Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Kratki Amelia Досвід використання

nayerskeyak

Рекомендовані повідомлення

Вітаю!

 

Придбав топку Kratki Amelia/pf.

Якщо у когось з форумчан є така і використовується, прошу поділитись досвідом використання і порадами.

 

Завчасно дякую!

 

Фото викладу за пару днів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Перша стадія встановлення завершена. Пропалив.

Зауваження:

1. За умови наявності притоку повітря зовні (з вулиці), поставлю я все таки дросельну заслінку з ущільнювачем.

2. Оскільки повної герметичності там конструктивно не передбачено, планую доопрацювати нижню скриньку для золи в частині її герметизації. Думаю це не складно буде зробити.

3. Щілину в верхній частині скла зсередини закривати не буду. Поки що).

 

При цьому передбачаю, що за умови вищевказаного вдосконалення наявність шибера зведеться до функції відкривання дверей під час горіння. А регулювання горіння буде здійснюватись навіть без участі заслінки в скриньці для золи, а лише дросельною заслінкою повітря з вулиці.

 

Три поліна невеликого розміру ("стандарт купив на заправці") горіли майже годинку чистого часу.

IMAG4863.thumb.jpg.527efacb3254d633d6039f7b6c7448ce.jpg

Змінено користувачем nayerskeyak
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

как вообще горит?

Довольны?

Стекло коптится?

Установили как отопительный прибор или для души в холодные долгие вечера....

С уважением :flag1:

 

Добавлено через 9 минут

Именно такой у меня нет, но по советам могу сказать что дрова должны быть идеалы, то есть сухие и не сосна!!! сосна засмолит вашу топку и нержавейку, хрен потом отскребете.

сам ща немного балуюсь.

есть граб, орех, слива, ива

пока нравится Граб

ива - отстой, дымит, быстро сгорает, тепла ноль

хочу купит для пробы дуб и березу....:flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відчуття двоякі Ж-)

 

Горить як топка паровозу ))) Це без сміху. Там видається більше ніж задекларовані 24КВт.

 

Чому відчуття двоякі. Тому що це велика, але не дорога топка. Я за неї віддав 530 Євро. Звичайно є різниця з дорогими. Повної герметичності там конструктивно нема (зверху по всій довжині скла щілина, яка утворена відсутністю там шнура). Знизу теж є така ж щілина, але довжиною десь 15см. Тому повністю перекрити подачу повітря - в принципі неможливо.

Поки не привезли дросельну заслінку з силіконом, для подачі повітря з вулиці, горіння регулюю перекриттям повітря ручкою спереду знизу на фасаді. Думаю, що після підключення подачі повітря з вулиці, подачу повітря спереду просто заглушу.

 

Скло коптить, але не все. Закопчує по боках скла ділянки у вигляді трикутників, утворюючи чисту трапеція основою вверх. Раз в два дні приходить витирати, якщо напрягає. Витирати не проблема - засіб для витирання скла працює.

 

Планую найближчим часом поексперементувати з шнуром, яке ізолює скло:

1. Заглушити зверху всю щілину.

2. Зробити додатково дві щілини по боках.

Можливо в результаті перестане коптити скло по боках.

 

Встановив і просто для інтер"єру, і щоб гріло трошки. Вивів два рукава, один в холл, інший на другий поверх в спальню.

 

Однак, прийшов до цікавого висновку. Враховуючи просторе планування будинку можливо можна було б просто поставити якийсь камінофен, по ціні рівний ціні топки і її оформлення, і перший поверх і так обігрівався б, а на другий поверх тепле повітря саме піднімається. Питання лише чи було б це рівнозначно по ціні..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Однак, прийшов до цікавого висновку. Враховуючи просторе планування будинку можливо можна було б просто поставити якийсь камінофен, по ціні рівний ціні топки і її оформлення, і перший поверх і так обігрівався б, а на другий поверх тепле повітря саме піднімається. Питання лише чи було б це рівнозначно по ціні..

Нет. Адресно по трубе в спальню будет намного лучше по результату, чем самотеком, да еще и от каминофена. У меня разница большая между комнатами куда самотеком идет, и где труба проложена

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Погоджуюсь. За умови якщо планування не сприяє. Але коли половина першого поверху це по суті одна велика кімната без дверей, а ширина сходової клітини 1,4м., і коли стоїш на середині сходів і відчуваєш потік теплого повітря вверх, то на холл другого поверху 100% вистачить. На кімнати другого - да, не вистачить. Але ж і цілі нема їх опалювати каміном. Просто вийшло трубу провести в одну спальню - і вже добре. До інших кімнат за результатом будівництва конструктивно робити окремі труби неможливо майже.

 

Повертаючись до теми камінофену. В принципі можна і поробити вентиляційні з"єднання між першим і другим поверхами шляхом проведеня отворів між поверхами - решітка зверху під стелею першого поверху - пройом в стіні - решітка над плінтусом підлоги другого поверху.

 

Я ще думаю чи собі так не зробити.. поки чистові роботи не почав. При такій схемі воно працюватиме і з камінофеном і з каміном.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хочу купит для пробы дуб и березу....

Березу не берите в ней много дегтя, а для чугуна это не гуд, дуб должен быть сузим тогда КПД эфект что надо. Мы всю прошлую зиму топили акацией, причем только что спиленной, горит и греет отменно, но больше всего мне понравилась дикая груша сухая и жар и аромат отменные. У нас тоже Амелия, я довольна, вот сейчас нужно делать портал только не понятно из какого кирпича нужно делать нужен шамот или можно взять обычную пустотелую керамику, в последствии буду отделывать диким сланцем

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я сделал вот так. Дом в два этажа. Пока греемся топкой. У нас Зюзя 16 кВт. Единственное, о чем жалею - это то, что мало рукавов сделал.Мощности топки , думаю, хватило бы еще на пару комнат.

IMG_20161016_225750.thumb.jpg.c9e7b4d7daf61e8a71fdcbdafb994ec7.jpg

IMG_20161016_225605.thumb.jpg.89ac30373a56c5f7f48085e2c867283c.jpg

IMG_20161016_225701.thumb.jpg.ae9b0db2b1651526606220a469836404.jpg

IMG_20161016_225705.thumb.jpg.24ffd3d54fb11b51d950c9e8e062af28.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю свой предыдущий пост следующим выводом. После того как полностью был завершен портал и закончены вент.рукава на второй этаж, тяга (обратная) под потолком первого этажа меньше чем тяга на втором этаже. Поэтому рекомендую (по необходимости) добавлять решетку портала на первом этаже (например с торцов портала).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю свой предыдущий пост следующим выводом. После того как полностью был завершен портал и закончены вент.рукава на второй этаж, тяга (обратная) под потолком первого этажа меньше чем тяга на втором этаже. Поэтому рекомендую (по необходимости) добавлять решетку портала на первом этаже (например с торцов портала).

 

Портал из чего делали - кирпич? гипсокартон?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Портал из чего делали - кирпич? гипсокартон?

 

оцинкованный лист+ файеррок+100ммг азобетон+гипсовая плитка

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

evgensidan, судя по закопчености стекла, злоупотребляете шибером, последствия думаю вы знаете.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

evgensidan, судя по закопчености стекла, злоупотребляете шибером, последствия думаю вы знаете.

 

После строительства осталось много строительного леса, в основном сосна, закопченность из-за этого.

А вот что значит "злоупотреблять шибером" я не совсем понял и о последствиях не знаю. Просветите.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

После строительства осталось много строительного леса, в основном сосна, закопченность из-за этого.

А вот что значит "злоупотреблять шибером" я не совсем понял и о последствиях не знаю. Просветите.

 

В лучшем случае большие отложения сажи, в худшем youtube.com/watch?v=7vxJsVQkOlA, ну а результат youtube.com/watch?v=LtXJyskbQD0 Дымоход от хвои нужно чистить не реже раз в 1-3 месяца.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перша стадія встановлення завершена. Пропалив.

Зауваження:

1. За умови наявності притоку повітря зовні (з вулиці), поставлю я все таки дросельну заслінку з ущільнювачем.

2. Оскільки повної герметичності там конструктивно не передбачено, планую доопрацювати нижню скриньку для золи в частині її герметизації. Думаю це не складно буде зробити.

3. Щілину в верхній частині скла зсередини закривати не буду. Поки що).

 

При цьому передбачаю, що за умови вищевказаного вдосконалення наявність шибера зведеться до функції відкривання дверей під час горіння. А регулювання горіння буде здійснюватись навіть без участі заслінки в скриньці для золи, а лише дросельною заслінкою повітря з вулиці.

 

Три поліна невеликого розміру ("стандарт купив на заправці") горіли майже годинку чистого часу.

если нужен мастер по облицовке,маякните в личку, доступная цена и отличное качество выполнения работ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
Пора змінювати тему на "Продам")

Ну рассказывайте.... Что там у вас наболело? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як би так акуратніше... ))) На це питання можна коротко, а можна і по-філософському...

У Вас випадково Kratki не водиться?))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як би так акуратніше... ))) На це питання можна коротко, а можна і по-філософському...

У Вас випадково Kratki не водиться?))

И даже не "выпадково"...:lol:

Давайте по филосовски лучше, чем развернутей ответ тем лучше для всех

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И даже не "выпадково"...:lol:

Давайте по филосовски лучше, чем развернутей ответ тем лучше для всех

 

Якщо не випадково і навіть водиться, то що я можу нового додати?:D

 

 

Ок, спробуємо як кажуть "звіритися".

 

Експлуатую цю топку з серпня 2016 року. Минулої зими топив її ввечері по кілька годин майже через день. Це означає приїхав в годині 7-й вечора, розтопив, поспостерігав години дві і поїхав. Сама догорала. Або просто заклав дрова, розтопив і поїхав додому.

Вагу закладки дров в кг не рахував. Нормальних товстих полін 5-ть завжди туди влазить. Більше не треба, тому що через півгодини температура горіння піднімається, і ззаду топки поштукатурена стіна, не ізольована на той час, нагрівалась до того, що торкнутися її було майже неможливо.

В такому режимі горить вона години три. Іноді, коли більше полін клав, на ранок в попелі ще були горючі головешки.

Тобто гріє вона як паровоз.

 

Тепер що не радує:

 

Я не можу зрозуміти логіки конструкторів які її проектували і при цьому дещо задекларували. Для чого заявляти про підвід повітря з вулиці в цю топку, і робити спецільно для цього конструктивний отвір, і ще й продавати перехідник до цього підводу, якщо абсолютно ніякого ефекту цей підвід не дає?.. Більше того, якщо його застосовувати то це лише буде псувати топку. Сама топка зпроектована непристойно просто. Знизу в попелозбірнику більше-менш регульований отвір для подачі повітря, зверху по всьому краю скла щілина, яка взагалі не регулюється. Під час горіння, при всіх закритих заслонках, щілини над склом зверху вистачає для настільки інтенсивного забору повітря з приміщення, що горить там майже як піонерське багаття.

То хотів би я почути, для чого там ще підвід повітря знизу?? Метал в тій топці плавити? :D:fool:

Я не буду розповідати казок про те, що якби це був якийсь @ютул, то б було б все супер, і дров йшло б в два рази менше, і що Краткі ніби то гівно. Але для чого мені, як користувачу, розповідати казки про ці підводи повітря з вулиці?

 

Реально топка неслабо горить і гарно гріє, але тягне повітря з приміщення, що, враховуючи немалу величину топки, створює незручності в мікрокліматі. Але те, про що я написав вище, це обман споживача, який не маючи досвіду в експлуатації інших топок, прочитавши заявлені характеристики, купує продукт, "купуючись" на порівняно невисоку ціну, а має реально дещо інше.

Доречі з тими щілинами зверху над склом цікаве питання. В мене найпростіша версія PF. Я не бачив в реальності інших версій, і не знаходив відеороликів інших версій цієї топки, таких як Деко наприкла, чи з підйомним склом. Цікаво яким чином в них цей обдув скла реалізовано. Єдине що є в неті, це відео Краткі Амелія з гільйотиною і боковим склом, де в фрагменті можна побачити що верх скла в ній закритий все таки шнуром... Тобто там якась інша конструктивна схема.

 

Ще є прикол з формою дна. Той бар"єрчик ніяк не заважає вуглям падати між ним і склом, внаслідок чого скло вже не відкриєш просто так, а треба совок, і дуже акуратно відкривати щоб зловити ті вуглі, не спалити нічого при цьому.. За підлогу я навіть говорити не буду. Ця ж сама фігня не дозволяє обшити топку без того "підвіконня" (полки) під ним.

 

 

З вищевказаного можна зробити такі висновки:

1. Топка нормально гріє.

2. Виробник так би мовити недоговорює, а якщо бути точним, трошки обманює покупця підмінюючи деякі терміни, які потім виявляються не те щоб критичними, але дуже неприємними сюрпризами самі по-собі як факт підміни понять.

3. Топка конструктивно проста, що не є надто критичним, але є надто незручним в експлуатації і обмежує її очікуване використання та оформлення.

 

4. Не втримаюсь, і скажу одну річ, без реклами але по суті, - топка має бути герметичною :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А тепер що не радує:

 

Я не можу зрозуміти логіки конструкторів які її проектували і при цьому дещо задекларували. Для чого заявляти про підвід повітря з вулиці в цю топку, і робити спецільно для цього конструктивний отвір, і ще й продавати перехідник до цього підводу, якщо абсолютно ніякого ефекту цей підвід не дає?.. Більше того, якщо його застосовувати то це лише буде псувати топку. Сама топка зпроектована непристойно просто. Знизу в попелозбірнику більше-менш регульований отвір для подачі повітря, зверху по всьому краю скла щілина, яка взагалі не регулюється. Під час горіння, при всіх закритих заслонках, щілини над склом зверху вистачає для настільки інтенсивного забору повітря з приміщення, що горить там майже як піонерське багаття.

То хотів би я почути, для чого там ще підвід повітря знизу?? Метал в тій топці плавити? :D:fool:

Я не буду розповідати казок про те, що якби це був якийсь @ютул, то б було б все супер, і дров йшло б в два рази менше, і що Краткі ніби то гівно. Але для чого мені, як користувачу, розповідати казки про ці підводи повітря з вулиці?

Реально топка неслабо горить і гарно гріє, але тягне повітря з приміщення, що, враховуючи немалу величину топки, створює незручності в мікрокліматі. Але те, про що я написав вище, це обман споживача, який не маючи досвіду в експлуатації інших топок, прочитавши заявлені характеристики, купує продукт, "купуючись" на порівняно невисоку ціну, а має реально дещо інше.

Доречі з тими щілинами зверху над склом цікаве питання. В мене найпростіша версія PF. Я не бачив в реальності інших версій, і не знаходив відеороликів інших версій цієї топки, таких як Деко наприкла, чи з підйомним склом. Цікаво яким чином в них цей обдув скла реалізовано. Єдине що є в неті, це відео Краткі Амелія з гільйотиною і боковим склом, де в фрагменті можна побачити що верх скла в ній закритий все таки шнуром... Тобто там якась інша конструктивна схема.

 

Ще є прикол з формою дна. Той бар"єрчик ніяк не заважає вуглям падати між ним і склом, внаслідок чого скло вже не відкриєш просто так, а треба совок, і дуже акуратно відкривати щоб зловити ті вуглі, не спалити нічого при цьому.. За підлогу я навіть говорити не буду. Ця ж сама фігня не дозволяє обшити топку без того "підвіконня" (полки) під ним.

 

 

З вищевказаного можна зробити такі висновки:

1. Топка нормально гріє.

2. Виробник так би мовити недоговорює, а якщо бути точним, трошки обманює покупця підмінюючи деякі терміни, які потім виявляються не те щоб критичними, але дуже неприємними сюрпризами самі по-собі як факт підміни понять.

3. Топка конструктивно проста, що не є надто критичним, але є надто незручним в експлуатації і обмежує її очікуване використання та оформлення.

 

4. Не втримаюсь, і скажу одну річ, без реклами але по суті, - топка має бути герметичною :-)

 

Я вам сочуствую. Но к сожалению, все то что вы написали приходится объяснять КАЖДОМУ клиенту. Т.к. те кто торгует подобными вещами не заинтересованы в вашем комфорте и удобстве. Они заинтересованы во "впаривании" товара, А от элементарной физики горения топлива ты никуда не уйдешь.

Вам наверно еще много рассказывали про "нужную и волшебную вещь - ШИБЕР" и про прочие нанотехнологии?

 

Ваше бы сообщения читать всем, кто ищет топку и хочет подешевле.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую :-D

 

Так я і не жаліюсь на саму топку. Якщо вона така як є, це не означає що вона погана. Вона ж працює. Гріє. А от все інше - це інші деталі.

 

Неприємним є сам факт подачі інформації.

Я ж не сказав що якби я це знав з самого початку, то я б її не взяв. Тут питання фінансів. Але будьте добрі, не вводьте покупців в оману. (Це до виробника).

 

Ні, мені нічого такого ніхто не казав ні про які шибери і всі інші штучки. Мені взагалі ніхто нічого такого не казав. Тому що я і не запитував. Чому не запитував? Тому що я не зустрічав жодного продавця який би пояснив мені ці нюанси, які я привів вище. Здебільшого поради різні "порадників" звучать однаково: "топка гівно". А чому - пояснити не можуть. Так от топка не гівно, топка просто проста в конструкції.

 

Коли я безпосередньо читаю сайт виробника я ж так розумію що там опис товару не від "одна баба сказала".. Ось це неприємно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не торопитесь, однако, с выводами. У меня Jotul i 18. В своих темах, я неоднократно ругался по поводу "герметичности" моей топки. Особой реакции на горение от задвижек не наблюдал. Думал, просто не повезло. Особо раздражал свист из нижнего затвора, который регулирует подачу воздуха из помещения.

Потом увидел рекламный ролик по поводу электронного регулятора и там аналогичная топка свистела так же. Закрались сомнения.

Потом мудрил радиаторы и турбуляторы в дымовую трубу, фактически снижая тягу в оной. Менял блок регуляции подвода воздуха, тщательно герметизируя. В результате "отзывчивость" топки увеличилась.

На сегодняшний день прихожу к выводу, что не полная "герметичность" топки закладывается производителем исходя из каких-то сообажений, скорее всего, соображений безопасности - недостаток кислорода в полностью герметичной топке будет приводить к образованию угарного газа.

Отсутствие шнура в верхней части дверок, фактически организует систему "чистого стекла", хотя и за счет воздуха помещения.

Не избыточна ли у Вас тяга?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не торопитесь, однако, с выводами. У меня Jotul i 18. ....

З якими висновками мені не поспішати? :-) У Вас в брендовому Jotul та сама фігня що і в польській Краткі?))) Вітаю! У вас та ж сама Краткі, тільки дорожче :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...