Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Т образная печ.Вопрос.

lestad1

Рекомендовані повідомлення

Це питання дуже спірне.Відповідь дам після опалювального сезону.Потрібно набрати статистики.Але уже й зараз я більше солідарний з "Yanka" на рахунок того, що довгий щиток з вертикальними каналами, це не зовсім добре.
Надеюсь разницу - видно. И самое интересное .Грубка + Грубка.

IMG_20171025_102216.thumb.jpg.a28bc7df724c6f8a620c7ca9f9bd0d60.jpg

PICT0098.thumb.jpg.5da859491d5be8f1800897d58924608b.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Буде нормально.Я старався зробити 8 мм,але внаслідок нерівності цегли, проміжок гуляє від 4мм до сантиметра.На роботу печі це не впливає.

Моя тема на форумі "Країна майстрів"(Кахельна піч на дві кімнати)

 

Прочитал Вашу тему. Очень красиво получилось. Очень интересны результаты по окончании сезона.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
Це питання дуже спірне.Відповідь дам після опалювального сезону.Потрібно набрати статистики.Але уже й зараз я більше солідарний з "Yanka" на рахунок того, що довгий щиток з вертикальними каналами, це не зовсім добре.

 

Як і обіцяв,дам аналіз роботи своєї печі.

Так як проектування та побудова печі описувалась на іншому форумі,то потрібно трохи подробиць з історії створення печі.

Проектування печі велось під патронатом Вогнистого.Всім відомо ,що Вогнистий великий поборник теплових щитків і вважає,що їх можна поєднувати зі всіма видами топок і печей.

В моєму випадку щиток мав бути поєднаний з двоконтурною топкою(чи навіть 3-х контурною).Пиріг стінки топки-шамот на ребро+червона на ребро+кафель=19см

https://www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=608381&stc=1&d=1521388834

Щиток=підйомний+3опускних+підйомний,стінка щитка=червона на ребро+кафель.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=608387&stc=1&d=1521391202

Це поки все про піч,щоб не робити великі пости

127548226_.thumb.png.b6ffcfa57b93705fa5b1dc1dd41ba778.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вам придеться начать с самого начала. обрисуйте суть проблемы. с какгого рожна ваши варианты с г. Вогнистым выглядят таким замысловатым щитком ? что за ступеньки там? нарисуйте место под печь и планировку. И где должна выйти труба. я так понял раз щиток планируется строиться с изразцами то он должен быть из кирпича наребро? Вогнистый -тот еще плут..как закрутит что нибудь:) но человек он хороший.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер про роботу печі.

Спочатку про те що працює без нарікань.

1)Прямий хід.В моїй печі без нього можна і обійтись.Корінна труба січенням 38х12см,тяга така,що в мороз більше 10 піч розпалюється без прямого ходу і з дверей топки не димить.Але в тому місці де зроблений канал прямого ходу в мене виходило пусте місце і канал вигідно його заповнив.

Якщо він і не виконує свою пряму задачу,то це місце хоч прогрівається.

2)Двері з склом.Двері з посадочним розміром 25х35см дають швидке тепло і задоволення споглядати живий вогонь.

3)Топка.Робота топки перевершила всі сподівання.Я її скопіював у Юрія Афанасова(toumob)з "Печних дел мастера".Спалюю 10-12 кг дров і топка тримає тепло 24 год

https://www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=608395&stc=1&d=1521394298

Те що обведено дає основне тепло в печі.

3) Горизонтальний канал щитка.

Теж добре прогрівається і тримає тепло min12год.Тобто працює нижній прогрів.

На сьогодні досить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

? Вогнистый -тот еще плут..как закрутит что нибудь но человек он хороший.

Вогнистый -на всех печных форумах под своей фамилией /ник/. И не прячется под тремя никами. В отличие от некоторых.

 

Добавлено через 3 минуты

На сьогодні досить

А вам бы пан Ярослав -лучше откройте здесь на форуме ,свою тему. Разберем все по косточкам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

"Вложение не существует или не указан идентификатор (номер). Если вы уверены, что использовали правильную ссылку, свяжитесь с администрацией"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Вложение не существует или не указан идентификатор (номер). Если вы уверены, что использовали правильную ссылку, свяжитесь с администрацией"

 

Глушат как - рекламу. Заходи через поисковик. Почитай тему. Кое что - поймеш.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мене зовуть Мирослав Васильович.

На цьому форумі не знаю як вставити зображення.Запитує URL.

Як Ви це робите.?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мене зовуть Мирослав Васильович.

На цьому форумі не знаю як вставити зображення.Запитує URL.

Як Ви це робите.?

там же есть колонка"управление вложениями". нажимаете и вставляете из своего компа всё что угодно. Размер тока соблюдайте но если что оно подскажет про размер
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вам придеться начать с самого начала. обрисуйте суть проблемы. с какгого рожна ваши варианты с г. Вогнистым выглядят таким замысловатым щитком ? что за ступеньки там? нарисуйте место под печь и планировку. И где должна выйти труба. я так понял раз щиток планируется строиться с изразцами то он должен быть из кирпича наребро? Вогнистый -тот еще плут..как закрутит что нибудь:) но человек он хороший.

 

Спеціально для Yanka

 

Потрібно опалювати зал(де топка)та спальню(ззаді щитка).Топка розміщена на місці старої печі.В стіні на відстані 1000мм від кута існуюча корінна труба.Простінок від кута-600мм.

Спочатку хотів скопіювати піч Zika з щитком без сідала,а потім натрапив на теми Вогнистого і результаті маємо отаку піч.

А тепер про те ,що мене не влаштовує в даній печі.

Вогнистий давно виношує ідею поєднання так званої канадської печі і своїх щитків.І вмоєму випадку це як би була перша реалізація цієї ідеї.

Можу заявити з повною відповідальністю що це не зовсім поєднувальні речі.

Поясню чому.В залі топка і щиток,в спальні тільки щиток.Звечора пропалив,зранку в залі "Ташкент",а в спальні щиток уже холодний.Його б уже треба палити,але топка ще дуже гаряча і гарячою буде до вечора.

Таких габаритів 2-хконтурна топка уже є як би окремою і досить ефективною пічкою і на моє переконання не поєднується з щитками ,які треба топити 2 рази в добу.Дуже великий дисбаланс в теплотворній спроможності даного типу топок і щитків на ребро.

Тільки завдяки тому,що по периметру печі ще не зароблені отвори між спальнею та залом,комфортна температура трималась в спальні добу.

Морози тримались від -8до -25(1 день) і весь час піч палилась раз в добу.

991209339_1-.thumb.jpg.196a6183b9ca74dabb90115f45f6d1e7.jpg

1175208705_7.thumb.jpg.074661e4490f5fd11cb1f02d5e8cc698.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спочатку хотів скопіювати піч Zika з щитком без сідала,а потім натрапив на теми Вогнистого і результаті маємо отаку піч.

Что Вам помешало скопировать печь Зики , ведь есть и порядовки и сьмки процесса кладки.?

А тепер про те ,що мене не влаштовує в даній печі.

Вогнистий давно виношує ідею поєднання так званої канадської печі і своїх щитків.І вмоєму випадку це як би була перша реалізація цієї ідеї.

Вогнистый -уже давно использует и Зика -сам принял решение -сделать печь + щиток. И кстати не капли не жалеет.

Можу заявити з повною відповідальністю що це не зовсім поєднувальні речі.

У Вас всего один опыт постройки - такой печи.

Таких габаритів 2-хконтурна топка уже є як би окремою і досить ефективною пічкою і на моє переконання не поєднується з щитками ,які треба топити 2 рази в добу.Дуже великий дисбаланс в теплотворній спроможності даного типу топок і щитків на ребро.

У Вас слишком толстая топка. Трех - контурная. И к тому же -воткнули СБ. /Степанов - Барббье./ Скажите -зачем Вы сделали 3 контурку и воткнули СБ. Сами придумали или кто -подсказал.?

IMG_20171108_175457.thumb.jpg.5a6a15415dbcaa7af16e12971c5fc30e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что бы было понятно -вид топки с СБ. Мирослав Васильевич - откуда вы откапали и зачем сделали СБ. -?.

1948797125_.thumb.png.a351821b22e6d8b2799d6c6abec9e4a7.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Zika піч з щитком знаходиться в одному приміщенні, а не розділяє різні кімнати.

Тому йому одинаково, остив щиток чи ні.До уваги береться сумарна кількість тепла.

Топка у мене такої ж товщини як у Zika і прийміть це до уваги, коли будете ще комусь радити канадську піч +ваш щиток,який гріє 2 приміщення.

Мені нічого не заважало скопіювати піч Zika,просто повірив Вам,що щитки це краще.

Взагалі Володимир Васильович я на Вас зла не тримаю,вибір був за мною,але й Вам треба признати,що компоновка печі,яку ви мені запропонували та поради щодо конструкції щитка залишають бажати кращого.Про щиток в наступних постах,а зараз про таке.

Все пізнається в порівнянні.Я маю в одній печі 2 типи нагрівальних приладів,а саме,2-х чи 3-х контурну топку та одноконтурний щиток.Для режиму (пмп-постійного місця проживання) двоконтурні печі поза конкуренцією,особливо коли облицьовані кафелем.Тому всім би радив не жаліти грошей на шамотне ядро для печей пмп.

P.S. Не "откапали" а "откопали.Поясню пізніше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

+ваш щиток,який гріє 2 приміщення.

Мені нічого не заважало скопіювати піч Zika,просто повірив Вам,що щитки це краще.

Взагалі Володимир Васильович я на Вас зла не тримаю,вибір був за мною,але й Вам треба признати,що компоновка печі,яку ви мені запропонували та поради щодо конструкції щитка залишають бажати кращого

Вы не слушали моих советов а слушали других людей и делали по их советам. Открывайте тему- я это легко докажу. И не давайте - ненужных советов.

.Тому всім би радив не жаліти грошей на шамотне ядро для печей пмп.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви дуже любите виставляти цю схему в своїх постах.Це схема з книги Сергія Михайлова.Дуже гарна книжка.Періодично її перечитую.Автор в доступній формі описує закони побудови печі.Також є цілий розділ про можливі причини димлення печі.Зокрема, однією з причин димлення є коли нижній край хайла в топці нижче верху дверей.При моїх великих дверцятах влаштування топки і хайла по Ваших рекомендаціях не відповідали вимогам проти димлення.Тому я став шукати інші принципи організації топки і вибрав топку від toumob.Вибрав сам без звернення за порадами.Про що аніскільки не жалію.В любих режимах горіння я відкриваю двері без натяків на димлення.Плюсом є і те ,що наносний попіл акуратно осідає в опускному каналі.При Вашій схемі я мав би дим з дверей та купу попелу в горизонтальному каналі при моїй тязі.Я відповів на Ваше питання?

2113035284_.jpg.ffbfe6d27bc1e6d9714d0b68ec7e529d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви дуже любите виставляти цю схему в своїх постах.Це схема з книги Сергія Михайлова

Это схема печи Строгонова. Так что - мимо.

Тому я став шукати інші принципи організації топки і вибрав топку від toumob.Вибрав сам без звернення за порадами.Про що аніскільки не жалію.

Вы сами в этом - признались. Трех контурность - взяли у Зики.

.При Вашій схемі я мав би дим з дверей та купу попелу в горизонтальному каналі при моїй тязі.Я відповів на Ваше питання?

Конечно - ответили. Вы за моей спиной -проводили консультаций ,на другом форуме . И когда я Вам указал на это , Вы просто не ответили на мой вопросы. И делали -все по своему. Теперь - маемо , шо маемо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поясню чому.В залі топка і щиток,в спальні тільки щиток.Звечора пропалив,зранку в залі "Ташкент",а в спальні щиток уже холодний.Його б уже треба палити,але топка ще дуже гаряча і гарячою буде до вечора.
1.вы преувеличиваете теплоемкость топки. Не будет она уже утром горячая, так... теплая сильно. к вечеру теплая несильно.Топить -можно, и утром..Многие вообще топят печи два раза в сутки, утром и вечером, но понемногу. правда обычная топка из кирпича наплашку с футеровкой наребро. То что у вас там не наплашку а два наребро--типа третий контур, по моему лажа. хотя конечно общая толщина увеличится немного. К тому же топка и щиток наребро означает что вы сильно долго не натопите и топку бо щиток быстрее нагреется и потребует прекратить топку, если конечно не отключить щиток соответствующей задвижкой.

Щиток-да, остынет изрядно. Впринципе схема понятна и другую тут трудно выдумать. надо ведь из топки пробежать по щитку и вернуться к трубе над топкой.

Я так

2. Вообще же я впринципе для ПМЖ не люблю щитков наребро. но...тут будут изразцы, читай стенки толще чем 6,5см на толщину изразца с румпой. Поэтому предполагаю что теплоемкость щитка увеличится и он нагреется не так быстро как если б был голый.

3. К сожалению у меня мало инфы по изразцовым печам, дело это у нас не частое, дороге, нормальных изразцов нет и т.д. Хороший ровный кирпич позволяет делать печи чистовой кладкой под расшивку. Т.е. я не могу бравировать цифрами насчет увеличения теплоемкости щитка с изразцами. Вы же я смотрю настроились на них серьезно. видимо еще и потому что ровненького кирпича у вас не найти. А штукатурить -сложно.

4. Не нравится ваш зигзаг в виде ломаного перехода от топки к щитку. в этом месте будет сильный теплосъем и потому перегрев. По моему если сделать топку шире и футеровать наплашку то есть возможность избавиться от этой ступеньки сделав всю конструкцию Г-образной. Или топку выдвинуть от трубы чтоб угол тот не мешал. Подключаться к трубе всревно придеться с помощью патрубка из нержавейки. Можно этот патрубок удлинить.Нарисуйте план комнаты в этом месте с размерами и пр.

5. я так и не понял..Печь уже сделана? фото то есть правда недоделанной. Если есть то доделывайте и топите а потом отпишетесь. А то как то запоздалые вопросы. Надо было сразу сюда приходить и тереть .

6. и постарйтесь про Зику тут не упоминать. этот урод как то сожалел что в годах уже . "а так бы поехал на донбасс" хохлов пострелять" немножко" . Всё. нет его.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так.Це схема печі Строганова з книги Сергія Михайлова.

Так,я признаюсь,я у всіх щось беру,у Zika,у Вас,в toumob,і т. д.

Чому б не скористатись надбаннями мудрих людей.Це не гріх.

Ви мене провокуєте на срач в темі,я Вам не дам такої можливості.В мене нема цілі якось Вас образити чи принизити.Я описую недоліки даної конструкції лише для того,щоб їх не повторили інші люди.

З цього місця в темі не буде посилання на Вас а тільки голий опис конструкції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так,я признаюсь,я у всіх щось беру,у Zika,у Вас,в toumob,і т. д.

У Зики -опыт ОДНОЙ постройки печи и так же БП. / банной печи. У Юры Тульского -опыт ОДНОЙ банной печи . И Всю информацию - они черпали на форумах. У меня Вы взяли часть и ту умудрились - искаверкать.

Чому б не скористатись надбаннями мудрих людей.Це не гріх.

Мудрые люди с опытом постройки - ОДНОЙ печи.???.

Ви мене провокуєте на срач в темі,я Вам не дам такої можливості.

Я Вас не провацирую - Вы сами выбрали свой путь.

.Я описую недоліки даної конструкції лише для того,щоб їх не повторили інші люди.

З цього місця в темі не буде посилання на Вас а тільки голий опис конструкції.

А вот как раз и нужно сравнивать ,что предлагал я и что Вы - делали. И чьими советами - пользовались.

 

Добавлено через 1 минуту

1.вы преувеличиваете теплоемкость топки. Не будет она уже утром горячая, так.

Нужно было -Красноярскую печь -предложить. Одна протопка на - неделю.

 

Добавлено через 8 минут

Мудрые люди с опытом постройки - ОДНОЙ печи.???.

Иван Данилович. Подтверди мой слова по поводу опыта в пече-строения - Зики и Юры.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну нарешті по суті.Дякую Yanka!

Ви,перепрошую,неуважно читаєте мої повідомлення.З них ясно,що піч побудована і написано,що це звіт.

Відчувається рука майстра.Ви доволі точно описали стан топки в часі,але з кафелем чуть гарячіше чим з цеглою.Теплова інерція більша.

Вияснимо з товщиною.Ви кладете топку на плашку і футеруєте шамотом на ребро.Я роблю те саме тільки плашка замінюється на (ззовні всередину) кафель(5см)+червона на ребро і футерую на ребро.Товщина та сама.

З кафелем піч починає гріти min через годину після топки(це горизонтальний канал щитка і перший підйомний).

Абсолютно точно Ви описали і зигзаг.Це основна біда ,але про це завтра.

Дякую,на добраніч!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вияснимо з товщиною.Ви кладете топку на плашку і футеруєте шамотом на ребро.Я роблю те саме тільки плашка замінюється на (ззовні всередину) кафель(5см)+червона на ребро і футерую на ребро.Товщина та сама.

И напишите -что я Вам советовал - по этому поводу. Как сделать - топку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви,перепрошую,неуважно читаєте мої повідомлення.З них ясно,що піч побудована і написано,що це звіт.
беларуская мова конечно похожа на украинскую но таки другая. Скорее всего я где то чегото "недоперепонял";)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

беларуская мова конечно похожа на украинскую но таки другая. Скорее всего я где то чегото "недоперепонял";)

 

Из уважения к Вам и для пользы нашего дела перехожу на русский но ругатся буду українською.

Итак закончим с топкой.То что Вы мне советовали(одеть в уголок,перекинуть вторым контуром и т. д.)в изразце не делается,да и не нужно.Проконсультируйтесь у Д. Дара.Доказательством может послужить моя старая изразцовая 3-х каналка.Привожу цитату из моей темы.

Стіни печі та перегородки виложені з шамоту на ребро,але зовнішні стіни ,які облицовані кахелем,виложені лещадкою колотою вручну кирочкою,а друга половина сколки вставлена на ГПС в румпу кахеля.Вся піч мурована на ГПС ,і в тому числі, шамот.Піч пропрацювала 36 років,але ніде ні тріщинки ні розхитаного кахеля,це при тому що були серйозні перетопи газом.Газ був дешевий,і при топці бувало його просто забували виключити.

Це лишній раз доказує,що розчин в пічній кладці,це тільки герметизація швів,а піч стоїть завдяки правильній і грамотній перев"язці.При розборці, я знімав шамот без зусиль.

Керамічний кахель і шамот з"єднані ГПС теж не сваряться і дружно простояли купу років.

В другой комнате стояла изразцовая отопительно-варочная.Тот же результат.Топили дай бог,плита лопала а на изразце ни одной трещины.При розборке двух печей в топке было где-то два-три лопнувшых шамота.Остальной шамот почистил и использовал для строительства новой печи.

Теперь про перевод тепла.Надеюсь по фотографии понятно

Про топку ни слова, тем более,что она меня вполне устраивает.

361960776_.thumb.jpg.9ced81c8915927661fd6db911e1c10d7.jpg

1255499256_.thumb.jpg.bb1e9536b2dd1c5bcc3a0fb543b2ce10.jpg

1784990061_.thumb.jpg.d58bc87c7c2351e1e8e5e87d2c2219be.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вас почитать дык печь идеальная. В чем же тогда проблема? живите и радуйтесь.:)все мои совету по строительству будут запоздалые. Надеюсь запускается без проблем даже без прямого хода:sad:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...