Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя хатина на Поліссі )))

Willi

Рекомендовані повідомлення

Після читання форуму, захотілось і собі писати про своє будівництво ))))

Заодно і буду питатись порад, бо практичного досвіду не маю, зате є бажання зробити все добре, як для себе )

 

Почалося усе більше року тому, ми з дружиною взяли земельну ділянку у селі (як тут кажуть "план").

Ділянка у вигляді прямокутної трапеції, більша основа якої обернута на південь, і паралельно їй проходить дорога.

 

Після цього, почався процес пошуку, що ж нам потрібно, які приміщення, скільки і де.

Були сформульовані наступні вимоги:

- Орієнтація відносно сторін світу - щоб жилі приміщення отримували більше світла, двоскатний дах, скати на південь-північ,

- вхід в будинок не від дороги,

- Щоб було 4 житлових кімнати, хай не великі, але щоб були - для нас, для дітей, і як приїде хтось у гості - то й для гостей.

- Ванна кімната достатніх розмірів, окремо туалет

- Комора/кладовка на першім поверсі

- На мансарднім поверсі приміщення для бака з холодною водою хоча б 200 л. та можливості встановлення бака з гарячою водою. Також можливо у цім приміщенні буде зберігатись ще якісь речі.

- Кухня обладнана піччю з плитою

- Кімната першого поверху обладнана грубкою.

- Вентканали та димоходи розміщені у стіні "в діаметральній площині" будинку

 

Відповідно до цього, почав трохи шукати в інтернеті, а трохи щось самому креслити.

В результаті появилось наступне планування:

level_1.PNG.8f3dab4a300d691add79d1cf3e941f3f.PNG

level_2.PNG.3b7260635ebd256fc7dde688868f7782.PNG

section_1.PNG.a7c929e1a7cddde33bea85b8d44de338.PNG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фіолетовим кольором, штриховою лінією показаний контур фундамента.

Насправді, з плануванням було не все так просто.

Прийшлось його переробляти, разів три мабуть, поки почало подобатись.

 

На початку літа 2015 року, був вивезений камінь на фундамент. Все впиралось у відсутність електроенергії на ділянці.

Домовився із сусідом через дорогу, що проведу від нього кабель, і буду йому платити за енергію.

Одночасно написали заяву в РЕС на підключення.

Купив на пилорамі обрізків, горбилів всяких, почав зводити сяку-таку будку на інструмент та туалет.

В процесі цього "будівництва" не раз пожалів, що не купив хоча б необрізної дошки

бо дуже з того хламу було важко вибрати щось нормальне для роботи (((

 

Після того, як будка і туалет були зроблені, йду ще раз до сусіда.

А він мені каже - не дам тобі світла, бо у мене проводка слабенька (((((

я кажу - то може розетку поставимо після лічильника, але не домовився ні до чого.

 

Це надало прискорення в напрямі РЕСу, виявилось, що це дуже непроста процедура.

 

Але "нету худа без добра" - появився час, і тодішне планування мені перестало подобатись. Думаю, що якби те світло тоді у мене було, жалів би усе життя.

Пошук інформації продовжився, ну і в результаті вийшло майже те , що на кресленнях в попереднім пості.

Час проходив, наближалась осінь.

У вересні підключили нам енергію, але в силу певних обставин, не зміг взятись відразу за фундамент. Аж у кінці жовтня дійшли руки до нього.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вода, а як же без неї? ))))

 

Як є вода і світло, можна приступати до фундаменту,

 

Зробив розбивку на місцевості, потім зняв верхній не дуже родючий шар грунту і позасипав ним деякі нерівності на ділянці.

На глибині від 35 до 50 см почався пісок. Після цього взяв хлопців, і за декілька годин ми викопали на задану глибину.

Ділянка має невеликий нахил, на 9-ох метрах десь 35 см. Тому траншея вийшла глибиною від 100 до 130 см.

На дні її зробили бетонну підготовку товщиною 10-15 см, армовану 3-4 нитки арматури діаметром 10мм, армування під кожною стіною.

Потім не доходячи до верху 20 см заповнювали траншеї каменем та розчином.

А зверху залили ще армований пояс до рівня землі.

Наближались заморозки, все це вкрив плівкою, мішками з цементу, і т.п.

Через декілька днів, коли поверхня бетону зміцніла, утеплив її соломою, тими ж мішками, і засипав зверху піском.

Тепер чекаю весни)))

Photo0374.thumb.jpg.e97ddaaa647b8d104d3cd43a3650b371.jpg

Photo0417.thumb.jpg.4bf6c094914de0de61959bea1fa80e41.jpg

Photo0421.thumb.jpg.eaf044924eff77e3f1b1d9a8a9685d44.jpg

DSCN9687.thumb.JPG.b3e162e55745fcfb9432ed8934020496.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Міжповерхове перекриття - по дерев'яних балках.

Але є сумніви щодо ванної - чи робити теж балки, чи заливати плиту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немного похож домик на мой. Я тоже с женой мучались с планом и много раз его переделывали. В изначальном плане была 1 спальня на первом этаже и 3 на втором. Так как мы строим дом для себя то и 4 спальни нам не нужно. И оставили 1 спальню для нас на первом этаже, а на втором одну большую детскую и олдну гостевую. Одна спальня на втором этаже превратилась в террасу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так мы его переделали

 

Добавлено через 13 минут

Лично мне кажется что тамбур маленький, судя по плану, где-то метр на полтора. Вам физически не хватит места зайти в дом зимой в снегу в пуховике в шапке и т.д., снять с себя всё это, что бы не нести всю грязь и воду в дом, а это получается как раз на маршруте спальня-санузел.

 

Добавлено через 13 минут

- Щоб було 4 житлових кімнати, хай не великі, але щоб були - для нас, для дітей, і як приїде хтось у гості - то й для гостей.

Класически ошибочное мнение родителей, когда они думают, что дети когда выростут, то захотят продолжать жить с родителями.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Tigra-1, спасибі за підказку про тамбур.

 

Про дітей, якщо їх є 3-4-5, то хочеться, щоб мали де розміститись, поки не почнуть покидати батьківський дім...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как вариант, вынесите тамбур наружу дома, а Прихожую и комору объедените и сделайте гостинную, где и стол можно нормальный поставить. Судя по всему с ваших слов, родина має бути велика та гостинна. Допустим сядете вы с женой + 5 детей + кум с кумой прийдут... и шо тогда? В тесноте да не в обиде? Лично я вопрос коморы решил перенести в подлестничное пространство.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Всім привіт!

Продовжу свою історію )

Торік улітку, я хотів купити бетономішалку. Знайшов на ОЛХ по досить хорошій ціні 2900 грн, ще радянська, в хорошому стані, трифазний двигун, у м. Суми. Зателефонував по номеру, поговорив із чуваком, який назвався Антон Т. Він розповів наступне - "Ми розпродуємо будівельну базу, і така ціна тому, що для мене головне - звільнити територію". Крім мішалки, у нього в оголошеннях була власне база, і ще багато всякого різного будівельного добра.

Домовились що я куплю ту бетономішалку, але Антон дуже переживав що я її не заберу, ну і я трохи подумавши, відправив йому вищевказану суму, і став чекати на вантаж. Перед тим я не раз купував різні речі, і приходилось відправляти теж значні суми, а тут така історія, все ніби в'яжеться, от і повірив людині.

Два тижні дзвінків, обіцянки - сьогодні відправлю, завтра відправлю, бо то немає людей щоб завантажити, то машини нема, то вже машина була і люди були, але не змогли підняти.

кажу - по апарелях витягніть на кузов,

але пройшов час, і мій телефон антон поставив у ігнор. як тільки я його набирав, дзвінок відразу скидався.

Організовувати експедицію у Суми я не став, один знайомий обіцяв що у нього є мент, який може вирішити питання, але так і нічого не вирішилось.

 

Фундамент я залив на позиченій мішалці.

 

А цієї зими, мій тато каже мені - на тобі шнек, і зроби собі мішалку на розчин.

Зробив він мені деякі до неї частини,

а я купив корпуси із підшипниками, електродвигун, великий шків, ще деякі дрібниці, десь з тиждень попрацював , і от що у мене вийшло:

Photo0455.jpg.8a2db84c443cd617641d0c4c7ddb760d.jpg

Photo0457.thumb.jpg.435ab391dc124879148854a927d3cb69.jpg

Photo0460.thumb.jpg.c27d3399aa512f78e9072ba680c47492.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За зиму був час ще подумати, і я ще досить суттєво змінив планування (наскільки дозволяв вже залитий фундамент).

Пізніше викладу його, але порада щодо розмірів кухні і прихожої досить слушна, і так воно буде краще.

 

Говорив із сусідом, який сам змурував собі цоколь, але він озвучив досить значну цифру, і я подумавши, посумнівавшись, вирішив робити його своїми силами...

Згадав, як читав історію Nobel-я про його будову, (я майже його земляк, із Збаража))))))) а також приказку "не святі горшки ліплять" тай відважився.

Розумію, що якби за адекватний час міг заробити вартість тої кладки, то найняв би майстрів, але ще один момент досить непокоїв - з ким із "майстрів" не говорив, усі кажуть - викладаємо лице, а на внутрішню ставимо щити, закидаємо каменем і заливаємо ріденьким розчином....

 

На минулому тижні зібрав своїх родичів, і почали кладку цоколя.

Ніхто із нас ( троє чоловік, кажу до них - ми масони)))) ще до цього не мурував під розшивку, але щось ніби виходить:

Photo0464.thumb.jpg.dc9e76601657ca075a34bdfc09407b95.jpg

Photo0465.thumb.jpg.22f2eedecbe7f7c795fb27d50bcb51f9.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На жаль, не кожен день виходить мурувати, але надіюся, що за декілька тижнів закінчимо, і будуть нові фото ))))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому під розшивку? Утепляти не думаєте? В мене похожа історія, камінь завіз, побили, хочу мурувати підвал з нього 4*10м. під 1/3дому, а решту лити(в землі все заллю разом). Думав з середини мурувати а ззовні ставити щити, в них ЕППС 5см. і заливати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Утеплення планую дати під стяжку, а підвалу не робив.

А розшитий мур мені подобається своїм виглядом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Міжповерхове перекриття - по дерев'яних балках.

Але є сумніви щодо ванної - чи робити теж балки, чи заливати плиту?

 

А в чому сумніви? До речі в старих польських будинках перекриття дерев'яне стоїть більше ста років і в ванних теж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дерево колись було не таке як зараз, здоровіше. На чому (розчин) муруєте цоколь з каменю?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сумніви були, але вирішив робити теж по дерев'яних балках.

Муруємо на цементному розчині, периметр пропорція 1:3, перестінки 1:4

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

У понеділок закінчили мурувати цоколь, робили 24 дні (не завжди повні)

От що вийшло:

Photo0484.thumb.jpg.06ea9e76e462c862ec64a894ccbf8d69.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Підніму свою тему :)

Більш-менш остаточне планування

Перший та напівмансардний поверхи

plan__1.png.ff95a81b6ed1700c58a123a6a541ce7c.png

plan__2.png.8abff848d7e90a44ba5338036263d360.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...