Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ВТП. Не могу сбалансировать работу.

tatta-f

Рекомендовані повідомлення

Всем доброго времени суток!

В течении 10 дней пытаюсь отрегулировать работу ВТП и никак не могу выйти на более менее стабильные показатели ощущения температуры в доме/потребление газа.

Что имеется : дом одноэтажный 70 кВ.м. В доме нет радиаторов совсем, только водяной тёплый пол по всей площади дома. Использовалась труба Рехау, укладка целыми контурами без спаек. В бОльших помещениях улиткой, в меньших зигзаги.

Всего трубы положено около 500 м.п. (От бухты осталось совсем немного, метров 30)

Утепление на черновую стяжку пенопласт Shtock 35, 50мм.

Отражатель есть. Демпферная лента есть.

Чистовая стяжка 7-8 см.

Покрытие везде керамоплитка.

КотёлFerroli Diva F24

Термостат Verol vt-1520wls

 

По моим наблюдениям и фиксации показаний выходит что при температуре термостата на 21 градус и подаче теплоносителя 55 гр. котел работает около 3.5 часов без остановки, пол заметно прогревается спустя 1.5-2 часа.

За это время потребляет 7 кубов газа. Таких включений за сутки 3. Расход газа 21 куб, что есть много.

Пробовала установить теплоноситель на 40 гр. и термостат на 21гр. Котел работал беспрерывно всю ночь и не смог прогреть воздух хотя бы на 0,5 градуса. Газа потребил, правда, всего 2 куба, но прогрева не ощущалось совсем. Впоследствии снова подняла теплоноситель на 55 гр.в подачу.

 

Дом пока не утеплён, стены 60см кирпич. Окна 5-камерные.

Вопрос к знающим что я делаю не так, возможно чего-то не хватает на самой гребенке? (Термоголовки или датчика какого?)

Как уменьшить расход газа и при этом иметь комфортную температуру в доме?

ED0274E7-5AB6-4F2A-A646-980C509EC962.jpeg.807cc4dfcdf9f32754d55c6fc5419e0c.jpeg

87F48FE7-E118-4D21-9650-9921BDBD944E.jpeg.73a7d0171c5781fc2357ca77ccd646e0.jpeg

5DB7FC34-F413-41F1-AEF3-A5D856555499.jpeg.1c015d4dccbf3fb5d4f770bbdc814aa1.jpeg

3A15D123-AC00-41AD-A136-59EC08C01582.jpeg.b7f371a3f28fc00631ae759087383dd6.jpeg

Змінено користувачем tatta-f
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для температуры в доме в районе 20 градусов подача в поля должна быть 27-30 градусов, не 21.

 

Температура теплоносителя при этом не очень важна. Котел у вас неконденсационный , поэтому ему температура теплоносителя в 40 градусов может быть не очень полезна

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для температуры в доме в районе 20 градусов подача в поля должна быть 27-30 градусов, не 21.

 

Температура теплоносителя при этом не очень важна. Котел у вас неконденсационный , поэтому ему температура теплоносителя в 40 градусов может быть не очень полезна

 

Уточню, в пол подача 55 (читаю на форуме,что это много для тп)

21 это выставлена на термостате желаемая температура воздуха в доме

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"батарей нема зовсім" - 1 помилка у тому, що не взяли котел, котрий вміє на ТП працювати на пряму.

2 помилка - потужність котла. У вашого мінімальна 7 кВт. Вам таку треба буде лише у сильні морози. А як утеплитесь,міжсезоння... Буде тактувати або будуть відчуватись перепади температури. Тобто котел надто потужній.

 

 

 

21куб*8кВт з куба/24години в добі=7 кВт/год. Це мінімальна постійна потужність вашого котла (читай вище...) Це біля 100 Вт тепловтрат з квадрату НЕ утепленого будинку (нормальне значення).

 

 

А як жити з тим що є - вам розкажуть більш компетентні теплотехніки.

55 в підлогу забагато. 30 - 45 оптимально

 

Добавлено через 6 минут

А тепер дивлюсь фото і знову питання (до теплотехніків) - Як працює гребенка?

 

- Змішувального не бачу.

 

- Байпас не керований?

- навіщо там насос додатковий?

 

 

 

По суті звичайний конел валить напряму на ТП? Хто таке намалював - придумав?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"батарей нема зовсім" - 1 помилка у тому, що не взяли котел, котрий вміє на ТП працювати на пряму.

2 помилка - потужність котла. У вашого мінімальна 7 кВт. Вам таку треба буде лише у сильні морози. А як утеплитесь,міжсезоння... Буде тактувати або будуть відчуватись перепади температури. Тобто котел надто потужній.

 

 

 

21куб*8кВт з куба/24години в добі=7 кВт/год. Це мінімальна постійна потужність вашого котла (читай вище...) Це біля 100 Вт тепловтрат з квадрату НЕ утепленого будинку (нормальне значення).

 

 

А як жити з тим що є - вам розкажуть більш компетентні теплотехніки.

55 в підлогу забагато. 30 - 45 оптимально

Дякую, маємо що маємо ...(

Нам розповідали при виборі котла, що краще з запасом брати+ГВП враховувати.

 

Коли установила подачу теплоносія на 40 гр. в домі було 19 по воздху, за ніч безперервної роботи котла ані трішки не виросла температура.

Може то потрібно неділю так держати тоді зможе дім нагрітися ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТП сам по собі штука інерційна. Тобто, щоб відчути зміну таки треба багато часу.

Тобто, термостат створить певні коливання температури.

 

У ситуації "маємо що маємо" він трохи допоможе, мабуть.

 

 

У мну досвіду тільки свого + теорія. Тому прислухайтесь до профі. Моя ж думка - як мінімум гребінку треба переробити.

+40 в підлогу це навіть трохи багато на температуру біля нуля на вулиці. (для прикладу у мене +29 +30). Звідси висновок, що гребінка працює не правильно, а розхід газу говорить про те що котел простоював (тактував)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Добавлено через 6 минут

А тепер дивлюсь фото і знову питання (до теплотехніків) - Як працює гребенка?

 

- Змішувального не бачу.

 

- Байпас не керований?

- навіщо там насос додатковий?

 

 

 

По суті звичайний конел валить напряму на ТП? Хто таке намалював - придумав?

 

Про додатковий насос- коли працює котел расходоміри показують лише 1л/хв, коли котел не працює 2-2.5 л/хв

Насос був в комплекті з гребінкою.

 

 

Люди, може є знаючий щоб змінити помилки в системі?

Територіально Баришівка , Київська обл.

 

Добавлено через 8 минут

+40 в підлогу це навіть трохи багато на температуру біля нуля на вулиці. (для прикладу у мене +29 +30). Звідси висновок, що гребінка працює не правильно, а розхід газу говорить про те що котел простоював (тактував)

Так і є, котел працює 3.5-4 години безперервно, коли кімнатний термостат відключає (при t воздуха 21 наприклад), котел потім не працює теж години 4.

Була спроба без термостату кімнатного, котел трактував часто, працював через кожні 2хв. Знаю що цей параметр можна змінювати через меню до 10 хвилин.

Так в такому режимі взагалі вийшло 30 кубів Газа на добу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

tatta-fmenu_open.gif ви не вірно розумієте. 4години роботи/4 простою. це дуже добре. У вашому випадку інакше не буде... Тактування - це коли котел вкл/викл кожні пару хвилин.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, с расходом наврядли кардинально что-то уменьшится, но прислушаться к совету и схеме выше стоит.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот. Такая конструкция должна быть.

Спасибо!Я правильно понимаю что мне необходим комплект терморегулятор с датчиком или я ещё что-то не рассмотрела?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо!Я правильно понимаю что мне необходим комплект терморегулятор с датчиком или я ещё что-то не рассмотрела?

 

К Вашему котлу (не предназначен он для прямой подачи в пол) еще надо врезать в систему хотя бы один радиатор и собрать правильно смесительный узел, это как минимум. А вот с расходом газа бороться только утеплением дома - стен, перекрытия...

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

К Вашему котлу (не предназначен он для прямой подачи в пол) еще надо врезать в систему хотя бы один радиатор и собрать правильно смесительный узел, это как минимум. А вот с расходом газа бороться только утеплением дома - стен, перекрытия...

Благодарю, я вот нашла в коробке термодатчик! Почему его не установили вопрос риторический(

Радиатор один добавим, но это летом, тогда же и утепление будет делаться.

 

Вот на фото этот комплект, если его установить то уже правильно будет собрана гребенка?

7C000607-0433-4045-B632-A624E976C53B.jpeg.0441e579646984c946e4cb663bdae261.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ferroli Diva F24 має мінямальну Т подачі +40. Мо взагалі викинути змішувальний і пробувати на пасивну гребінку штатним насосом котла?

 

Зрозуміло, що в ноги буде трохи жарити а кімнатний термостат дасть "спупеньку" температури. Однак, це саме бютжетне рішення.

 

+40 для турбіка не добре, але в паспорті є, заводом дозволено...

 

 

 

 

tatta-fmenu_open.gif у вас на фото, на котлі висить термосенсор? Там йому не місце! Читайте інструкцію ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Благодарю, я вот нашла в коробке термодатчик! Почему его не установили вопрос риторический(

Радиатор один добавим, но это летом, тогда же и утепление будет делаться.

 

Вот на фото этот комплект, если его установить то уже правильно будет собрана гребенка?

 

Тут два момента - первый это добавить и это правильно, а второй, добавив, правильно собрать:). Ищите специалиста.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ferroli Diva F24 має мінямальну Т подачі +40. Мо взагалі викинути змішувальний і пробувати на пасивну гребінку штатним насосом котла?

 

Зрозуміло, що в ноги буде трохи жарити а кімнатний термостат дасть "спупеньку" температури. Однак, це саме бютжетне рішення.

 

+40 для турбіка не добре, але в паспорті є, заводом дозволено...

 

 

 

 

tatta-fmenu_open.gif у вас на фото, на котлі висить термосенсор? Там йому не місце! Читайте інструкцію ;)

 

Ні, на котлі нічого нема) термостат далі, ось фото

 

Мінімальна 30, перевірила. Але я взагалі не зрозуміла що там треба викінути :lol:

Мені б профі знайти, хто зможе все це налагодити :beer:

ED6581B9-BF1D-4F7B-B33D-E5C952D461E6.thumb.jpeg.9e07429aa76a7cd01ed6299c5329c2e7.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І я вставлю 5 копійок.Перевірте щоб на кімнатному термостаті дельта була виставлена 0.1 градус а не 0.5 або 1.При отопленні тільки тп дельта має бути чим меншою.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І я вставлю 5 копійок.Перевірте щоб на кімнатному термостаті дельта була виставлена 0.1 градус а не 0.5 або 1.При отопленні тільки тп дельта має бути чим меншою.

Так, шукала як це зробити, але на Verol не знайшла. Встановлено 0.5 шаг, якщо мені потрібно 21 то нагріває до 21.5 виключається, потім включається вже коли 20.5 . Тобто 1 градус падає за 4 години і стільки ж потім цей 1 градус набирає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, шукала як це зробити, але на Verol не знайшла. Встановлено 0.5 шаг, якщо мені потрібно 21 то нагріває до 21.5 виключається, потім включається вже коли 20.5 . Тобто 1 градус падає за 4 години і стільки ж потім цей 1 градус набирає.

 

Градус це ну дуже багато- у мене така ж система як і у Вас.У мене 0.1гр.

Котел стоїть десь годину , але у мене і стяжка 12см і утеплювача 12см.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Градус це ну дуже багато- у мене така ж система як і у Вас.У мене 0.1гр.

Котел стоїть десь годину , але у мене і стяжка 12см і утеплювача 12см.

 

Яка у Вас модель термостату ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мо взагалі викинути змішувальний і пробувати на пасивну гребінку штатним насосом котла?

+1 :good:

Тока трубы или гребенки поменять местами.

Котлового насоса на 70 квадратов ТП хватит "за глаза". :)

На котле можно выставить прим. 55, поиграться с термостатом, а стяжка (7-8 см) размажет температуру. Ничо в ноги жарить не будет. :D

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

SONmenu_open.gif насосу точно з головою. У мене штатний 3 поверхи прокачує, сумарно 1500 метрів труби. А от з гозмазуванням не згоден. Буде відчуватись. Але з тим жити можна.

 

ТП працює комфорно з малим тепловим тиском. У мене при зовн 0 -5 Т подачі +28 +31 градус всього. На неутепленому будинку тре буде чуть більше. Але 55 забагато.

 

 

Накінець то люди починають розуміти що жирний запас вилазить боком.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По суті звичайний конел валить напряму на ТП?

Настенные бюджетные котлы одинаковы по конструкции.

Просто у некоторых в мозгах забит режим работы тока на ТП, у некоторых нет. Нада инструкцию на этот более внимательно почитать, мож где двумя словами обмолвились. :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

+1 :good:

Тока трубы или гребенки поменять местами.

Котлового насоса на 70 квадратов ТП хватит "за глаза". :)

На котле можно выставить прим. 55, поиграться с термостатом, а стяжка (7-8 см) размажет температуру. Ничо в ноги жарить не будет. :D

 

Підтримаю на всі 100.Плюс для економії і 'розмазування' температури можна ще погратись з режимом день-ніч.

Наприклад у мене : з 5ранку до 9 ранку 22 гр.З 9 ранку до 16 дня 21.З 16 до 22 вечора 22гр.І з 22 вечора до 5 ранку 21 гр.

Тож фактично котел працює тільки з 5 ранку до 9.І з 16 до 22 години.А в паузах практично не працює так як до 21 градуса не встигає вистигнути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...