Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тепловий насос і пасивний холод

xaratt

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

 

в себе в будинку запланував низькотемпературну СО з подальшим підключенням до геотермального ТН. Перший поверх замотали ТП, тепер дійшла черга до теплих стін (ТС) на другому поверсі.

 

Мені пропонують підключати контури ТС через звичайну гребінку для ТП із термоголовкою і підмісом. На опалення схема виглядає робочою, але в мене виникли сумніви, як вона працюватиме на охолодження. Якщо я на початку літа запущу холодну (10-12? градусів) воду в стіни, ймовірно, що отримаю конденсат. Чи можу я в гребінці підмішувати "обратку" звичайною термоголовкою з виносним датчиком? Щось мені підказує, що так це не працюватиме.

 

Тому порадьте, як правильно підготувати воду для охолодження. В стіну на кожен контур засуну датчики температури, в кімнатах - датчики вологості, тобто точку роси я знатиму. Можу сервоприводами регулювати потоки води через контури, можу поставити сервопривід на окремий трьохходовий перед гребінкою і змішувати ним, а підміс на гребінці виключити на літо. Але не хочеться робити фекально-дендритним методом, якщо є готове рішення промислового рівня.

 

P.S. Сильно не пинайте, я до опалення не маю ніякого відношення, але доводиться розбиратися в усьому, що тобі пропонують :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені пропонують підключати контури ТС через звичайну гребінку для ТП із термоголовкою і підмісом. На опалення схема виглядає робочою, але в мене виникли сумніви, як вона працюватиме на охолодження. Якщо я на початку літа запущу холодну (10-12? градусів) воду в стіни, ймовірно, що отримаю конденсат. Чи можу я в гребінці підмішувати "обратку" звичайною термоголовкою з виносним датчиком? Щось мені підказує, що так це не працюватиме.

Обычно управление пассивным холодом осуществляет контроллер теплового насоса. При этом гликолевый раствор нижнего контура направляется в доводчики холода, коими у Вас являются насколько я понял теплые стены. Обычно с помощью трехходового с сервоприводом поддерживается температура в контуре выше точки росы. Ставить смесительные установки для отопления не имеет смысла. Продуцируемый тепловым насосом теплоноситель можно прямо направлять в теплые полы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я реалізував просто, поставив на циркуляційний насос холода розумну розетку сонофф, якщо на ніч вимикати, то ніякоі роси немає. Роса була коли декілька діб безперервно ганяв розсол.

Можливо має значення з чого стіна. В мене цегла

Підмішування в мене немає, все напряму

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня,

 

в себе в будинку запланував низькотемпературну СО з подальшим підключенням до геотермального ТН. Перший поверх замотали ТП, тепер дійшла черга до теплих стін (ТС) на другому поверсі.

 

Мені пропонують підключати контури ТС через звичайну гребінку для ТП із термоголовкою і підмісом. На опалення схема виглядає робочою, але в мене виникли сумніви, як вона працюватиме на охолодження. Якщо я на початку літа запущу холодну (10-12? градусів) воду в стіни, ймовірно, що отримаю конденсат. Чи можу я в гребінці підмішувати "обратку" звичайною термоголовкою з виносним датчиком? Щось мені підказує, що так це не працюватиме.

 

Тому порадьте, як правильно підготувати воду для охолодження. В стіну на кожен контур засуну датчики температури, в кімнатах - датчики вологості, тобто точку роси я знатиму. Можу сервоприводами регулювати потоки води через контури, можу поставити сервопривід на окремий трьохходовий перед гребінкою і змішувати ним, а підміс на гребінці виключити на літо. Але не хочеться робити фекально-дендритним методом, якщо є готове рішення промислового рівня.

 

P.S. Сильно не пинайте, я до опалення не маю ніякого відношення, але доводиться розбиратися в усьому, що тобі пропонують :(

[

Не треба там ніяких підмішувачів, можна керувати включенням виключенням насоса

Змінено користувачем Entheos
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім, спробую без підмісу.

 

 

[

Не треба там ніяких підмішувачів, можна керувати включенням виключенням насоса

 

@Entheos, а ще підкажіть, ваші насоси можуть працювати в бівалентній схемі з електрокотлом? І якщо так, то яку схему підключення рекомендуєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня,

 

в себе в будинку запланував низькотемпературну СО з подальшим підключенням до геотермального ТН. Перший поверх замотали ТП, тепер дійшла черга до теплих стін (ТС) на другому поверсі.

 

Мені пропонують підключати контури ТС через звичайну гребінку для ТП із термоголовкою і підмісом. На опалення схема виглядає робочою, але в мене виникли сумніви, як вона працюватиме на охолодження. Якщо я на початку літа запущу холодну (10-12? градусів) воду в стіни, ймовірно, що отримаю конденсат. Чи можу я в гребінці підмішувати "обратку" звичайною термоголовкою з виносним датчиком? Щось мені підказує, що так це не працюватиме.

 

Тому порадьте, як правильно підготувати воду для охолодження. В стіну на кожен контур засуну датчики температури, в кімнатах - датчики вологості, тобто точку роси я знатиму. Можу сервоприводами регулювати потоки води через контури, можу поставити сервопривід на окремий трьохходовий перед гребінкою і змішувати ним, а підміс на гребінці виключити на літо. Але не хочеться робити фекально-дендритним методом, якщо є готове рішення промислового рівня.

 

P.S. Сильно не пинайте, я до опалення не маю ніякого відношення, але доводиться розбиратися в усьому, що тобі пропонують :(

 

 

Под Ваши задачи есть готовая система без "колхоза"

Сам контроллер 7d85bbb965dd.jpg

 

Умеет контролировать влажность и регулировать холодоноситель и температуру в помещении

 

5878fe32b974.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім, спробую без підмісу.

 

 

 

 

@Entheos, а ще підкажіть, ваші насоси можуть працювати в бівалентній схемі з електрокотлом? І якщо так, то яку схему підключення рекомендуєте?

Так можуть, але зазвичай не ставимо елетрокотли, тільки чесний теплови насос, який закриває 100% потреби в опаленні і ГВС

Якщо ставимо то котел підключається паралельно тн, наш контроллер їм керує

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
В Одессе пассивный холод работает только май и до середины июня дальше в нем толку нет а в май и начале июня температура и так нормальная. Пользовался как то в августе но до комфортной температуры и влажности было очень далеко. Сбивал на градус или два. было не 28 а 26 но влажность оставалась преждней тоесть комфорта от такого охлаждения ноль поэтому пришлось от пассивного холода отказаться. Пользуюсь только как аварийной опцией. Возможно в Киеве и северней будет работать но не у нас.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сбивал на градус или два. было не 28 а 26 но влажность оставалась преждней тоесть комфорта от такого охлаждения ноль

А чем сбивали на градус, на два? Может мощность Вашего грунтового контура не соответствует теплопоступлениям Вашего дома? Может мощность доводчиков холода тоже им не соответствует?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может контур грунтовой горизонтальный и не очень глубокий? У меня вертикальные зонды фактически в грунтовых водах - всего хватает
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...