Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір схеми опалення з урахуванням автоматики

lesha4ever

Рекомендовані повідомлення

Для такого при кожній схемі потрібно трьоходовий клапан на змішувачі, при першій не впевнений чи зможете автоматикою саулюс регулювати тьоходовий і його тоді котлова автоматика не бачить. в другій схемі обладнання те саме тільки воно біля котла і підєднується до vr70.

по факту різниці би не мали почути, але при другій схемі буде працювати технічно грамотніше

 

Так як раз при першій схемі там трьоходовий клапан ручний з терморегулятором, на якому буде вручну виставленно 35С на подачу - і я явно не маю бажання бігати його крутити - він завжди буде 35С на подачу, а Салус - регулювати тільки сервоприводи - вмикати/вимикати контури.

 

В другій схемі трьоходовий клапан вже автоматичний і приєднаний до VR70 який моделює температуру подачі на основі опалювальної кривої.

 

Салус в обох схемах буде відкривати/закривати контури. Просто в першій схемі завжди буде 35С на подачі, а в другій 28-35С.

 

В мене питання чи відчую я при другій схемі більш плавне і якісне регулювання фактичної температури приміщення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при 2 схемі якісне і кількісне вам доступне, а в першій тільки кількісне. чи відчуєте це вже питання до автоматики салус, якщо вона регулює по температурі поверхні підлоги то в теорії не мали б відчути
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при 2 схемі якісне і кількісне вам доступне, а в першій тільки кількісне. чи відчуєте це вже питання до автоматики салус, якщо вона регулює по температурі поверхні підлоги то в теорії не мали б відчути

 

Згідно з документації Салус ззовнішній датчик може бути використаний

0 - ззовнішній сенсор температури повітря (замість вбудованого в термостат)

1 - підлоговий датчик температури

 

У випадку 1 - термостат використовує його як захисний датчик, щоб не допустити перегріву підлоги (по дефолту 27)

 

Тобто він не робить по ньому регулювання темпетарути повітря, а використовує тільки як додатковий для засисту від перегріву підлоги.

 

Я так розумію якісного регулювання з таким підходом і Сехмою №1 мені не добитися...

 

Може підкажете якісний комплект автоматики для ТП яка б робила більш точне регулювання температури, так щоб при Схемі №1 було дійсно якісне і кількісне ругулювання?

 

Бо Салус вибраний в принципі на угад, чув що гарні, але нічого не маю проти інших брендів...

 

Бо поки це ще один аргумент в бік схеми №2 (яка по моїх прикидках дороще на 2к-3к $ )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при схемі1 з термокраном взагалі не можливе якісне регулювання, можна поставити з тьоходовим + сервопривід і на автоматику данфос, але це вже по ціні кусається.

а якщо взяти що потрібно тьоходовий + сервопривід на тп то вартість що одної схеми що другої+- різниця не велика. я б на вашому місці робив схему два і проклав всі кабелі для автоматики салус чи іншої, але її ще не купляв і не ставив, щоби зекономити гроші. Поставити згодом можна завжди

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

при схемі1 з термокраном взагалі не можливе якісне регулювання, можна поставити з тьоходовим + сервопривід і на автоматику данфос, але це вже по ціні кусається.

а якщо взяти що потрібно тьоходовий + сервопривід на тп то вартість що одної схеми що другої+- різниця не велика.

 

Дякую, саме це я і хотів почути, що саме з готовим насосно-змішувальним коллектором ТП (там де з заводу зібрано коллектор, насос, трьоходовай кран з термоклапаном і датчиком температури) я не отримаю якісне регулювання температури. А якщо на неї продовжувати навішувати автоматику, то це вже схема номер 2 - то краще її робити на "котлі"

 

Можна сказати що на 90% я вже визначився - це схема №2

 

я б на вашому місці робив схему два і проклав всі кабелі для автоматики салус чи іншої, але її ще не купляв і не ставив, щоби зекономити гроші. Поставити згодом можна завжди

 

Саме так і збирався робити (прокласти коммунікації для автоматики ТП, але не ставити), але ж треба розуміти вкупі всю схему, тому прикидую як буде з нею працювати (бо може і немає сенсу доставляти)

 

Фактори які кажуть, що треба автоматику ТП ставити одразу на схему №2

  1. Захист ламінату підлоги від перегріву. Датчик в стяжці захищав би, але я вже зрозумів що по факту при умовній 35С подачі на поверхні завжди буде 27С, тому просто достатьно на котлі виставити ліміт Т подачі і це буде захистом від перегріву - тож вже не актуально
  2. Втручання автоматики ТП, коли йде нагрів пріміщення стороннім джерелом - наприклад камін - актуально, але справді не критично. От якщо поживу і зрозумію що треба вмішуватися і підкореговувати Т приміщення - тоді і доставити автоматику ТП
  3. Зменшення температури приміщення на ніч. Ось цей пункт я вважаю і вимагає автоматику одразу, бо контур ТП, який контролює VR70 не має кімнатного регулятора і на цьому контурі буде "Регулюванні по темп: вимкн" в налаштуваннях автоматики. Автоматика буде моделювати теплоносій на основі опалювальної кривої і давати оптимальній теплоносій для умовної 21С в приміщенні. І навіть якщо на котлі будуть часові проміжки день/ніч - то вони не будуть працювати на контурі ТП - бо контур без термостата.
    Звісно можна доставити термостат VR91, але ж в мене на теплій підлозі 4-и окремих приміщення, і якщо поставлю в якесь одне, то він буде впливати на інші приміщеня адже з точки зору VR70 - це все одан зона. Та і коштує VR91 як пів Салуса для всіх кімнат ТП

 

Тому поки саме пункт №3 і каже що треба одразу її встановити разом з монтажом топочної

 

п.с: range222 Хочу Вам сказати велике дякую що даєте цінні поради, Ви дуже допомагаєте мені визначитись і просто приємно спілкуватись, дякую Вам за поради і Ваш час!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...