть прецеденты?:D:D:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прораб говорит: Копать будем 130см, подсыпка песком, заливка до уровня земли, потом опалубка, и цоколь 40-50см.

В Одессе глубина промерзания 50см, по факту ближе к морю не более 30см.

Фундамент на 80 с головой. А прорабу лишних 20м3 бетонных работ на карман +500$. А у Вас минус 3-4т $. Проектанты шо говорят? Расчет фундамента есть? На глине в наших широтах подушка обязательна мин 25см глубиной (шириной по расчетам)-задайте этот вопрос прорабу, что он ответит, интересно. А подсыпка песком нужна для выравнивания окончательного уровня для дальнейших бетонных работ. Это проще, чем лопатой по уровню полировать глину.

Змінено користувачем ИгорьН
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть прецеденты?:D:D:D

 

Карпатское землетрясение (1977), по словам проараба после раследования разрушений была рекомендация не использовать рубероид т.к. нет связки стены с фундаментом.

За что купил...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Карпатское землетрясение (1977), по словам проараба после раследования разрушений была рекомендация не использовать рубероид т.к. нет связки стены с фундаментом.

За что купил...

 

Неужели связка в виде цементного шва или жидкого стекла удержит конструкцию в сотню тонн? Вот кто по ушам ездит как на лыжах, так это прораб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Карпатское землетрясение (1977), по словам проараба после раследования разрушений была рекомендация не использовать рубероид т.к. нет связки стены с фундаментом.

За что купил...

 

Еще раз, если в стенах не планируется делать ж/б каркас, то они при зелятрисении просто развалятся, а не съедут. ГИ ЖС или цементными смясями, не являются защитой от разрушения в случае землятрисения.:fool:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В будівництві краще перебдеть чим недобдеть, копайте як домовились, бо глина - найгірші грунти для будівництва.

 

Та ну??? Чи може мені почати перечисляти грунти?

 

Карпатское землетрясение (1977), по словам проараба после раследования разрушений была рекомендация не использовать рубероид т.к. нет связки стены с фундаментом.

За что купил...

 

ДБНВ.1.1-12:2006 БУДІВНИЦТВО У СЕЙСМІЧНИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ

 

3.2.6 Горизонтальні гідроізоляційні шари в стінах будівель належить виконувати з цементного розчину.

 

Напоминаю, что Одесса по карте "А" относится 7-бальной зоне.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В Одессе глубина промерзания 50см, по факту ближе к морю не более 30см.

Фундамент на 80 с головой. А прорабу лишних 20м3 бетонных работ на карман +500$. А у Вас минус 3-4т $. Проектанты шо говорят? Расчет фундамента есть? На глине в наших широтах подушка обязательна мин 25см глубиной (шириной по расчетам)-задайте этот вопрос прорабу, что он ответит, интересно. А подсыпка песком нужна для выравнивания окончательного уровня для дальнейших бетонных работ. Это проще, чем лопатой по уровню полировать глину.

Щось ви не те кажете. Проектанти нічого не говорять, бо очевидно без них обходяться раз між собою вирішують, у першому дописі вказано. Звідки така інформація? Дайте джерело що в Одесі 50 см, і ближче до моря 30. Ближче це скільки, кілометр чи двадцять. Далі, як ви нарахували 20м3. До прикладу візьмемо будинок 10х10м і ширина фундаменту 0,5м, зійшлись на 1м, різниця у 20см, тобто 40м.п.*0,5*0,2=аж 4м2

Звідки обов’язковість подушки, почитайте про її призначення. Копаєте до материкового грунту і потім сипете пісок, для чого :unknown: Що, у вас будуть аж такі перепади що треба рівняти або виводити ідеальний нуль бо не вирівняєте бетон під цоколь?

 

wertexan, погоджусь з вами, по сеймології може бути, але яка гідроізоція з цементного розчину в ДБН часом не вказано? Краще вже скло, хоча це також суперечить ДБН. Перера***те грунти :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. У ДБН не вказано. Думаю, мається на увазі розчин з відповідними добавками.

2. По пам'яті: суглинки просадочні (типова ситуація мало не для всієї України), лессові грунти, торфяники, карстові грунти, насипні техногенні грунти…

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ага, якби у ДБН написали "належить виконувати з цементного розчину з додаванням Пенетрону або хімії від Пропелера" то було б вже занадто :D

Так грунти є гірші, але повірте глина - не подарунок долі %)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

=tapokЩось ви не те кажете. Дайте джерело що в Одесі 50 см

teleos.dp.ua/articles/choice/334.html, навіть якщо деякі ресурси видають 70см, то я рекомендував 80.

і ближче до моря 30-тут джерело тільки мій власний досвід з лопатою взимку. Ближче це скільки, кілометр чи двадцять.-до 5км

Далі, як ви нарахували 20м3 - середній будинок 10*10, прораб ТС пропонує 1,3м, я пропоную 0,8м різниця 0,5м, при ширині 0,5*50м/п (має бути хоч одна несуча стіна) вийде 25м3, але я не рахував, дав пропорцію заробітка та попадоса двох сторін.

Звідки обов’язковість подушки-вибачте мав на увазі "подошву". Дві проєктні організації, до яких я звертався під час проєктування власного будинку видали мені однаковий фундамент. Також пояснили, що на глинах Одеської обл. вони завжди рекомендують подошву близько 1м завширшки, особливо коли немає точних геодезичних розрахунків і будинок не з дерева. Без подушки можна, але з нею краще. Я не буду приводити ДБН та ін, а порекомендую ще раз ТС звернутися до спеціалістів для грамотного розрахунку фундамента. Робота на 200-300$, а економія чи прорахунки можуть обчислюватись тисячами.

Змінено користувачем ИгорьН
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Карпатское землетрясение (1977), по словам проараба после раследования разрушений была рекомендация не использовать рубероид т.к. нет связки стены с фундаментом.

За что купил...

Рубероид в Карпатах в 1977г? Да они его до сих пор во многих селах не видели.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звідки обов’язковість подушки-вибачте мав на увазі "подошву". Дві проєктні організації, до яких я звертався під час проєктування власного будинку видали мені однаковий фундамент. Також пояснили, що на глинах Одеської обл. вони завжди рекомендують подошву близько 1м завширшки, особливо коли немає точних геодезичних розрахунків і будинок не з дерева. Без подушки можна, але з нею краще.

Вам розраховували саме армовану подушку, а підошва це підошва :beer:

Подушку роблять щоб розподілити вагу на більшу площу щоб попередити неконтрольовану усадку, вона (подушка) потрібна на грунтах які вказав wertexan. І проектанти її закладають щоб перестрахуватись коли немає геології бо по замовчуванню ставлять грунти найгірші. Але глина дуже пучиниста і тому очевидно прораб хоче заглибити кути і зробити раструб. Я б радив робити так як домовились з прорабом, тільки без піску, і в розчин для гідроізоляції дати якогось пенетрону раз сейсмологія пише. А ще раз така справа можна було б фундамент утеплити, скільки там його, тоді вже гарантовано

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...