Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сонячний колектор + сонячна батерея - як поєднати правильно ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Маю бойлер Дражіце на 250 літрів з двома змієвиками та теном. Грію воду теном за нічним тарифом. Ніби нічого - але гроші тягне всеодно.

 

Маю давно мрію поставити сонячний колектор. Тим більше що природа з року в рік рухається в напрямку спеки. Ось подумав що напевно було б добре бути повністю автономним, тобто насосну групу колектора для ГВП заживити від сонячної батереї.

 

У зв'язку з цим виникло декілька питань.

 

1) Насосна група колектора та контролер на 220 В, тобто треба робити від сонячної батереї інвертор і т.д. Питання: чи є насоси для таких цілей на 12 Вольт ? Можливо є вже готове рішення для даного випадку ?

 

2) Є так звані гібридні колектори: тобто колектор з сонячною батереєю, два в одному. Що вигідніше - гібридний колектор, чи окремо колектор та окремо сонячну батерею ставити ?

 

3) Хтось може порекомендувати толкового виробника колекторів + обв'язки ? Посто звертався на АТМОСФЕРУ - там все круто, обв'язка Грундфос і т.д. Мені не потрібно преміум сегмент. Потрібно щось середнє по співвідношенню ціна - якість.

 

4) Хто користується плоским колектором - чи є необхідність утилізаії зайвого тепла ? Тобто нагріли бойлер - а колектор продовжує працювати, сонце світить, теплоносій гріється...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4) Хто користується плоским колектором - чи є необхідність утилізаії зайвого тепла ? Тобто нагріли бойлер - а колектор продовжує працювати, сонце світить, теплоносій гріється...

 

У мене експлуатуються 2 плоских геліоколектора Вайлант. Почитайте про систему DrainBack. Утилізація надлишкового тепла не потрібна у такій, або подібній, самозливній системі. Стосовно економічної вигоди - вона сумнівна. Період окупності для підігріву води більше 15 років.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене експлуатуються 2 плоских геліоколектора Вайлант. Почитайте про систему DrainBack. Утилізація надлишкового тепла не потрібна у такій, або подібній, самозливній системі. Торг 6 економічної вигоди - вона сумнівна. Період окупності для підігріву води більше 15 років.

 

Дякую за інформацію.

Стосовно чи вигідно - треба рахувати. Якщо тратиться на нагрів води в середньому 600 грн. в місяць, то в рік - 7200!

 

Трохи є...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за інформацію.

Стосовно чи вигідно - треба рахувати. Якщо тратиться на нагрів води в середньому 600 грн. в місяць, то в рік - 7200!

 

Трохи є...

 

Коли жив у квартирі, у мене був газовий проточний водонагрівач (колонка). Щомісячні витрати газу коливались від 30 до 40 кубів, в залежності ми з жінкою вдвох жили, чи з сином. Це разом з приготуванням їжі. Ні про які 600 грн і розмови не було. От і ра***те окупність :).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли жив у квартирі, у мене був газовий проточний водонагрівач (колонка). Щомісячні витрати газу коливались від 30 до 40 кубів, в залежності ми з жінкою вдвох жили, чи з сином. Це разом з приготуванням їжі. Ні про які 600 грн і розмови не було. От і ра***те окупність :).

Ну а я грію електрикою щоночі бойлер на 250 літрів, живе 4-ро людей. Двоє дорослих і двоє дітей. От і виходить...

 

Крім того, хочеться бути незплежним від цін на електрику і т.д. Тобто отримати енергетичну незалежність. Про газ і думати не хочеться...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Крім того, хочеться бути незплежним від цін на електрику і т.д. Тобто отримати енергетичну незалежність.

 

Саме цей чинник і спонукав мене встановити геліоколектор :grin:. Але до економіки він не має відношення. Це, скорше, психологічне :).

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Саме цей чинник і спонукав мене встановити геліоколектор :grin:. Але до економіки він не має відношення. Це, скорше, психологічне :).

 

Погоджуюсь :D

 

Але в моєму випадку економічно також, щоправда не на всі 100 :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Саме цей чинник і спонукав мене встановити геліоколектор :grin:. Але до економіки він не має відношення. Це, скорше, психологічне :).

 

А Ви трасу від колектора і до бойлера вели якими трубами?

Пропонують Nanoflex - дорогі страшенно.

 

А насосна група у Вас яка стоїть? Якого виробника ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А Ви трасу від колектора і до бойлера вели якими трубами?

Пропонують Nanoflex - дорогі страшенно.

 

А насосна група у Вас яка стоїть? Якого виробника ?

 

Теплотраси для геліосистем усі недешеві. У мене такий котел. Тому теплотраса теж Вайлант. Замінювати її чимось не призначеним для геліосистем стрьомно, так як температура теплоносія літом легко до 120 градусів доходить. Ніяких металопластів і близько не повинно бути.

 

Насос геліо у складі котла був.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гелиосистемы Вайлант ставят только с их комплектующими, иначе они ничего не гарантируют.

У ТС уже всё есть под систему, остаётся только насосная группа и коллектор.

Грюнфосс делают насосы для солнца, они отличаются от обычных параметрами работы.

Чтобы не сбрасывать излишки тепла надо делать расчёт.

Всесезонки тоже разные, трубки и плоские отличаются.

Дрейбек при перегреве работать не будет пока температура не упадет.

Ведро нюансов, на обучении как раз побывал, стоко всего нового узнал...

 

Добавлено через 4 минуты

Є так звані гібридні колектори

Слышал про ГВС от батарей, т.е. тэн от них питается. Громоздко, два плоских против 6 батарей.

В качестве максимальной экономии можно совместить, через АКБ и инвертор, и получить автономку.

Сброс тепла с системы расчитывается, можно в ТП в санузел, бассейн и т.д.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Період окупності для підігріву води більше 15 років.

При отсутствии зеленого тарифа. Я уточняю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При отсутствии зеленого тарифа. Я уточняю.

 

Уточните точнее, какой-такой зеленый тариф для гелиоколлектора?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В принципі відповіді на поставлені питання отримав. Трохи тут - трохи з нету.

 

Комбіновані (гібридні) колектори не популярні, та і значно дорожчі в порівнянні якщо брати окремо сонячний колектор і окремо батерею.

 

Насосні групи всі на 220 Вольт. Тобто акумулятор+інвертор. По-іншому ніяк.

 

Собі розрахунок зробив. На бойлер 250 літрів і сім'ю з 4-х чоловік потрібно 2 плоских колектори.

 

Появилось вже чимало виробників термоізольованих труб для геліосистем. Ціна впала. Те ж саме стосується і насосів.

 

Є ще одна ідея - але для цього вже інший топік буде.

:flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насосні групи всі на 220 Вольт. Тобто акумулятор+інвертор. По-іншому ніяк.

Можно сколхозить помпу от газели. Она на 12 вольт, заточена под горячее, вечная и дешевая.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

от газели, такого же качества как и ГАЗель. И ещё и пластиковая. да 80-90 градусов выдержит, номокрый вал и росийское какчество.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю бойлер Дражіце на 250 літрів з двома змієвиками та теном. Грію воду теном за нічним тарифом. Ніби нічого - але гроші тягне всеодно.

 

Маю давно мрію поставити сонячний колектор. Тим більше що природа з року в рік рухається в напрямку спеки. Ось подумав що напевно було б добре бути повністю автономним, тобто насосну групу колектора для ГВП заживити від сонячної батереї.

 

У зв'язку з цим виникло декілька питань.

 

1) Насосна група колектора та контролер на 220 В, тобто треба робити від сонячної батереї інвертор і т.д. Питання: чи є насоси для таких цілей на 12 Вольт ? Можливо є вже готове рішення для даного випадку ?

Підтверджуємо, що краще з експлуатаційних та цінових міркувань, використовувати більш наявні звичайні циркуляційні насоси на 220В. Також по автоматиці буде більш прийнятний вибір.

 

2) Є так звані гібридні колектори: тобто колектор з сонячною батереєю, два в одному. Що вигідніше - гібридний колектор, чи окремо колектор та окремо сонячну батерею ставити ?

Також підтверджуємо, що в цілому це виходить дорожче, та ще низький ККД при роботі на ГВП.

 

3) Хтось може порекомендувати толкового виробника колекторів + обв'язки ? Посто звертався на АТМОСФЕРУ - там все круто, обв'язка Грундфос і т.д. Мені не потрібно преміум сегмент. Потрібно щось середнє по співвідношенню ціна - якість.

4) Хто користується плоским колектором - чи є необхідність утилізаії зайвого тепла ? Тобто нагріли бойлер - а колектор продовжує працювати, сонце світить, теплоносій гріється...

Ми як раз у цьому році почали пропонувати нашу нову розробку - Геліосистема легкого монтажу SintSolar EI (Easy Installation) з принципом роботи DrainBack. Дійсно виробляємо у Запоріжжі! :)

 

SintSolar_EI_150_min.png

 

Для такої системи потрібні мідні труби діаметром 10 мм (в ізоляції кожна 28 мм). *більш детально див.файли нижче

 

Використано ще декілька «ноу-хау», тому тепер дійсно можливо змонтувати цілорічну геліосистему самому з другом!!! Надлишкове тепло не проблема - кипіння не має. Також дуже компактна обв’язка і просте заповнення антифризом.

 

Ця наша геліосистема базується на нашому запатентованому сонячному колекторі SintSolar DR (в який одразу інтегрований бак зворотної подачі), тому не потрібні більш потужні насоси…

Більш докладно можете ознаїомитись з інформацією у файлах:

Геліоколектор SintSolar DR

Цінник на Геліосистеми легкого монтажу SintSolar EI (Easy Installation)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто бачок-накопичувач розташовано всередині розпеченого колектора? І чому він не закипить врешті-решт?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто бачок-накопичувач розташовано всередині розпеченого колектора? І чому він не закипить врешті-решт?

 

Тому що він:

1. Відокремленний від абсорберу.

2. Знаходиться зовсім знизу (є фото у файлі можете побачити виход труби великого діаметру).

3. Теплоізольован.

 

Ми вже майже 2 роки тестуємо цю розробку у себе в системі (звісно обвішали усе датчиками та камерами), у цьому баку реєстрували максимальну температуру на рівні 90оС (приблизно при абсорбері під +200оС, та повітрі ззовні 37оС, точніше треба подивитись... не пом'ятаю).

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому що він:

1. Відокремленний від абсорберу.

2. Знаходиться зовсім знизу (є фото у файлі можете побачити виход труби великого діаметру).

3. Теплоізольован.

 

Ми вже майже 2 роки тестуємо цю розробку у себе в системі (звісно обвішали усе датчиками та камерами), у цьому баку реєстрували максимальну температуру на рівні 90оС (приблизно при абсорбері під +200оС, та повітрі ззовні 37оС, точніше треба подивитись... не пом'ятаю).

 

Круто. Молодці! Готрвий підтримати українського виробника :flag1:

 

Розберусь з файлами і надам зворотеій зв'язок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Круто. Молодці! Готрвий підтримати українського виробника :flag1:

 

Розберусь з файлами і надам зворотеій зв'язок.

 

 

Для більшого розуміння, ось фото з пробної сборки системи SiintSolar EI-150H (горизонтальный тип геліоколектору)

 

Контроль рівня:

EI_150H_1.jpg

 

 

Гідравличні з'єдняння та заглушка з "краном Маєвського":

EI_150H_2.jpg

 

EI_150H_3.jpg

 

 

Мінимальний насосний модуль, мідна труба 10 мм в ізоляції та бак з теплоносієм для заправки:

EI_150H_4.jpg

 

Майже все:

EI_150H_5.jpg

 

Заправка (доки рідина не діїде до "крану Маєвського"):

EI_150H_6.jpg

 

Зняли захисну плівку, усе працює :) :

EI_150H_7.jpg EI_150H_8.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не до кінця розумію логіку роботи системи з колекторами.

Ранок - сонце гріє - колектор гріє бойлер з водою. Нагрів до 65 градусів. Відключився.

 

Ввечері вода в більшості використалась. Ніч - сонця немає. Бойлер трохи охолов.

 

На ранок пасмурно, сонця немає. Увімкнувся ТЕН ( не бути ж без гарячої води). Нагрів воду. Вийшло сонце - а колекторові немає що гріти - вода і так гаряча. На вечір воду використали. Ніч. Колектор не працює...знову ТЕН?

 

Тобто хочу зрозуміти логіку роботи, оскільки пишуть про 75% економії на трубчатому колекторі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не до кінця розумію логіку роботи системи з колекторами.

Ранок - сонце гріє - колектор гріє бойлер з водою. Нагрів до 65 градусів. Відключився.

 

Ввечері вода в більшості використалась. Ніч - сонця немає. Бойлер трохи охолов.

 

На ранок пасмурно, сонця немає. Увімкнувся ТЕН ( не бути ж без гарячої води). Нагрів воду. Вийшло сонце - а колекторові немає що гріти - вода і так гаряча. На вечір воду використали. Ніч. Колектор не працює...знову ТЕН?

 

Тобто хочу зрозуміти логіку роботи, оскільки пишуть про 75% економії на трубчатому колекторі.

 

У мене комбінація сонце/газ. Коли сонця достатньо, 190л бойлер нагріваєтья до 80 градусів. На виході бойлера стоїть змішувальний 3-ходовий клапан на 50 градусів, щоб у труби не потрапила вода з високою температурою. Таким чином нагрітий бойлер використовується економно, і якщо наступного дня пасмурно, то води вистачає на 2 дні. Автоматика котла влаштована так, що коли внизу бойлера холодна вода, а вгорі не менше 40 градусів, газ не включається. Коли температура вгорі бойлера падає нижче 40, котел запускає зарядку бойлера газом. Нагрівання йде з повною потужністю котла та перемішуванням бойлера окремим насосом. Таким чином бойлер повністю заряджається до 50 градусів. Якщо у цей час з'явиться сонце, воно догріє бойлер до 80. Реально у мене на підігрів води літом за 4 місяці використано 3 куби газу.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Автоматика котла влаштована так, що коли внизу бойлера холодна вода, а вгорі не менше 40 градусів, газ не включається. Коли температура вгорі бойлера падає нижче 40, котел запускає зарядку бойлера газом. Нагрівання йде з повною потужністю котла та перемішуванням бойлера окремим насосом. Таким чином бойлер повністю заряджається до 50 градусів.

 

Цікава система. Дякую, що поділилися.

 

У вас в бойлері в комплекті чи окремо встановлювали цей насос і датчик температури?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В моєму випадку гарячу воду на зараз найоптимальніше отримувати від газу. БКН 200л (нерж), температуру тримаю 48 градусів, в місяць стабільно йде 20 кубів газу (це менше 200 грн включаючи газову плиту), експериментував з ТЕНом - залишав на місяць від електрики, вийшло трохи менше 190 кВт*год, але враховуючи що в мене оформлений ЗТ, то.... З тепловим насосом набагато веселіше, чим з ТЕНом, виходить по затратам навіть трохи менше газу, але залишаюся на газу тому що з нуля нагріває бак найшвидше всіх - всього за 35 хвилин, мені важливо це мати по вихідним.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава система. Дякую, що поділилися.

 

У вас в бойлері в комплекті чи окремо встановлювали цей насос і датчик температури?

 

У мене такий котел. Часто продукцію Вайлант вважають понтами. Невиправдано дорогою. Але коли розберешся у нюансах - розумієш за що платиш :).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...