Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отопление дома тепловым насосом

ArturKPI

Рекомендовані повідомлення

Строю дом для себя и семьи 250 м.кв. Вкладываю в него все силы. Очень не хочу прогадать с системой отопления. Слышал о тепловых насосах, очень интересует эта тема. Посоветуйте качественный тепловой насос. Так ли он эффективен, как говорят?

 

Не знаю как для дома, а в коммерческой недвижимости активно используются VRF системы для кондиционирования/отопления. Фактически речь идёт о воздушном отоплении на базе теплового насоса воздух/фреон. Удобная штуковина, есть свои минусы, но плюсов гораздо больше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Информацию о чем вы даете заказчикам, о том что СОР у ваших насосов 4 или 5 ? А имеются ли графики где показана реальная тепловая мощность, электрическая и СОР в зависимости от температур наружного воздуха? Обычно такая информация либо отсутствует либо ее не показывают посторонним.

Есть такая информация, в сервис мануале завод обязан показывать реальные значения (хотя и лабораторные). Можем обсудить при необходимости.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Информацию о чем вы даете заказчикам, о том что СОР у ваших насосов 4 или 5 ? А имеются ли графики где показана реальная тепловая мощность, электрическая и СОР в зависимости от температур наружного воздуха? Обычно такая информация либо отсутствует либо ее не показывают посторонним. Если геотермальный имеет место быть, то про воздух-вода вообще речи не идет. С другой стороны производя расчет ТН на большие площади без резервного ИТ заведомо ставим ТН в проигрышное положение.

 

Эти значения легко найти у любого вменяемого производителя. Никто их не скрывает, самим прозводителям это ни к чему

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Эти значения легко найти у любого вменяемого производителя. Никто их не скрывает, самим прозводителям это ни к чему

 

Это вы скорее всего путаете маркетинговые СОР с информацией сугубо для внутреннего пользования:o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Поставив 2 місяці тому car-08xb. Працює. Реальний СОР = 2 +/-10% в діапазоні температур від 0 до -10 С°. Цільова температура стоїть 38-43 С°. На виході ТН при цьому температура 43-48 С°, тобто температура на виході ТН на 5 С° більше ніж на вході. Циркуляційний насос на 60 Вт, проток 0,63 м3.

СОР міряю лічильником тепла і ваттметром (без врахування цирк. насоса).

При середньодобовій -11 С° за добу виробив 49 МКал (57 КВт) спожив 33 КВт, СОР=1,73.

При середньодобовій 0 С° за добу виробив 43 МКал (50 КВт) спожив 23 КВт, СОР=2,17.

Середній СОР за грудень 2,04, за половину січня 2,02.

Насос працює на опалення теплою підлогою і нагрів води. Площа будинку 80 м2, тепловтрати біля 80 Ватт/С°. Температура в будинку 22-23 С°.

 

Підігрів піддону порадили не ставити - дійсно в цьому, схоже, мало сенсу. Натомість налаштував розтайку радіатора кожні 45 хв з прогрівом до 30С°. При цьому тепла тала вода стікає з радіатора в піддон і розтоплює кригу. Думаю це ефективніше, оскільки при цьому підігрів піддону відбувається з СОРом, а розтайка радіатора все одно потрібна. При високій вологості в піддоні утворюється пара сантиметрів криги, на роботу ТН це не впливає. Коли є настрій на вихідних виливаю в піддон пару лійок гарячої води, щоб ростопити цю кригу, коли нема - працює і так.

Змінено користувачем kriuchenko
  • Лайк 16
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розумію ваш сарказм. Питання окупності для мене було головним стримуючим фактором останні роки - чекав появи ТН за адекватні гроші. Мені ТН і підключення обійшлось у 40+25=65 тисяч огривень. Очікувана економія за рік ~10 тисяч, окупність - 6-7 років. По окупності мені цікаво подивитись фактичну економію за рік.

Варто зазначити, що для мене електрика коштує 1,68 грн/квт і потужність підключення 5 квт.

  • Лайк 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За сколько лет (или десятков) собираетесь окупить затраты?

 

При условии стройки нового дома и выборе подключения газа или установки ТН. Окупаемость моментальная.

За подключение газа сейчас от 50-100к грн + Газ. котел 1000 УЕ

И что в итоге, получать газ по 8,55грн то есть приблизительно 1,1 грн. за 1кВт.

Или оформить тариф 3000 кВт по 0,9/0,45 грн. за 1кВт

и с СОР ТН 2,8-2,9 получать 1кВт по 0,32/0,16 грн.

Вот и считайте!

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставив 2 місяці тому car-08xb.

что то вот смотрю смотрю и понять не могу, у него нет внутреннего блока с теплообменником ? все во внешнем блоке?

если не сложно можете показать фото как все это выглядит в реальности?

и почему установка 25 000 там все так сложно?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тепловой насос можно соорудить самому из кондиционера...

Размером он конечно больше будет, с самодельными теплообменниками.

Но все реально.

Особенно если рядом есть водоем, или грунтовые воды высоко - бурится пару ручных скважин и все.. Примеры есть в ютубе.. Там даже подробно все обьясняется как и из чего собрать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставив 2 місяці тому car-08xb. Працює. Реальний СОР = 2 +/-10% в діапазоні температур від 0 до -10 С°. Цільова температура стоїть 38-43 С°. На виході ТН при цьому температура 43-48 С°, тобто температура на виході ТН на 5 С° більше ніж на вході. Циркуляційний насос на 60 Вт, проток 0,63 м3.

СОР міряю лічильником тепла і ваттметром (без врахування цирк. насоса).

При середньодобовій -11 С° за добу виробив 49 МКал (57 КВт) спожив 33 КВт, СОР=1,73.

При середньодобовій 0 С° за добу виробив 43 МКал (50 КВт) спожив 23 КВт, СОР=2,17.

Середній СОР за грудень 2,04, за половину січня 2,02.

Насос працює на опалення теплою підлогою і нагрів води. Площа будинку 80 м2, тепловтрати біля 80 Ватт/С°. Температура в будинку 22-23 С°.

 

Підігрів піддону порадили не ставити - дійсно в цьому, схоже, мало сенсу. Натомість налаштував розтайку радіатора кожні 45 хв з прогрівом до 30С°. При цьому тепла тала вода стікає з радіатора в піддон і розтоплює кригу. Думаю це ефективніше, оскільки при цьому підігрів піддону відбувається з СОРом, а розтайка радіатора все одно потрібна. При високій вологості в піддоні утворюється пара сантиметрів криги, на роботу ТН це не впливає. Коли є настрій на вихідних виливаю в піддон пару лійок гарячої води, щоб ростопити цю кригу, коли нема - працює і так.

Если снизите температуру теплоносителя до 30-35 градусов COP вырастет где-то до 2.5 даже при минусах. Вот диаграмма COP исходя из температуры теплоносителя и воздуха.

Вообще ТН эффективнее всего работает с теплыми полами, но это если теплопотери дома позволяют конечно.

70789511_.jpg.2ad851990e9e04f2a015651062b15318.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тепловой насос можно соорудить самому из кондиционера...

Размером он конечно больше будет, с самодельными теплообменниками.

Но все реально.

На ринку повно вживаних ППТО. Дешево і компактно. Сам так планую. Кондюк вже є , зовн. блок. Але от планую другий рік, все руки не дійдуть...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если снизите температуру теплоносителя до 30-35 градусов COP вырастет где-то до 2.5 даже при минусах. Вот диаграмма COP исходя из температуры теплоносителя и воздуха.

Вообще ТН эффективнее всего работает с теплыми полами, но это если теплопотери дома позволяют конечно.

 

Пробував таке в цілях експерименту - в моєму випадку не працює (СОР не вище). Справа в тому, що у мене гребінка на термодатчиках/сервоприводах. В режимі підтримки температури періодично всі або більшість сервоприводів закриваються - ТН зупиняється. А в старт-стопному режимі СОР у нього вище ніяк не виходить, при прогріві там низький СОР на думку лічильника тепла.

 

Стосовно таблиці заявленого СОР - у мене ніяк не збігаються мої заміри. Знову ж таки в моєму режимі (температура теплоносія 38-48, нехай навіть 45 в середньому) СОР при 0 С° 2,17 (в таблиці 2,84), при -5 С° 2,05 проти 2,57, при -11 С° 1,73 проти 2,25. Те що заявлено в таблиці не відповідає навіть миттєвим значенням СОР. Схоже на пікові миттєві значення - спостерігав, що в якісь короткі проміжки часу миттєва теплова потужність чомусь може вирости з 3,5 до 4,3 КВт наприклад. Не знаю з чим це пов'язано.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что то вот смотрю смотрю и понять не могу, у него нет внутреннего блока с теплообменником ? все во внешнем блоке?

если не сложно можете показать фото как все это выглядит в реальности?

и почему установка 25 000 там все так сложно?

 

На примере своего ТН CAR-12XB могу сказать.

Там стоит теплообменник труба в труба утепленный!

Иногда утепляют дополнительно.

А по стоимости монтажа, вот предложение от компании 3 годичной давности!

Все расписано... изучайте)))

prntscr.com/mbswhq

1432299468_.thumb.jpg.f0d315bf36f2b07a7012256e516567b7.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что то вот смотрю смотрю и понять не могу, у него нет внутреннего блока с теплообменником ? все во внешнем блоке?

если не сложно можете показать фото как все это выглядит в реальности?

и почему установка 25 000 там все так сложно?

 

Так, там дійсно немає внутрішнього блоку. Точніше тут можливі варіанти - якщо теплоносієм є вода, то теплообмінник не потрібен, якшо антифріз - тоді потрібен. З мого досвіду є сенс також в якомусь буфері - без буфера постійний старт-стоп. В моєму випадку буфером є бойлер косвеного нагріву 300л. Впевнений, ним може бути і тепла підлога (там дуже велика теплоємність), але не в моєму випадку із сервоприводами в режимі ШІМ.

 

Спробую пофотографувати на вихідних.

 

Щодо ціни установки, якщо точніше (зовсім точні цифри я не зберіг, нажаль) все мені обійшлось у 66591 грн. Якщо ціна на сайті не помінялась насос коштував 43000. Робота, виходить 23591. Якщо не помиляюсь, власне установка коштувала $800, решта це виготовлення металевого каркасу (вирішив встановити ТН і кондиціонер на каркас, щоб не передавались вібрації на стіну). Як на мене $800 - це чимало за нескладну схему обв'язки. Але у них це стандартна ціна на всі випадки життя, якщо я правильно зрозумів. Якщо не помиляюсь, обв'язка котла в Києві буде коштувати не дешевше. Втім мені не шкода - я ціную якісну працю.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На примере своего ТН CAR-12XB могу сказать.

Там стоит теплообменник труба в труба утепленный!

Иногда утепляют дополнительно.

А по стоимости монтажа, вот предложение от компании 3 годичной давности!

Все расписано... изучайте)))

prntscr.com/mbswhq

Спасибо, но понятней не стало :-)

Теплообменник внутри внешнего блока?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В режимі підтримки температури періодично всі або більшість сервоприводів закриваються - ТН зупиняється.

З процитованого виглядає, що існує можливість зниження температури в системі. Чим ближче температура буде до оптимальної, тим рідше будуть відпрацьовувати сервоприводи.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тепловой насос можно соорудить самому из кондиционера...

Размером он конечно больше будет, с самодельными теплообменниками.

Но все реально.

Особенно если рядом есть водоем, или грунтовые воды высоко - бурится пару ручных скважин и все.. Примеры есть в ютубе.. Там даже подробно все обьясняется как и из чего собрать.

 

Теж ніяк не можу збагнути, чому це досі ніхто не поставив на потік - взяти зовнішній блок того ж Купера, під'єднати до теплообмінника і маєш рішення в рази дешевше ніж те, що пропонує той же Купер. Можливо є якісь нюанси із сигнальним управлінням, але наврядчи невирішуванні.

Втім якщо говорити саме про Clitech - то тут різниця вже не настільки велика - 43 проти 15-20 тисяч, але без кустарщини і теплообмінника.

 

Добавлено через 28 минут

З процитованого виглядає, що існує можливість зниження температури в системі. Чим ближче температура буде до оптимальної, тим рідше будуть відпрацьовувати сервоприводи.

 

Температура вибрана з огляду на нагрів гарячої води, нижча - не комфортно. Також сервоприводи в режимі ШІМ періодично закриваються, якщо температура близька до цільової (а вона тримається в межах 1 С°). Можна було би спробувати вимкнути ШІМ. Але гріти воду бойлером для мене не варіант і не сильно вигідніше виходить по моїх підрахунках.

 

Добавлено через 10 минут

Спасибо, но понятней не стало :-)

Теплообменник внутри внешнего блока?

 

Так, сам ТН - це тільки зовнішній блок. Всередині радіатор, компресор, теплообмінник і, здається, чотириходовий клапан, чи щось таке для розморозки радіатора. У мене до ТН під'єднані безпосередньо труби СО з водою.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Температура вибрана з огляду на нагрів гарячої води, нижча - не комфортно. Також сервоприводи в режимі ШІМ періодично закриваються, якщо температура близька до цільової (а вона тримається в межах 1 С°). Можна було би спробувати вимкнути ШІМ. Але гріти воду бойлером для мене не варіант і не сильно вигідніше виходить по моїх підрахунках.

Не знаю скільки у Вас іде на ГВП, але в мене близько 6кВт*г на добу.

При вашому споживанні на опалення близько 60кВт*г, зроблю наступні припущення.

Якщо приорітетом ставити ГВП то отримується СОР:2, тоді 60/2 + 6/2=33кВт*г споживає ТН, що з врахуванням нічного тарифу дасть

33/24*8*1.68*0.5+33/24*16*1.68=46.2грн

 

Якщо приорітетом ставити теплу підлогу, то знижуємо подачу до 30С та запускаємо напряму в теплу підлогу. Отримуємо СОР близько 3.3 по таблиці вище. ГВП гріємо електротеном вночі. Тоді ТН споживає 60/3.3=18.2кВт*г + 6 нічних кВт*г ГВП.

18.2/24*8*1.68*0.5+18.2/24*16*1.68=25,5грн ТЕ та 6*1.68*0.5=5грн ГВП, в суммі 30.5грн. Экономія >30%.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, но понятней не стало :-)

Теплообменник внутри внешнего блока?

 

Этот ТН - МОНОБЛОК.

Теплообменник, который я показал стоит на улице в ТН и через него проходит вода или гликоль.

То есть вам при монтаже надо подключить гидравлику и електрику к наружному блоку. Внутри остается пульт для управления.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Этот ТН - МОНОБЛОК.

Теплообменник, который я показал стоит на улице в ТН и через него проходит вода или гликоль.

То есть вам при монтаже надо подключить гидравлику и електрику к наружному блоку. Внутри остается пульт для управления.

Спасибо теперь все понятно.

Получается в моем случае его нужно на обратку котла подключить, и в случае что ТН будет не справляться, котел подхватит на себя и догреет до целевой

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю скільки у Вас іде на ГВП, але в мене близько 6кВт*г на добу.

При вашому споживанні на опалення близько 60кВт*г, зроблю наступні припущення.

Якщо приорітетом ставити ГВП то отримується СОР:2, тоді 60/2 + 6/2=33кВт*г споживає ТН, що з врахуванням нічного тарифу дасть

33/24*8*1.68*0.5+33/24*16*1.68=46.2грн

 

Якщо приорітетом ставити теплу підлогу, то знижуємо подачу до 30С та запускаємо напряму в теплу підлогу. Отримуємо СОР близько 3.3 по таблиці вище. ГВП гріємо електротеном вночі. Тоді ТН споживає 60/3.3=18.2кВт*г + 6 нічних кВт*г ГВП.

18.2/24*8*1.68*0.5+18.2/24*16*1.68=25,5грн ТЕ та 6*1.68*0.5=5грн ГВП, в суммі 30.5грн. Экономія >30%.

 

Для моїх даних по вашій методиці у мене виходить інший результат. У мене немає нічного тарифу, тож розрахунки дещо спрощуються.

Нагрів води я оцінюю в 8 квт(точних замірів немає, споживаємо багато, думаю, літрів 250).

За січень середня температура -5, середня генерація тепла ТН опалення+ГВП 55 квт.

Температура обратки ТП при -11 С° на вулиці була 33 С°, подача має бути вища - для розрахунків взяв 35 С°.

Для розрахунків взяв табличний СОР 2,57 і 3,37, оскільки у мене немає фактичних даних для 35 С°. Як я писав раніше, реальний СОР нижче.

Виходячи з цього по вашим формулам:

 

при теплоносії 45 С°: 55 квт / 2,57 = 21,4 квт

при теплоносії 35 С°: 47 квт / 3,37 + 8 = 21,95 квт

 

Отже, без нічного тарифу навіть з теоретичним СОРом вигідніше гріти до 45 С° з ГВП.

 

Також варто враховувати вплив можливого старт-стопного режиму при нагріві тільки ТП - СОР знизиться, ресурс ТН, думаю, також. Це звісно залежить від режиму роботи ТП.

 

Так, з нічним тарифом результат має бути іншим.

Стосовно окремого нагріву води думав над варіантом догріву низькотемпературної води ТН до ГВП. Це має бути ще вигідніше ніж просто нічний тариф. Але потрібен другий бойлер косвенного нагріву, або потужний теплообмінник, або проточний нагрівач. Але в цьому, мабуть, є сенс тільки на більших об'ємах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли тільки поставив ТН пробував різні режими - виходило щось як на малюнку (верхня таблиця - заявлений СОР, нижня жовта - режими, в яких вийшло поміряти фактичний СОР). Цифри не надто точні, оскільки середньодобова температура рідко хотіла вписуватись в ряд 0, -5, -10 С°. Довелось округлювавати. Але приблизне уявлення про реальну ситуацію з СОР, сподіваюсь, дає. Деякі цифри виглядають нелогічними. Не знаю чому так, але вирішив залишити їх як є.

Screenshot_20190125-221340_Sheets.thumb.jpg.7d6d1c87d8683b415b6df018df35ab2e.jpg

Змінено користувачем kriuchenko
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На скріні детальна статистика для цільової температури 40 С°. Я підняв її до 43 С° 22-го числа, швидше за все. Варто було її записувати також - зараз було би зрозуміліше.

 

Але ці цифри теж не надто точні. Справа в тому, що для підвищення ефективності роботи ТН я налаштував вдома температурний режим - з 23 до 12 температура 22 С°, з 12 до 23 температура 23 С°. Завдяки цьому ТН суттєво менше працює вночі (цей 1 С° падає не менше 3 годин) коли вулична температура низька і безперервно працює вдень при вищій температурі. Відповідно, середньодобова температура в таблиці не зовсім чесна.

 

Припускаю, що неоднорідність СОР при однаковій температурі може бути пов'язана із сонцем - у мене ТН встановлений на південній стіні, вкритій темною плиткою. Навіть взимку плитка на сонці відчутно прогрівається. Гадаю, це має певний вплив на температуру повітря, яке проходить через ТН.

Screenshot_20190125-231102_Sheets.thumb.jpg.a74ecb73e8cb11a63bbe5731f8d2e145.jpg

Змінено користувачем kriuchenko
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Спробую пофотографувати на вихідних.

 

 

Пофотографував, сюди чомусь не вивантажуються, пише "Не вдалось вивантажити файл" :unknown:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...