Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Схил даху і водовідведення на сусідню ділянку - дозволено?

HE3HAIKA

Рекомендовані повідомлення

Сусід реставрує сарай, що знаходиться на спільній межі і планує схил даху в сторону моєї ділянки. Знайшов в інтернеті інформацію, що в такому разі схил даху повинен бути в сторону його, а не моєї ділянки. На жаль, не можу знайти підтвердження цієї інформації в ДБН. Могли б ви мене зорієнтувати, яким ДБНом це регламентується, якщо це дійсно так?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось подібне вже було на форумі. Сама дієва порада: проінформувати сусіда, що плануєте встановити водовідштовхуючий екран на своїй території, який буде скидати воду під фундамент його хліва.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду. Не хочу починати з погроз сусіду, якщо можна спробувати донести свою думку підкріплену будівельними нормами.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось подібне вже було на форумі.
У мене щось подібне було в реалі - вода з даху сарая сусіда, який відступив від моєї ділянки 1 м, шурувала на мою ділянку. Поки там було вільне місце і нижчий рівень грунту. Як тільки я на вільному місці скинув купу піска, щебня, цегли і т.п. (почав будуватися) - вся вода з його даху пішла йому ж у погріб під сараєм. І він швиденько так зробив лоток і поставив трубу.

 

Можна просто натякнути йому, що проблеми краще завчасно уникнути, аніж потім вирішувати. :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если вода непосредственно капает с крыши или вытекает из трубы на ваш участок, то можете жаловаться. А если она капает\вытекает на участок соседа, а затем естественным путем стекает\перетекает на ваш, то увы. Препятствовать естественному стоку воды нельзя (та и невозможно это), насыпание участков назло друг другу ни к чему хорошему тоже не приведет .

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=234767

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сарай розташований по межі ділянок (тобто без мінімальних відступів), дах планується односкатний в напрямку моєї ділянки.

 

За вашим посиланням знайшов ДБН 360-92** п. 3.25*, де вказано "повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок". Це зобов'язує сусіда, умовно, вивести відливи на свою ділянку.

 

Водночас, в інтернеті знайшов інше формулювання: "...схил даху будівлі потрібно влаштувати в сторону власної, а не сусідської ділянки..". * за умови розташування споруди в 1 м від межі. В такому разі потрібно не просто встановити відливи, а влаштувати дах в сторону власної ділянки. Мені такий варіант подобається більше, оскільки відливи також потрібно обслуговувати, а вони фізично будуть розташовані над моєю ділянкою. На жаль, посилання на ДБН з даним формулюванням не зміг знайти. Якщо хтось знає, де шукати, буду вдячний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Водночас, в інтернеті знайшов інше формулювання: "...схил даху будівлі потрібно влаштувати в сторону власної, а не сусідської ділянки..". * за умови розташування споруди в 1 м від межі. В такому разі потрібно не просто встановити відливи, а влаштувати дах в сторону власної ділянки. Мені такий варіант подобається більше, оскільки відливи також потрібно обслуговувати, а вони фізично будуть розташовані над моєю ділянкою. На жаль, посилання на ДБН з даним формулюванням не зміг знайти. Якщо хтось знає, де шукати, буду вдячний.

 

Цей варіант не підходить, оскільки не виконується умова "розташування споруди в 1 м від межі".

 

А чому не хочете оскаржити сарай по межі? Це ж також порушення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

. * за умови розташування споруди в 1 м від межі. В такому разі потрібно не просто встановити відливи, а влаштувати дах в сторону власної ділянки. Мені такий варіант подобається більше, оскільки відливи також потрібно обслуговувати, а вони фізично будуть розташовані над моєю ділянкою. На жаль, посилання на ДБН з даним формулюванням не зміг знайти. Якщо хтось знає, де шукати, буду вдячний.

 

это ДБН Б.2.2-12:2018 Планування і забудова територій.....

1669728751_.jpg.3e5b6d4077e29c90a4d3861dd7e9314c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не просто встановити відливи, а влаштувати дах в сторону власної ділянки

При реконструкции не факт, что возможно изменить наклон кровли, но отливы думаю можно обязать установить, правда вам это влетит в копеечку, погуглите текущие дела и какой там итог для примера youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/74383298/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цей варіант не підходить, оскільки не виконується умова "розташування споруди в 1 м від межі".

 

А чому не хочете оскаржити сарай по межі? Це ж також порушення.

 

Сарай там розташовувався історично і оформлений згідно всіх вимог. Не впевнений, що реконструкція/прибудова в такому разі буде вважатись незаконною.

 

Добавлено через 7 минут

При реконструкции не факт, что возможно изменить наклон кровли, но отливы думаю можно обязать установить, правда вам это влетит в копеечку, погуглите текущие дела и какой там итог для примера youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/74383298/

 

Фактично він зніс сарай майже до фундаменту і наразі відбудовує його наново, тільки з прибудовою і вчетверо більший (близько 100 кв. м). При бажанні, дах можна зробити як завгодно, однак без посилань на нормативні акти, мені буде складно переконати його у цьому.

 

Дякую, за посилання на справу - корисна інформація. На жаль, виходить, що простіше і дешевше самостійно встановити відливи на його сарай.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На жаль, виходить, що простіше і дешевше самостійно встановити відливи на його сарай.

 

Отож. Але спочатку попередьте про свої наміри - може відступиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...