Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Посилена стяжка по балках

Tarasiy

Рекомендовані повідомлення

Планую утеплити пінопластом перекриття під дахом у приватному одноповерховому будинку збудованому у 60х роках: у плані стяжка по пінопласту, проармована металевою зварною сіткою і фіброволокном.

Перекриття показане на фото 1: основна товщина біля 8 см, але кожні 90 см є балка, яка виступає догори. Інша, й більш проблемна для мене ситуація є в тому, що віконні прийоми під цим перекриттям (шириною 1,4м, червоним підписано на фото) не мають бетонних перемичок, навіть металевих кутників не видно, хоча форма вікон прямокутна, цегла просто якимось чином заклинена (цегла покладена на ребро). Видно у 1960-х так будували.

Я не професіонал у будівництві, але з того що я побачив, особливо стосовно тих балок перекриття , які ОПИРАЮТЬСЯ на ці «цегляні» віконні "перемички", викликає мене ряд запитань? Одна з таких балок є на фото 1, якраз над віконним пройомом, на неї попала літера «к» зі слова «вікно», її закінчення над віконними пройомом обведено червоним. Так як горище використовуємо як підсобне приміщення, з часом може і будемо робити мансарду в дальшій перспективі – чи не розваляться/проваляться з часом цегляні «перемички» над віконними пройомами… ?

6dd4fa8773a9.jpg

Тому я б хотів накрити пінопласт стяжкою так, щоб принаймні частково перерозподілити навантаження: і самої ваги стяжки, і майбутнє корисне навантаження – хоча би частково на стіни до і після вікон. Оскільки пінопласт кластиму в декілька шарів, думав ось так влаштувати стяжку в районі віконних пройомів (фото 2), тобто залити її одночасно з міні-балками, які йдуть уже паралельно вікну. Для цього передбачити канавки (проміжки у верхньому ряді пінопласту шириною 5-6 см) паралельно стіні, в якій є віконні пройоми і закласти туди арматуру "вісімку". І так зробити з кроком кожні 55 см або навіть 40 см, і залити одночасно зі стяжкою – зробити такий моноліт.

Тоді сама стяжка буде передавати навантаження на ці міні-балки, і далі навантаження принаймні частково буде розподілятися, зменшуватися із середини віконного пройому а переноситися на стіни до і після віконного пройому.

7b4c7546cf31.jpg

Припускаю що це краще, ніж заливати суцільну стяжку-плиту 80мм, і тим самим ще збільшувати загальне навантаження. Тим більше мені важливий розподіл навантаження вздовж вікон, тобто посилення стяжки саме в цьому напрямку, бо перпендикулярно вікнам уже працюють оці виступаючі балки в існуючому перекритті.

Наскільки запропонована схема буде працювати і Ваші поради в цій ситуації?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моя тобі порада : купи пінопластової дробльонки ( я брав по 350 грн. куб ) . Заколоти 1 цемент , 2 піску , 8 пінопласту , 0.02 фейрі обов'язково , бо шарики не мокнуть . Залий хоч і 20 см. Деже легке і тепле . Якщо плануєш нагрузки - то стяжку 2 см. Хоча я вже всі стіни поштукатурив ніяк стяжку не заллью , так ходжу і хочби що .

 

Добавлено через 3 минуты

Моя тобі порада : купи пінопластової дробльонки ( я брав по 350 грн. куб ) . Заколоти 1 цемент , 2 піску , 8 пінопласту , 0.02 фейрі обов'язково , бо шарики не мокнуть . Фібри купи кіло два ,( на пром уа я брав по 70 грн.) Дуже добре від тріщин . Залий хоч і 20 см. Деже легке і тепле . Якщо плануєш нагрузки - то стяжку 2 см. Хоча я вже всі стіни поштукатурив ніяк стяжку не заллью , так ходжу і хочби що . Можеш сітку армувальну кинуть під низ на 2-3 см.

 

Добавлено через 7 минут

Таки ж дочитуюсь . Не раджу суцільним пінопластом + стяжка . Згниють балки . Дерево повинно дихати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так же ж балки на фото 1 (вони виступають догори і їх видно на фото) - вони ж залізобетонні
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...