Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте конструкцію крокв'яно-балочної системи. Будинок 10х11

Roma_Z

Рекомендовані повідомлення

балки радять 150*50 з кроком 80см. 14шт.

Ось прикинув на скору руку при розподіленому навантажені 50кг/м2(як для стелі) та навантажені в точці де буде стійка яка часткова передасть навантаження від даху яке взяв як 200 кг/м2, то при кроці 80см проходить балка розміром 100*180мм(або 2 дошки 50*180), якщо крок взяти 65см то вже 100*150мм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так там ще є стіна яка ділить відстань 5,75м на 3,7, 2?

так. але на них не сильно хочу розраховувати, невідомо що під ними,чи є якийсь фундамент, так як в одній з кімнат під нею фундаменту точно нема.

 

Якби для стелі то ок, але на мал. на ці балки буде діяти навантаження яке передасться з даху. Зверху буде просте нежиле горище?

таке,нежиле. але ліпше взяти з запасом, невідомо що може бути через 5-10 років.

 

якщо крок взяти 65см то вже 100*150мм.

якщо брати такий крок то і крокви теж потрібно так класти.

 

 

 

то при кроці 80см проходить балка розміром 100*180мм(або 2 дошки 50*180)

ось за це вже дякую.

 

а по іншим матеріалам що підкажете??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

таке,нежиле. але ліпше взяти з запасом, невідомо що може бути через 5-10 років.

Так затяжка ж на висоті 2.2м, я думаєте при стелі 2.2 буде ок?

 

а по іншим матеріалам що підкажете??

Позиція 6 прогон 150*50 це дошка, як їх кріпити будете зі стійками та балками стелі? Може краще взяти балку 100*100 і на цю балку спирати/ставити стійки. Або взагалі без прогону з правої сторони, якщо вже крок балок стелі буде такий же як і крок стропил.

Також продумайте схему стропил за стіною назовні, є різні варіанти. Хоча при металочерепиці може вистарчити і обрешітки для виносу за стіну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так затяжка ж на висоті 2.2м, я думаєте при стелі 2.2 буде ок?

тут ще подумаю.

 

Або взагалі без прогону з правої сторони, якщо вже крок балок стелі буде такий же як і крок стропил.

можливо і дійсно що так ліпше.

 

А перерізу крокви(180*50) вистачить для даху???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А перерізу крокви(180*50) вистачить для даху???

-)) При довжині майже 6м не вистарчить, тому то потрібні стійки посередині(+-) щоб стропило 180*50 витримало і надмірно не прогнулось.

Якби були би поперечні стіни то можна було прогон поставити на стійки, а стійки вперти на стіни. Тобто зробити так званий стілець.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При довжині майже 6м не вистарчить, тому то потрібні стійки посередині(+-) щоб стропило 180*50 витримало і надмірно не прогнулось.

а те що від краю на відстані 200см (236см по довжині крокви) буде стояти стійка, не вистачить щоб кроква не прогнулася???

якщо ні то який переріз крокви вибрати???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а те що від краю на відстані 200см (236см по довжині крокви) буде стояти стійка, не вистачить щоб кроква не прогнулася???
Ну так середина одної частини прольоту то 2,5м, у Вас буде 2м. Я тут проблеми не бачу.

Краще скажіть на чому буде триматись коньок,щоб на ньому тримались стопила.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Краще скажіть на чому буде триматись коньок,щоб на ньому тримались стопила.

цього ще не придумав.

Сам жив в будинку в якого відстань між краями (де має бути мауерлат) 12м. Двоскатний. Є крокви з кроком 1м. обрешінка, затяжка верхня і все. Нема прогонів, мауерлатів, стійок, ригелів, підкосів і іншого всього про що тут всі пишуть. Дах покритий рубероїдом та шифер, самі ж крокви до будинку кріпляться проволкою і до стіни. Будинок з 80 років. Висота даху до 3м. Будувався по чехословацькій книжкі, це зі слів того хто будував. Після того що тут начитався то дах просто по теорії не має права на існування і мав би вже 100 разів злетіти, впасти і т.д. Але ж ні, спокійно майже 40р стоїть і без проблем. Просто після такого сам ненароком думаєш, а чи не придумують це все просто для того щоб ти пішов і купував і купував і купував. Сам звичайно не хочу ризикувати і стараюся зробити все надійно але маю досвід в проживанні і з таким дахом. І думаю таки прикладів тисячі.

 

А би Ви порадили??? Все таки ставити по середині під коньок стійки??? на 10м. скільки їх потрібно??

 

П.С. прошу не писати ,"так чого морочиш голову, роби як знаєш"; "а ти знаєш скільки таких дахів полетіло,впало" і т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, про це вже начитався в інеті + відео повно.

 

Добавлено через 26 минут

Ну і по суті, ту схему яку я намалював має право на життя з тим перерізом який я вказав, чи все таки ліпше не городити і по середині під коньок ставити стійки 150*100 з кроком 2-3м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і по суті, ту схему яку я намалював має право на життя з тим перерізом який я вказав, чи все таки ліпше не городити і по середині під коньок ставити стійки 150*100 з кроком 2-3м.

а що дасть коньок при прольоті 10м(5+5 коньок розіб'є на 2 частини)? Двохскатний простий дах з коньком роблять при прольоті до 9м. Це оптимальний(економічно доційльний) розмір. Ніхто ж не говорить,що можна не економити на пиломатеріалі та підібрати розмір та крок стропил і на прольот 10м. Ті ж приклади це один з варіантів як робити.

Якщо є можливість на що обперти коньок, то може розглянути варіант з двома прогонами які будуть стояти/підперті стійками розміром як прогон з кроком 3-4м.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двохскатний простий дах з коньком роблять при прольоті до 9м.

ну на 10м теж має бути варіант.

Якщо є можливість на що обперти коньок, то може розглянути варіант з двома прогонами які будуть стояти/підперті стійками розміром як прогон з кроком 3-4м

я вже заплутався де куди і кого потрібно.

 

можливо підійду з іншої сторони, який би Ви запропонували варіант побудови даху, ширина 10м, довжина 11м, висота 3.2м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну на 10м теж має бути варіант.
А чим варіант який Ви вище викладали не підходить? Цілком нормальний варіант.

Хоче інші варіанти ось. Перше фото те про що я говорив, тільки стійки ставити не на балки, а на поперчені стіни якщо вони є.

vidy-stropilnogo-ustroystva-kryshi.jpg.5bbb54df10af4ab781254673e2ca5788.jpg

117133233_FireShotCapture025-_-https___ostroykevse.com_Krisha_08..jpg.3b78a85b043e02f63037df2ef4803df5.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо стіни в мене з газоблока то потрібно використовувати безрозпірну систему крокв???

 

Добавлено через 1 минуту

тільки стійки ставити не на балки, а на поперчені стіни якщо вони є.

стіни не попадають ніяк.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...