Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема выбора камина.

Cherub

Рекомендовані повідомлення

потому что все характеристики топки прописаны для номинального режима работы(они так испытываются). Отклонение от этого режима в ту или иную сторону приведёт к изменению характеристик. Что Вы воздуха добавите что придушите это не гуд.Исходя из этого и должна подбираться топка. Такая работа топки оптимальна с точки зрения и сжигания топлива и долговечности самой топки. А вот уже комфортность прибывания в помещении достигается правильным проектированием самой конструкции камина.

ПС. Оптимальный режим и максимальный очень сильно может разниться. Максимальная мощность в приличных топках не прописывается производителем и обычно она ограничена только объёмом самой камеры.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто мне когдато говорили что выгодней купить мощный котел и использовать его на минимальных режимах чем купить "в тютельку" и использовать на максимально мощности. ...

 

Я наоборот перед покупкой читал иные по смыслу отзывы пользователей. Если топки слишком мощные и нет водяного теплообменника, двойного стекла или сложной конструкции типа гипокауста, то в помещении, где расположена топка, очень скоро становится слишком жарко. Так как мне камин нужен был исключительно для приятного времяпрепровождения возле огня и никаких фобий касаемо техногенных катастроф и заморозки жилья у меня нет, то топку выбрал не самую мощную.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Честно говоря - не убедительно.

Котел та топка - різні речі, піроліз працює відмінно від поверхневого чи навіть об'ємного горіння. Інша фізика - інші рішення. Тому котел котельний, а камін - камінний.

Щодо Вашої камінної топки, то Ви певні, що піроліз повний, бо бачите кутрину горіння при придушуванні горіння? Чи що густина піролізних газів така ж, як у повітря? Чи що наявність додаткових дирок Вам допоможе посягти красу? Візуальна оцінка природи вичерпала для науки себе ще за античних часів, вся наша розмова - діалектика, яка ніяк не є здатна замінити експеримент з науковим спостереженням (для віруючих - вимірювання приладами).

 

так может при тлении-дожиге газов КПД наоборот вырастет до 85%? Или они все врут про дожиг и реальная картина там совершенно другая...

 

Ну насправді так і хочеться написати, що всі брешуть.:)

ККД - не сума дирок чи адитивна величина вкладів у допалювання. Якщо Жигуль має ККД 30%, але підкачавши колеса можна зменшити розхід на 15%, підрегулювавши карбюратор на 25%, замінивши кільця на 30%, розрахунком інерції автомобіля зекономити ще 40% на розгоні-гальмуванні, а спойлерами ще 10%, то ККД зросте до 30+15+25+30+40+10=150%, то буде дуже незручно, бо кожні 300 км доведеться зупинятись, щоб злити півбака бензини.

Реальна картина зовсім інша, правда ж?

ККД є наслідком вимірювання та обчислення результату у відповідності до методу. Ніяких "додамо дирок і ККД зросте, обіцяю" не буває. Додали дирки - міряйте заново. Якщо Jotul у Вашій моделі не додав тих дирок, то запросто може бути тому, що вони просто зайві і до збільшення ККД не вели.

Що стосується дешевої бельгійської, французької чи польської продукції, коли у ведро пхають вермикуліт та сверлять дирки, то це просто спроба протягти агонію застарілого ведра через норми, що постійно стають жорсткішими, з надією зберегти налагоджене виробництво і не викидати литтєві форми. Постійна забава у підбір режиму, що дозволить кінчиком язика торкнутись межі проходження для реального споживача взагалі нічого не вирішує.

 

Добавлено через 1 минуту

Максимальная мощность в приличных топках не прописывается производителем и обычно она ограничена только объёмом самой камеры.

Brunner інколи прописує у правій колонці (спойлер для reslato:))

 

Добавлено через 2 минуты

Просто мне когдато говорили что выгодней купить мощный котел и использовать его на минимальных режимах чем купить "в тютельку" и использовать на максимально мощности. ...

Я наоборот перед покупкой читал иные по смыслу отзывы пользователей. Если топки слишком мощные и нет водяного теплообменника, двойного стекла или сложной конструкции типа гипокауста, то в помещении, где расположена топка, очень скоро становится слишком жарко. Так как мне камин нужен был исключительно для приятного времяпрепровождения возле огня и никаких фобий касаемо техногенных катастроф и заморозки жилья у меня нет, то топку выбрал не самую мощную.

Котел має водяний теплообмінник, тому має куди скинути тепло. Конвективний камін скидує одразу ж у приміщення. igor_d70 правий щодо котлів, Ви - щодо камінів, але не навпаки.

 

Добавлено через 33 секунды

То есть получается что дожиг дает прирост 50%

Не допал, а нормальне об'ємне горіння.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Допустим, я начал выпуск котлов-каминов-топок- и т.д. И заявляю КПД - 200 %.

Кто проверит? Кто опровергнет?

Ведь у меня у в "нужном секретном месте" приварен-просверлен гвоздь-отверстие.

Как происходит проверка параметров, заявляемых производителем?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Допустим, я начал выпуск котлов-каминов-топок- и т.д. И заявляю КПД - 200 %.

Кто проверит? Кто опровергнет?

В Україні - ніхто. Інакше б тут не продавались зюзі і лауделі як вінець творіння постіндустріальної Європи.

 

Ведь у меня у в "нужном секретном месте" приварен-просверлен гвоздь-отверстие.

Как происходит проверка параметров, заявляемых производителем?

У випробвальних інститутах, що мають відповідний на це дозвіл, зокрема EN має чіткий перелік усіх укредитованих сертифікаторів на 2018 рік. Більшість стандартів є похідними від EN, тобто міряють при EN все, а потім, якщо топка підходить під якийсь окремий держстандарт окремої республіки, то просто на підставі EN видається додатковий сертифікат.

У нас законодавчої бази немає, стандарти не прийняті (крім міждержавного по димоходах EN13384-1,2)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто мне когдато говорили что выгодней купить мощный котел и использовать его на минимальных режимах чем купить "в тютельку" и использовать на максимально мощности

 

Я тоже такого мнения: 14КВт это может быть и мало на весь дом, особенно если там остывшие кирпичные стены, то надо будет 3 дня на максималке кочегарить, а когда на старости дети уедут, пенсии вдруг не будет хватать на газ - то позакрывал все лишние этажи\комнаты и топишь только одну, а там уже и 2КВт может с головой. Потому думаю макимальную мощость топки надо выбирать под весь дом, а минимальную под комнату с камином. Я даже теплоемкий портал сделал с доступом к топке: за пол часа можно залезть и снять теплозащитный экран с топки, переключив её с конвекционного режима (для всего дома) на теплоемкую работу (для одной комнаты)

 

Так как мне камин нужен был исключительно для приятного времяпрепровождения возле огня и никаких фобий касаемо техногенных катастроф и заморозки жилья у меня нет, то топку выбрал не самую мощную.

 

Для времяпровождения ИМХО вообще лучше не топку брать, можно биокамин, чтобы не играться с дымоходом и порталом или открытый камин, а топка должна быть самая простая гильотина без всяких футеровок и конвекций, чтобы спокойно поднял дверку и закурил сигару у огня, а весь дым и конвекционное тепло улетали сразу в дымоход. Бо к примеру возле i570 высидеть будет нереально, там такая температура в камере, что надо кресло ставить за 2 метра от топки и такую же кочергу иметь, т.к. легко вместо наслаждения остаться без руки ну или волос :)

 

Щодо Вашої камінної топки, то Ви певні, що піроліз повний, бо бачите кутрину горіння при придушуванні горіння?

 

Не уверен конечно (нигде же такой инфы нет), но чето думалось, что топка за $2000 с длительным горением и дожигом будет работать дольше, надежнее и эффективнее простого булерьяна за $200 (а люди то и ними топят). Написано, что в минималке i570 выдает 3.8КВт, а минималка это там как раз только один дожиг и 4кг дров думаю будут тлеть не меньше 3-4 часов, то вроде как на тот же номинальный КПД и должны выйти. Но я не знаю как они эту минималку считали, может не на 2% подачи воздуха, а на 20% например...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Бо к примеру возле i570 высидеть будет нереально, там такая температура в камере, что надо кресло ставить за 2 метра от топки и такую же кочергу иметь, т.к. легко вместо наслаждения остаться без руки ну или волос :)....

 

Вот за этой топкой я в своё время и пришёл в салон с деньгами и намерением её купить. В салоне горела Хокстер аналогичной мощности, но с двойным стеклом. На средней загрузке. Я присел на диван в 3м от топки и за 15мин. вспотел до нитки... Размер торгового зала был даже несколько больше моей гостиной. В общем я понял, что 15кВт топка мне нафиг не нужна... Приобрёл 520-ую...

Открытый камин и прочие извраты дело хорошее. Для тех кому это нравится. Мне не нравится.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот просветите меня, господа, вот еще по какому вопросу..

Какие бывают воздуховоды для отвода тепла в другие помещения? Только круглая гофра, которую надо утеплять или может имеются другого типа воздуховоды, например, прямоугольного сечения и уже с термоизоляцией?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот просветите меня, господа, вот еще по какому вопросу..

Какие бывают воздуховоды для отвода тепла в другие помещения? Только круглая гофра, которую надо утеплять или может имеются другого типа воздуховоды, например, прямоугольного сечения и уже с термоизоляцией?

 

Есть мягкие круглые с изоляцией

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот просветите меня, господа, вот еще по какому вопросу..

Какие бывают воздуховоды для отвода тепла в другие помещения? Только круглая гофра, которую надо утеплять или может имеются другого типа воздуховоды, например, прямоугольного сечения и уже с термоизоляцией?

А подумайте, как их чистить? Ведь они будут передавать теплый, а соответственно, более насыщенный влагой воздух, в более прохладные помещения. Капать с потолка не будет, если проводить по теплому помещению, но тепло, пыльно и влажно там будет. Грибок может взрасти, однако, и чем дальше, тем больше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какие бывают воздуховоды для отвода тепла в другие помещения? Только круглая гофра, которую надо утеплять или может имеются другого типа воздуховоды, например, прямоугольного сечения и уже с термоизоляцией?

 

Поки не було все змонтовано, така гофра простояла (провисіла) рік. Коли заглянув всередину - демонтував і проклав круглу стальну нержавійку 130-го здається діаметру. (Версія люкс) Так, дорожче , але не смердить і якщо до тросика, такого яким чистять каналізаційні труби, прикріпити м'який йоржик, то і ті метри можна нормально чистити час від часу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, дорожче , але не смердить і якщо до тросика, такого яким чистять каналізаційні труби, прикріпити м'який йоржик, то і ті метри можна нормально чистити час від часу

И такое бывает? Ото я не зря был против воздуховодов: электрика, отопление и т.п. вообще все проектируется и делается без проблем, а вентиляция это самая сложная система в доме, которую алгоритмически просчитать вообще не реально. Ну грубо говоря костры палят на улице, то закрыл окно и не нюхаешь, а с любой лишней дыркой уже обязан и нюхать и слушать...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... костры палят на улице, то закрыл окно и не нюхаешь, а с любой лишней дыркой уже обязан и нюхать и слушать...

Я маю на увазі що смердить коли горить пил, який осідає в гофрованій трубі. А в сильній гладкій з цим простіше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я маю на увазі що смердить коли горить пил, який осідає в гофрованій трубі. А в сильній гладкій з цим простіше.

Гофра воняет сама по себе - из-за смазки, которую используют при изготовлении. Я свои трубы отмывал перед установкой.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гофра воняет сама по себе - из-за смазки, которую используют при изготовлении. Я свои трубы отмывал перед установкой.

 

Ну тим не менше - запах є, а від чого, це не так важливо. Зрештою після літа, поки камін не експлуатується, туди чого завгодно може налетіли, думаю це теж факту :-(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну тим не менше - запах є, а від чого, це не так важливо. Зрештою після літа, поки камін не експлуатується, туди чого завгодно може налетіли, думаю це теж факту :-(

Согласен. Отсюда вопрос к владельцам системы распределения горячего воздуха - как и как часто вы ея чистите?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Согласен. Отсюда вопрос к владельцам системы распределения горячего воздуха - как и как часто вы ея чистите?

 

Думаю якщо з гофри, то ніяк. Хіба що газом, але механічні залишки залишаться, і нічим їх не вигребеш. З стальною трубою думаю простіше. В мене загальна довжина труби метри 4 всього то навсього, тому мені не є складно. А якби і більші довжини, то теж легше ніж гофру.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як довго в кого вигорала фарба на топці? А то щось довго запах горілої фарби чути. Спочатку топив десяток разів то в хаті дихати неможливо було. Потім ніби стало нормально, але через три години протопки з'являється знову запах горілої фарби.

В когось було щось подібне?

І взагалі, під час експлуатації топки, відчутні якісь запахи в приміщенні, коли вже живеш і топиш?

Змінено користувачем nayerskeyak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не было такого даже при первой протопке, ни топка, ни трубы darco, ни VL, ни мастика Geb Calorygeb не воняли, ищите слабое звено
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для меня вообще новость что их красят

Это действительно так?

 

Люфти, решітки - так, фарбують. В принципі і топка була у фарбі поверхнево пофарбована.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мой nordpeis не издавал никаких запахов краски даже при первой топке. хотя иногда встречаю такое предупреждение у производителей топок разных "мастей".
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В Україні - ніхто. Інакше б тут не продавались зюзі і лауделі як вінець творіння постіндустріальної Європи.

 

 

У випробвальних інститутах, що мають відповідний на це дозвіл, зокрема EN має чіткий перелік усіх укредитованих сертифікаторів на 2018 рік. Більшість стандартів є похідними від EN, тобто міряють при EN все, а потім, якщо топка підходить під якийсь окремий держстандарт окремої республіки, то просто на підставі EN видається додатковий сертифікат.

У нас законодавчої бази немає, стандарти не прийняті (крім міждержавного по димоходах EN13384-1,2)

 

Скажіть будь ласка, Ви як виробник топок, проводите дослідження на наявність викидів оксиду азоту (NO), та, як наслідок, діоксиду азоту (N2O) в приміщеняхі де працюють Ваші топки?

І чи відомо Вам про такі викиди в результаті роботи роботи камінних топок взагалі?

Можливо я не зовсім коректно задав питання, але думаю суть зрозуміла.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка, Ви як виробник топок, проводите дослідження на наявність викидів оксиду азоту (NO), та, як наслідок, діоксиду азоту (N2O) в приміщеняхі де працюють Ваші топки?

І чи відомо Вам про такі викиди в результаті роботи роботи камінних топок взагалі?

Можливо я не зовсім коректно задав питання, але думаю суть зрозуміла.

Присоединяюсь к вопросу. Очень интересно. В организме NO регулирует многие функции (см. силденафил):). И Нобель за это присуждался!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка, Ви як виробник топок, проводите дослідження на наявність викидів оксиду азоту (NO), та, як наслідок, діоксиду азоту (N2O) в приміщеняхі де працюють Ваші топки?

І чи відомо Вам про такі викиди в результаті роботи роботи камінних топок взагалі?

Можливо я не зовсім коректно задав питання, але думаю суть зрозуміла.

 

Доброго дня, nayerskeyak!

Подібні вимірювання для нас беззмістовні, так як за нормальної роботи у пристрої створюється від'ємне розрідження, яке виключає потрапляння димових газів до приміщення, а топки ще й герметичні.

У випадку проблемного димоходу перед усім слід перейматись викидом СО, оскільки він несе реальну небезпеку для людського здоров'я. Оксиди азоту несуть мізерно низькі ризики. Також СО може накопичуватись у тліючій топці, тому більшість автоматик мають режим продувки в часи застою. Легко уникнути зайвих ризиків можна організацією подачі повітря для горіння зовні.

Викиди оксидів азоту ми кілька разів замірювали по незнанню кілька років поспіль, бо могли і для сертифікату по ТУ. Для пічних та камінних стандартів по EN вони не передбачені у розрахунках взагалі. Для стандартизації використовують вимірювання CO, CO2 та O2.

 

 

Присоединяюсь к вопросу. Очень интересно. В организме NO регулирует многие функции (см. силденафил). И Нобель за это присуждался!

Сподіваюсь, я Вас заспокоїв, а от осінні димові завіси від спаленої трави та листя - питання значно важливіше, шкоди несе суттєво більше, а нормується нашим законодавством та фактично зовсім ніяк.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...