Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Монолітне перекриття і ригельні балки

Золоте сонце

Рекомендовані повідомлення

Шановні форумчани!

 

Маємо таку ситуацію - перший поверх вже змуровано з Поротерму 44. Перестінки 1 поверху теж змуровані (пустотіла і повнотіла цегла). Переходимо до етапу монолітного перекриття між 1 поверхом і мансардою.

Згідно проекту, архітектор запроектував 4 видимі ригельні балки. Тобто товщина перекриття 14 см., а ригельні балки мають по 30 см.(вони будуть виступати на 16 см)

Це трохи напрягає з естетичної точки зору. Будівельники запропонували заховати ці балки всередину перекриття (тобто зробити їх такої ж товщини - 14 см) Вони кажуть, що в Європі видимі ригеля ніхто не робить.

 

Що скажете?

 

Додаємо витяги з проекту -

 

(ссылка на изображение устарела)

 

(ссылка на изображение устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Эти балки - ребра жесткости всей Вашей конструкции, находящейся над перекрытием. Строителям, конечно, гораздо проще и намного быстрее замонолитить плоскость толщиной 14 мм, чем играться с опалубкой под эти балки. Но, когда нагрузки просчитал архитектор, то вся ответственность за целостность конструкции лежит на нем. А так кто будет гарантом? Строители? Не знаю, как часто Ваши строители посещают Европу, но в моем Польском проекте (вроде тоже почти Европа) толщина самой массивной балки - 50 см.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні форумчани!

 

Маємо таку ситуацію - перший поверх вже змуровано з Поротерму 44. Перестінки 1 поверху теж змуровані (пустотіла і повнотіла цегла). Переходимо до етапу монолітного перекриття між 1 поверхом і мансардою.

Згідно проекту, архітектор запроектував 4 видимі ригельні балки. Тобто товщина перекриття 14 см., а ригельні балки мають по 30 см.(вони будуть виступати на 16 см)

Це трохи напрягає з естетичної точки зору. Будівельники запропонували заховати ці балки всередину перекриття (тобто зробити їх такої ж товщини - 14 см) Вони кажуть, що в Європі видимі ригеля ніхто не робить.

 

Що скажете?

 

Додаємо витяги з проекту -

 

(ссылка на изображение устарела)

 

(ссылка на изображение устарела)

 

Можна їх і не робити, але конструкцію перекриття ПОТРІБНО ПЕРЕРАХУВАТИ! Бажано самі балки не виділяти, тому що поротерм дуже погано трепить "точкові" навантаження, які самі балки йому і забезпечать. Загальна товщина перекриття може і підскочити десь до 16 см а на місці балок буде немаленьке армування. Щось робити можна тільки після перерахунку конструкцій!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы в подобном проекте ригели и не делел вовсе, раз перекрытие монолитное, смысла в них не вижу, перекрытие в таком случае само выступает как диск пространственной жесткости, вот только плиту пересчитать все-же я рекомендовал бы.

когда нагрузки просчитал архитектор, то вся ответственность за целостность конструкции лежит на нем. А так кто будет гарантом?

Хм, расчетом конструкций вроди конструктора занимались всегда))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу прощения за неточность формулировки в названии проектанта. Я просто внимательно читал сообщение топикстартера:

Згідно проекту, архітектор запроектував 4 видимі ригельні балки.

 

И в остальном я, пожалуй, должен согласиться с замечаниями, т.к., признаюсь, больше года не был на просторах Старушки-Европы, и видимо здорово отстал от моды.

Будівельники запропонували заховати ці балки всередину перекриття. Вони кажуть, що в Європі видимі ригеля ніхто не робить.

Все строюсь по-старинке, по чертежам проекта, и не знаю, что на нормальной Европейской стройке давно все решает строитель!;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...