Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Мачта для вітряка своїми руками.

PVS

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім.

Зіштовхнувся з проблемкою, яку мачту ставити під вітряк.

 

Головні параметри:

Висота 18-24метра ( причина такій висоти, живу під лісом )

Мінімум ростяжок, та не свистяща щогла ( виготовляю телескопічні щогли до 20 метрів, і практика показує що три яруси розтяжок при вітрі гудуть як чорти на дроті, тай щогли не полі при гарному вітрі викликаю привидів )) )

Можливість виготовити самотужки ( з зварювальниками всіх типів дружу кольорові метали також зварюю )) )

Роботи в цілом не боюсь.

 

Купити готову щоглу можна, але або коштує всіх грошей світу, або свистяча "ферма".

 

Розглядав варіант змонтувати 3 труби по 6 метрів 400х8 + зверху поставити ще 3 метра товстостінну трубу 90х17.

Вперся в бьюджет труб 400х8.

 

Маю в наявності 8 труб 90х17 ( якщо-що то це артилерійські стволи часів 70 років, але боюсь якщо їх просто зібрати на флянці, та не дати 3 яруси відтяжок, то буде щогла вигинатись як зміюка.

Тай лазити до вітряка по такій трубі трішки боязко ))), хоча наварити драбину як варіант.

 

Хто може поділитись практикой побудови щогли під вітряк?

Цікавить все, від фундаенту й до побудови самой щогли.

 

За раніше дякую за участь в темі.

Змінено користувачем PVS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто може поділитись практикой побудови щогли під вітряк?

Цікавить все, від фундаенту й до побудови самой щогли.

Осталось только уточнить под какой именно генератор нужна мачта )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Осталось только уточнить под какой именно генератор нужна мачта )))

я навіть пусту 25м без розтяжок її не уявляю..., а ще лізти туди..,

про всяк випадок завжди знімайте відео.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну у немцев ветряки ставятся без растяжек. Правда они делают хороший фундамент и мачту из трубы. Держится без растяжек. Но и труба далеко не 400.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Осталось только уточнить под какой именно генератор нужна мачта )))

 

Горізонтальний на 2.5 кіла, діаметр 3 метра.

 

Добавлено через 2 минуты

Ну у немцев ветряки ставятся без растяжек. Правда они делают хороший фундамент и мачту из трубы. Держится без растяжек. Но и труба далеко не 400.

 

Був в середині таких вітряків, там висота під 100 метрів, і діаметр трубиметра три, щей в середені куча ферм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вес, парусность в режиме ожидания и в режиме генерации, узел крепления? Там, где Вы найдете эти параметры, там же будут и требования к мачте. Колхозить не обязательно )
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Був в середині таких вітряків, там висота під 100 метрів, і діаметр трубиметра три, щей в середені куча ферм.

Тут же висота менша, тому й труби можна менші взяти. А ферми всередині не будуть вже на вітру свистіти, бо захищені трубою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім.

Зіштовхнувся з проблемкою, яку мачту ставити під вітряк.

 

Головні параметри:

Висота 18-24метра ( причина такій висоти, живу під лісом )

Мінімум ростяжок, та не свистяща щогла ( виготовляю телескопічні щогли до 20 метрів, і практика показує що три яруси розтяжок при вітрі гудуть як чорти на дроті, тай щогли не полі при гарному вітрі викликаю привидів )) )

За раніше дякую за участь в темі.

 

Зверніть увагу на те як роблять опори високовольтних ліній електропередач, тільки не проміжні, бо по суті провода там працюють як розтяжки, а кутові, чи якісь спеціальні. У них висоти бувають і більші, а їхня конструкція напевно що оптимальна для подібних задач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зверніть увагу на те як роблять опори високовольтних ліній електропередач, тільки не проміжні, бо по суті провода там працюють як розтяжки, а кутові, чи якісь спеціальні. У них висоти бувають і більші, а їхня конструкція напевно що оптимальна для подібних задач.

 

Ви фундаменти тих опор бачили?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зверніть увагу на те як роблять опори високовольтних ліній електропередач, тільки не проміжні, бо по суті провода там працюють як розтяжки, а кутові, чи якісь спеціальні. У них висоти бувають і більші, а їхня конструкція напевно що оптимальна для подібних задач.

 

Такі трапеції створили ще за часів катапульт. Технологія перевірена часом, але застаріла.

В мене біля роботи стоїть опора поворотна та 150К вольт.

Дак от, свистить на вітрі як чортяка, вигляд має не найліпший.

А саме головне, бьюджет такої споруди просто космос.

Там заліза пару тон, і фундамент 4 плити/блоки по пару кубів, місце займає як маленький будинок.

Може комусь і подобається гігантізм, але явно це не для мене.

 

Мачта буде ставиться в дворі, естетика в мінус, бьюджет космос, обслуговування рідке, але досить дороге.

 

Дякую за пропозицію, але ні.

 

Добавлено через 9 минут

Пример сборки мачты на 3м ветряк.

Насчет 2.5 кВт это сказки

 

Знов таки, ферма.

Судячи з діаметра труб ( візуально ), та підкрипившись практикой, буде свистіти споруда, а точніше гудіти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді треба робити аеродинамічну конструкцію. Наприклад з труби й ферми ховати всередину. Дешево не буде, але ж не буде й шуму. Німці не дурні таку конструкцію використовувати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розглядаю споруду близьку до щогли яку спорудив собі Євген.

 

Фундамент під щоглу -

 

Сама щогла -

 

Концепція мені подобається.

Є драбина на верх ( хоча можна захекатись поки залізеш, щей кірпічів на відкладувати :lol: ), подобається тельфер ( хоча на мою думку не вистачає ліфтового тормоза для страховки, або щось схоже, і сама щогла не страшна як опори чи ферми.

 

Планую брати за базу таку концепцію.

 

Добавлено через 8 минут

Тоді треба робити аеродинамічну конструкцію. Наприклад з труби й ферми ховати всередину. Дешево не буде, але ж не буде й шуму. Німці не дурні таку конструкцію використовувати.

 

Був я в Німетчині.

Привтних вітряків там одиниці, частіше на кришах цікаві турбіни стоять, не розглядів нажаль я їх, тоді не цікавився (. Кажуть що працюють з 0.2 м/с. Але це просто кажуть.

 

А ті вітрякі які стоять на промисловостях, від 80 метрів. Таке чудо точно не дадуть спорудити, хоча булоб цікаво )))

В Приморську стоять такі вітряки, лопості по 50 метрів. Потужність, по-мойму 0.6 Ква.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ті вітрякі які стоять на промисловостях, від 80 метрів. Таке чудо точно не дадуть спорудити, хоча булоб цікаво

Так ви споруджуйте висоту яка вам потрібна, просто конструкцію візьміть. Труба, всередині ферми. Труба, звісно, не 3 метри діаметром - для вашої висоти такий діаметр й не потрібен. Труба буде забезпечувати обтічність повітрям. Те що й реалізовано на наведеному вами відео, тільки за рахунок ферм всередині труб може можна буде взяти менший діаметр, який ви фінансово вже зможете потягнути.

 

Але вам ще доведеться щось робити з гвинтом, бо саме він противні звуки видає при обертанні. Або використовувати якісь інноваційні конструкції без класичного гвинта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але вам ще доведеться щось робити з гвинтом, бо саме він противні звуки видає при обертанні. Або використовувати якісь інноваційні конструкції без класичного гвинта.

 

В сусідньому селі Рубежівка, стоїть два вітряка на основі ферми.

 

У одной людини дійсно вітряк гуде, у другої людини свистять труби (ферма ) сильніше чим вітряк )))

 

Головний шум дають лопості, я тут згоден.

Але цей шум я чув, і на відстані в 50 метрів від будинку при вітрі потрібно прислухатись, а от несучі споруди та ростяжки шумлять на порядок сильніше.

Тай частота свисту в деталей не великого діаметра блища до 9-11 КГерц. Що в свій час досить сильно дратує )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Такі трапеції створили ще за часів катапульт. Технологія перевірена часом, але застаріла.

В мене біля роботи стоїть опора поворотна та 150К вольт.

Дак от, свистить на вітрі як чортяка, вигляд має не найліпший.

А саме головне, бьюджет такої споруди просто космос.

Там заліза пару тон, і фундамент 4 плити/блоки по пару кубів, місце займає як маленький будинок.

Може комусь і подобається гігантізм, але явно це не для мене.

 

Мачта буде ставиться в дворі, естетика в мінус, бьюджет космос, обслуговування рідке, але досить дороге.

 

Дякую за пропозицію, але ні.

 

Я не наполгаю звісно, але такі конструкції роблять не просто так саме такими а не якось простіше\інакше. Їх встановлюють сотнями тисяч по багатьох країнах саме в такому вигляді, я думаю такий конструктив було ухвалено в результаті дуже багатьох років еволюції і розрахунків відповідних інститутів колись давно. І фундамент там такий теж не просто так зроблений. Я ж не кажу зробити собі у городі точно такуж ж опору ЛЕП, можна масштабувати її під свої потреби, висоти високовольтних леп значно більші за 20м.

Одну єдину центральну трубу ставити - треба врахувати те що вона буде постійно коливатись туди сюди, а значить втома металу може колись вилізти боком, особливо якщо сталь буде якась не така.

У вартість не забувайте врахувати ризик того що вона гіпотетично ляже відпочити. Куди ляже?... на будинок, машину, на гуску...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але цей шум я чув, і на відстані в 50 метрів від будинку при вітрі потрібно прислухатись

Он будет стоять в 50 метрах от Вашего дома или от других домовладений?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ЛЭПовская ферменная мачта из уголков далеко не образец для подражания и по аэродинамике и по жесткости. Ферма из труб гораздо эффективней, и легче и жестче. Ну а если она зашумела от ветра, то ваш дом уже сдуло.

Ветряк надо поставить и обслуживать. Евгению ,несмотря на "лифт" ставить ветряк было ....тяжеловато. Провод наверх тянуть тоже надо, причем толстыйт, ведь , как минимум 70м., потери будут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

висоти високовольтних леп значно більші за 20м

Не значно - 25 метрів )

 

Добавлено через 1 минуту

Он будет стоять в 50 метрах от Вашего дома или от других домовладений?

Від будинку, найблище це 35 метрів буде стояти битовка.

 

Добавлено через 4 минуты

ЛЭПовская ферменная мачта из уголков далеко не образец для подражания и по аэродинамике и по жесткости. Ферма из труб гораздо эффективней, и легче и жестче. Ну а если она зашумела от ветра, то ваш дом уже сдуло.

Ветряк надо поставить и обслуживать. Евгению ,несмотря на "лифт" ставить ветряк было ....тяжеловато. Провод наверх тянуть тоже надо, причем толстыйт, ведь , как минимум 70м., потери будут.

 

Все життя працюю з електрикой, працював і на 140 метрах, і під пулями.

Тяжкого нема нічого, якщо звісно включати мізки, а не рвати пупа ))

 

Я міркую зварити мачту, і підняти її краном.

 

Тай в загалі міркував може хто на практиці стикався, та готовий поділитись досвідом.

Теорія це добре.

 

Але як кажуть, вітряк може крутитись, а який вихлоп з нього? Так само з теорією ))

 

Добавлено через 9 минут

А взагалом цікавить питання чи можна з труб марки сталі ОХН3МА розмірами 90х17.5 зібрати моно щоглу.

Поки з всього що знайшов, тільки в Євгена толкова моно щогла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@PVS,

Вот ви затеяли идейку неподготвенним ... Скажите пожалуста:

А) ваше високомерие мешает вам заглянуть как дела у ветроловов ? ...

Б) каков напор ветра 22,2 м/с на фанеру в 3,3 квадрата ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А) ваше високомерие мешает вам заглянуть как дела у ветроловов ? ...

Як справи в вітроловів )) у кожного своє баченння, хтось ставить горізонталку, хтось вертикалку, хтось моно шоглу будує, а хтось копіює леп, або купує готові ферми с під мобільних репітерів.

А дивлячись на промислові вітряки, то взагалі інші конструкції )))

 

Добавлено через 3 минуты

Б) каков напор ветра 22,2 м/с на фанеру в 3,3 квадрата ?

Хм, а можна ще уточнення, яка щільність вітру?

Також бажано ще температуру та вологість )))

 

То все таке, виходячи з розрахункових формул, тиск на "фанеру" буде близько 134 кг.

Змінено користувачем PVS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки не знайшов відкритої інформації по моно шоглам.

Почав креслити свою, так мовити з того що планую робити.

Думаю пару днів ще по митикую і зможу виявити пружність її.

 

На скрінах креслення одного коліна, таких планую 9шт ставити.

Несуча труба товстостінна ( лита сталью ОХН3МА ) на флянці планую брати сталь 3, товщиною 10мм. ( можливо товща буде )

Скріплювати планую між собою коліна болтами М16, твердість 8.8, рахую що 10.2 не потрібні. Звісно оцинковані, нержавійка дуже дорога ((

Флянці по розміру 160мм ( причина тому, щоб мог на своєму токарному станку обробити )

Можливо ще добавлю розкоси між влянцем і трубой.

 

В кого які міркування, буду радий за пропозиції - критику )))

Screenshot_1399.thumb.png.4b1eb9df755d30edbe114b26daff9abf.png

Screenshot_1396.thumb.png.94cbdecdcb7085dc785e7a6a14501064.png

Screenshot_1401.thumb.png.49d026d8ac34ab587be44f36beb9368b.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Робити без фланців, вставляти трубу в трубу й зварювати. Фланці не впевнений що витримають. Он на Шулявці стовпи вже втомлювалися через неякісний шов без уз контролю.

 

Добавлено через 2 минуты

Труба 60 на вітряк без рзтяжок? 60 мм? В мене така стоїть на телевізійну антену з розтяжками... Я її власноруч зігнув, коли мачта не хотіла на землю лягати - хотів допомогти з ґрунту щоб вискочила, а вона взяла й зігнулася.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...