Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Выбор трубы для теплого пола (Фадо, Гиакомини и т.д)

vale3

Рекомендовані повідомлення

Вбейте в поисковике или на prom.ua "valrom pert 2" думаю найдете....
Уже пошел путём рехавы. Не знаю зачем переплачиваю и куда дойду, но путь выбран и труба куплена. Спасибо.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Всем доброго здоровья. История такая:

Строю дом 1 етаж + мансарда, 50+50 м.кв., стены полтора кирпича +10 см. пенопласт, от пола по грунту 6 см. екструдер, от крыши 20 см минвата.

 

Первый етаж как водится надеюсь отапливать только водяным теплым полом, а для этого, как оказалось нужна труба. Зайдя в магазины увидел несколько видов и расцветок труб, от продавцов толку мало им лишь бы продать и внятного ничего сказать не могут. Путем чтения форума информации добавилось и даже появилось легкое головокружение от такого обьема знаний. Как всегда кошелек хочет подешевле, умом понимаю что нужно качественное, правда где-то посередине.

 

Делать буду все сам. Для себя определил что нужна труба PEX-A, PEX-C европейского производителя. Сватали КАН PE-RT blue floor 16x2, смущает что "перт"...

Почитав форум увидел что многие используют Rehau rautherm S 17х2,0., по параметрам подходит но..., в интернете цены на ету трубу отличаются чуть ли не в 2 раза, от 22грн., до 45!!!

 

Подскажите пожалуйста, хорошая ли ето труба (может есть ничем не хуже аналог подешевле...) и реально ли ее взять за 0.7 евро как пишут тут на форуме. Как отличить чтоб не попасть на подделку и не купить красненький ПЕРТ с надписями как у REHAU? Может кто продавца знает, куда обратится что б все было хорошо.

 

Заранее всем откликнувшимся спасибо.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приходите ко мне, несите мне все по три рубля, пиво и шоколадку - и будет по 0.7 евро в бухте по 500.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що скажете про таку трубу?

Труба PE-Xb (с кислород. барьером) Firat

 

В мене ціна десь 13-14 грн на неї.

Планую таку трубу, бо вже маю пару бухт саме її.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Металопластикову трубу можна використовувати для ТП ???

 

Прочитав пару сторінок но так і не знайшов відповідь яку ж трубу ставити і на що звертати увагу при її виборі. На фірму, на ціну, на конструкцію, країну виробництва і т.д??

 

Вже би зробили список де розписали:

ці труби для ТП самі найкращі

1.

2.

3.....

 

а ці ліпше минати:

1.

2.

3.....

все що по середині брати на свій погляд.

 

і доповнювати його по мірі появи нових труб. А так читаєш,читаєш але в кінці всеріно питаєш "так яку ж трубу взяти для ТП"???? Валтек, рехау, герц, валін, вінант, екопластик і т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Металопластикову трубу можна використовувати для ТП ???

 

Прочитав пару сторінок но так і не знайшов відповідь яку ж трубу ставити і на що звертати увагу при її виборі. На фірму, на ціну, на конструкцію, країну виробництва і т.д??

 

Вже би зробили список де розписали:

ці труби для ТП самі найкращі

1.

2.

3.....

 

а ці ліпше минати:

1.

2.

3.....

все що по середині брати на свій погляд.

 

і доповнювати його по мірі появи нових труб. А так читаєш,читаєш але в кінці всеріно питаєш "так яку ж трубу взяти для ТП"???? Валтек, рехау, герц, валін, вінант, екопластик і т.д.

 

rehau по 0.7 евро/метр

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нет правильных и неправильных труб :)

 

Можно боать и пользовать все, в большинстве случаев все будет хорошо и без забот.

 

Просто многие выбирают по разным критериям: кому брендовость, кому материал изготовления, кому цена, кому доступность в продаже, кому важна длина бухты, кто-то делает упор на логистику, кто-то на "мягкость" и простоту работы... Много критериев есть.

 

Добавлено через 35 секунд

а ще є варіанти для вибору?? 14-18грн м.п.

 

В этом диапазоне валромовский перт, за 500м 6050 грн

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ще є варіанти для вибору?? 14-18грн м.п.

 

я посчитал для себя возможные риски при пробое трубы (долбеж стяжки, плитки в поисках места утечки) дороже, чем переплата 5-6 тыс на весь дом. В плюсе - письменная гарантия от Рехау на 10 лет от повреждения трубы

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Металопластикову трубу можна використовувати для ТП ???

Можна. Все інше чудово розписав Андрій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В плюсе - письменная гарантия от Рехау на 10 лет от повреждения трубы
и шо, гарантию на укладчика трубы , заливщика бетона , тепловые режимы и т.п. тоже дали ?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и шо, гарантию на укладчика трубы , заливщика бетона , тепловые режимы и т.п. тоже дали ?

 

Трубу принимал представитель рехау перед заливкой. Я так понимаю, что при отсутствии механического повреждения они дают гарантию на все. Тепловой режим на 10 лет - Рехау выделить любой. Могу выложить гарантийный сертификат, если интересно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трубу принимал представитель рехау перед заливкой. Я так понимаю, что при отсутствии механического повреждения они дают гарантию на все. Тепловой режим на 10 лет - Рехау выделить любой. Могу выложить гарантийный сертификат, если интересно

Серьезный подход. Я тоже хотел Рехау , но в Киеве , года два-три тому, меньше чем 1,6 $ за трубу и несусветные деньги за монтаж ,найти не смог. И гарантии давались только на монтаж, хотя люди представлялись дилерами, а рехау предлагал обращаться только к сертифицированным специалистам. Тут разница в 200 $ на весь дом ни как не вырисовывалась . В моем случае , переплатить более чем в пять раз , посчитал неприемлемо. Дольше , в пять раз , а может и в два раза , оно не прослужит. Тепловой режим , уже успел убедится , почти каждая труба выдержит ( если не совсем мусор). Но конечно , если деньги не жмут , надо выбирать лучшее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и шо, гарантию на укладчика трубы , заливщика бетона , тепловые режимы и т.п. тоже дали ?

 

Блин, вам трубу или докопаться? :)

 

Если трубу, то выше расписано.

 

Если докопаться, то все эти гарантии не более чем маркетинговый ход у всех ...

Хотя, при артефактах разбираться и правда будут, заботливо и по делу. Но поскольку техкарты мало кто читает, то исполнение четко по техкартам встречается очень редко и всегда есть вероятность, что претензии не удовлетворят.

 

У меня есть и такой , и такой опыт :)

Рассказывать можно доолго

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блин, вам трубу или докопаться? :)

 

Если трубу, то выше расписано.

 

Если докопаться, то все эти гарантии не более чем маркетинговый ход у всех ...

Хотя, при артефактах разбираться и правда будут, заботливо и по делу. Но поскольку техкарты мало кто читает, то исполнение четко по техкартам встречается очень редко и всегда есть вероятность, что претензии не удовлетворят.

 

У меня есть и такой , и такой опыт :)

Рассказывать можно доолго

 

Так я о том же , по большому счету это филькина грамота.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я о том же , по большому счету это филькина грамота.

 

Это немного не так, это вовсе не филькина грамота.

 

Это реально работающий документ. Но, чтобы этот документ был реально рабочим, нужно делать по букве закона техкарт, которые являют собой достаточно толстые книжки, которые перед монтажом желательно прочесть хотя бы по диагонали.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сам вибирав трубу довго і нудно. Які висновки зробив:

 

1. По великому рахунку є всього 2 матеріали з яких роблять полімерні труби котрі зазвичай використовуються для влаштування теплої підлоги, це PEX і PE-RT.

 

PEX - полімер (пластик), так званий реактопласт: насипали гранулу в екструдер, розплавили, добавили "хімію" (пероксид для А-сшивки, сілан для B, або облучили вже на виході з електронної пушки для C-сшивки), отримали виріб.

Головна особливість - після того як екструдували трубу і матеріал труби затвердів, вже неможливо розплавити матеріал труби назад, процес незворотній.

PEX-(A,B,C) - якщо вірити графікам набагато краще переносить високу температуру (більше 60 градусів по Цельсію).

 

PE-RT - трошки змінений поліетилен, термопласт: насипали гранулу в екструдер, розплавили, на виході виріб. Піддається переплавці. Погано витримує дію високих теператур (вище 60 градусів Цельсія).

 

 

Тепер трошки своїх наївних роздумів: і PEX і PE-RT, матеріали розроблені доволі давно, тільки от "чомусь" раніше, коли ми жили краще і Мерседес ще був хорошим довговічним автомобілем, для виготовлення труб використовували саме PEX, недивлячись на те що цей метод є явно дорожчим у виробництві, а гроші рахувати, повірте, виробники вміють, як і обманювати також. І тільки з початком цього економічного божевілля свідками якого ми всі є зараз, "раптом" нам приподнесли PE-RT як абсолютну новинку, а для трошки освідчених сказали що це PE-RT другого покоління з значно покращеними характеристиками розробки Dowlex 3388. Маркетологи (брехуни, професія в них брехати) - швиденько підтягнули 115 переваг PE-RT, скромно промовчавши про одну єдину перевагу для виробника - прибуток далеко непоганий.

 

У більшості спекулянтів, ой "магазинів" - в продажі PE-RT усіх кольрів веселки на любу ціну і розкажуть вам все що завгодно аби продати, їм абсолютно всерівно, лиш би різниця купив-продав була побільше, продавці-консультанти взагалі при словах сшивка, включають повтор і доказують що ніякої різниці нема, скоріш купляй любу трубу і залиш мене в спокої а тобі і так зійде.

 

Знайомі монтажники теж видають перли: хто на відкаті з магазину той і хвалить ту трубу що вигідна саме спекулянту, декому взагалі "всерівно що катати в підлогу" аби гроші платили, дехто такий "спец" що і підійти не можна без попередньої проплати в євро.

 

Для себе зробив висновки:

 

Труба має бути ТІЛЬКИ відомого виробника, ніякого китаю з турцією, вітчизнянної не знаю але з нашою культурою виробництва і жадобою власників що виливається в найгірші матеріали та брак, задурно би не хотів.

Якщо вибирати між PEX і PE-RT, при різниці в ціні 7 гривень на метр погонний я оберу PEX що б там маркетологи не видумували.

 

Трубу в стяжку заливаєм на десятиліття, краще я на арматурі зекономлю, якщо щось станеться то відремонтувати можна, а довбати плитку і бетон дорожче вийде.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сам вибирав трубу довго і нудно. Які висновки зробив:

 

1. По великому рахунку є всього 2 матеріали з яких роблять полімерні труби котрі зазвичай використовуються для влаштування теплої підлоги, це PEX і PE-RT.

 

PEX - полімер (пластик), так званий реактопласт: насипали гранулу в екструдер, розплавили, добавили "хімію" (пероксид для А-сшивки, сілан для B, або облучили вже на виході з електронної пушки для C-сшивки), отримали виріб.

Головна особливість - після того як екструдували трубу і матеріал труби затвердів, вже неможливо розплавити матеріал труби назад, процес незворотній.

PEX-(A,B,C) - якщо вірити графікам набагато краще переносить високу температуру (більше 60 градусів по Цельсію).

 

PE-RT - трошки змінений поліетилен, термопласт: насипали гранулу в екструдер, розплавили, на виході виріб. Піддається переплавці. Погано витримує дію високих теператур (вище 60 градусів Цельсія).

 

 

Тепер трошки своїх наївних роздумів: і PEX і PE-RT, матеріали розроблені доволі давно, тільки от "чомусь" раніше, коли ми жили краще і Мерседес ще був хорошим довговічним автомобілем, для виготовлення труб використовували саме PEX, недивлячись на те що цей метод є явно дорожчим у виробництві, а гроші рахувати, повірте, виробники вміють, як і обманювати також. І тільки з початком цього економічного божевілля свідками якого ми всі є зараз, "раптом" нам приподнесли PE-RT як абсолютну новинку, а для трошки освідчених сказали що це PE-RT другого покоління з значно покращеними характеристиками розробки Dowlex 3388. Маркетологи (брехуни, професія в них брехати) - швиденько підтягнули 115 переваг PE-RT, скромно промовчавши про одну єдину перевагу для виробника - прибуток далеко непоганий.

 

У більшості спекулянтів, ой "магазинів" - в продажі PE-RT усіх кольрів веселки на любу ціну і розкажуть вам все що завгодно аби продати, їм абсолютно всерівно, лиш би різниця купив-продав була побільше, продавці-консультанти взагалі при словах сшивка, включають повтор і доказують що ніякої різниці нема, скоріш купляй любу трубу і залиш мене в спокої а тобі і так зійде.

 

Знайомі монтажники теж видають перли: хто на відкаті з магазину той і хвалить ту трубу що вигідна саме спекулянту, декому взагалі "всерівно що катати в підлогу" аби гроші платили, дехто такий "спец" що і підійти не можна без попередньої проплати в євро.

 

Для себе зробив висновки:

 

Труба має бути ТІЛЬКИ відомого виробника, ніякого китаю з турцією, вітчизнянної не знаю але з нашою культурою виробництва і жадобою власників що виливається в найгірші матеріали та брак, задурно би не хотів.

Якщо вибирати між PEX і PE-RT, при різниці в ціні 7 гривень на метр погонний я оберу PEX що б там маркетологи не видумували.

 

Трубу в стяжку заливаєм на десятиліття, краще я на арматурі зекономлю, якщо щось станеться то відремонтувати можна, а довбати плитку і бетон дорожче вийде

.

Знаєте, те саме можу сказати і про РЕХ. Маркетологи дорогущої труби РЕХ всім (і вам в тому числі) нав, язують, свою продукцію, щоб ПЕРТ не обійшов їх у продажах.

Тепер давайте підтверджуючу інфу, скільки ПЕРТ і РЕХ видержує градусів, і часу в аварійних випадках.

Вже стільки поламали списів коло цієї теми, що я б її не чіпав.

Ваший пост нав,язує вашу думку іншим людям, це не правильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знаєте, те саме можу сказати і про РЕХ. Маркетологи дорогущої труби РЕХ всім (і вам в тому числі) нав, язують, свою продукцію, щоб ПЕРТ не обійшов їх у продажах.

Тепер давайте підтверджуючу інфу, скільки ПЕРТ і РЕХ видержує градусів, і часу в аварійних випадках.

Вже стільки поламали списів коло цієї теми, що я б її не чіпав.

Ваший пост нав,язує вашу думку іншим людям, це не правильно.

Так там не йшлось про температурні режими, а про технологічність перта і пекса. При тих самих характеристиках пекс завжди буде дорожчий, ніж перт, тому якщо є дешевий пекс, то мусить бути ще дешевший перт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так там не йшлось про температурні режими, а про технологічність перта і пекса. При тих самих характеристиках пекс завжди буде дорожчий, ніж перт, тому якщо є дешевий пекс, то мусить бути ще дешевший перт

Я це все знаю. І знаю другу казку. ПЕРТ був запущений у маси, для здешевшення труби і зникнення з ринку дорогої РЕХ-а. А також він підлягає вторинній переробці. А це для розвинутих країн дуже необхідна річ.

P.S. боятись ПЕРТа- жити без доступної теплої підлоги:lol::flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я ж і не навязував нікому своєї думки. З самого початку говорив за себе і тільки.

 

У кого який бюджет таку трубу люди і беруть.

Ну вот дивіться: мені пропонують КАН PE-RT по 19 гривень і Rehau PEX-A по 25 гривень, вот собі що б ви вибрали? Може краще чуть зекономити на брендовому коллекторі та інших наворотах і зекономлені гроші якраз компенсують різницю вартості труби.

 

Я розумію що 5-10 років простоїть майже люба труба, а далі... немає бажання експерементувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розумію що 5-10 років простоїть майже люба труба, а далі... немає бажання експерементувати

Знаєте, ПЕ і ПЕРТ майже однакові у плані руйнаціїї та розкладання. Чому забороняють ПЕ пакети? Строк їх розкладання більше 400-х років. То на мою думку, ПЕРТ заслуговує уваги і не такий він вже і поганий. А РЕХАУ по 25, це добре, але не всі можуть по такій цвні її знайти, та в багатьох віддалених районах вона не доступна, нажаль :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розумію що 5-10 років простоїть майже люба труба, а далі... немає бажання експерементувати

Європа теплотраси центрального опалення робить пертом вже багато років і явно вони розраховують більше, ніж на 5-10 років служби.

 

При температурі до 40°С і тиску кілька бар звичайний HDPE (він же поліетилен низького тиску) прослужить 50 років.

 

Добавлено через 20 минут

То на мою думку, ПЕРТ заслуговує уваги і не такий він вже і поганий

Та він не є поганий. Будь-який матеріал має певні властивості, які визначають його умови використання, але ПЕРТ труба для теплої підлоги таки стала жертвою маркетингу.

 

ПЕРТ —*це модифікований HDPE. HDPE труба 20 мм коштує 8 грн/м в роздріб, а ПЕРТ 16х2 вимагає менше сировини, яка тільки трохи дорожча, тому я б його більше, ніж за 12 грн/м не купив. Ну нехай 14 грн з хорошим котролем якості, але не більше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну вот дивіться: мені пропонують КАН PE-RT по 19 гривень і Rehau PEX-A по 25 гривень, вот собі що б ви вибрали?

Я розумію що 5-10 років простоїть майже люба труба, а далі... немає бажання експерементувати

На твердотопы лучше покупать РЕХ, выдерживает кратковременно до(95гр), независимо от подмеса, лучше перестраховаться. На газовые, электро котлы, где температура точно регулируется, можно и ПЕРТ до (70гр). На всех трубах идет маркировка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На твердотопы лучше покупать РЕХ, выдерживает кратковременно до(95гр),

Не нужно быть таким категоричным. Есть сомнения здесь, читаем, что люди пишут на сайтах. unidim.com.ua/blog/truba-pex-i-pe-rt-kakaya-luchshe-dlya-otopleniya-v-chem-raznica

Обращаем внимание на ПЕРТ 2-го класса.

Да, и на ТТ я бы не ставил ни того ни другого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...