Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як нам живеться в ОТГ.

Музей

Рекомендовані повідомлення

Топік про нові можливості та нові проблеми, що виникають в результаті адміністративної реформи.

Плюси, мінуси, досвід, організаційні, фінансові та юридичні особливості місцевого самоврядування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поки місцеві органи влади не будуть зацікавлені в благополуччі населених пунктів без власної вигоди - нічого не буде. для мене акутальна проблема - отримання землі для будівництва, минулий голова 2 терміни кормив відмовками, 10 років, зараз помер "бідолага", чекаю змін після виборів.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

підпишусь та послухаю

В моєму районі створена ОТГ, вибори в жовтні...як воно буде ніхто не знає...поживемо побачимо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Первое, что заметно в этой реформе: размеры административных районов будут такими, что если по какому-то вопросу надо ехать в райцентр — за один день не обернёшься. К тому же, из-за того в границах новых районов зачастую отсутствует дорожная сеть, связывающая новый райцентр с н.п., задачка становится ещё более нетривиальной.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Власне, я планую в першу чергу розібратися з заканодавчою системою нового адміністивного устрою.

Як контролювати діяльність місцевої влади?

Як формуються плани розвитку населених пунктів? І як на це впливати без бійок?

Як витрачаються бюджети?

Як розподіляються землі?

На моє глибоке переконання, всі біди від необізнаності населення. В той час, як корумпована верхівка дуже добре розуміє як маніпулювати законодавством на свою користь.

 

Мусимо зрозуміти, як жити далі...

 

Добавлено через 6 минут

Первое, что заметно в этой реформе: размеры административных районов будут такими, что если по какому-то вопросу надо ехать в райцентр — за один день не обернёшься. К тому же, из-за того в границах новых районов зачастую отсутствует дорожная сеть, связывающая новый райцентр с н.п., задачка становится ещё более нетривиальной.

Завдяки карантину, я вирішила цілу низку формальних питань з комунальними службами в режимі електронрих сервісів. Саме завдяки фізичному закриттю різного роду СЦ з‘явилася можливість не витрачати час на спілкування з тітоньками що сидять за столиками, а просто відправити документи на пошту. І що приємно, моє звернення є задокументованим.

Вважаю, що саме так повинні вирішуватися питання спілкування з владами всіх рівнів.

Єдина проблема - люди, які не знайомі з електронним життям.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Єдина проблема - люди, які не знайомі з електронним життям.

Не все так безхмарно. По-перше, для спілкування в владою потрібно отримати ЕЦП. Для цього прийдеться сходити в ЦНАП. По-друге, всі ці сервіси в нас працювати будуть як завжди. До смішного доходить: подаю вчора звіт в податкову, а мені оператор повідомляє, що в системі немає попереднього звіту. Хоча я його подавав. Інспектор підтвердив, що звіт є.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Топік про нові можливості та нові проблеми, що виникають в результаті адміністративної реформи.

Плюси, мінуси, досвід, організаційні, фінансові та юридичні особливості місцевого самоврядування.

Я вагався чи відповідати в цій гілці, особливо після того, як один хлоп застяв винести попередження від свого імені та скористався функцією "Автомодератор". Мені гидко з такими хлопами. Але вирішив відповісти на цей треш тому що працюю саме посадовою особою місцевого самоврядування та якраз приймаю участь в формуванні та функціюванні самоврядування.

Наразі нічого у функціюванні місцевого самоврядування кардинально не змінилося. Змінили лише межі населенних пунктів створивши ОТГ та об"єднавши райони. Все.

Про плюси та мінуси можна буде розмірковувати лише після наступних місевих віборів через 5 років. Про досвід - років за десять.

поки місцеві органи влади не будуть зацікавлені в благополуччі населених пунктів без власної вигоди - нічого не буде.
Для бидла завжди всі винні. Що ти зробив для того, щоб місцева влада була зацікавлена "в благополуччі населених пунктів без власної вигоди"? Мені чомусь здається що нічого.

 

Власне, я планую в першу чергу розібратися з заканодавчою системою нового адміністивного устрою.

Як контролювати діяльність місцевої влади?

Як формуються плани розвитку населених пунктів? І як на це впливати без бійок?

Як витрачаються бюджети?

Як розподіляються землі?

На моє глибоке переконання, всі біди від необізнаності населення. В той час, як корумпована верхівка дуже добре розуміє як маніпулювати законодавством на свою користь.

 

Мусимо зрозуміти, як жити далі...

 

- саме так, як і було раніше. Або з середени, ставати посадовою особою місцевого самоврядування та чесно працювати на громаду, або обиратися депутатом та контролювати через комітети. Є ще варіант - через запити, але якнамене то нагдує попереднього пана, якому всі винні.

- плани розвитку плануються посадовими особами та приймаються депутатами на сесіях. Бійки не пописані в законодавстві як методи досягнення мети.

- бюджет витрачається лише за згоди дпутатів. На сайті ради населеного пункту кожен рік публікується план та реалізація. Чи може є бвжання щоб хтось за вами бігав та намагався розтлумачити?

- землі також розподіляються лише рішенням сесії. Як це працює можна побачити на власні очі завітавши на сесію та уважно послухавши та подивившись на голосування. Сесії, окрім того що відкриті для мешканців, у багатьох населенних пунктах транслюються наживо.

 

На моє глибоке переконання під лежачій камінь вода не тече. Розібратися з тим, як функціонує місцева влада, особливо з середини, нема жодних проблем. Було б бажання.

Не все так безхмарно. По-перше, для спілкування в владою потрібно отримати ЕЦП. Для цього прийдеться сходити в ЦНАП. По-друге, всі ці сервіси в нас працювати будуть як завжди. До смішного доходить: подаю вчора звіт в податкову, а мені оператор повідомляє, що в системі немає попереднього звіту. Хоча я його подавав. Інспектор підтвердив, що звіт є.

Не кажіть дурниць. Отримати ЕЦП можна не виходячи з хати. Потрібно лише зайти, наприклад, до приват24 та сформувати ключ.

Оптиміст бачить можливості. Песиміст - перешкоди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я поки лише спостерігаю, що відбувається навколо. Оскільки ми не є окремим котеджним містечком, а лише мікрорайон в адміністративних межах існуючого села, хоч територіально і віддалені від села.

Тепер, село приєднується до вже існуючої ОТГ. Тут, на Закарпатті, йдуть справжні війни за розподіл на ОТГ. І це не є боротьба порядних людей проти казнокрадів - це боротьба між угруповуваннями, що ділять фінансові потоки. Я не сумніваюся, що так по всій країні.

Окрім того, що знаю хто тут хто є, я також бачу так званий народ. Цей народ продасть голос за кілька сотень гривень. І саме ця більшість визначає, хто буде при владі. А при владі ті, хто посіли на ресурсах. Починаючи з лісу, мінеральних вод і закінчуючи митницями.

Не потрібно нічого створювати та розвивати. Просто рубай ліс і скиртуй зелень в сусідньому королівстві Угорщина.

Мені імпонують люди, що прагнуть змін, але оточуюча реальність не додає оптимізму.

Тому вважаю, що позитивні зміни можливі лише через інституціональний вплив.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я поки лише спостерігаю, що відбувається навколо. Оскільки ми не є окремим котеджним містечком, а лише мікрорайон в адміністративних межах існуючого села, хоч територіально і віддалені від села.

Тепер, село приєднується до вже існуючої ОТГ. Тут, на Закарпатті, йдуть справжні війни за розподіл на ОТГ. І це не є боротьба порядних людей проти казнокрадів - це боротьба між угруповуваннями, що ділять фінансові потоки. Я не сумніваюся, що так по всій країні.

Окрім того, що знаю хто тут хто є, я також бачу так званий народ. Цей народ продасть голос за кілька сотень гривень. І саме ця більшість визначає, хто буде при владі. А при владі ті, хто посіли на ресурсах. Починаючи з лісу, мінеральних вод і закінчуючи митницями.

Не потрібно нічого створювати та розвивати. Просто рубай ліс і скиртуй зелень в сусідньому королівстві Угорщина.

Мені імпонують люди, що прагнуть змін, але оточуюча реальність не додає оптимізму.

Тому вважаю, що позитивні зміни можливі лише через інституціональний вплив.

 

Ви не поодинокі хто лише спостерігає як ОПГ ділять кошти ОТГ. Але мені чомусь здається що спостерігвння та бездіяльність не зможе зрушити до позитиву. Робити що збираєтесь? Тікати до Угорщини?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я звикла розуміти що я роблю, як і на який саме результат можу розраховувати.

Принцип «щось робити, аба робити» не є конструктивним.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я звикла розуміти що я роблю, як і на який саме результат можу розраховувати.

Принцип «щось робити, аба робити» не є конструктивним.

 

Ви важаєте що інші думають не так само? Ваажаєте що хтось, хто має розум згодиться робити те, що йому непритаманно аби це було корисно комусь іншому?

 

Можна скільки завгодно стояти осторонь та дивитись як інші рубають ліси, крадуть, ділять бюджети , та нічого не робити, бо принципи, а можна піти у ті самі органи місцевої влади, та не красти самому і не давати красти іншим. Але це ж не конструктивне?

 

У мене нема бажання переливати з пустоо в порожнье. Я роблю своє. Роблю сумлінно і отримую результат, за який мені не соромно дивитись в очі містянам.

 

Будуть конкретні питання - відповім. Підтримувати дискусію стосовно того, що всі крадуть та всі злодії, а от ті, хто спогляжає остороннь ті у білому, не маю бажання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Адміністративна профанація, а не реформа. Скільки там в Німеччині державних службовців? А скільки в Україні? Де скорочення? У нас би тільки дозволи давати, а не щось виробляти, будувати, сіяти ...

По рідній ОТГ: була сільрада, там 5 чоловік - голова, секретар, і спеціалісти; тепер об"єднали щось з 7 сіл, по штату 90 чоловік (!!!), навіть свій відділ освіти на три школи в який взяли своїх людей, витягнутих з нафталіну; дерибан коштів йде такими темпами, що нам і не снилось, чого варті тільки з\п голови ..., я б всіх відправив би на клубніку у Польшу...

Ця рехформа задумувалась тільки з однією метою: прибрати земельку до рук задешево і перепродати її задорого. Все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема про отг чи про райони?

 

Якщо про зменшення к-сті районів то я "за".

Реально зменшиться к-ть чиновників усіх рівнів в принципі, те що зараз там каша то вже інше питання, але логічно менша к-ть районів = менше депутатів і далі по списку. При правильному підході в райцентр їхати доведеться вкрай рідко, і загалом буде не критично.

 

Деталі обговорювати наразі безтолково, нічого не ясно, а що ясно напевно буде змінено, але суть норм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема про самоврядування в рамках ОТГ та цивілізовану взаємодію з владою, задля облаштування інфраструктури населених пунктів.

Прохання не перетворювати топік на говорильню про «крадуть» і т.і..

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема про самоврядування в рамках ОТГ та цивілізовану взаємодію з владою, задля облаштування інфраструктури населених пунктів.

Прохання не перетворювати топік на говорильню про «крадуть» і т.і..

Тема настільки всеохоплююча, глобальна і варіантна, що в політику скотимось на першій же сторінці. Тим більше вибори на носі :rolleyes:

 

Добавлено через 4 минуты

У нас гарно живеться. Будуються дороги, дитсадок і таке інше. Грошей стало більше.

Їх більше не стало - змінився перерозподіл завдяки децентралізації Пороха: гроші стали залишатись на місцях. Але пересічні не оцінили і захотіли більше

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніяких змін..Були в однійхотг, тепер в іншій.Нічого доброго не відбувається, села якхбули нікому не потрібними так і є....
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема настільки всеохоплююча, глобальна і варіантна, що в політику скотимось на першій же сторінці. Тим більше вибори на носі :rolleyes:

 

То справа модераторів впорядковувати топік.

Пам‘ятаю, як скочувалося в політику навіть обговорення питань нового закону про містобудування, стосовно будівельного паспорта.

Але розібралися і багато форумчан зекономили немалі гроші, знаючи як оформити будівельний паспорт і зареєструвати своє будівництво без «рЄшал».

Я ще пам‘ятаю ті часи, коли неможливо було внести придбану ділянку в державний реєстр, саме через корупційні схеми. І багато хто писав, що не варто сподіватися на розгрібання того кубла.

Я тоді ледь не вскочила у величезні витрати, пов‘язані з підключенням ділянки до енергопостачання. Почитала відповідні документи і виявилося, що та проблема теж на шляху до розв‘язання. То був 2011-й. Коли неможливо було підключитися ні до газу, ні до електропостачання. В 2014-му ми підключилися без будь яких проблем і за оплату на порядок меншу.

Тому, варто знати правила гри, в якій мусиш брати участь.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема настільки всеохоплююча, глобальна і варіантна, що в політику скотимось на першій же сторінці. Тим більше вибори на носі :rolleyes:

 

Добавлено через 4 минуты

 

Їх більше не стало - змінився перерозподіл завдяки децентралізації Пороха: гроші стали залишатись на місцях. Але пересічні не оцінили і захотіли більше

 

Дякую, я в курсі :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Варто ознайомитися з деякими документами, що будуть корисні кожному власникові нерухомості.

Закон про місцеве самоврядування в Україні.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80#Text

Закон про благоустрій населених пунктів.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2807-15#Text

Це для початку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема про самоврядування в рамках ОТГ та цивілізовану взаємодію з владою

 

Ви так не шуткуйте - про цивілізовану взаємодію з владою.

Ті крадуть , відкати ллються рікою, маніпулюють, правоохоронці так звані журналісти та редактори - кришують.

 

У нас, наприклад, можна зареєструватися підприємцем, та через 2 - а місяці, без будь-яких конкурсів та конкуренції, голова ОТГ - підпише з тобою 5-ть договорів на якісь там ремонти на загальну суму 60 тис. дол. США. Хто та яким чином контролює ці ремонти - нікому не зрозуміло ?! Але, якщо ти зробиш спробу влізти у цей їх огородик , то перевірками та іншими подібними речами - тебе будуть нагинати досить сильно - щоб і у інших відбити охоту робити такі справи.

 

Чому голова ОТГ робить такі речі та як це повязано з відкатами ? - це ви вже самі здогадайтеся.

 

Як і здогадайтеся - яким чином це відноситься до цивілізованих відносин.

 

У мене є інтерес до важкої будівельної техніки, але і є розуміння, що за таких умов - не витримаю конкуренції, адже є розуміння - кого та чому місцевий голова ОТГ смачно годує на постійній основі.

 

То про який розвиток можна говорити ?

 

Ці хитрожопі зараз почали розбивати тендери на суми до 50 тис.грн. (наприклад 49 тис. 980 грн. )- щоб проводити серед своїх друзів - без конкурсів але з відкатами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То про який розвиток можна говорити ?

Так, дійсно, про який розвиток можна говорити коли ми навіть тут один одного не чуємо

Прохання не перетворювати топік на говорильню про «крадуть» і т.і..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема має назву - Як нам живеться в ОТГ.

 

То я виключно по темі, - дуже стисло, але за змістом.

Сучасні ОТГ - це кланова корупція у чистому вигляді.

 

Як про такі речі не говорити ?! - коли річ про те, як нам живеться в ОТГ ?!

:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сучасні ОТГ - це кланова корупція у чистому вигляді.

Блін, треба порівнювати порівнюване, ви з чим порівнюєте?

Ви не знаєте що було до Пороха "сучасних ОТГ"?

Тоді був повний звиздець, всі гроші йшли нагору, а назад вертались у вигляді мізерних субвенцій для "своїх" і то попробуй випроси.

Ви так не шуткуйте - про цивілізовану взаємодію з владою.

Ті крадуть , відкати ллються рікою, маніпулюють, правоохоронці так звані журналісти та редактори - кришують.

 

У нас, наприклад, можна зареєструватися підприємцем, та через 2 - а місяці, без будь-яких конкурсів та конкуренції, голова ОТГ - підпише з тобою 5-ть договорів на якісь там ремонти на загальну суму 60 тис. дол. США. Хто та яким чином контролює ці ремонти - нікому не зрозуміло ?! Але, якщо ти зробиш спробу влізти у цей їх огородик , то перевірками та іншими подібними речами - тебе будуть нагинати досить сильно - щоб і у інших відбити охоту робити такі справи.

 

Чому голова ОТГ робить такі речі та як це повязано з відкатами ? - це ви вже самі здогадайтеся.

 

Як і здогадайтеся - яким чином це відноситься до цивілізованих відносин.

 

У мене є інтерес до важкої будівельної техніки, але і є розуміння, що за таких умов - не витримаю конкуренції, адже є розуміння - кого та чому місцевий голова ОТГ смачно годує на постійній основі.

 

То про який розвиток можна говорити ?

 

Ці хитрожопі зараз почали розбивати тендери на суми до 50 тис.грн. (наприклад 49 тис. 980 грн. )- щоб проводити серед своїх друзів - без конкурсів але з відкатами.

Змішались коні, люди... А ви знаєте чому до 50 тис? Ні, не тому що хитрожопі, а тому що з 1 квітня змінились правила - без тендеру допорогова сума зменшилась до 50 тис, все що більше - тендер на прозорро. Раніше було 150 тис, а красти з 50 тис - а що там можна вкрасти щоб ще й з відкатом? От говорите про важку будівельну техніку, якийсь асфальт - скільки вийде асфальту на 50 тис? Зіл чи Газон? Багато ним дороги зробите щоб ще й вкрасти з тачку? :pozor: А скільки техніка має працювати на 50 тис - день чи два? А відкат з 50 тис то прям цілий відкатіще :lol:

Прозорро, і це все як раз зроблено щоб уникнути глобального злодійства, яке було ДО "сучасних ОТГ". Так, система не ідеальна, є проколи, але вона у тисячу разів ефективніше ніж було ДО.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...