Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Ковбаса копчена рублена, шподер та полядвиця за рецепами мого батька

calipso

Рекомендовані повідомлення

Вітаю усіх! Мої батьки-діди-прадіди завжди робили ковбасу та копченості на Галичині як за традиційними рецептами так і за власними, родовими. В мене випало кілька вихідних днів які я не марнував перед телевізором чи компом, а робив копченості так, як роблять мої батьки. Отже, ковбаса з салом, ковбаса рублена, шпондер та полядвиця. Ковбаса з салом- традиційний рецепт та технологія - якісна свинини та сало-шпик. Ковбаса рублена - якісна свинина (жирність 5-10%) і кубиками 10*10 нарізана нежирна свинина. (маринування - сухе, середнє( 20 грм солі на кг м'яса, спеції - більше середнього). Шпондер та полядвиця: шпондер (то "генеральське сало", сало хребтове шпиг з двома прошарками м'яса) і спинне м'ясо - полядвиця. Мокрий маринад. 20 грам солі на 1 кг продукту, лавровий лист - пів-пачки (10 грам) на 5 кг продукту. Перець чорний мелений і цілий(50/50) 0.5% на вагу мяса( але я роблю трошки більше). Мариную 4 доби. Сушка в коптильній камері 4 години при температурі 20-30 градусів. Коптіння на вишневій щепі - 8 годин при температурі 55 градусів, потім необхідно довести до температури 73 градуси в середині полядвиці. По ковбасі - 3.5 кг свинини солю на сухо на 2-3 доби (2% солі і 1 % спецій), 1.2 свинини нежирної солю так само. Після 3 діб 3.5 кг свинини перекую на мясорубці, а 1.2 кг підморожую і шинкую кубиками 1 см на 1 см. Все перемішую і даю відстоятись в холодильнику 1 добу. Важливо, щоб температура фаршу не падала нижче 12 градусів. Набиваю кишки кільцями чи мірними кусками. Шпондер та полядвицю нарізаю кусками 4*4*15 см. Готові сирі батони лежать в холодильнику 1 добу. Потім сушка - я переміщаю в коптильний агрегат і виставляю температуру 25-30 градусів на 4 години. Потім коптіння на буковій си вишневій щепі - температура 55 градусів на 6 годин, потім - піднімаю температуру до 73 градусів в середина батона(контролюю термометром-щупом). По досягненні в середині батона 73 градуси - продукт готовий. З шпондером та полядвицею температурні режими аналогічні, лише тривалість коптіння - плюс 9 годин. Необхідно досягти температури 73 градуси всередині. Якщо температура в межах 65-73 то продукт получається надзвичайно соковитим та насиченим смаком. На одному з фото видно два куски полядвиці на температурі 65 градуси. І в якості експерименту вдалось закоптити два тунця.

IMGP0425.thumb.JPG.688fce85a43a00ee74cb4d44dcb22df5.JPG

IMGP0429.thumb.JPG.34d7fc99544b16955d3af59512d1f60e.JPG

IMGP0434.thumb.JPG.90331c81db0047cbf09f03bcb48bd09b.JPG

IMGP0437.thumb.JPG.6cdb4a155914cba0ef6c2469d6ba0fb6.JPG

IMGP0443.thumb.JPG.8104881657017856474e9f6248c5ea15.JPG

IMGP0445.thumb.JPG.c63f0106e32a23488d8b688aee6307ef.JPG

IMGP0448.thumb.JPG.224cf4d95cb81ba95edec100491964d5.JPG

IMGP0452.thumb.JPG.b181f79402d09bf393135a952de16fa4.JPG

IMGP0467.thumb.JPG.9b829029074a416c3ff7cded46ada8b6.JPG

IMGP0472.thumb.JPG.a81ff716680706ed0461781ced7bfea3.JPG

IMGP0483.thumb.JPG.75b1a6c2d2e832c6ae34adf1d62f5c87.JPG

IMGP0489.thumb.JPG.23671eb21ad36780504dc5f15686e46f.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В тексті знайшов прикру помилку.

Важливо, щоб температура фаршу не падала нижче 12 градусів. Повинно бути - Важливо, щоб температура фаршу не піднімалась вище 12 градусів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ого..яка смакота:D.То на продаж чи собі?

Доброго вечора! Наразі таке виробництво то чисте хоббі, і в найближчій перспективі не планую якоїсь комерції. Звичайно, самі всього не споживаємо, трохи роздаю, трохи бартер :), трохи на роботі з пивом втовчемо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора! Наразі таке виробництво то чисте хоббі, і в найближчій перспективі не планую якоїсь комерції. Звичайно, самі всього не споживаємо, трохи роздаю, трохи бартер :), трохи на роботі з пивом втовчемо

 

У нас на Львівщині перед святами власне виготовлення копченостей це багаторічна традиція,тільки дуже ліниві купляють в магазині,а гАзди роблять свою ковбасу та шинку,паштетики різні..кури,риба.Дуже важливо при цьому роздобути домашнє м'ясо,що не легко.Також печуться солодощі,пампухИ і плЯцки:D.Колись і я купляв..проте останніх років 5 все робиться власноруч,дружина опанувала процес копчення:D.Правда в нас копченя горяче,при 80 градусах,горяче тому що виріб довго не залежується,протягом декількох днів його обов'язково з'їдять.Про процес маринування говорити не будем бо скільки господинь стільки і рецептів.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

дружище, классное хобби:beer:

чтобы мне время, да все выходные это делал

а то кусок бочки лежит на участе, труба . около 1 см толщиной и где-то метр тоже лежит. а время сделать коптилку примитивную нету.:( я так понял больше ничего и не нужно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а время сделать коптилку примитивную нету.:( я так понял больше ничего и не нужно

Не правильно поняли. Все или почти все ошибки в колбасоделании практически безвредны, а вот ошибки при копчении превратят продукт в яд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дружище, классное хобби:beer:

чтобы мне время, да все выходные это делал

а то кусок бочки лежит на участе, труба . около 1 см толщиной и где-то метр тоже лежит. а время сделать коптилку примитивную нету.:( я так понял больше ничего и не нужно

 

Хоча це і хобі для мене, але відношусь до нього дуже відповідально, і нічого примітивного "аби було" не використовую. Коптильня це основне, але далеко не єдине необхідне знаряддя. Деякі ковбаси можна і без коптильні робити. З самого початку, в мене також були подібні проблеми і питання - то немає часу, то немає нормальної виробничої бази. Але правильне формування пріоритетів та зміна життєвих цінностей дозволила і знайти час нас на хобі, і перечитати масу літератури, і сформувати інструментальну базу. Це потрібно для початку. І головне зробити перший крок, адже будь-яка довга дорога починається з маленького першого кроку. По дорозі побачите що ще треба :)

:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...