Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

С Днем Строителя!

Технолог

Рекомендовані повідомлення

Строиться,строиться и еще раз строиться!:flag1:

Всех профессионалов с Днем Строителя!

  • Лайк 15
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...

Всем профессионалов своего дела с Днем Строителя!!!

Пусть всегда будет сила,разум и толковые руки!!!

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кстати таки " да"...на этом форуме самый весомых праздник

Всех с нашим Днем !!!:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 11 місяців потому...

Праздник пришел в наш дом,так как строили мы этот дом.:flag1:

Всех с великим днем Строителя!Ж-)

Пусть будет всегда инструмент рабочим.в понедельник подсобники на работе и заказчик в субботу с ЗП.:D

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Традиції в День будівельника

Як і у будь-якого свята, у Дня будівельника є свої традиції. Мабуть, найприємніша - це здача нових об'єктів. Варто відзначити, що багато традицій, закладені ще на початку святкування Дня будівельника, дійшли і до наших днів: і нагороди до свята, і урочисті засідання за участю представників влади, і просто застілля.

 

Традиційно до цього дня здаються нові об'єкти. В цей день проходять різні урочисті зустрічі будівельників, вітальні концерти для працівників галузі, з врученням державних нагород кращим з них і вшануванням будівельників-ветеранів. Так, наприклад, в Україні існує нагорода «Кращому будівельнику», «За заслуги», іменна нагорода від Міністра та багато інших.

 

Крім того, в День будівельника є і досить незвичайні традиції. Наприклад, був у ходу звичай посвяти новачків в професію. Досвідчені будівельники пропонували "молодому" відкусити шматочок хліба з сіллю - це означало "пуд солі", який потрібно з'їсти, щоб освоїти свою спеціальність. Наступне випробування - потримати руки над чашею з вогнем, так можна відчути, як "горить" майбутня робота. Ну і в фіналі ритуалу новонавернений вимовляв клятву будівельника. При цьому на його голову надягали каску, по якій іноді били цеглою - на щастя, тільки символічно.

 

Прикмети в День будівельника

Одна з найдавніших будівельних прийме - оберіг під першим вінцем будинку. Вважалося, що залишений під першим вінцем предмет захистить будівлю від катаклізмів, а його жителям подарує добробут. В якості оберега часто виступала срібна монета, іноді зерна. З зовсім екзотичних варіантів під зруб клали крило качки або голову пацюка. Зараз щурів в фундамент, звичайно, не ховають, але традиція відзначати старт будівництва залишилася. Так, починаючи нову серію будинків, про першу плиту розбивають пляшку шампанського - прям, як при спуску на воду кораблів.

 

Так само у слов'ян вважалося, що найкращий день для початку зведення нового будинку - вівторок або четвер. Християнство наклало на це повір'я свій відбиток: важливо, щоб будівництво не випадало на дату пам'яті святих мучеників (а то житло так і не добудують). Ну і роботи краще починати на повному місяці, щоб будівля вийшло міцніше.

 

Важливо також було правильно вибрати місце для майбутнього будівництва. За прикметами, це, по-перше, ні в якому разі не повинно було бути перетином доріг (а то щастя піде з дому), місце чиєїсь могили або вбивства (обіцяє смерть господарів). Крім того, стародавні будівельники недолюблювали бузину. Вважалося, що якщо побудувати будинок поруч із заростями цього чагарнику, все подальше життя буде гіркою.

 

Варто відзначити, найприємніша для будівельників прикмета, коли господарі намагалися їх всіляко задобрити: пригощати починали до початку будівництва і потім ще в процесі кілька разів влаштовували щедрі застілля. Вважалося, що якщо теслярів і пічника погано пригостили, то і жити в побудованому ними будинку буде погано.

 

Будівельники під мостом - ця прикмета вже досить сучасна і не про житлові будинки. Вона, швидше за все, про відповідальність. Після зведення моста працювали над об'єктом будівельники збиралися під ним і чекали першого проїжджаючого по цьому мосту поїзда або колони машин. Це означало, що за надійність конструкції вони готові відповісти в прямому сенсі слова головою. Така "приймання" мостів подекуди жива до сих пір.

 

 

m.znaj.ua/popcorn/den-budivelnyka-2018-istoriya-tradyciyi-i-prykmety-svyata

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Вот и прошел наш праздник = День строителя!

 

всех с прошедшим!

 

но больше интересует,а как сегодня настроения у строителя?:flag1:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как сегодня настроения у строителя?

Мат и политика на форуме запрещены, поэтому лучше праздновать молча)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот и прошел наш праздник = День строителя!

 

всех с прошедшим!

 

но больше интересует,а как сегодня настроения у строителя?:flag1:

 

Боевое!Вчера работу закончили в 23-00,сегодня начали в 6-00.Видать хреноватенько с мастеровым людом в славном городе Харькове,если заказчики тянут меня сюда,ещё и дорогу оплачивают.Обзванивал вчера вечером коллег,все сами от себя в шоке,никто даже по 100 грамм не выпил,а самые упоротые,типа меня,ещё и работали целый день.

 

Добавлено через 1 минуту

Мат и политика на форуме запрещены, поэтому лучше праздновать молча)))

 

Та ну!Такого жора как в этом году я давненько не припоминаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

никто даже по 100 грамм не выпил

Так, и у меня день "всухую" прошел

Хотя, было аж два праздника:еще и крестили моего внука

А дед был на извозе, т.к. собралось много гостей с разных районов.

С бокалом водички сказал внуку тост:

" Твой дед - строитель, твой отец - строитель, крестный твоего отца - строитель, твой ктрестный - тоже, догадайся малыш, кем будешь ты" :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, и у меня день "всухую" прошел

Хотя, было аж два праздника:еще и крестили моего внука

А дед был на извозе, т.к. собралось много гостей с разных районов.

С бокалом водички сказал внуку тост:

" Твой дед - строитель, твой отец - строитель, крестный твоего отца - строитель, твой ктрестный - тоже, догадайся малыш, кем будешь ты" :)

 

поэтому и праздников бывает не хочется. надо избавляться от этой привычки приносить себя в жертву родни. такси нынче копейки стоит.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

такси нынче копейки стоит.

Дело не в такси

Невестку повез раньше - надо малюсика покормить и спать уложить

 

Некоторые гости наелись так, что на такси,б я их не отправил

 

Сваты, например живут за 40км от нас

Я не откажу себе в удовольствии отвезти их после праздника домой

 

 

Короче, будут у вас внуки - тогда поймёте

 

Добавлено через 6 минут

надо избавляться от этой привычки приносить себя в жертву родни

 

а кому ещё себя в жертву приносить?

я прожил шикарную жизнь

чуть заработал

сейчас уже хочется только больше близким помогать

 

подрастете - поймете, о чём я

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дело не в такси

Невестку повез раньше - надо малюсика покормить и спать уложить

 

Некоторые гости наелись так, что на такси,б я их не отправил

 

Сваты, например живут за 40км от нас

Я не откажу себе в удовольствии отвезти их после праздника домой

 

 

Короче, будут у вас внуки - тогда поймёте

 

Добавлено через 6 минут

 

 

а кому ещё себя в жертву приносить?

я прожил шикарную жизнь

чуть заработал

сейчас уже хочется только больше близким помогать

 

подрастете - поймете, о чём я

 

понял. тогда спишемся лет через 20:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...