Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отступы от границы земельного участка

complexbud

Рекомендовані повідомлення

Добрый день!

Помогите определиться с минимальными отступами от границы земельного участка.

Так чтобы все по закону, по СНиП и ДБН.

Планируется строительство одноэтажного жилого дома площадью 130м.кв.

Синим цветом обозначена граница земельного участка по земкадастру.

Топосъемка во вложении.

Поскольку участок небольшой, 6соток, правильные отступы от границы земельного участка для меня очень важны.

Итак, отступы:

 

1. Сосед 1 - 3? или 4м;

2. Сосед 2 - 3? или 4м;

3. Централизованный водопровод - 6м;

4. ЛЭП 0,4кВА - 3м;

5. Газопровод низкого давления - 4м;

6. Газопровод высокого давления - 6м;

7. От границы дороги - 3м;

8. От существующего тротуара - ??м;

9. Отступы считаются до наружных стен или карнизных свесов?;

10. Противопожарные расстояния - 8м удовлетворены (постройки у соседей далеко);

 

Может что упустил?

Спасибо!

IMG_20190810_173609.thumb.jpg.70c2866b5a9a37f7586ddb984b1d6760.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день!

Помогите определиться с минимальными отступами от границы земельного участка.

Так чтобы все по закону, по СНиП и ДБН.

Планируется строительство одноэтажного жилого дома площадью 130м.кв.

Синим цветом обозначена граница земельного участка по земкадастру.

Топосъемка во вложении.

Поскольку участок небольшой, 6соток, правильные отступы от границы земельного участка для меня очень важны.

Итак, отступы:

 

1. Сосед 1 - 3? или 4м;

2. Сосед 2 - 3? или 4м;

3. Централизованный водопровод - 6м;

4. ЛЭП 0,4кВА - 3м;

5. Газопровод низкого давления - 4м;

6. Газопровод высокого давления - 6м;

7. От границы дороги - 3м;

8. От существующего тротуара - ??м;

9. Отступы считаются до наружных стен или карнизных свесов?;

10. Противопожарные расстояния - 8м удовлетворены (постройки у соседей далеко);

 

Может что упустил?

Спасибо!

 

 

ЛЕП 0,4 - 2 м.

Газопроводи середнього тиску - 4 м.

Високий тиск - 7/10 м.

Від тротуарів та доріг відстаней не встановлюється, а от від червоних ліній - так.

Написав статтю по відстаням. Думаю, там є багато відповідей.

З 01.10.2019 року буде новий ДБН, і трохи зміняться відстані.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

А как быть с узкими участками где по новым ДБН отступить от границы 3м нет технической возможности? (ширина участка 8м, если с каждой стороны отступать 3м то дом всего 2м в ширину выйдет)

 

По новым правилам 3м для жилого дома или для хозпостроек тоже?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как быть с узкими участками где по новым ДБН отступить от границы 3м нет технической возможности? (ширина участка 8м, если с каждой стороны отступать 3м то дом всего 2м в ширину выйдет)

 

По новым правилам 3м для жилого дома или для хозпостроек тоже?

 

3 м для всіх нових об‘єктів.

 

Про вказану норму було відомо орієнтовно з лютого 2018 року, тому, сподіваюся, всі бажаючі встигли оформити по 1 м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У старому земельному фонді тепер жопа буде... Стару будьвлю зніс а нову йже не поставиш по нормах відступів... Чи таки, як звично, усе можна порішати?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У старому земельному фонді тепер жопа буде... Стару будьвлю зніс а нову йже не поставиш по нормах відступів... Чи таки, як звично, усе можна порішати?

 

Я думаю, що з новим будівництвом буде не порішати.

Насправді, вже давно потрібно було почати якось наводити лад із забудовою типу "шанхай", або змінювати тоді нормативи (зокрема, протипожежні розриви).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 м для всіх нових об‘єктів.

 

Про вказану норму було відомо орієнтовно з лютого 2018 року, тому, сподіваюся, всі бажаючі встигли оформити по 1 м.

 

 

Если у меня есть декларация о начале строительных работ зарегистрированная с отступом 1м - но стройка еще не ведеться - я могу строиться через год/два ? Или уже все по новой делать ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если у меня есть декларация о начале строительных работ зарегистрированная с отступом 1м - но стройка еще не ведеться - я могу строиться через год/два ? Или уже все по новой делать ?

 

ІМХО, можете.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 м для всіх нових об‘єктів.

 

Про вказану норму було відомо орієнтовно з лютого 2018 року, тому, сподіваюся, всі бажаючі встигли оформити по 1 м.

Я в наследство только недавно вступил, и ещё не все документы оформил.

 

В европе распространена застройка таунхаусами, когда целые улицы дома стена к стене стоЯт. Там законы другие или есть какая-то хитрость чтобы обойти это ограничение на узких участках.

На этом фоне требования отступа 3м для частных домов до 300кв.м. от боковых соседей у нас выглядят как лопатой по яйцам самым бюджетным застройщикам, ведь крупные прикупят участок побольше, а маленькие земельные участки становятся неликвидом. И это при том что есть те кто выкупают садовые/мелкие участки, строят СТО или ангар на весь участок вообще по меже и их никто не сносит.

Что теперь делать владельцам узких земельных участков? Только надеяться что купит сосед за бесценок?

 

А какие ограничения если оформить реконструкцию старого дома? Или если к дому делается пристройка - это не реконструкция?

А ведь мелких участков с домами не мало: выделенные в отдельную собственность доли разных собственников, дачные участки.

Неужели все у кого дома построены с отступом 1-3м от границы без документов теперь их никогда не узаконят?

При реконструкции старого дома на приватизированной земле в личном пользовании можно выступать за пределы

 

Существуют способы обойти ограничение до границы с соседом? (по согласию соседа, по расписке, или заверено нотариально) можно в личку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

И снова вопрос у всех/многих.

Сколько согласно новых норм отступы от границы участка, 3 или 4м?

Для меня крайне важно...:(

И отступ регламентируется до ф-та/несущей стены или карнизного свеса?

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И снова вопрос у всех/многих.

Сколько согласно новых норм отступы от границы участка, 3 или 4м?

Для меня крайне важно...:(

И отступ регламентируется до ф-та/несущей стены или карнизного свеса?

Спасибо.

 

Або 3 м, або 1 м. Але в деґких районах будуть вимагати 4 м...

Від стіни або конструкцій, що виступають більше, ніж на 1 м від стіни.

Стаття про відстані.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Або 3 м, або 1 м. Але в деґких районах будуть вимагати 4 м...

Стаття про відстані.

 

Вам огромное спасибо за проявленный интерес к моему вопросу.

Спасибо!

Я сделаю копию части текста из вашей статьи "Разом із цим, варто зазначити, що деякі органи містобудування та архітектури вже довгий час «вимагають» відступати від меж земельної ділянки не менше 4 м!".

 

Так как по закону? 3м или 4м? ДБН утвердили? или оставили на распил местным/районной архитектуре?

Конкретно интересует Белогородка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам огромное спасибо за проявленный интерес к моему вопросу.

Спасибо!

Я сделаю копию части текста из вашей статьи "Разом із цим, варто зазначити, що деякі органи містобудування та архітектури вже довгий час «вимагають» відступати від меж земельної ділянки не менше 4 м!".

 

Так как по закону? 3м или 4м? ДБН утвердили? или оставили на распил местным/районной архитектуре?

Конкретно интересует Белогородка.

 

КС архітектура, якщо ділянка сусідня не забудована, вимагатиме 4 м. Але, така вимога не відповідає нормам ДБН, тому можна зі свого боку вимагати видати БП, де будівлі будуть на відстані 3 м від межі або і 1 м.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Честно , читаю , ничего понять не могу ! :)

В нормах и законах . Так завуалировано написано ! На практике , мое мнение , кто первый начал строительство , и пофиг , что без документов, закон на его стороне. И узаконит он своё строение в метре от забора легко и быстро , потом , а сейчас, проблемы нарисовались у меня при оформлении стройпаспорта : от его сарая -гаража , а оно ещё с окном это строение, меня, архитектура заставила отступить семь метров !! Итого -8 м , пожарный разрыв ! И всем пофиг : соседу ( он первый начал строиться и у него 16 соток ), архитектуре ( они действуют согласно закону ), не пофиг только мне : у меня меньше восьми соток , теперь чай на террасе буду пить прям рядом с дорогой !:lol:

Вот такие нормы!

 

Кстати , правильно Архитектор пишет, что пора наводить порядок . Дома построены реально в метре друг от друга ! А как полыхнёт ? Сгорит все в радиусе от пожара пока подоспеет помощь !

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Честно , читаю , ничего понять не могу ! :)

В нормах и законах . Так завуалировано написано ! На практике , мое мнение , кто первый начал строительство , и пофиг , что без документов, закон на его стороне. И узаконит он своё строение в метре от забора легко и быстро , потом , а сейчас, проблемы нарисовались у меня при оформлении стройпаспорта : от его сарая -гаража , а оно ещё с окном это строение, меня, архитектура заставила отступить семь метров !! Итого -8 м , пожарный разрыв ! И всем пофиг : соседу ( он первый начал строиться и у него 16 соток ), архитектуре ( они действуют согласно закону ), не пофиг только мне : у меня меньше восьми соток , теперь чай на террасе буду пить прям рядом с дорогой !:lol:

Вот такие нормы!

 

Кстати , правильно Архитектор пишет, что пора наводить порядок . Дома построены реально в метре друг от друга ! А как полыхнёт ? Сгорит все в радиусе от пожара пока подоспеет помощь !

 

Так.... хто перший - тому і пощастило!

Нажаль це давно вже так, і тут масла в вогонь підливає будівельна амністія, як це не дивно... Я двома руками за будамністію, але от те, що вона охопила період з 2011 по 2015 - вважаю неправильним. З моменту, коли будпаспорт стало можливо виготовляти без проекту (2011 рік), не повинно було б бути амністій, ІМХО. Бо зараз нею користуються, що як раз і оформити свіжу забудову з грубим порушенням норм...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З власного досвіду. У 2012 році архітектура завернула назад будівельний паспорт, так як не були витримані відстані між моїм та сусіднім будинками. Забудова вулиці ще радянська, 50-х років, відстань від сусіднього будинку до межі - 1 метр. З мого боку стояв старий сарай, який у процесі реконструкції було знесено. Проектант, який робив мені будівельний паспорт, повідомив, що в управлінні архітектури є методика, згідно якої відстань між будинками повинна бути "в межах історичної забудови", тому при реконструкції дозволено залишати історичні межі. В старих кварталах наших міст старі будинки стоять впритул один до одного, і при реконструкції ніхто не відступає протипожежні метри.

П.с. Але я щоб спати спокійно забудову робив на відстані 6 метрів, як того вимагали протипожежні стандарти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

КС архітектура, якщо ділянка сусідня не забудована, вимагатиме 4 м. Але, така вимога не відповідає нормам ДБН, тому можна зі свого боку вимагати видати БП, де будівлі будуть на відстані 3 м від межі або і 1 м.

 

при розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємоузгоджене водовідведення.

Є дачний кооператив 80х років минулого століття. Сусіди давно побудували будинки, але не ввели в експлуатацію.

Чи можна вважати що це квартал з сформованною забудовою?

Будівлі сусідей розташовані подалі від меж з моєю ділянкою. Якщо протипожежні відстані 8м до сусідніх будинків витримуються, чи можна відступати 1м від межі? чи треба 3м?

Чи 1м то тільки до найбільш виступаючої конструкції, наприклад даху тераси, а до капітальної стіни повинно бути 3м?

Змінено користувачем v0f41k
кодировка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...