Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обсуждение всех твердотопливных котлов. Определяем лучшее! Предостерегаем скрытое.

Pasha

Какой ТТ используете Вы для отопления?  

334 користувачів проголосувало

У вас немає прав на голосування в цьому опитуванні, або на перегляд результатів опитування. Будь ласка, войдите или зареєструйтеся для голосування в опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

тепло вилітає в трубу в любому димоходному котлі, навіть газовому. Питання, як це врегулювати в наявному ТПК.

Вілітає, звичайно, але різна температура дим. газів дуже впливає на к.к.д. (до прикладу кондесаційні газові мають к.к.д. до 110% при температурі дим. газів < 100град.). Зрозуміло, процес горіння палива залежить від подачі повітря, яке подається і регулюється зі своїми особливостями на різних котлах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(до прикладу кондесаційні газові мають к.к.д. до 110% при температурі дим. газів < 100град.)

я завжди вважав, що навіть 100% ККд існувати не може в принципі, це по-моєму, манагерська дурня.

Зрозуміло, процес горіння палива залежить від подачі повітря, яке подається і регулюється зі своїми особливостями на різних котлах.

згоден, тому спостерігаю, та намагаюсь зрозуміти логіку процесу.

Ось наприклад, сьогодні протопив в будинку, заклад біля10-12 кг дров (я вже писав, це відходи пиломатеріалів, що лежали на вулиці під дощем, частково більш сухий матеріал), розгорілося добре, але до запрограмованої температури у 75 С так і не розігнало, основний час горіння при нормальній подачі повітря (7) видавало температуру у 65-68 С. Думаю, причина саме в "мокрих" дровах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я завжди вважав, що навіть 100% ККд існувати не може в принципі, це по-моєму, манагерська дурня.

 

згоден, тому спостерігаю, та намагаюсь зрозуміти логіку процесу.

Ось наприклад, сьогодні протопив в будинку, заклад біля10-12 кг дров (я вже писав, це відходи пиломатеріалів, що лежали на вулиці під дощем, частково більш сухий матеріал), розгорілося добре, але до запрограмованої температури у 75 С так і не розігнало, основний час горіння при нормальній подачі повітря (7) видавало температуру у 65-68 С. Думаю, причина саме в "мокрих" дровах.

 

Реальний кпд у конденсаційних до 98%, проти до 90% у звичайних, з кпд в 112% то дійсно манагерська дурня.

 

Саме в мокрих дровах, бо для їх сушки потрібна енергія. Свого часу мав досвід топити 100 та 250 кВт котли, при спалюванні свіжоспиляних дров (бук) росхід був у двічі більший і температуру ніяк не вдавалось підняти вище +65С, а при сухих легко температура піднімалась до налаштованої +75С и котел переходив в режим тління. Хто б що не вигадував, дрова мають бути сухими.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я завжди вважав, що навіть 100% ККд існувати не може в принципі, це по-моєму, манагерська дурня.

 

згоден, тому спостерігаю, та намагаюсь зрозуміти логіку процесу.

Ось наприклад, сьогодні протопив в будинку, заклад біля10-12 кг дров (я вже писав, це відходи пиломатеріалів, що лежали на вулиці під дощем, частково більш сухий матеріал), розгорілося добре, але до запрограмованої температури у 75 С так і не розігнало, основний час горіння при нормальній подачі повітря (7) видавало температуру у 65-68 С. Думаю, причина саме в "мокрих" дровах.

 

Именно в них и как вариант,возможно не достаточная тяга.Дымоход мог подзарости налётом из-за сырых дров.Купите для пробы брикеты и постотрите разницу в работе котла.Ещё как вариант,понизте скорость на ц.насосе.Возможно избыток циркуляции через теплообменник котла.В этих мелочах тоже могут быть причины.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Возможно избыток циркуляции через теплообменник котла

можливо, виставлена третя швидкість на насосі, спробую виставити першу. Десь чув, що для 20 квт котла розхід теплоносія повинен бути біля 1 м.куб.м\год

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можливо, виставлена третя швидкість на насосі, спробую виставити першу. Десь чув, що для 20 квт котла розхід теплоносія повинен бути біля 1 м.куб.м\год

Швидкість насоса тут не має значення, бо система завжди тягнеться до рівноваги. Якщо котел нагрівся до 68 і більше не може, то значить такої температури достатньо, щоб повністю відібрати тепло від котла. Пляски зі швидкостями нососа не збільшать продуктивність котла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це по-моєму, манагерська дурня.

 

По моєму теж, але існуючу систему розрахунку к.к.д котлів так ніхто і не міняв з радянських часів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пляски зі швидкостями нососа не збільшать продуктивність котла.

на електрокотлі це допомогло - виставлена перша швидкість дала змогу нагріватися воді до 65 -70 С (при вхідній 40-45), при 3 швидкості вище 50 не піднімалася. З ТПК по інакшому - вода на обратці нижче 50-55 не буває - 3-х ходовий стоїть, так чому ж 20 квт котел не може розігріти вище 68 С? Думаю, саме через мокре паливо. Ще через пару протопок вскрию теплообміник для чистки, подивлюся результат.

Купите для пробы брикеты и постотрите разницу

про це думав, але поки не бачив у нас в продажі брикети.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можливо, виставлена третя швидкість на насосі, спробую виставити першу. Десь чув, що для 20 квт котла розхід теплоносія повинен бути біля 1 м.куб.м\год

 

Та у нас насосов таких нет,что б качали куб.А заузить диаметры трубами,нельзя,т.к у Вас ТА.

 

Добавлено через 8 минут

Швидкість насоса тут не має значення, бо система завжди тягнеться до рівноваги. Якщо котел нагрівся до 68 і більше не може, то значить такої температури достатньо, щоб повністю відібрати тепло від котла. Пляски зі швидкостями нососа не збільшать продуктивність котла.

Когда нет ТА,то Вы эти пляски не заметите.При избытке циркуляции теплоносителя при наличии ТА,когда котел перестает набирать t°,тепло начинает лететь в трубу.Потдувало то распахнуто и терморегулятор тут уже не в помощь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та у нас насосов таких нет,что б качали куб.А заузить диаметры трубами,нельзя,т.к у Вас ТА.

не зовсім зрозумів, мені здавалося, що звичайний 25/40 на третій (у випадку роботи на ТА) качає 2,5 м.куб/год. Чи я щось плутаю?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на електрокотлі це допомогло - виставлена перша швидкість дала змогу нагріватися воді до 65 -70 С (при вхідній 40-45), при 3 швидкості вище 50 не піднімалася. З ТПК по інакшому - вода на обратці нижче 50-55 не буває - 3-х ходовий стоїть, так чому ж 20 квт котел не може розігріти вище 68 С? Думаю, саме через мокре паливо. Ще через пару протопок вскрию теплообміник для чистки, подивлюся результат.

 

про це думав, але поки не бачив у нас в продажі брикети.

Зайдите в тему про котлы Калвис и у форумчанина Silverneo поинтересуйтесь, как это бывает когда котел не может разогнаться с трехходовым на 55°Потом можно и филосовствовать).

 

Добавлено через 2 минуты

не зовсім зрозумів, мені здавалося, що звичайний 25/40 на третій (у випадку роботи на ТА) качає 2,5 м.куб/год. Чи я щось плутаю?

Тут я и сам могу натупать,но 25/40 на первой качает 2.5 куба.Или два.Но не меньше,это точно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на електрокотлі це допомогло - виставлена перша швидкість дала змогу нагріватися воді до 65 -70 С (при вхідній 40-45), при 3 швидкості вище 50 не піднімалася. З ТПК по інакшому - вода на обратці нижче 50-55 не буває - 3-х ходовий стоїть, так чому ж 20 квт котел не може розігріти вище 68 С? Думаю, саме через мокре паливо. Ще через пару протопок вскрию теплообміник для чистки, подивлюся результат.

У вас неправильні вхідні дані і на них ви будуєте неправильні висновки.

 

20 кВт — це номінальна потужність котла, але реальна змінюється у відносно широкому діапазоні. Номінальну потужність виробник вказує тільки для одної комбінації наступних параметрів: вологості дров, тяги в димоході, тептератури вихлопних газів, температури і тиску зовнішнього повітря. Якщо хоч щось одне з того змінюється, то змінюється і потужність.

 

Розхід теплоносія не впливає потужність котла, а лиш на дельту обратки і подачі. Ту саму потужність можна зняти при дельті в 3, 5, 10, 20 чи навіть 50 градусів. Питома теплота згоряння мокрих дров є суттєво нижчою, ніж сухих, бо енергія витрачається на випаровування води з дров, тому а не нагрів теплоносія, тому потужність котла на мокрих дровах є суттєво нижчою. Якщо котел горить на максимумі і тепмература зафіксувалась на певному рівні, то значить все тепло від котла відбирається і не треба нічого рухати

 

Добавлено через 2 минуты

Когда нет ТА,то Вы эти пляски не заметите.При избытке циркуляции теплоносителя при наличии ТА,когда котел перестает набирать t°,тепло начинает лететь в трубу.Потдувало то распахнуто и терморегулятор тут уже не в помощь.

Ааааа шо це за брєд?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вас неправильні вхідні дані і на них ви будуєте неправильні висновки.

 

20 кВт — це номінальна потужність котла, але реальна змінюється у відносно широкому діапазоні. Номінальну потужність виробник вказує тільки для одної комбінації наступних параметрів: вологості дров, тяги в димоході, тептератури вихлопних газів, температури і тиску зовнішнього повітря. Якщо хоч щось одне з того змінюється, то змінюється і потужність.

 

Розхід теплоносія не впливає потужність котла, а лиш на дельту обратки і подачі. Ту саму потужність можна зняти при дельті в 3, 5, 10, 20 чи навіть 50 градусів. Питома теплота згоряння мокрих дров є суттєво нижчою, ніж сухих, бо енергія витрачається на випаровування води з дров, тому а не нагрів теплоносія, тому потужність котла на мокрих дровах є суттєво нижчою. Якщо котел горить на максимумі і тепмература зафіксувалась на певному рівні, то значить все тепло від котла відбирається і не треба нічого рухати

 

Добавлено через 2 минуты

 

Ааааа шо це за брєд?

 

Понятное дело,что на мощность котла не влияет объем проходящего теплоносителя.Вы пафосно меня коментируете, не вникнув в суть излагаемого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут я и сам могу натупать,но 25/40 на первой качает 2.5 куба.Или два.Но не меньше,это точно.

ось характеристика Грюнфоса, при напорі 0,6 м - біля 1,3 м.куб/год на першій швидкості.

891816548_.jpg.b588788946f9b899f449f34f6918b022.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 кВт — це номінальна потужність котла, але реальна змінюється у відносно широкому діапазоні. Номінальну потужність виробник вказує тільки для одної комбінації наступних параметрів: вологості дров, тяги в димоході, тептератури вихлопних газів, температури і тиску зовнішнього повітря. Якщо хоч щось одне з того змінюється, то змінюється і потужність.

згоден з вами, от і хотілося би знати ці самі параметри, закладені проектувальником. Так, як в літературі цього не попадалося - приходиться методою "тику"

 

Добавлено через 2 минуты

Якщо котел горить на максимумі і тепмература зафіксувалась на певному рівні, то значить все тепло від котла відбирається і не треба нічого рухати

це вже щось(для мене)

 

Добавлено через 1 минуту

У вас неправильні вхідні дані і на них ви будуєте неправильні висновки.

що ви маєте на увазі - якими даними мені можна оперувати? дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

згоден з вами, от і хотілося би знати ці самі параметри, закладені проектувальником. Так, як в літературі цього не попадалося - приходиться методою "тику"

Теплотехніка — це ціла наука і точно до неї є багато літератури, правда там загальні речі, а не по конкретних котлах.

Виробники котлів переважно не дають у вільний доступ свою внутрішню документацію і результати досліджень за замірів. А деякі взагалі на око роблять :)

 

Нам, як споживачам, достатньо виконувати те, що пише в інструкції користувача, і тоді котел буде працювати в оптимальному режимі.

 

що ви маєте на увазі - якими даними мені можна оперувати? дякую

Я мав на увазі два моменти:

1. Потужність котла, яку ви взяли за константу, а направді це змінна.

2. Температура подачі теплоносія є похідною від потужності котла, температури зворотки і розходу теплоносія. Тому ви не можете виставити на контроллері будь-яку температуру і мати гарантію, що вона буде досягнута

 

Добавлено через 5 минут

Понятное дело,что на мощность котла не влияет объем проходящего теплоносителя.Вы пафосно меня коментируете, не вникнув в суть излагаемого.

Ніякого пафосу, лише суха інженерія. В суть то я вникнув, просто оперую трохи іншими поняттями, ну бо так мене вчили.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нам, як споживачам, достатньо виконувати те, що пише в інструкції користувача, і тоді котел буде працювати в оптимальному режимі.

 

А деякі взагалі на око роблять

ось чому у нас є бажаючі розібратися в роботі котлів

 

Добавлено через 1 минуту

є похідною від потужності котла, температури зворотки і розходу теплоносія

температуру зворотки можна вважати константою - 3-х ходовий регулює в районі 50-55 С. А з розходом ТН як складаються справи: чим більша потужність - тим більший розхід? але як це виглядає у цифрах? Наприклад, який розхід необхідно при потужності у 20 квт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось характеристика Грюнфоса, при напорі 0,6 м - біля 1,3 м.куб/год на першій швидкості.

 

Да,тут мог натупать.Давно заглядывал в эти инструкции.

 

Добавлено через 11 минут

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=189105 Вот тут с поста n-8 я описывал проблему не выхода котла на заданный t°,режим.Если порыться,но найду кучу примеров когда с этой проблемой столкнулись сами пользователи и как её устраняли.Я не указываю,что это основная причина в работе котла Холмова,но и исключаться она тоже не может.У этой проблемы есть куча сопровождающих побочек.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

температуру зворотки можна вважати константою - 3-х ходовий регулює в районі 50-55 С. А з розходом ТН як складаються справи: чим більша потужність - тим більший розхід? але як це виглядає у цифрах? Наприклад, який розхід необхідно при потужності у 20 квт?

Якщо на обратці є трьохходовий, то її температуру можна вважати константою, але тоді у вас з'являються дві витрати: одна по малому колу, інша через опалювальні пристрої. Відповідно дельта і витрата теплоносія на котлі буде одна, а в решті системи опалення — інша.

 

Витрата для 20 кВт повинна бути такою, що при результуючій дельті опалювальні пристрої (наприклад, радіатори) будуть повністю відбирати тепло від котла і комперсувати тепловтрати будинку. Це найточніша відповідь, яку я можу вам дати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...

День добрый всем! подскажите, в чью сторону смотреть при выборе котла для дома 120м2, в бюджет до 30 000 грн.

 

Retra (27) Biokaitra (3)Bosch (3) Buderus (6) Stropuva (11) Viessmann (10) Bezgaza (40) CANDLE (21) КОТЕКО (10) HERZ (7) Marten (11) Данко (3) LOGITERM (32) LIBERATOR (5) Atmos (22) Идмар (3) Кронас (37) Altep (50) Swag (15) Defro (18) Heiztechnik (51) SAS (13) Котлофф (5)

Wodtke (9) Romstal (11) Warm (5) БТС (22) Атом (4) ECO COMFORT (1) ORLAN SUPER (2)

NEUS (21) Termodinamik (13) MBS (1) Kotlant (16) HARGASSNER (5) HKS LAZAR (33)

METALBET (65) ThermoAlliance (17) Froeling (3) Edilkamin (12) Raotherm (7) TATRAMET (20)

Heizomat (4) RED (26) PETLAX (4) WICHLACZ (8) DTM (7) Metal-Fach (17) BURAN (12)

Крафт (19) MCZ (2) Kostrzewa (26) Attack (38) Termico (5) Stalmark (6) Biodom (5) Gorenje (3)

Gefest-Profi (12) BRICK (2) ОРОР (4) NBE (7) FROLING (8) Lafat (8) DM-STELLA (11)

Galmet (5) Маяк (6) Klimosz (4)

Это из списка УКРСИББА программа IQ Enenergy, надеемся вернуть 35% стоимости.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Атмос + димохід, обвязка, монтаж, максимум 3000€

тогда может быть лучше вот так. те же 3000 евро.

vmire.life/video/e47bqNAX6-I

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3000€ я маю на увазі ліміт для програми Iq energy по ТТ котлах, а там вже від апетиту заказчика.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3000€ я маю на увазі ліміт для програми Iq energy по ТТ котлах,

так и я о том же) лимит 3000 евро=35% от суммы 9000 евро.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...