Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Дренажний сюрприз

EugeneH

Рекомендовані повідомлення

Дренажна труба водовідведення (ливнёвки) піднесла сюрприз - замість того щоб дренувати воду з труби в грунт вона зробила навпаки і набрала мулу мабуть по всьому її перерізу і довжині, ще й в жолоби видала порцію.

Моя версія того що трапилось - глибини в 70 см виявилось недостатньо для цієї зими, і коли верхні шари грунту розмерзлися а нижні ще ні, вода разом суглинком з верхніх шарів заповнила трубу. Потім вода вийшла а суглинок лишився.

 

Відкачувати воду було проблематично - дренажний насос в жолоб на поміщається а нікого аварійного колодця зроблено не було.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дренажна труба водовідведення (ливнёвки) піднесла сюрприз - замість того щоб дренувати воду з труби в грунт вона зробила навпаки і набрала мулу мабуть по всьому її перерізу і довжині, ще й в жолоби видала порцію.

Моя версія того що трапилось - глибини в 70 см виявилось недостатньо для цієї зими, і коли верхні шари грунту розмерзлися а нижні ще ні, вода разом суглинком з верхніх шарів заповнила трубу. Потім вода вийшла а суглинок лишився.

 

Відкачувати воду було проблематично - дренажний насос в жолоб на поміщається а нікого аварійного колодця зроблено не було.

 

Как Вы устроили дренажную траншею?

Послойно распишите.

Был ли геотекстилем обмотана труба.

 

Можно под напором воды промыть дренажные трубы и потом вместо с илом ее откачать.

 

! В этом году промерзания грунта особого не было. Везде был снег.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как Вы устроили дренажную траншею?

Послойно распишите.

 

Починаючи з низу:

- пісок

- щебінь

- труба

- щебінь

- плівка ПВХ

- грунт

 

Был ли геотекстилем обмотана труба.

 

Ні

 

Можно под напором воды промыть дренажные трубы и потом вместо с илом ее откачать.

 

Я пробував. На 1.5 - 2 метри просунувся а далі ні, ледве не залишив в трубі накінечник шлангу, прийшлось брати другий шланг щоб витягнути перший.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Был ли геотекстилем обмотана труба.

Ответ - ні.

 

Больше всего Вам нужно смириться с мыслью, что дренажа больше нет.

Спасти ситуацию возможно, но все будет повторяться с неизвестной цикличностью. (труба дренажная будет заиливаться).

У вас есть выход

1. радикальный. Все сделать по новому.

2. много/немного потратить сил и денег, не получить должного результата и вернуться к п.1

 

Правильно ли я все понимаю

1. Труба дренажная -она желтого цвета с дырочками

2. пленка пвх лежит между землей и щебнем, в плоскости.

Вопрос. Кто исполнял дренаж? Кто настоял на укладки трубы без обмотки геотекстилем?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правильно ли я все понимаю

1. Труба дренажная -она желтого цвета с дырочками

2. пленка пвх лежит между землей и щебнем, в плоскости.

Вопрос. Кто исполнял дренаж? Кто настоял на укладки трубы без обмотки геотекстилем?

 

1. так

2. так

Дренаж виконував підрядник, рекомендований продавцем водостічних жолобів

Ніхто не говорив що трубу треба обмотувати геотекстилем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте що включаюсь в тему, але я собі теж хочу робити дренаж.

Я думав викопати яму, прокласти геотекстиль, а потім засипати щебнем. трубу я не думав обмотувати геотекстилем..., труба буде звичайна каналізаційна, з дирочками насвердлиними.

А навіщо плівка я не зрозумів?

Хто знає, розкажіть, як правильно зробити дренаж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы меня смутили вообще - у нас просто на штык лопаты вкопана труба! ни геотекстиля, ни песка и щебня! просто от сточных труб из дома проведена труба до двух колец...

это что получается - у меня вообще все нужно перекладывать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы меня смутили вообще - у нас просто на штык лопаты вкопана труба! ни геотекстиля, ни песка и щебня! просто от сточных труб из дома проведена труба до двух колец...

это что получается - у меня вообще все нужно перекладывать?

 

А який у Вас ґрунт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у нас просто на штык лопаты вкопана труба! ни геотекстиля, ни песка и щебня! просто от сточных труб из дома проведена труба до двух колец...

это что получается - у меня вообще все нужно перекладывать?

 

Если машина или экскаватор Ваши трубы не повредят, то им ничего не угрожает :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если машина или экскаватор Ваши трубы не повредят, то им ничего не угрожает :)

 

ой, успокоили! у нас уже ничего ездить на участке не будет :)

 

грунт - обычный... завезли типа "чернозем " - но там глины много...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ой, успокоили! у нас уже ничего ездить на участке не будет :)

 

грунт - обычный... завезли типа "чернозем " - но там глины много...

 

А труба у Вас дренажна чи гладка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. так

2. так

Дренаж виконував підрядник, рекомендований продавцем водостічних жолобів

Ніхто не говорив що трубу треба обмотувати геотекстилем.

 

Тогда претензии к подрядчику.

Без геотекстиля заиливание дренажных труб дело времени и происходит в несколько раз быстрее.

Уточнение. Я не совсем правильно написал: обматывать геотекстилем дренажные трубы ненужно, а весь дренажный слой (щебня) вместе с трубой (место расположение трубы - посредине щебня) -это задерживает процесс перемешивания грунта с дренирующим слоем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы меня смутили вообще - у нас просто на штык лопаты вкопана труба! ни геотекстиля, ни песка и щебня! просто от сточных труб из дома проведена труба до двух колец...

это что получается - у меня вообще все нужно перекладывать?

 

У Вас все нормально, и перекладывать ничего ненужно.

Не путайте канализационные трубы с дренажными (желтого цвета с дырочками или белая с виду выглядит как обмотана полипропиленовой веревкой).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас все нормально, и перекладывать ничего ненужно.

Не путайте канализационные трубы с дренажными (желтого цвета с дырочками или белая с виду выглядит как обмотана полипропиленовой веревкой).

 

у нас коричневая гладенькая без дырок!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тогда претензии к подрядчику.

Без геотекстиля заиливание дренажных труб дело времени и происходит в несколько раз быстрее.

Уточнение. Я не совсем правильно написал: обматывать геотекстилем дренажные трубы ненужно, а весь дренажный слой (щебня) вместе с трубой (место расположение трубы - посредине щебня) -это задерживает процесс перемешивания грунта с дренирующим слоем.

 

Сьогодні говорив із іншим фахівцем по дренажу (компанію називати не буду).

То він сказав що використання геотекстилю - питання спірне і що в їх практиці були випадки коли геотекстиль затримував воду і фактично зупиняв дренаж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...То він сказав що використання геотекстилю - питання спірне і що в їх практиці були випадки коли геотекстиль затримував воду і фактично зупиняв дренаж.

извиняюсь, за столь прямой вопрос: а Ваш фахивец вообще геотекстиль видел или только слышал или думал что видел....

 

...а если он и говорит о геотекстиле, то этож с какой плотностью геотекстиль он пытался применить...

 

мы в настоящий момент (фото есть в моём рекламном разделе на последних страницах) используем геотекстиль с плотностью 200 для устройства дороги по болотистой местности, так сквозь него вода ....короче проходит легко....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

извиняюсь, за столь прямой вопрос: а Ваш фахивец вообще геотекстиль видел или только слышал или думал что видел....

 

В мене нема підстав сумніватися в його компетенції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в таком дренаже геотекстиль нужен под почвенным слоем, чтоб задержать дифузию грунта в дренажный щебень... и как правильно было указано - трубу обматывать не нужно, т.к. это приведет к засорению трубы изнутри(листьями и прочим, что может стекать с крыши вместе с водой)...

то-есть пирог получается: песок, крупный щебень,труба, щебень, геотекстиль и потом все это прикрывается поверхностным почвенным слоем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в таком дренаже геотекстиль нужен под почвенным слоем, чтоб задержать дифузию грунта в дренажный щебень... и как правильно было указано - трубу обматывать не нужно, т.к. это приведет к засорению трубы изнутри(листьями и прочим, что может стекать с крыши вместе с водой)...

то-есть пирог получается: песок, крупный щебень,труба, щебень, геотекстиль и потом все это прикрывается поверхностным почвенным слоем.

 

В мене між грунтом і щебнем поклали ПВХ плівку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене між грунтом і щебнем поклали ПВХ плівку

 

???

Як це? Це тому що використання геотекстилю питання спірне???

А як же вода через поліетилен проходить в грунт?

Чи можливо у вас тільки зверху плівка лежить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дренажна труба водовідведення (ливнёвки) піднесла сюрприз - замість того щоб дренувати воду з труби в грунт вона зробила навпаки і набрала мулу мабуть по всьому її перерізу і довжині, ще й в жолоби видала порцію.

 

Разъединение стыков, порыв трубы или в дренаж из ливнёвки шла очень грязная вода.

Не могла стандартная новая дренажная труба всосать в себя столько мула из грунта. Наиболее вероятен - третий вариант.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

???

Як це? Це тому що використання геотекстилю питання спірне???

А як же вода через поліетилен проходить в грунт?

Чи можливо у вас тільки зверху плівка лежить?

 

Так, плівкою лише закрито щебінь зверху.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разъединение стыков, порыв трубы или в дренаж из ливнёвки шла очень грязная вода.

Не могла стандартная новая дренажная труба всосать в себя столько мула из грунта. Наиболее вероятен - третий вариант.

 

Розпогодиться, розкопаю десь посередині, щоб з'ясувати що ж там трапилось.

Що до могла чи немогла - через шпарину в 5х10 мм в каналізаційному колодязі в нього нанесло з пів-кубометра ґрунту. Мокрий суглинок дуже текучий

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розпогодиться, розкопаю десь посередині, щоб з'ясувати що ж там трапилось.

Що до могла чи немогла - через шпарину в 5х10 мм в каналізаційному колодязі в нього нанесло з пів-кубометра ґрунту. Мокрий суглинок дуже текучий

 

О чём я Вам и толкую : или в Вашей дренажной трубе есть такая "шпарина", или ставьте мелкую сеточку ( перфорированную мембрану ) на входе ливнёвки.

А через стенки дренажной трубы ( да ещё и уложенной вполне нормально ) такое колличество грязи просочиться не может.

 

Что Вам дадут раскопки посередине трубы - не понимаю ...

 

P.S. Надеюсь, Ваши дренажные трубы были с обмоткой и уходили в дренажную яму ?

Змінено користувачем Ломастер
Уточнение
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...