Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Облаштування дачі, Чернігівська область

Oleksandr1979

Рекомендовані повідомлення

Вітання усім, хто зазирнув до цієї теми

 

Вирішив і я запоститити свій проект, так би мовити. Не в будівельному сенсі проект, а в сенсі організаційному.

 

Від батька мені дісталася в спадок дача - ділянка 4 сотки, і будиночок. Точніше коробка. Ми власне кажучи, самі його і будували - почали у 1993 і не закінчили. Батько-інженер любив у всьому порядок, і тому не відступив від тодішніх норм благоустрою - на дачних ділянках заборонялося капітальне будівництво, і здається, не більше ніж 5 х 6 м. Тому, такий розмір і має ця коробка. Була викопана траншея під фундамент, глибиною близько метра, покладені фундаментні блоки. Далі, наступного за тим роком, були вигнані стіни і цегли в "одну цеглину", і з внутрішньої сторони - на відстані в 10 см від кладки зводилася внутрішня стіна, в "пів-цеглини", тобто, цегла клалася руба. Така теплоізоляція за задумом батька. Тоді не було дофіга технологій.

 

Добре, що мати вмовила його вигнати ще другий поверх - бо тоді б зовсім би місця не було. Скрепивши серце, батько грубо порушив норми благоустрою і вигнав другий поверх.

 

Проект будинку батько тримав у голові, на папір так ніколи і не переніс.

 

Закінчивши за 2 літа коробку, - працювали ми з братом, ще школярі, батько і найнятий дядько - талановитий камеряр, батько зконструював крокв'яну систему доволі складної конфігураціїї, пласку, що не передбачала горища, і накрили її рубероїдом.

 

Були вставлені віконні рами, які зробив один сільський дялько-тесля, і на цьому будівництво зупинилося на 22 роки.

 

Так, будинок простояв до наших днів - ми з братом двіччі перекривали рубероїд, що прохудився, але коробка стоїть неначе вчора поставили.

 

22 роки, аж самому не віриться.

 

 

drive.google.com/open?id=0B_rCUSbcW1_mbmNOS0ZxUzBLWEU

USQvEY.jpg

 

O4epph.jpg

 

Добавлено через 17 минут

Буду вдячний, якщо хтось підкаже як не калічно вставити світлини (я використав Imageshack, але він безкоштовний тільки 30 днів)

 

Добавлено через 16 минут

Отже, мною вирішено наступне:

 

Я хочу добудувати будинок і облаштувати його для проживання взимку і влітку. Дружині там подобається і сину є де бігати. Квартира чесно кажучи мене перестала влаштовувати, принаймні та що в мене є - 2-кімнатна на Нивках (Київ). Основне це те, що неможливо домовитися з сусідами ні про що, - вони не можуть усвідомити себе співвласниками цілісного майнового комплексу, і тому щиро вважають, що у під'їзді повинен прибирати хтось інший.

 

Добавлено через 21 минуту

11234567890-

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почнемо з даху, адже задача мінімум - це законсервувати на зиму, і взагалі, запобігти руйнації.

 

Кинувшись шукати будівельників, які б змогли на моє замовлення побудувати дах - я відкрив для себе істину, що в Україні немає безробіття: ніхто не хотів братися за мій дах. "Далеко, не хочемо їхати, мала площа". Я розмістив об'яву тут на форумі - відгукнулося багато, але після ознайомлення, ніхто не виявив бажання. Або ціни ломили такі, що дах виходив у космічну суму.

 

Цікаво, що чим далі від Києва - тим складніше знайти людей, які б зробили роботу.

 

Врешті, за допомогою місцевої газети, була знайдена фірма, яка взялася за роботу, і не тільки за дах.

 

Забігаючи наперед, скажу що люди чудові, але нервами треба запастися. Таких речей, як креслення, проект і т.п. наша публіка не визнає. Усе робиться по-живому, так "як піде". Ну і плюс, виконробом все одно маєш бути сам. Дякувати брату, він вберіг дах від принципової помилки, але про те згодом.

 

Далі, за допомогою нехитрих засобів, прикинув що має бути отак

336595639_11.thumb.JPG.21a14761a8a8e3fbac8c246638077c72.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки я не міг примиритися з думкою, що ми просто усно обговоримо план робіт без жодних записів, а досвід підказує, що після початку робіт обов'язково виявиться, що "ах, ми не так зрозуміли" або "ну ти ж сам казав" - "я такого не казав" - все-таки я спромігся добути такий-сякий проект

20160717_165719.thumb.jpg.c3128ae903747674e13102c614af236d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я доречі, помилився щодо конструкції стіни - зовнішня стіна будувалися у "пів цегли", а внутрішня тонка - цегла руба, таким чином, товщина всієї стіни - в одну цеглу. Мені тепер цікаво, наскільки тепло/холодно буде взимку.

 

Опалення на першому поверсі планую за допомогою печі як на фото. Хочеться зробити теплу підлогу, але сам не зумію, а спеціалістів яким зміг би доручити просто затвердивши роботи і заплативши - катма. Це, доречі, основна проблема всіх українських будівництв, як я устиг зрозуміти

kaminofen.JPG.7cfd0e282e10da07affe4a172d73536c.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З досвіду знаю, що задумку треба ясно уявляти.

Що ясніше візуалізуєш - тим простіше втілити в реальність. Власне, вся ця тема - ніщо інше, як реалізація втілення в реальність мого задуму, який зводиться до того, щоб підготувати будиночок до спонтанного приїзду і швидку розконсервацію з можливістю довготривалого проживання

insideview1.JPG.aacb3629cb1fdc75bf7ea5c58f37ce7c.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже, почали - задачі на 2016 рік:

 

- зробити покрівлю

- поставити вікна

- поставити глухі металеві ставні на всі вікна

- встановити двері вхідні металеві

- поставити комин Schiedel

IMG_5741.thumb.JPG.249ec796bd42640c8c8c01008b5bc5aa.JPG

IMG_5742.thumb.JPG.733d24c8aa3cdb16c2ccd2ec90fff257.JPG

IMG_5743.thumb.JPG.e6a3983e0cc937cd30d82d2bceb18830.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Отже, продовжимо.

 

Робітники (в сенсі пісні Олега Скрипки "Танці") розпочали роботи, як то положено, "на око". Але, нажаль, у нас відсутній інститут ремісництва, який був зруйнований комуністами, разом з багатьма іншими інституціями і спадковими знаннями, тому люди стають ремісниками з нуля, здобуваючи теоретичні знання не з книжок і більш досвідчених вчителів, а з крихт власного досвіду. Тому я змирився і просто спостерігаю.

 

Робітники хотіли класти металочерепицю "Криворожсталі" просто на мембранну плівку, без обрешітки. На зауваження брата, чи не хочуть вони бува зробити правильно, робітники відповіли: "ну ви ж хочете дешевше". Я багато і щиро лаявся негарними словами, - кажу - коли я вам казав, що хочу дешевше? Хто вас просив дешевше? Ви не можете просто зробити правильно? Чому треба контролювати кожний ваш крок, щоб ви не запороли матеріали і всю роботу? Ну і так далі, в цьому дусі риторичних запитань.

IMG_5746.thumb.JPG.a034d3c8bc8fb7871d2cf5f357e8a0bd.JPG

IMG_5771.thumb.JPG.ba1644b292b8c99707b9fbadcd715150.JPG

IMG_5772.thumb.JPG.14e62a4d2d9f630a669e7069325c77fe.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фронтони будуть "зашиті" мембраною і профнастилом. В обидва вмонтовуються глухі вікна. Є поки що думка утеплити дах і залишити відкритим, без горища. Ще думаю над цим.

IMG_5810.thumb.JPG.399d1888fbd3526e118022f31e1ebe69.JPG

IMG_5812.thumb.JPG.c192c55d03dc9907cd24ed30b0802b7a.JPG

IMG_5834.thumb.JPG.30051af557f410a0dd7f78bde13b21df.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Далі закуплені дешеві вікна без назви.

 

Треба законсервувати на зиму, не до жиру, як кажуть - тому поки що так.

 

Плюс, металеві ставні і двері. Зробити то їх зробили, - я от тільки не можу зрозуміти одну річ - чому дірки та отвори в металі не можна просвердлити? Чому їх треба пропалювати сваркою? Невже якщо зробити акуратно, просвердлити свердлом по металу, дріллю - то настане виснаження від надмірної праці? Я не можу зрозуміти цього відношення до роботи, аби поскоріше з рук, похер на якість, скільки не плати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

десь я такий будинок бачив...

В якому від дачному поселенні?

якщо це не секрет,звичайно;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки будинок не буде призначений для постійного проживання - я планую опалення лише із теплої підлоги, швидше за все, електричної, та печі, про яку я писав вище. Думаю також, що пічей буде дві - на кожний поверх, бо верхній поверх нижня піч не нагріє.

 

У мене є певний досвід опалення квартири піччу. У німців, наприклад, це досить розповсюджене явище - камінофен або кахельна піч у квартирі. Звичайно, не у панельному багатоквартирному будинку за радянським проектом 60-х. У німця часто бувають багатоквартирні будинки з додатковим пічним опаленням - якісно і естетично, коли в печі горить вогонь, батареї такого тепла не дають.

 

Отже, я вирішив не "колхознічать" і купити блоки Scheidel із розрахунку на дві печі, потужністью 6-9 кВт кожна. Тут, на форумі, я дістав контакти людини, що займається цим ділом у Чернігівській області, і після довгих консультацій, якими я не завжди був вкрай задоволений, ми все одно досягли консунсусу. Якраз проходила акція на блоки Scheidel у зв'язку з 10-ти літтям перебування фірми в Україні, і була 10% знижка.

 

Користуючись нею, я купив комплект на мій будиночок, ось таких блоків, у відповідності до рекомендацій згаданого вище представника:

1867639827_01_09.16172234.thumb.jpg.c5b446ac298def440af3570269abc996.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За вказівкою спеціаліста, який буде встановлювати комин, тобто блоки Schiedel, під це діло був виготовлений фундамент 1х1 м, глибиною 90 см. ТОбто, куб бетону, армований кожні 10 см висоти, в якості щебню використана бита цегла. Наступний раз використаю щебень, це я трохи дав маху. Треба купити.

 

Найняв робітників, за 250 грн/день. Цікаво спостерігати за людьми: робітники приїхали десь об 11:00, не взявши з собою їсти навіть. Оскільки я людина, і в обід мені, як і всім людям, захотілося переобідати - я запитав у них, як вони планували працювати, скоро обід. З їх відповідей стало зрозуміло, що вони працювали б голодні до вечора. Тому я поїхав і купив їм поїсти. Дивно, що люди так про себе не дбають, далеко не кожен буде цікавитися, коли робітники снідали і коли планують вечеряти. Як сам про себе не подбаєш - ніхто не подбає.

 

Отже, робітники викопали яму і почали вручну місити розчин і бити цеглу на щебень крупної фракції.

 

Бетономішалка, подумав я. Ось яка мусить бути моя наступна покупка.

 

Оскільки яму вони викопали глибше ніж треба, а я попросив їх не засипати, якщо так станеться, і дуже сподіваюся, що вони мене послухали, бо я їздив у справах, і не бачив як то робилося, - фундамент вийшов нижчий ніж планувалося. Але, думаю, можна на його основі вже докласти цеглою до потрібної висоти і вивести горизонтальний рівень.

 

А ще робітники прибрали усередині будівельне сміття і тепер можна дивитися на другий поверх крізь балки.

933479939_02_11.16133526.thumb.jpg.93d2f54f00f88e7c39a0119f26540a96.jpg

348806261_02_11.16133540.thumb.jpg.14f63b09a189e4ace6bfbdea28064ab0.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я доречі, помилився щодо конструкції стіни - зовнішня стіна будувалися у "пів цегли", а внутрішня тонка - цегла руба, таким чином, товщина всієї стіни - в одну цеглу. Мені тепер цікаво, наскільки тепло/холодно буде взимку.

Дозвольте мені висловитись.

Ваші стіни дуже і дуже холодні, не кажучі вже про те, що внутрішня стіна не є несучою взагалі, а зовнішню у півцеглини теж несучою назвати не можна, особливо на два поверхи.

Я також з Чернігівської обл. і мій батько збудував (не сам) біля 20 років тому будинок у селі. Стіни півцегли червоної всередині, біла цегла "на руба" ззовні з повітряним зазором біля 7см. Будинок вийшов дуже холодний - взимку під час морозів відчувався рух холодного повітря біля стін і газу вилітало дуже багато. Були вимушені залити в простір між стінами піноізол. Тоді цей матеріал тільки розвивався. Зараз вже не "в моді". Хоча зі спливом більше 15 років, в хаті тепло,як і раніше.

Отже дуже рекомендую заповнити повітряний зазор у Вашому будинку (я так розумію, віт там є) теплоізолятором. Зараз повно всіляких технологій: перліт, ППУ, ековата, якщо не помиляюся тощо. Залежит від Вашого гаманця та наявності поблизу виконавців.

Також рекомендую подумати над утепленням будинку ззовні, але це можливо хтось ще з формуму ще підкаже.

Про опалення теплою підлогою на поточному етапі навіть не мрійте, вона не дасть Вам потрібної потужності, але підлогу утеплити варто.

Щодо внутрішньої тонкої стіни. Я б на Вашому місці проконсультувався щодо її укріплення. Мені на думку спадає тільки штукатурка цементним розчином, але я в цьому зовсім не спеціаліст. Це моє ІМХО.

Удачі у Вашому будівництві.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дозвольте мені висловитись.

Ваші стіни дуже і дуже холодні, не кажучі вже про те, що внутрішня стіна не є несучою взагалі, а зовнішню у півцеглини теж несучою назвати не можна, особливо на два поверхи.

 

 

Дякую вам за коментар.

 

Поцікавлюся, чим можна наповнити стіни - як відомо, чим далі від Києва, тим менше людей які можуть запропонувати якісні послуги.

 

А чому ви говорите про несучі/не несучі стіни? яке це має значення в даному випадку? Внутрішня кладка зводилася одночасно з зовнішньою і кожниж 0,5 метра висоти закладалося армування, тобто, обидві кладки зв'язувалися між собою.

 

Добавлено через 7 минут

Хочеться продовжити, але мушу зробити паузу в будівництві - не хочу підлогу заливати взимку.

 

Думаю над технічним рішенням, як укріпити вертикальні балки, які будуть підтримувати горизонтальні балки підлоги другого поверху.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочеться продовжити, але мушу зробити паузу в будівництві - не хочу підлогу заливати взимку.

 

Думаю над технічним рішенням, як укріпити вертикальні балки, які будуть підтримувати горизонтальні балки підлоги другого поверху.

401709753_18.thumb.JPG.19d7fa9c90c74e16508c7a69d61510ca.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знову ж таки, нажаль, у нас практично немає спеціалістів-ремісників, які можуть запропонувати готові технічні рішення. Тому, доводиться колхозити.

 

Як краще змонтувати стовп-колоду на підлозі? Отак?

1391062003_Montagecolonne1.JPG.4f2cf2dd8d8d78d387e1c3a03bdfc0a4.JPG

1313490281_Montagecolonne2.JPG.e409ed9895cf2fcc232c9261736d9e4f.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочеться продовжити, але мушу зробити паузу в будівництві - не хочу підлогу заливати взимку.

 

Думаю над технічним рішенням, як укріпити вертикальні балки, які будуть підтримувати горизонтальні балки підлоги другого поверху.

 

А яка товщина (переріз) балок перекриття? Я бачу по цеглі, що вони стоять через прибл. 50см, а проліт біля 5 м. Зазвичай балки ставляють через 70-80 см, якщо їх товщина відповідає прольоту.

А Ви не плануєте ставити на першому поверсі стіну-перегородку? Тоді можна на неї перенести частину навантаженя від балок і не треба нічого придумувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А яка товщина (переріз) балок перекриття? Я бачу по цеглі, що вони стоять через прибл. 50см, а проліт біля 5 м. Зазвичай балки ставляють через 70-80 см, якщо їх товщина відповідає прольоту.

А Ви не плануєте ставити на першому поверсі стіну-перегородку? Тоді можна на неї перенести частину навантаженя від балок і не треба нічого придумувати.

 

У тім то й справа, що не планую стіну, це було б надто просто. Та й місця й так катма.

 

Душа хоче чогось такого, фахверк-стайл. Надивився такого, тепер сам хочу.

fachwerk.jpg.d0fdac85e31443348fb51939a8d67e89.jpg

fachwerk1.jpg.edb5a92ee4bfd9e55f05aaa048ad08a4.jpg

fachwerk2.thumb.jpg.540570edadff40a85389bd154012a7f9.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У тім то й справа, що не планую стіну, це було б надто просто. Та й місця й так катма.

 

Душа хоче чогось такого, фахверк-стайл. Надивився такого, тепер сам хочу.

 

Аааааа. Эвоно как, Михалыч :)

В цьому я Вам нічого не підкажу. Красиво виглядає, та й практично має бути, беручи до уваги невелику площу та обраний вид опалення.

 

Про стіни. У батька також стіни перев'язували залишками після штамповки (не заню як називаються правильно).

Десь читав, що для нормальної несучої здатності та стійкості будівлі потрібно хоча б одну стіну у цеглину і бажано внутрішню стіну. Знову ж таки, у батька ця вимога не виконана, але хата стоїть. Тьфу три рази. Але ж у нас і одноповерховий будинок. На стіни менше навантаження.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...