Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Реконструкція одноповерхового будинку власними силами

Roma_Z

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня шановні форумчани. Довго думав "варто чи ні" створювати тему про своє будівництво, а точніше про реконструкцію та добудову до будинку і перетворення його на більш сучасний, «з бабки дівку буду робити». Але щоб не створювати ще сотню тем з різними запитаннями, а вони від мене точно будуть, вирішив все таки розповідати і про своє будівництво, вислуховувати поради.

Територіально даний об*єк знаходиться м.Черкаси р-н Дахнівка, між сосновим лісом і р.Дніпро. Сам будинок десь 60х років, з дерева + дранка, обкладений цеглою, дах вальмовий металевий.

Територія знаходиться під кутом, перепад землі по фундаменту будинку ~ 20-30см. + до цього і сама територія вражає своєю кривизною і не вражає розмірами, всього 4,4 сотки. Маю що маю і тут планую перебудовуватися. Нема можливості жити десь а будуватися тут, так само як і купити дільницю і почати нове будівництво (хтось точно про це тут напише), зайвих грошей $ просто нема і в найближчому майбутньому такі транші не передбачаються.

 

Існуючий будинок, в якому я зараз проживаю зі своєю сім’єю, має розміри 10*5.79м + кухня прибудовано з боку. В планах заваляти кухню і добудувати 4,2*11,3м вздовж однієї зі стін + холодний тамбур. Будувати планую сам, на покрівлю даху планую залучити спеціалістів.

Будинок планується одноповерховий з холодним горищем.

 

Фундамент: геологію не робив але знаю що пісок з землею до 1.5м. точно, далі не рив. Підземні води ~ 5-6м. Фундамент планую лити стрічковий 80см+20см., а от коло стіни існуючого будинку і нового ще не визначився чи є сенс лити на таку глибину, чи може 50см буде вдосталь. Лити планую з міксеру, армування 12мм, опалубка з дерева, плівка між землею і бетоном. Утеплення буде потім, не до кінця розумію як ЕППС тримається на фундаменті.

 

Стіни: газоблок D400 375*200*600- основна стіна, D300 200*300*600 – перестінки + стіна між існуючим і новим. Ось тут теж ще в думках, чи є сенс і потреба гнати нову стіну коло існуючої (перевагою є що балки для стелі ляжуть виключно на нову добудову, відсутні тріщини при усадці нового і старого, мінус зменшення внутрішнього простору на товщину стіни (20см. борюсь за кожний см, територія то не велика), збільшення товщини проходу між цими добудовами, 30+20см., і збільшення ціни на будівництво), чи можна "П" образно зробити до існуючої стіни(більше простору в середині, прохід між добудовами не товстий, дешевше, але мінус що лаги стелі ляжуть на стару частину будинку ну і тріщини при усадці). Також один з варіантів це вигнати колони які зв*язати між собою бетонною перемичкою і на них вже опирати балки перекриття. Одним словом тут я ще відкритий для пропозицій.

 

Дах: холодне горище, вальмовий дах, металочерепиця . Нахил 30 і 40 градусів.

 

Це коротко про основне. На даний момент ідуть підготовчі роботи. По мірі виконання робіт, наявності нових фоток або виникнення запитань, буду описувати тут. На питання які задав по тексту, не відмовлюся від отримання відповіді, поради.

 

На фото з права те що буде добудовуватися.

1958731904_..png.3b905c7494316eff021a962b74cd275d.png

984263900_..png.536e716b3698561f6b6733919b4a6172.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем Д300 на перестенки? Он достаточно мягкий. Закрепить на нем что-то будет проблематично. Делайте из кирпича. Или поменяйте местами Д400 и Д300.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ох и тяжко с бабы лепить девку,

ТС желаю успехов.:beer:

И побольше фото, что есть сейчас.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем Д300 на перестенки? Он достаточно мягкий.

 

Делайте из кирпича. Или поменяйте местами Д400 и Д300.

місцями не вийде, а от із цегли все можливо.

 

 

И побольше фото, что есть сейчас.

ок, покажу пізніше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем две входных двери?

Хотите сделать окно на углу, так не обрезайте кровлю. Не красиво.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем две входных двери?

одні двері існуючі, інші планують в холодному тамбурі.

 

 

Хотите сделать окно на углу, так не обрезайте кровлю. Не красиво.

так,вікно на куту, з обрізаним дахом мені сподобалося більше ніж з простим.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И побольше фото, что есть сейчас.

Фото кухні яка планується зноситися.

18823ef2a954.jpg

a7b9bbdc272a.jpg

 

І фото з іншої сторони будинку.

d99d042db86f.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Удачи! И еще раз удачи!

 

Добавлено через 1 минуту

По тому как перестройка - сложнее стройки.

Знаю не понаслышке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Продовжуємо роботу.

Було закуплено і занесено на територію:

блоки Аерок D400 375x200x600 та D300 300x200x600

f0eb7306894c338cc40e116f3b8f3346-full.jpg

5547832572f3.jpg

997b1cd75160.jpg

 

пиломатеріали на дах, так як вони постійно ростіть в ціні + до цього брав ще зимовий ліс

1c1a780a103f.jpg

47f8346c3322.jpg

 

всі відразу промазували вогнебіозахистом Страж-1, не сильно вірю в ефективність цієї роботи, але ліпше щось чим нічого

a1a9d920e6ad.jpg

 

і накрив плівкою

47dd5425cb3e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Далі почав руйнувати частину будівлі, все воно було збито з доски, бумажного утеплювача, рубироїду і глини. Ось чому кухня постійно була холодною.

f87febd5f6e9.jpg

 

без головного помічника нікуди

eb042ce429bf.jpg

 

Потім був дах

7da0b370b92d.jpg

ad4572a516c8.jpg

 

і все інше поступово

a6eabb358196.jpg

4403f3721ae5.jpg

 

 

на фініші все складано в мішки

d76fa141b94f.jpg[/url]

 

95da34cd2516.jpg[/url]

 

була кухня а тепер в 70мішках, + 2 дні вогонь палив досками і сусідам віддав частину. Зберіг би їх собі,щоб буржуйку топити, але зараз нема де їх зберігати.

 

Зараз прибираю територію і готуюсь до опалубки,фундаменту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все складано в мішки

Не тримайте довго мішки зі сміттям, вони від сонця потім легко рвуться, неможливо буде погрузити,щоб вивести. Хоча б добре накрийте їх для захисту. В мене так за 2 місяці мішки втратили міцність.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не тримайте довго мішки зі сміттям, вони від сонця потім легко рвуться, неможливо буде погрузити,щоб вивести. Хоча б добре накрийте їх для захисту. В мене так за 2 місяці мішки втратили міцність.

 

 

Да, мешки не прочные, рвуться в руках.

 

Добавлено через 2 минуты

barabashka86, битый кирпич можно использовать при засыпке фундамента.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дошки бажано стянути або нагрузити зверху, бо їх покрутить. Може тими ж блоками наразі нагрузити.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не тримайте довго мішки зі сміттям, вони від сонця потім легко рвуться, неможливо буде погрузити,щоб вивести. Хоча б добре накрийте їх для захисту. В мене так за 2 місяці мішки втратили міцність.

мішки накриті, завтра приїдуть і заберуть їх.

битый кирпич можно использовать при засыпке фундамента.

як цілий так і половинки я залишив собі. В мішках в основному глина.

 

Дошки бажано стянути або нагрузити зверху, бо їх покрутить. Може тими ж блоками наразі нагрузити.

дякую за ідею, так і зроблю. Хоч ті хто пиляли сказали що важкі на низ і легкі і так підуть, навіть якщо скрутить то можна вирівняти. Но прислухаюсь і навантажу їх.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Продовжую...

В минулу суботу очистили мені територію від сміття, забрали всі мішки.

Збив я ще одну стіну з цегли, цеглу склав, а кусками і розчином на якому трималася цегла. залатав ями по дорозі.

 

Потім розмітили територію і з неділі я і кум почали копати траншеї. Верхній шар пісок пильний, далі пісок лісовий, все копалося не дуже важко і з думками "сьогодні викопали, завтра маленьку опалубку робимо, застеляємо вся плівкою, армуємо і на четвер вже можна лити.", але якщо хоч розсмішити бога, скажи йому про свої плани :)

 

 

de5a48e91d1f.jpg

 

1c2e8ad12771.jpg

 

f91496f9c03d.jpg

 

Великі побоювання були копати коло будинку, так як фундамент для цегли який був ми вийняли, і виявилось що під будинком фундаменту майже нема, стоять цегляні п*ятаки на які опираються балки і на них будинок, але як виявилося це було самою меншою моєю проблемою, хоч я в основному на ній і був зациклений, не хотілось щоб стіна впала.

 

4b009f64ca37.jpg

 

847368e96e3b.jpg

 

de7a407bd71e.jpg

 

98903f659f29.jpg

 

Так закінчився перший день, до вечора ми викопали майже все що планувалося, грунту було багато і переміщати зараз його не було куди, тому він так і залишився лежати по середині. Далі буде....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжую....

наступний день нас зустрів просто класною погодою, такою ж як і попередній, але погоду затьмарила неприємність про яку всі згадали і всі знали що вона може статися, але ніхто не говорив про це в слух. Так як на території є перепад, по кутах до 30-40см, відповідно і траншею ми копали де 40-50см від поверхні землі а десь 100-120см. За ніч пісочок підсох і при завершені копальних робіт, ті траншеї де викопалися першими почали валитися, на край траншеї стати не можна було, це і підпсувало нам настрій, бо пророблена робота виявилася не завершеною навіть на половину. Почухавши кожний з нас різні місця, випивши по склянці холодної води вирішили робити щити на всю глибину траншеї, іншого варіанту не було. Так як траншея викопалася 40-45см по ширині а за рахунок щитів її прийшлось розширяти на 12-15см. Спочатку збили щити а потім копали вже під них траншею , та так обережно щоб ще вона не завалювалася.

9316359beed1.jpg

 

ну і відповідно ми потратили більше часу на ці всі роботи, та і більша кількість дошка яка планувалася на дах, пішла на опалубку.

 

5b30c510c467.jpg

 

самі шари грунту

837d3aa5e850.jpg

 

Різкріпляв і підсилював опалубку вже я сам, всі розішлися по роботах.

 

4fa1d6a0e816.jpg

 

acb286467356.jpg

 

a41f33879fc0.jpg

 

5074ac030908.jpg

 

7e17a1d407b2.jpg

 

dbbe0333d205.jpg

 

далі буде....

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заливати будете з міксера? Можете пошукати на прокат вібратор для бетону. Гарної погоди і швидкого будівництва.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжую....

Опалубку доробив, закріпив, далі видумував як гнути арматуру. Варіантів радили різних, "хто об коліно, хто руками гне, або кудись засунь і вигнеш", але мене це не влаштовувало. На просторах інету знайшов як люди самі варили арматуригибів і вирішив сам його зробити. Я не зварювальник, але навіс для машини і альтанку сам зварив, тому не бачив проблеми і справитися з цією задачею. Купив завіс для воріт, два кутника 45мм. і за 1-2 години з усіма налаштуваннями чудо пристрій який набагато полегшив мені роботу був готовий. Робив його під 12 арматуру. Закріпив і почав гнути

 

32bb36900c5b.jpg

d89b77bc1a8e.jpg

За 2-3 години нагнув необхідну кількість (65 шт.)

 

Наступного для (субота 05,05) знову з кумом, ну як я без нього, почали оббивати плівкою нашу опалобку і траншею. Кум менший за мене, тому я його закинув в траншею де він і працював :)

4b7a535f7243.jpg

e3a2886a8bdf.jpg

5b5ee735fcbf.jpg

 

Потім почали укладати арматуру і в*язати її в траншеї, робота не із легких, інколи з набором слів "пі-пі-пі" і казала мама "вчися синок" а так приходиться самому все робити :) .

Ці слова я зараз і своєму синові кажу " вчися синок щоб не ти рив траншею, в*язав арматуру для фундаменту як твій батько, а інші люди для тебе це все робили, поки ти відпочиваєш".

 

4d04cb8494e3.jpg

Годин в 20.00 коли було ув*язано десь з половини всієї арматури, кум сказав "не бійся все встигнемо до завтра, замовляй машину на завтра". Я був за, так як в неділю всі дома і простіше знайти людей, кумів сусідів для допомоги, але чомусь я не вірив що ми встигнемо.

Но чим чорт не жартує, я замовив машину з бетоном М250 в об*ємі 10,5м3 (перебір трішки вийшов).на 10.00 так як пізніше не можна було.

Ну і почалася гонка, я боявся що не встигнемо бо крім основної в*язки ще потрібно було усилити кути + робити вихід для водовідводу з кухні.

І там ми попрацювали до 02.00 і в 5.00 я вже знову був на ногах.

В 10.00 закінчили в*язати і в 10.00 під*їхав бетоновоз, все вчасно, ФУХХХХ.

 

Поки розвернувся,налаштувався, підійшли друзі і ми почали його лити. Жолоба довгого в машини не було, до крайньої точки 15-18м від машини, тому коли вже стало гнати бетон лопатами, ми його набирали у відра і засипали. За 1,5-2 год ми залилися.

 

ab7496eea144.jpg

 

ad25bcdd0ed4.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там ми всі разом і залили мені бетон, за який я чомусь дуже сильно переживав. Переживав що опалубка може не витримати, хоч навіть не хрустнула ніде, переживав що стіна може впасти після викопування траншеї, а вона навіть не шатнулася, переживав що можу не встигнути але все встигли.

Той бетон що став зайвим 1м3 вилив перед воротами і вирівняв.

Дуже радий що перший етап по будівництву пройшов, їх далі буде ще багато, але початок покладено в цій важкій але цікавій справі.

 

Все намагаюся робити для тих двох жаб що справа на фоткі (по центру кума з малою)

a2ee4c705457.jpg[/url]

 

Поки ми фундамент заливали, малі і собі хатинку збудували :)

152bb79fd864.jpg

 

Зараз пару днів передишки, так як вже три тижні працював без вихідних і без рибалки :) на яку потрібно точно вийти щоб розвіятися.

 

Далі вивезти,винести більше 10м3 піску + для підлоги теж потрібно вкопуватися а це ще ґрунт. Після цього чорнова підлога і перший рад. Но це все потім, а зараз :beer::beer::beer:

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Первый этап пройден

дякую за привітання. Сам радий за пройдений етап.

По плану ще не долив фундамент для холодного тамбура, на це було ряд причин, тому доливати буду пізніше. Для цього і дальніших робіт з бетоном прикупив бетонозмішувач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прикупив бетонозмішувач.

Це те що не раз згодиться :). Я свій як купував, то дуже вагався, а зараз радий що не послухав внутрішню жабу що душила.

Велика робота пророблена, молодці

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...