Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хочу вміти грамотно використовувати систему опалення

Тушелюб

Рекомендовані повідомлення

Вітаю усіх.

До зими встиг накрити МЧ двоповерхову цегляну коробку з цокольним підвалом і холодним стрихом. До штукатурки хочу зробити наразі можливі попередні роботи з проведення інженерних систем, щоб потім поменше штробити по штукатурці. Серед інших – система опалення. Ліс близько, лісник «добрий, все село палить дровами. Отож ТПК. Крім того, 80 м до газової магістралі, тому ТПК+ГК. Котельня в підвалі, оба комини є. Пора шукати проектанта і виконавця. Але перед замовленням будь-якої роботи я завжди намагаюся вникнути в проблему сам, щоб краще пояснити виконавцю, що саме хочу, та й перевірити якість роботи теж треба. Отож поліз в інет. Мама рідна – ліс темний. Але, хоч-не-хоч, а якось вникнути в тему мушу – хто-зна на яких «спеців» нарвуся. Та й, навіть, якщо повезе і добре зроблять, то керувати тим всім треба ж грамотно. Отож, вже з тиждень форум читаю та ролики в ютубі студіюю. Вирішив скласти власну схему СО. Маю намір на ній вникнути в суть справи і, якщо щось путнє вийде, прийти з нею до виконавця – нехай підганяє її до наявних умов і бачить, що відвертої халтури не буде.

Отож, прошу, кому не влом, потицяти мене в помилки.

Дякую за науку.

 

Shemaopalennya.1579122189.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Викинути нафіг твердопаливний котел з ТА і зекономити як мінімум 3к євро

2. Викинути радіатори і зробити всюди теплі підлоги

3. Зекономлені гроші вкласти в утеплення: не менше 15 см утеплювача на стінах і 30 см на перекритті, утеплений цоколь

 

ТП котел дає нуль романтики та економії, але максимум страждань, тому його ставити треба тільки тоді, якщо нема інших варіантів.

 

Ну і краще спочатку поштукатурити, а потім робити інженерку — так зручніше всім.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Викинути нафіг твердопаливний котел з ТА і зекономити як мінімум 3к євро

2. Викинути радіатори і зробити всюди теплі підлоги

3. Зекономлені гроші вкласти в утеплення: не менше 15 см утеплювача на стінах і 30 см на перекритті, утеплений цоколь

 

ТП котел дає нуль романтики та економії, але максимум страждань, тому його ставити треба тільки тоді, якщо нема інших варіантів.

 

Ну і краще спочатку поштукатурити, а потім робити інженерку — так зручніше всім.

 

Щодо 1. Багато думав над цим. Згоден з кожним словом, але ж чогось люди роблять. Буду ще думати.

2. Тут ні. Паркет обов"язково і безальтернативно. Плитка в коридорі при вході і санвузлах. Можливо ще й на кухні. Від друзів, що мають теплі підлоги чув, що то сковорідка. Швидко надоїдає.

3. Саме згадані параметри утеплення і заплановано безвідносно до системи опалення.

 

Говорив з майбутнім виконавцем системи електропостачання. Він казав, що проводку добре б причепити до стіни, а потім заштукатурити. Втім, про систему опалення не знаю - дякую за пораду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо 1. Багато думав над цим. Згоден з кожним словом, але ж чогось люди роблять. Буду ще думати.

Тут краще все рахувати, а не повторювати чиїсь помилки

 

 

2. Тут ні. Паркет обов"язково і безальтернативно. Плитка в коридорі при вході і санвузлах. Можливо ще й на кухні. Від друзів, що мають теплі підлоги чув, що то сковорідка. Швидко надоїдає.

І тут також не треба повторювати чужі помилки, а натомість рахувати тепловтрати і температуру поверхні.

Згрубша при температурі поверхні 27 град і температурі повітря в приміщенні 22 град один квадратний метр теплої підлоги віддасть не менше 40 Вт — цього більше ніж достатньо, щоб покрити тепловтрати вашого будинки в найхолоднішу пятиденку. 27 град витримає будь-яка паркетна дошка, і це зовсім не сковорідка.

 

Крім того конденсаційний газовий котел буде працювати в найефективнішому режимі

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы смотрел в сторону теплового насоса. Цена за подключение газа и покупки твердотопливного котла на много больше цены ТН.

А стоимость отопления - ниже газа, удобней Твердотопа.

 

И да! Теплые полы - везде. При утеплении 15см. Вы не почувствуете, что у вас полы теплее других поверхностей и в доме будет равномерный тепловой поток не сравнимый с радиаторным.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все село палить дровами

Можно теплый пол на минимум, а халявными дровами подтапливать через закрытый камин (и резерв будет если пропадет электричество)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо 1. Багато думав над цим. Згоден з кожним словом, але ж чогось люди роблять. Буду ще думати.

2. Тут ні. Паркет обов"язково і безальтернативно. Плитка в коридорі при вході і санвузлах. Можливо ще й на кухні. Від друзів, що мають теплі підлоги чув, що то сковорідка. Швидко надоїдає.

3. Саме згадані параметри утеплення і заплановано безвідносно до системи опалення.

 

Говорив з майбутнім виконавцем системи електропостачання. Він казав, що проводку добре б причепити до стіни, а потім заштукатурити. Втім, про систему опалення не знаю - дякую за пораду.

1. Йой, дядьку, ви робіть не так як завжди, яу усі сусіди роблять, а як ви хочете. Річ у тім, що багато хочуть як у сусіда, бо він не може нахвалитись. А сісіду нема з чим зрівняти, от він і нахваляю. А ви зробіть, щоб сусіди вам заздрили. Про ТК зверху вам 100500% правильно написали. Будете вічно залежним кочегаром, а в хаті сморід шашличної відчувається завжди.

2. То не тепла підлога (ТП) у ваших знайомих, то є "подобіє" на ТП. Температура на поверхні ПРАВИЛЬНОЇ підлоги не перевищує 26-28 грд. Вона майже не відчувається.

3. Це добре.

4. Не шукайте порад від 100 чоловік, голова болітиме і в кінці роздвоєння особистості :lol:

Тому є толковий ваш земляк, зверніться до НЬОГО

і разом вирішите концепцію.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теплі підлоги всюди. товщина стяжки 10-12 см. утеплення по максимуму, підлоги 100 мм, стіни більше 150, потолок 300 мм вати. на підлогу плитку, ламінат, паркет. дрова викиньте з голови, це самий дорогий вид опалення. всі ті дурні гроші потратьте на тепловий насос. навіть повітря-вода буде ефективний.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мдяяя... Я тут два тижні котли вибирав, обв'язки всілякі вивчав, схеми малював, купу різної інфи в голову напхав - а тут мені як відро холодної води на голову... Але нема на то ради - volomoto правий на 100%. Порадився з сином і вирішили "викинути все нафіг" і залишити лише газовий котел. Дякую за направлення на шлях істинний - все таки форум має силу.

По ходу такого непростого рішення з'явилась нова ідея з каміном (дякуючи Normal). Комин і так уже є у внутрішній стіні. Може б то на першому поверсі у вітальні камін до нього прибудувати? Ніколи про це не думав. Скажіть, хто що знає?

 

Ще раз дякую.

Змінено користувачем Тушелюб
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а газ вже підключений? які можливості електричної мережі живлення?

 

Газ ще ні. Якось не дуже я з тим квапився, бо не бачив потреби. Але від дому до газової магістралі 75 м. Не бачу, щоб були якісь проблеми з підключенням.

Електрику теж наразі слабеньку підключив (3 фази по 3 квт, разом 9). Втім стовби вже є і збільшити кіловати теж невелика проблема. То Ви щодо каміна питаєте, чи в цілому по системі опалення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

виясніть ціну підключення до тої труби що під забором. Я думаю думка про газ відпаде. Офрмляйте тариф на електроопалення. Робіть товсті , теплоакумулюючі підлогі, з водяним нагрівом. Воду в підлоги можна гріи любим джерелом тепла. Та для догріву вдень, чи швидкого підвгріву при різкомузниженню температури. Передбачте невеликі електроконвектори під вікнами. І все буде чудово. А згодом встановите тепловий насос .
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

виясніть ціну підключення до тої труби що під забором. Я думаю думка про газ відпаде. Офрмляйте тариф на електроопалення. Робіть товсті , теплоакумулюючі підлогі, з водяним нагрівом. Воду в підлоги можна гріи любим джерелом тепла. Та для догріву вдень, чи швидкого підвгріву при різкомузниженню температури. Передбачте невеликі електроконвектори під вікнами. І все буде чудово. А згодом встановите тепловий насос .

 

Та газ я по-любе збирався підключати - безвідносно до того, яке буде опалення. Їсти ж треба на чомусь варити. Втім, тепер вже зовсім якось все стало з ніг на голову. Піду взнавати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може б то на першому поверсі у вітальні камін до нього прибудувати?

Если часто есть халявные дрова и нету гравитационной СО (все зависит от электричества), то я бы камин обязательно поставил, только не открытый! Самый простой вариант это чугунная печь или каминофен, если больше нравится камин в портале, то чугунную или стальную воздушную топку, но оно обойдется в $2k-3k и если это последние деньги, то лучше их потратить на газ. Причем сделать магистрали важнее, т.е. лучше подвести и газ и 3 фазы для котла и водорозетки ГВС для бойлера, а пока достроитесь, то электротарифа уже может не стать или газ сильно подорожать, потом просто купите сперва например двухконтурный конденсационник, насобираете денег и докупите электро+бойлер, плиты есть уже комбинированные, чугунную печь можно тоже потом докупить и на ней готовить (в случае чего), а вот если портал то надо на этапе стройки ставить топку

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та газ я по-любе збирався підключати - безвідносно до того, яке буде опалення. Їсти ж треба на чомусь варити. Втім, тепер вже зовсім якось все стало з ніг на голову. Піду взнавати.

 

маю досвід користування електричною варочною з 2006 року поверхнею спочатку hilight згодом індукційна, то газ не до порівняння, на виборі газова чи електрична, вибір за електричною.

 

плюси - нема кіптяви в приміщенні, швидше нагріває , можна виставляти таймери.

 

газ - довше гріє, варіант що більший розхід якщо його чимось розбавляють, полумя не блакитне і.д.....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мінс газової плити - суворі норми вентиляції, постійні перевірки газовиками, труби назовні, політична ціна газу
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если часто есть халявные дрова и нету гравитационной СО (все зависит от электричества), то я бы камин обязательно поставил, только не открытый! Самый простой вариант это чугунная печь или каминофен, если больше нравится камин в портале, то чугунную или стальную воздушную топку, но оно обойдется в $2k-3k и если это последние деньги, то лучше их потратить на газ. Причем сделать магистрали важнее, т.е. лучше подвести и газ и 3 фазы для котла и водорозетки ГВС для бойлера, а пока достроитесь, то электротарифа уже может не стать или газ сильно подорожать, потом просто купите сперва например двухконтурный конденсационник, насобираете денег и докупите электро+бойлер, плиты есть уже комбинированные, чугунную печь можно тоже потом докупить и на ней готовить (в случае чего), а вот если портал то надо на этапе стройки ставить топку

 

Я все думав, що камін то є забавка лише на вогонь дивитися, а щоб серйозно щось гріти, то має бути щось на кшталт буржуйки. Камінофен на дачі не зле, але у вітальні ПМЖ якось надто вже на повоєнні часи виглядатиме. Втім, побігом глянув на сучасні закриті каміни і сама ідея каміну мені стає все більше подобатися. $2k-4k гроші не останні і для доброї справи завжди найдуться. Мені їх і для твердопаливної системи не шкода було б. Але позаяк вона порівняно з газом практично нічого не економить, то кочегарство мені таки нідочого навіть попри напівхалявні дрова.

На разі в ідеї каміна маю дві перестороги.

1. Не хотілось би, щоб вітальня стала нагадувати бойлерну. Пилюка, дим, попіл. Як воно з цим буде?

2. Хата у мене невеличка - площа поверху - 72 м2. Скільки то у вітальні зона каміну займе?

Покажу план першого поверху і, окремо, зону блоку димоходів. Чи можна сюди камін притулити?

d432076cf5c4d72352d29730bb3f1262-full.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для принятия взвешенного решения целесообразно знать цену подключения к газу и к электрике, прсле чего можно принимать решение в какие ряды вступить :)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

маю досвід користування електричною варочною з 2006 року поверхнею спочатку hilight згодом індукційна, то газ не до порівняння, на виборі газова чи електрична, вибір за електричною.

 

плюси - нема кіптяви в приміщенні, швидше нагріває , можна виставляти таймери.

 

газ - довше гріє, варіант що більший розхід якщо його чимось розбавляють, полумя не блакитне і.д.....

 

Чи хтось десь вже рахував, бодай приблизно, скільки коштує нагріти за нинішними цінами 10-ти літрову каструлю води до кипіння газом, а скільки електрикою ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи хтось десь вже рахував, бодай приблизно, скільки коштує нагріти за нинішними цінами 10-ти літрову каструлю води до кипіння газом, а скільки електрикою ?

 

в мене на сімю 5 осіб в місць на варочну поверхню приблизно 40-50кВт розхід. окремо є чайник для нагріву води і мікрохвильовка інколи підігріти їжу.

 

по часу нагріву то на електроварочній поверхні швдше нагріває ніж на газовій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

2. Тут ні. Паркет обов"язково і безальтернативно. Плитка в коридорі при вході і санвузлах. Можливо ще й на кухні. Від друзів, що мають теплі підлоги чув, що то сковорідка. Швидко надоїдає.

Ми теж послухали свого часу таких самих друзів. Дуже жалкую. Зробили ТП тільки в тамбурі та в коридорі. Зараз б робили кругом де є плитка. Це як мінимум.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для принятия взвешенного решения целесообразно знать цену подключения к газу и к электрике, прсле чего можно принимать решение в какие ряды вступить :)

 

Два роки назад до електрики підключався 9 квт - заплатив 16 тис. грн. Подивився нинішні ціни - 35 тис. грн за 20 квт. Але тоді за ці гроші окрему лінію на 4 стовби до мене дотягнули. За мною за генпланом ще купа ділянок під забудову є, тому наперед таку кабелюку повісили, що нічого з технічного боку точно міняти не треба буде. Тому не повинні б дуже дерти за збільшення потужності. Втім, додзвонитися до них не можу, треба їхати все взнавати в район.

 

За газ теж пора б починати діяти. Якраз зима - є на то час.

 

Добавлено через 13 минут

в мене на сімю 5 осіб в місць на варочну поверхню приблизно 40-50кВт розхід. окремо є чайник для нагріву води і мікрохвильовка інколи підігріти їжу.

 

по часу нагріву то на електроварочній поверхні швдше нагріває ніж на газовій.

 

Для вибору потрібно порівнювати обидва підходи на виконанні схожих задач.

 

Добавлено через 3 минуты

... де є плитка...

 

Там, де плитка - однозначно. Але у вітальні і спальнях хочеться паркету. Під паркет теплі підлоги не рекомендують.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там, де плитка - однозначно. Але у вітальні і спальнях хочеться паркету. Під паркет теплі підлоги не рекомендують.

 

2020 год... Темнота(((

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для вибору потрібно порівнювати обидва підходи на виконанні схожих задач.

 

Давайте скажем так о плите:

1. На газу в два раза дешевле

2. Но экономия от газа - порядка 50грн в месяц.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте скажем так о плите:

1. На газу в два раза дешевле

2. Но экономия от газа - порядка 50грн в месяц.

 

Починаю розуміти...

Ще згадав, що газ на селі практично не відключають, а електрики нема щонайменше раз на тиждень на 3-4 год.

 

А якщо опалювати 150 м2 газом і електрикою, то яка виходить економія? (без врахування затрат на інсталяцію систем)

 

Добавлено через 1 минуту

2020 год... Темнота(((

 

То ж пролийте світло...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...