Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

Ось такий невеслий результат дала перша зимівля у неопалюваному приміщенні. Листя вони скунули ще восени, але квіти збереглися. :o

Знову думала викинути. Але на осінь, раптом наросла пишна крона і знову зявились квіткові бруньки.

 

IMG-3791.jpg"]http://IMG-3791.jpg[/url]

 

Добавлено через 25 минут

 

В 2018-19 підігрівали господарчий будинок заради камелій.:o

Ось такими красунями перезимували обидві рослинки при 0+5. це початок березня 2019. Я була певна, що знову побачу красиві крони з вишуканими квітами.

 

IMG-2647.jpg IMG-2649.jpg"]http://IMG-2647.jpg IMG-2649.jpg[/url]

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чудо сталося, але не так як гадалося.

Вперше процвів великий кущ. Це вже успіх для мене.

Штамб процвів, скинувши більшу частину бруньок, але не скинув листя і весь сезон виглядав дуже красиво, хоч і без квітів.

 

IMG-3139.jpg 264085ac-48c4-40fd-bf57-a7ae11c00357.jpg IMG-4071.jpg"]http://IMG-3139.jpg 264085ac-48c4-40fd-bf57-a7ae11c00357.jpg IMG-4071.jpg[/url]

 

Добавлено через 1 минуту

Наразі, зимує без опалення, потроху обсипаються бруньки. :(Вчора вперше за зиму полила. Чекаю весну. Вірю в успіх. Результат обіцяю показати. :)

 

Добавлено через 23 минуты

Виглядає оптимістично.

 

IMG-1401.jpg"]http://IMG-1401.jpg[/url]

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні сонячно +8, нічна -1.

Відкриваючи сайти погоди, вже бачу на календарях 20 лютого. Ще трішки глобального потепління, і посаджу Бугенвілею на південній стороні. :D

 

Цього року я вперше самостійно газдую в своєму саду. Всі роботи по облаштуванню закінчені. Запрошу помічника лише на один робочий день. Ми встигнемо почистити газон від сіна, розконсервувати полив та винести з хозблока садові меблі. З осені ми садок повністю прибрали, тому всі весняні роботи це коригуючі обрізки рослин, а цю справу я вже нікому не довіряю.

 

Готуюся морально і матеріально.

Придбала сапку в інтернетмагазині. Сапка приїхала. Але виявилося, що вона для гноміків. :D

IMG-3031.jpg"]http://IMG-3031.jpg[/url]

Тепер обираю сапку для себе. Мені потрібна саме сапка. Грунт суцільно привозний і рослини посаджені в підготовлені ями, але між рослинами грунт - щільний суглинок. За місцевими мірками це супер-пупер плодородний і мякий грунт, а але насправді це не так.

Може, хто порадить що взяти?

Дивлюся на таку.

173563909-images-16362096703.jpg"]http://173563909-images-16362096703.jpg[/url]

Але, виробник Китай. Вага, товщина металу продавцем не вказані. Чи не буде ще один єкспонат в моєму "музеї" непотрібних садових інструментів.

До речі, сапку порібно мати, але, я ще не вирішила, що саме сапати. Дуже розрослася мшанка, і як рихлити грунт, і чи варто так робити я не розумію.

 

Добавлено через 4 минуты

Порадьте секатор для троянд.

Маю Алігатор з наковаленкою та храповим механізмом. Ріже все легко й швидко, але товсті пагони, іноді лопаються. Ще потрібен звичайний секатор, як ножиці. Не можу обрати. Чи варто поставитися до цього простіше і взяти будь-який?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер обираю сапку для себе. Мені потрібна саме сапка. Грунт суцільно привозний і рослини посаджені в підготовлені ями, але між рослинами грунт - щільний суглинок. За місцевими мірками це супер-пупер плодородний і мякий грунт, а але насправді це не так.

Може, хто порадить що взяти?

Дивлюся на таку.

173563909-images-16362096703.jpg"]http://173563909-images-16362096703.jpg[/url]

Але, виробник Китай. Вага, товщина металу продавцем не вказані. Чи не буде ще один єкспонат в моєму "музеї" непотрібних садових інструментів.

До речі, сапку порібно мати, але, я ще не вирішила, що саме сапати. Дуже розрослася мшанка, і як рихлити грунт, і чи варто так робити я не розумію.

мені сапки від бабусі дісталися і зносу їм немає. Але вони не такої шпателеподібної форми, а схожі на ту, що Вам прислали лише внизу більш широкі, а вгорі вузжі. Мені дуже подобається, можна глибще прорихлити грунт. Подивіться на блошиних базарчиках, може там знайдете більш підходящу і з гарного металу, не тонкого.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ти не дивилась на "Плоскоріз Фокіна" ?

я собі купила великий, мені зручно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ти не дивилась на "Плоскоріз Фокіна" ?

я собі купила великий, мені зручно

 

Я думаю, в тебе лесовий грунт. Він пухкий, можливо з пісочком. В мене навіть підсипний дуже твердий.

Передивилася багато обзорівмна Ютьюб. В тому числі по плоскорізах. Всі сапають красивий чорноземний або торф.

Мої садівники використовують свій інструмент. В них сапки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Придбала сапку в інтернетмагазині. Сапка приїхала. Але виявилося, що вона для гноміків. :D

У меня сапки с длинной ручкой не прижились. Сколько лет моему саду-огороду, столько лет пользуюсь таким инструментом, как на твоём фото, для гномиков.

 

Но мой инструмент со съёмной ручкой, поэтому есть и короткие ручки, и длинная. Длинная, практически, не востребована. А вот короткую ручку не выпускаю из рук:Dи докупила ещё пару штук ручек.

Мне удобней опуститься на колени-корточки, чем постоянно наклоняться для мелкой прополки и обсапывания -рыхления в непосредственной близости от растения.

У мужа в "примах" сапка, маленькая с ручкой не больше метра длиной, самодельная. Досталась от одной селянки. Тебе надо выйти в "поле" и попробовать, что окажется удобней- длинная ручка или короткая. Даже веерные грабли (для меня и мужа) в приоритете со съёмной короткой ручкой; с длинной ручкой идут в работу на большой площади, не загруженной растениями.

 

У меня на зеленной грядке тяжёлый грунт, даже вперемешку с песком тяжёлый. Но замещать его не собираюсь, потому что на нём всё растёт, как дурное. Стараюсь его обрабатывать чуть влажным, иначе все сапки- рыхлители отскакивают со звоном. В основном, я обрабатываю его рыхлителями-вилами с маленькими расстояниями между зубьями. Сапки по сухому грунту скользят. Но у меня там обильный полив, у тебя же, насколько я помню, проблема с водой.

Теория тут не поможет. Либо опыт соседей, либо берешь инструмент в руки, идёшь на свои цветники, пробуешь и решаешь, что тебе нужней.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто пробував на ділянці приствольні круги з кокосової койри?

Натурпродукт, 1 см товщина. Виглядає привабливо. Але, чи не житимуть в ній всілякі тварючки?

Минулого літа я мала проблеми з тріпсом. Це найгірша напасть, що я помітила за ці роки. Деякі джерела пишуть, що трипс зимує в ґрунті і рослинних залишках. Залишки восени ретельно прибрали. Рихлити ґрунт так не хочеться.:D Адже в мене на ділянці майже половина посадок під кам'яною мульчею і з 16- го року ніхто там нічого не сапав.

Минулого літа я вперше застосувала мульчу з газонної трави. Думаю, тепер, чи не через мульчу з'явився трипс?:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Покажу деякі рослини за принципом "було і стало". :)

Араукарія чілійська.

Посадка в 2016-му році на першому фото. Решта фоток - липень 2019 року.

Шкідникам вона не цікава, не хворіє, підгодовую напочатку літа добривом для хвойних без азоту.

Кожна колючка це кінДЖал. На початку сезону поставлю навколо неї надійну огорожу. Реально небезпечна красуня. :D

IMG-0257.jpg IMG-7198.jpg IMG-7200.jpg IMG-7202.jpg"]IMG-0257.jpg IMG-7198.jpg IMG-7200.jpg IMG-7202.jpg[/url]

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Жимолость японська.

Просто зносить дах своїм ароматом, особливо теплими вечорами. Квітне майже постійно, але перша чевнева хвиля найпишніша.

 

IMG-0901.jpg IMG-5487.jpg"]http://IMG-0901.jpg IMG-5487.jpg[/url]

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сосна Веймутова

Pinus strobus ‘Tiny Curs’

Наростає дуже активно. Я постійно стримувала її прищипкою. Врешті решт, вона перетворилася на дощову хмару. Густа, темна.

Вирішила її знівечити. :D Тобто, занівачити.

Так краще. Влітку гілки наростять хвою, трохи зкорегую крону вгорі і буде красуння.

 

IMG-3857.jpg"]http://IMG-3857.jpg[/url]DSC01743.jpg"]http://DSC01743.jpg[/url]

IMG-7064.jpg"]http://IMG-7064.jpg[/url]IMG-7063.jpg

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я на шляху до реалізації давньої мрії - Розаріум Утерзеен на штамбі. Висаджу замість гібіскусів. Мусить бути так. Продовжуватиму мріяти, але вже з трьома кущиками у дворі.

192396_500.jpgi.gif"]192396_500.jpgi.gif[/url]

 

У 2017-му я показувала це фото з Роузбук.

Тепер, про здійснену мрію. Червень 2019-го. Перша хвиля.

 

IMG-5893.jpg

IMG-5606.jpg

IMG-5694.jpg"]http://IMG-5893.jpg

IMG-5606.jpg

IMG-5694.jpg[/url]

  • Лайк 18
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні +5. Вийшла в сад, глянути на своїх "вихованців".

Лише троянди та японські клематіси трохи порушують режим тиші.

Троянди набрали червоні бруньки та подекуди невеликі пагони. Решта рослин вважають, що на дворі таки зима. :D

Я уважно стежу за Ютьюб каналами кількох садівників. Одна фєєчка в Краснодарі, одна в Криму, і ще одна в Магнітогорську :D.

Та, що в Магнітогорську спровокувала в мене осінню паніку. В кінці жовтня, я ледь не вкрила всі троянди в саду.:D Добре, що в своєму відео, вона раптом сказала: "...мой сад находится в Магнитогорске, на южном Урале...". Це примусило мене зупинитися. Але, я встигла трохи поескперементувати з укриттям. Я пригнула пагони високої Флорентіни, Пєра та Саллі Холмс, вкрила кілька кущів Наеми.

З того що побачила сьогодні, здається, що краще виглядають ті троянди, які я не вкривала і не пригинала. На них свіже зелене листя, чого не скажеш про вкриті троянди.

Якщо коротко, то я більше не буду мучити троянди підготовкою до зими. Тут не Крим, але і не Магнітогорськ. ;)

 

Хочу порекомендувати Ютьюб канал київського садівника. Мені дуже подобаються сади, котрі він обслуговує.

 

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трохи японського смаку в садівництві.

Ну, класно!!!

 

Добавлено через 46 минут

Мій перший досвід формуючої обрізки рослин випав на долю ялівців Монгло. Мені вони здавалися дуже красивими, поки не приїхав професійний садівник і не тицьнув пальцем, сказавши, що вони розвалюються і через кілька сезонів буде пізно підрізати.

Тоді, я почала шукати, як то виглядає в найкращих садах, і зрозуміла, що дійсно мої Монгло виглядають моторошно.

Такими вони були в рік посадки 2017. Схоже, в садівництві їх теж не формували.

 

 

IMG-5954.jpg"]http://IMG-5954.jpg[/url]

 

Такими стали в 2018-му.

 

i.ibb.co/mDddjX1/IMG-7500.jpg[/img]"]http://IMG-7500.jpg[/url]

 

А на цьому фото результат трьох стрижок за сезон 2019-го року. Я трохи погарячкувала під час першої обрізки, і доведеться чекати поки заростуть прогалини в кроні, але навіть так краще, ніж на 1-му фото. :rolleyes:

 

IMG-0798.jpg"]IMG-0798.jpg[/url]

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще одна "японка" в моєму садочку.

Cryptomeria japonica 'Globosa Nana'

Я не зовсім була впевнена, що така рослина зможе вижити в наших умовах. Хоча, за 4 зими криптомерія ніяк не постраждала навіть при тривалих -18 у 2017-18 роках. Я її вкриваю, заради захисту від снігового навантаження на густу крону.

Шкідників або грибкових захворювань не спостерігала.

Наші гості, потрапляючи в наш садок, перш за все біжать доторкнутися саме до цієї зеленої кулі і чомусь шукають щось всередині. А всередині там така само густа крона. Дивовижна рослинка. Нещодавно з'ясувала, що криптомерію називають японським кедром, її крона може сягнути 70м в діаметрі. :o

Фото 2016-го року.

 

IMG-3326.jpg

IMG-2915.jpg"]http://IMG-3326.jpg

IMG-2915.jpg[/url]

 

Фото вересня 2019-го.

 

IMG-1017.jpg

IMG-1019.jpg

онлайн конвертер изображений"]http://IMG-1017.jpg

IMG-1019.jpg

онлайн конвертер изображений[/url]

  • Лайк 9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо коротко, то я більше не буду мучити троянди підготовкою до зими. Тут не Крим, але і не Магнітогорськ. ;)

 

Хочу порекомендувати Ютьюб канал київського садівника. Мені дуже подобаються сади, котрі він обслуговує.

 

Після цієї зими в Київській області (не на Закарпатті навіть) вже теж так подумалося. Троянди не вкриті набагато краще виглядають, ніж ті, кого вкривала восени.

І за Ютюб канал дякую! Підписалася.

 

Добавлено через 4 минуты

Cryptomeria japonica 'Globosa Nana - красуня! А чим і навіщо стовбур обмотали?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чим і навіщо стовбур обмотали?

Захист від котячих пазурів. Два роки тому помітили, що коти пошкодили стовбури всіх дерев на ділянці. Криптомерія постраждала більше за всіх. Думал, загине.

 

Зроблено з сітки для тварин. Найтонша і найдешевша. Продається в рулонах. Просто нарізали в магазині, обгорнули стовбур і заклеїли верхній гострий край залишком від стрічки К2. Таким чином закрили стовбури всіх дерев на ділянці. Влітку ця сітка практично не помітна.

 

IMG-0734.jpg"]http://IMG-0734.jpg[/url]

 

Добавлено через 1 минуту

Після цієї зими в Київській області (не на Закарпатті навіть) вже теж так подумалося.

На дачі моїх батьків під Києвом не вкриваємо троянди з 2011 року.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я помітила, що під кожен штамб і не тільки своя опора..." варили" на місці чи готові з магазина?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я помітила, що під кожен штамб і не тільки своя опора..." варили" на місці чи готові з магазина?

Тут брала готові.

modnastal.com/p359701192-opora-dlya-vyuschihsya.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як добре що ми не в Лапландії!!! :D:D

 

Сьогодні +10.

Я не знаю, як бути з ранньовесняною обробкою . Запаслася, Брунькою і Препаратом 30В.

Обрізати троянди? Єдина проблема - пройшли рясні дощі і грунт мокрий.

1C481E93-80C1-424F-85FB-11CD37A097E6.thumb.png.b84da0b97cdf52dbae3a92c09e7ee97a.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, привет. Видела в теме, которая в разделе, куда я не ходок:D, что ты пошла вразнос по обрезке-прищипке хвойных. Твой вопрос по пендульной сербской Брунс очень мне кстати. После долгих раздумий, чего я хочу, решила, что таки, хочу пендульные ели. И прикупилась ими слегка :D. Теперь топчусь вокруг них в раздумьях прищипывать или не прищипывать:pardon:

В прошлом году прищипывала другие ёлки и обычные лесные сосны. Я тебя понимаю:friends:, потому что прищипка очень на пользу красоте.

Твоя криптомерия красива до остановки дыхания:good:

Жимолость Halliana очень монстрик. У меня такая же картина.Если ей дать волю, погребёт всё под собой. В прошлом году умудрилась накрыть собой кипарисовик, смарагд и старинную розу. Но прощаю ей всё за массу зелени и божественный запах во время цветения.

Недалеко от нее посажена Луиз Одье и их цветение совпадает , над участком висит невообразимый аромат.

У нас с тобой разные пристрастия в растениях и сады очень разные. Всегда интересно смотреть на сад, совсем не похожий на мой.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, я вспомнила. что ты по рододендронам. А по азалиям есть опыт? Что-то я маюсь в думах, чтобы такого посадить цветущего? Рододендроны. точно, не входят в орбиту моих думок, а вот азалии может быть. Я так поняла, что они не капризны в уходе и с ними нет мороки, как с рододендронами. Или неправильно поняла?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, я вспомнила. что ты по рододендронам. А по азалиям есть опыт? Что-то я маюсь в думах, чтобы такого посадить цветущего? Рододендроны. точно, не входят в орбиту моих думок, а вот азалии может быть. Я так поняла, что они не капризны в уходе и с ними нет мороки, как с рододендронами. Или неправильно поняла?

С удовольствием расскажу и отвечу на все вопросы.

У меня есть три вида вересковых.

Рододендроны вечнозеленые Red Jack (красный на штамбе)

Рододендроны листопадные KNAPP-HILL Hibrid "ANNEKE" NEW (желтый)

Азалии вечнозеленые "RUBINSTERN" (розовый)

С ними нет проблем, если грунт имеет достаточную кислотность и нет прямых лучей солнца. Дождь на цветы они не любят, но любят влажность и прохладу. Я укрываю на зиму только вечнозеленые штамбы, чтобы снего м и ветром их не сломало, т.к. шапки очень густые. Листопадные и азалии зимуют без заклинаний и даже пока не замульчированы.

Наши вредители их не едят, как и всех "японцев", которые есть в моём саду. Грибок я лечила один раз, но думаю, то был не грибок, а именно кислотность грунта. Подкислила и проблема исчезла. Обрабатываю только за компанию со всеми прочими растениями. Отдельных обработок не провожу. Подкармливаю удобрением ТАРГЕТ для рододендронов, азалий и гортензий. Обрезаю и формирую, как мне хочется.

мой любимчик Red Jack.

 

IMG-4443.jpg

IMG-4444.jpg

DSC01715.jpg"]http://IMG-4443.jpg

IMG-4444.jpg

DSC01715.jpg[/url]

 

ПыСы Ты наверняка уже знаешь, что средний ярус хвойного леса это ниша рододендронов и азалий. Потому, в твоих условиях это очень подходящее растение.

Единственный недостаток - цветёт только в мае . На моих, от момента начала роспуска до отцветания проходит почти целый месяц. Если дожди не заливают, то уверенно цветут 3 недели.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ты пишешь, что азалии вечнозелёные. Мне казалось, что они листопадные, поэтому и спрашивала о них. С поливом хуже, у меня, в основном, полив по "головам", кроме отдельных участков под сочащимися шлангами.

Штамбовые рододендроны. конечно, впечатляют. Но после цветения, есть кто-то им на замену или штамбы стоят в листьях и всё?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ты пишешь, что азалии вечнозелёные. Мне казалось, что они листопадные, поэтому и спрашивала о них. Как долго они цветут и есть ли повторное цветение. С поливом хуже, у меня, в основном, полив по "головам", кроме отдельных участков под сочащимися шлангами.

В тени деревьев да под мульчей они и без полива будут прекрасно расти. Конечно, пока укореняться надо будет им помогать.

Азалия вечнозеленая, но лист у неё мелкий и темный, правда он глянцевый, ее вечнозеленость очень неброская. Это не так плохо, т.к. она не боится снеговой нагрузки в отличие от крупнолистных родиков.

Второго цветения я на своих не видела. :(

 

Добавлено через 1 минуту

Завтра сфоткаю, как они выглядят сейчас. Сегодня уже темновато для фоток.

 

Добавлено через 1 минуту

Но после цветения, есть кто-то им на замену или штамбы стоят в листьях и всё?

Замены у меня нет. Они солитеры в той зоне. Я им это прощаю, ради той красоты, которую мы получаем с первых чисел мая.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...