Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ТН повітря-вода з кондиціонера своїми руками? (MTA-26HR).

porterlv

Рекомендовані повідомлення

Вітаю з новим роком! :flag1:

Належу до людей, що мають прямі руки і дуже сильно хочуть тепловий насос, не маючи на нього грошей... Тому прийнято рішення рукожопити самотужки. :o

 

Вихідні дані: 260 квадратів, 90 житлова, 200 опалювана. Втрати 60-65 Вт з кв. Розрахункові на холодну пятиденку 12 кВт. Опалення ТП + конденсаційник (на кухні), розрахункова (=фактична) Т подачі +25+35 Цельсія. при+21в будинку. ГВС - бойлер у котлі на 12 літрів.

ТП 26 контурів по +-70м три пасивні гребінки по поверхах, усе прокачується насосом котла.

В опалювальній є врізка в СО, підведена окрема лінія 4*4мм (ввід 9 кВт. 3*3. Автомати 16А). Передбачена рециркуляція ГВС і врізка на бойлер (перед котлом). Прокинуто провід 1,5*2 до котла.

 

Хотілка: теплонасос для опалення + ГВС на міжсезоння з автоматизованим переходом на газкотел.

 

Варіанти:

ТН грунт вода з свердловинами - відкидаю через ціну питання

ТН грунт вода з горизонтальним колектором. Теж ціна і не хватка площі (доступно 30 * 7м = 200 квадратів лише).

ТН повітря вода - дешево, легко, швидко просто. Єдиний мінус - обмеження ефективності при мінусовій Т.

 

Зупиняюсь на останньому варіанті, оскільки повної автономії для ТН не потребую, + він найдешевший і простий.

 

Донор. Дістався на халяву зовнішній блок кондиціонера Midea MTA-26HR (8 кВт).

З робочої системи стравили фреон, стояв з відкритими портами і розгерметизованою трасою в 10м. пару років... :fool:

Зняв, привіз, відмив. В середині як новий! Самовакуумував (закрив порт на заборі, прогнав 3 хв, закрив порт на подачі). Пусковий 4,25А робочий 3,5А. Масло чисте, прозоре, з характерним запахом, без кислинки = компресор живий :Yahoo!:

Коннденсатори відповідають номіналу, електрика ціла, мех пошкоджень нема. На борту два терморезистори, датчик тиску. Кільцевий тен на компресорі (останній без теплоізоляції), 4 ходовий клапан

 

Компресор китаєць, опізнати не можу (лейба не доступна для прямого огляд, частково стерта). Логотип синій, друге слово "cool". фреон R22.

Компресор однофазний. Значить, частотника не потрібно, про плавне регулювання потужності забули...

 

Питання:

1 - допоможіть опізнати компресор.

2 - чи потрібно щось з зовнішнього блоку? Наприклад, чи можна використати рідну електроніку для переробки в ТН? Чи тре щось з кріогеніки зовн. блоку?

3 - на базі чого збирати автоматику ТН???

4 - Внутрішній теплообмінник? Хімічити за кожухотрубником чи купити пластинчатий (яка рідниця в собівартості)?

5 - Які вимоги до пластинчастого? * 10кВт 200 - 600 уо. Звідки такий розкид ціни?

6 - де оптимально монтувати зовнішній блок? * найкоротша траса - Захід (3 - 5 М) до Півдня - 10 - 12м через гараж або через канал на дах. До півночі 5-7 м.

7 - чи є сенс думати про режим охолодження ТП для літа?.

8 - як організувати переключення ТН ТП-бойлер ГВС?

 

Що докупити:

- пластинчатий теплообмінник

- циркуляційник

- обвязка для врізки в СО

- електроніка (якщо рідна не підійде)

 

* траса з утепленням, фреон - найму холодильщика. Бо не маю ні досвіду ні обладнання. Решту роблю сам.:rolleyes:

 

Алгоритм роботи:

- Приорітет на ГВС + нічний тариф

- робота на опалення з фіксованою або погодозалежною Т подачі

- перехід на газкотел (тупо подача 220 В.)і відключення ТН при падінні СОР (заданій зовн. Т). * резервування тенами не потрібне.

 

Розвязка по гідравліці: газкотел має(?) зворотній клапан. на обмінник ТН ставлю зворотній клапан у протилежну сторону. Так вийде відсікання не задіяного теплообмінника - ТН і газ котел прокачуватимуть СО у протилежні сторони.

 

Як організувати роботу (переключення) ТН на СО і ГВС?

Чи доступна електросхема на MTA-26HR?

 

Ваші рекомендації. думки, зауваження??? :"":

DSC02312.JPG.b362c958f3cb80e265f62ef2939bade5.JPG

DSC02314.thumb.JPG.1309fe84c15b6ca59629cc25ca51a7fb.JPG

DSC02316.JPG.40be1b899cda64cb72b04c2a615dc986.JPG

DSC02317.JPG.28d866c6e7dd79ea3e6b41ee193ef17c.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хотілка: теплонасос для опалення + ГВС на міжсезоння з автоматизованим переходом на газкотел

Воздушник на R22 - это на какое межсезонье ? До +5 что ли ?

 

Добавлено через 7 минут

Пусковий 4,25А робочий 3,5А.

У вас же табличка рабочих токов даже есть, какие 3.5 А рабочий для 8квтника...

Будет рабочие 12-13А а пусковые 20-25А , а может и все 30А

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

dneprstab, я поки хз... В мануалі кондюка йдеться про роботу до -5. Знаю, що з зимовим пакетом гріються кондюками до -15.

До 0-5 мене, в принципі влаштує повністю. Тут питання до якого значення єфективно буде (при якій зовн. Т переходити на котел). Тобто, коли СОР буде різко падати? Поясніть детальніше, будь ласка.

 

Чим окрім компресора обмежене використання типу голодоагента?

 

Ще підказують, що тре вивчити питання гідроопору пластинчастого теплообмінника.

Кажуть, що гідроопір у кожухотрубного значно менший від пластинчатого. Це вірно?

 

Добавлено через 2 минуты

dneprstab, Струм міряв по факту. По суті, це струми ХХ (фреону нема, тиску в системі нема). Які у вас претензії до таблички? У мене немає. Стояло завдання взнати чи живий компресор - все. По робочому струму на фазу я вкладаюсь, табличку під сумнів не ставлю. З пусковими струмами буду розбиратись по факту (при потребі).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вводите в гуглі "форумхаус переделка кондиционера в тепловой насос". Там 110 сторінок. На тиждень вистачить. Через тиждень перечитуєте. Половина питань відпаде.

ппто в мене 1,3 м. кв. на 7,0 квт - трохи забагато. Тягнув з алі за 270 $ з доставкою.

Тн краще встановити на тумбочку на грунт байдуже з якої сторони.

На вашу площу треба 48 наружку з протоком через теплообмінник 2 куб м.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какие у меня могут быть претензии к заводскому шилду

Я вам говорю что пусковой там ГОРАЗДО больше - 55А

Вот кстати без перевода ссыль на мануал нарыл homedocbox.com/Appliances/67139647-High-static-pressure-duct-type-air-conditioner.html

 

 

Знаю, що з зимовим пакетом гріються кондюками до -15.

Зимний пакет для обогрева ? Точно знаете или слышали где то , бо это полная чушь.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И так что имеем

Компрессор спиральный - это уже хорошо.Бирочку нужно поискать(телефоном пофоткай с обратной стороны)

Теплообменник размеренный с трубы 3/8 - площадь 1,2м.кв

вентилятор низкоскоростной - скорость поднимим заменой конденсатора.

можно собрать по такой схеме:

- обратку фреона можно опустить в септик Для лучшего теплосьема или в землю как на видео.

можно использовать гофру нерж. (добавив чуть масла в систему, если вдруг заляжит в кольцах гофры- но для 22го это не страшно, да и спиральник масло не кидает сильно)

Очень неплохой аппарат Вам попался.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

dneprstab, спасибі! Бо сервісмануалу мені поки нагуглити не вдавалось.

 

Знаю, що у Мітсубіші на обігрів до -15 прописано в мануалі. Розумію, що ККД там впаде чи не до 100%

Мені простіше перейти на гад при мінусі за бортом. От при якому - я поки хз...

 

Dem@, Не полінився, зняв і задню кришку. Компресор (вертикальний) Copeland-Scroll. Модель не читається... вгадується 2R36K3-PP*. Скоріш за все, це серія ZR (мо це ZR36K3-PFJ абоZR36K3-PFV ?) Специфыкація: www.copeland.thainair.com/Scroll/ZR36K3-PFJ.pdf

Температурный диапазон серии ZR от +12,5 до -20°С.

Объёмная продуктивность: от 4,4 m?/h до 175,7 m?/h

Максимально высокое давление: от 29,5 bar до 32 bar

Максимально стабильное давление: 20 bar

Септика нема і не буде. Тільки повіряний теплообмінник.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

dneprstab,

Септика нема і не буде. Тільки повіряний теплообмінник.

 

Если бюджетно- то делаете кожутотрубный теплообменник ПНД32 и гофра 15мм-15метров.

врезаетесь последовательно на обратку к котлу.

автоматика примитивная - по температуре воды в обратке.

хотя компрессора может не хватить, при температуре конд 40гр - это 9кВт, 1,6квт в.ч.а Вам надо 12кВт.

эффективная работа такой системы до 0 град.

 

44c89f29da48.jpg

831f02b098cd.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dem@, 12 кВт мені треба при пятиденці -20! На міжсезоння значно менше.

Мене навіть цікавить як обмежувати потужність ТН чи добиватись заданої Т подачі при дельті подача - обратка в ТП 3 - 7 градусів.

Думаю, в певних межах можна регулювати протоком в вторинному обміннику. Але для цього тре буде автоматику мудру.

 

Котел у мене на іншому поверсі. В обратку не вріжусь. Тому прийдеться поперемінно глушити то котел то ТН. Реверс із звотними клапанами ІМХО самий простий спосіб автоматизації того процесу.

 

Як грамотно розрахувати вторинний теплообмінник? Одні "міряють" по площі інші по потужності...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dem@, 12 кВт мені треба при пятиденці -20! На міжсезоння значно менше.

Мене навіть цікавить як обмежувати потужність ТН чи добиватись заданої Т подачі при дельті подача - обратка в ТП 3 - 7 градусів.

Думаю, в певних межах можна регулювати протоком в вторинному обміннику. Але для цього тре буде автоматику мудру.

 

Котел у мене на іншому поверсі. В обратку не вріжусь. Тому прийдеться поперемінно глушити то котел то ТН. Реверс із звотними клапанами ІМХО самий простий спосіб автоматизації того процесу.

 

Як грамотно розрахувати вторинний теплообмінник? Одні "міряють" по площі інші по потужності...

Це дивлячись на якому варіанті ТО Ви зупинитесь

З гофри найкращий варіант 2 гілки по 10-12 метрів у 32 трубі якщо хочете гарні показники. З верхньої сторони, тобто нагнітання, бажано зробити металевий а не пластиковий кондуктор і запаяти прохід тієї гофри через нього.

Соpeland це дуже добре. Витривалий до заливу і гідроудару :)

Потужність обмежувати не потрібно. Працювати треба в режимі старт-стоп

Змінено користувачем Entheos
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це дивлячись на якому варіанті ТО Ви зупинитесь

З гофри найкращий варіант 2 гілки по 10-12 метрів у 32 трубі якщо хочете гарні показники.

Я думал про это- но пока не нашел обьяснения

 

778d2cf2b85e.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ох начитався, переварюю...

Зрозуміло, що потрібно купити ППТО 1,6- 1,8 квадрата на 30-40 бар. Бажано довший ніж ширший :) опціонально доп порти, термінатор для манометра, оглядове вікно.

 

Потрібен спец у Львові, хто візьметься попаяти - заправити. Мо і комплектуху піджене.

З китаєм ясно, А де конкретно у польщі чи локально в Україні купити ППТО???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...
Людина з бажанням поекспериментувати знайшлась. Стоїть питання покупки ППТО. Підкажіть де в Україні купити. Або в Польщі (кажуть в Гданську є хороші варіанти).
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

С позволения ТС подниму его тему - вопрос очень схож. Есть большое желание поставить тепловой насос воздух-вода. Грунт вода не рассматриваю по причине гранита и полностью оформленного облагороженного участка. Есть дом 200 кв (постоянно 21 градус) теплые полы 1 эт и радиаторы 2й и баня топочная 50 кв(топится по самому минимуму). В этом сезоне топлю исключительно электрокотлом - первая половина 12 кВт - с января 6 кВт, есть газкотел. Также в холода активно по настроению топлю топку в доме. В межсезонье пробывал топить кондиционерами - из-за холодного пола не комфортно .... Средний расход электрики в холодные месяцы 3000-4000 квт на все . ГВС бойлер косвенного нагрева с 2 кВт ТЭНом. Газ сейчас только поверхность на кухне. Рассматриваю два варианта - самодельный и купить готовый бюджетной серии.

Готовый - предварительно выбор пал на Днепровский Тепломир 12 кВт с внутренним блоком (старт-стоп 410 фреон). Потребление 3 кВт (12 кВт выход я так понимаю в режиме 7/35). Компрессор там стоит Хитачи Эви Скролл китайский (что скажете?). Докупить нужно только насос циркуляционник. Из плюсов - готовый аппарат с контролером и полной увязкой и настройкой под мои потребности. Работа до -25. Может при потребности запускать доп источник нагрева (газ/электро котел). Сервис сравнительно рядом если что. Из минусов - цена 3 с копейками у.е. Можно конечно попробовать программу компенсации или скидку выторговать - но все равно он выйдет примерно 2,2-2,5 долл. минимум.

Самоделка - присмотрел на ОЛХ МакВей 40 наружный блок после чистки и профилактики, возраст 5-6 лет. Трехфазный компрессор Копэланд Скролл. Потребление 4 кВт. Выдает 12 кВт. По мануалу к кондиционеру работа до -10. Предварительно нашел человека у себя в городе который занимается переделкой - но общался пока только по телефону - нужно ехать смотреть что да как. Также нужно будет докупить пластинчатый ТО. Пока нашел 30 бар на 25 пластин 29:12см - этого достаточно или нужно больше? Для управления или холодильный контроллер (1000грн грубо) или внутренний блок к нему - оттуда автоматика. Из плюсов - цена выходит со стоимостью работы до 1000 долл.

Минусы - работа до -9 - поясните что с ним будет при -15, -20 кроме очень низкой эффективности (главное чтобы не сломался). Техника б/у - ресурс уже меньше чем у нового агрегата. Меньшая информативность/удобство управления по сравнению с заводским + прийдется самому дотачивать автоматику для ГВС и т.д.

Надеюсь на информативные комментарии и советы. Всем кто откликнется - заранее спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переделка кондиционера сложная и затратная.

Нужно найти наружный блок и купить на 30-40% меньше по мощности компрессор.

И очень противная в настройке.

Вся переделка обходится около 1-2$ с ПТО

Китайцы лотерея-но с прямым впрыском можно но характеристики там завышены в 2 раза. И это цена 3$.

Есть третий вариант- взять инверторный канальник - и в разрез поставить ПТО.

Но это тоже 2.5$

 

Р.S. при понижении температуры падает мощность ТН. Если использрвать ТН ниже рекумендуемой- скорость газа снижается, масло не возвражаеется(компр.греется) и это приведет к выходу из строя компрессора.

 

Добавлено через 12 минут

Тепломир- это и есть модификация ном 3.

Что Я описал выше.

Наружный блок и вместо внутреннего блока включен ПТО.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переделка кондиционера сложная и затратная.

Нужно найти наружный блок и купить на 30-40% меньше по мощности компрессор.

И очень противная в настройке.

Вся переделка обходится около 1-2$ с ПТО

Китайцы лотерея-но с прямым впрыском можно но характеристики там завышены в 2 раза. И это цена 3$.

Есть третий вариант- взять инверторный канальник - и в разрез поставить ПТО.

Но это тоже 2.5$

 

Р.S. при понижении температуры падает мощность ТН. Если использрвать ТН ниже рекумендуемой- скорость газа снижается, масло не возвражаеется(компр.греется) и это приведет к выходу из строя компрессора.

 

Добавлено через 12 минут

Тепломир- это и есть модификация ном 3.

Что Я описал выше.

Наружный блок и вместо внутреннего блока включен ПТО.

А какие параметры в китайце в два раза завышены - мощность?

Тепломир - который я смотрел старт-стоп, не инвертор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какие параметры в китайце в два раза завышены - мощность?

Тепломир - который я смотрел старт-стоп, не инвертор.

Мощность.

В основном они укзывают мощность при +7 на улице.

Но некоторые уже не стесняются и при +10.

Т.е. возьмем

Copeland ZB26KCE-TFD

При конденсации 35гр и тем на улице +10- это 12.24кВт.

Но при -15 это 4.73квт.

Китайцы не обманывают-они просто пишут то что Вы хотите увидетьЖ-)

Внимательно читайте и смотрите графики

 

Тепломир -вроде распался и новый владелец не несет ответств.за прошлую продукцию.

 

Зы. С старт-стопом получить широкий диапазон тяжело. Затрат много.Если всё по уму он выходит по цене инвертора.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжую продовжувати... Не пройшло і року, як вдалось роздубути внутрішній теплообмінний від мого кондюка і... виявилось, що він нафіг не потрібен для перевірки і заправки зовн. блоку! :( Втратив рік часу...

Зовнішній блок в майства, продули, вакуумували, заправили. Живий. Тепере проженуть через фільтр для чистки і зовнішній готовий.

Продовжую пошуки ППТО. Думаю не паритись а взяти вживаний. Далі буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взяв вживаний ППТО. 520*115 мм 40 пластин. На око це 2 квадрати площі десь.

Марка не відома, везу помити і припаяти порти - опресувати.

 

Знову дурні ідеї в голову лізуть:

 

1) врізати ППТО в обратку котла. Так найпростіше і дешевше (навіть додаткового насосу не потрібно). Лише тре придумати як глушити компресор, коли котел на ГВС переключатиметься.

 

2) якщо понтувати ТН окремо, то після ППТО опалення можна доохолоджувати на попередній бойлер ГВС. Так буде вища ефективність ТН а на котел для ГВС вода іітиме уже чуть тепліша. Але боком (ціною) вилізе бойлер з фреоновою петлею... Чи є сенс?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

через димар газового котла буде втікати тепло від теплового насосу. Блокування компресора можна підключити від 3-ходового клапана.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Через турбік з парапетним каоксіалом багато не втече при вимкнутій турбіні, думаю.

3-х ходовий гарний варіант. Тільки він з кроковим двигуном, вроді. Тре вивчити детальніше, мо кінцевики має.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю такеж бажання опалювати будинок тепловим насосом м.Львів якщо цікаво поговорити передзвоніть Михайло тел.0676757794
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ur5wjnmenu_open.gif поговорити про що? :)

 

 

 

Придбав ППТО, на око 2 квадрати. Наварив порти, треба промивати... Далі буде.

DSC04915.JPG.65e668a8d3a59db12156ee7f6117eb3d.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...