Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Мережева СЕС

Kotyhoroshko

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, планую поставити мережеву сонячну електростанцію на 10 кВт. Монтаж планується на даху гаража. У цьому звязку виникла низка запитань, на які просив би допомогти з відповідями.

 

1. Чи хто-небудь ставив кріплення, які дозволяються двічі на рік змінювати кут нахилу сонячних батарей? Якщо так, поділіться, будь ласка, досвідом. (У мене кут нахилу даху гаража планується 25 градусів. Думаю, що цього буде достатньо для будь-якого розумного кута нахилу сонячних батарей.)

 

2. Я планую мережеву СЕС, проте розумію, що дозволи/підключення можу отримати вже після запуску системи. Як мережева система працює, коли не підключена до мережі, тобто споживання йде лише в межах господарства. (В літні місяці у нас найчастіше не буде можливості вибрати всю потужність системи.) Чи є доцільним зачекати отримання всіх дозволів, і лише потім монтувати систему?

 

3. Планується, що мережева СЕС буде виконувати функцію аварійного електропостачання у випадку вимкнення централізованого. Чи треба для цього які окремі підключення, чи простого підключення в мережу будинка до лічильника буде достатньо?

 

4. У своїх пошуках Інтернетом я найбільше натрапляю на сонячні батареї LDK. Мене цікавлять 240 - 250 Вт. панелі. Підкажіть, будь ласка, чи має хтось досвід роботи цих панелей? чи рекомендуєте їх купувати?

 

Заздалегідь дякую за відповіді та конструктивні поради. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Kotyhoroshko, По питанню 2:Спочатку монтується система, потім пишеться заява в обленерго, якщо споживання менше генерації теперішній ваший лічильник буде рахувати лишню генерацію як споживання, проте ніхто не заставляє вас підключатись до мережі, тобто система може стояти на приколі.

3. Мережева станція не працює зовсім коли не має мережі, тому функції аварійного електропостачання вона виконувати не буде, правда для цього можна придбати так званий "гібридний інвертор" з можливістю зливу енергії в мережу, але к.п.д. Там нижче, та і чесно кажучи не бачив гібридників на 10 кВт, крім того для такої потужності треба мати купу гелевих акумуляторів, вони дорогі і все рівно не вічні..

4 LDK 250 нормальні панелі по ціні та якості, бачив недавно оголошення на OLX за ціною 200$ за шт.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую за конструктивну відповідь. Хотів би попрохати про уточнення. Я так розумію, що сонячні панелі працюють навіть якщо немає підключення до мережі. Відповідно якщо мережі немає, то вони все одно вироблятимуть електроенергію. У мене була ідея, що якщо мережа вимкненна (наприклад, аварія), то я зможу все одно використовувати електрику від панелей для себе без скидання зайвої в мережу. Де я неправий?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене була ідея, що якщо мережа вимкненна (наприклад, аварія), то я зможу все одно використовувати електрику від панелей для себе без скидання зайвої в мережу. Де я неправий?

---

Нормальная идея, но она требует дополнительных затрат. Один из вариантов реализации:

1. Прокалываем два толстых провода перед входом в сетевой инвертор.

2. Подключаем к ним подходящий контроллер заряда АКБ.

3. Подключаем к контроллеру батареи.

4. Подключаем к батареям подходящий инвертор.

5. Подключаем инвертор к специальному аварийному переключателю на автономные "220" так, чтобы не захерачить электриков на внешней линии.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Прокалываем два толстых провода перед входом в сетевой инвертор.

2. Подключаем к ним подходящий контроллер заряда АКБ.

 

уматывающая идея. дайте 2а.

 

там сетевик как минимум 500В по DC. это где ж такого ЗУ найти то?

 

и где ж там толстый провод цеплять, там току то с гулькин нос.

 

или я не допонял и имеется ввиду подключение по AC, дак причем там толстый провод......

 

Добавлено через 56 секунд

Подключаем инвертор к специальному аварийному переключателю на автономные "220" так, чтобы не захерачить электриков на внешней линии.

 

Платим за всю систему 20000дол и бегаем вручную переключаем если что - феерично.

 

Добавлено через 55 секунд

Kotyhoroshko, бюджет внедрения Вашей идеи составит от 15000дол - Вы готовы?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все такие умные, ну прямо некуда.., котыгорошко, советую почитать теорию: www.solarhome.ru/pv/pv_grid_systems.htm , автономное энергоснабжение это аккумуляторы+специальный инвертор, а это уже совсем другие деньги., сейчас на только на оборудование зеленого тарифа 10 кВт уйдёт мин 11000 €, а ещё плата за увеличение потребляемой мощности, двонаправленный счётчик, терминал АСКОЕ..
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую за дискусію. Будь ласка, поясніть мені як неелектрику і людині без вищої технічної освіти (за що дуже вибачаюся), чому не можна використовувати електроенергію панелей для споживання всередині будинку, якщо мережа "лежить". І тут я не маю на увазі ставити автономку. Я відразу відмовився від цієї ідеї, бо дуже вже АКБ недовговічні. Просто хочеться, щоб та електроенергія, яку я і так буду споживати до лічильника, спокійно надходила незалежно від режиму роботи мережі. З вашого обговорення я розумію, що не все так просто. Втім не можу зрозуміти, де проблема. Поясніть, будь ласка, простою мовою.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dalet, И контроллеры заряда аккумуляторов с входным напряжением 600 В существуют, например: (ссылка устарела) вот только цена ..
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно кажучи, я не проти переключати тумблер у випадку аварії. У нас останнім часом мережа падає все більше вдень. Сонце світить, а електрики немає. От я і думаю, що з СЕС я міг би спокійно жити замість того, щоб вмикати генератор і палити бензин каністрами. Там я теж вручну тумблери перемикаю, руки не відвалюються. :-)

 

Я просто хочу отримати кращий варіант - і зелений тариф, і джерело аварійного живлення. Ідея це зробити без АКБ мені дуже подобається, хоча невеличкі АКБ для системи опалення в мене є (тримають 2 кВт протягом 4 годин). Можливо, можна їх використати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Kotyhoroshko, А що тут не зрозуміло ..? Потрібно хоч трохи почитати як працює мережевий (саме тому він так і називається) інвертор.

При запуску він обов'язково перевіряє мережеву напругу, частоту, імпеданс лінії, та ще ряд параметрів і коли вони в нормі тоді синхронізується (якщо не буде синхронізований, то неодмінно згорить, так як мережа має великі струми..) та видає енергію в мережу, коли мережі немає, тоді він виключається, щоб при ремонті електрики, котрі на стовпах працювали безпечно.Це загальноприйнятий сертифікований стандарт, і без нього вашу станцію в експлуатацію не допустять..

Повторю ще раз: автономка (тобто робота без мережі) обов'язково потребує аккумуляторів, навіть і для гібридних інверторів..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dalet, И контроллеры заряда аккумуляторов с входным напряжением 600 В существуют, например: (ссылка устарела) вот только цена ..

 

дак отож, цена.....

 

Добавлено через 2 минуты

Потрібно хоч трохи почитати як працює мережевий (саме тому він так і називається) інвертор.

 

Або запросити до себе спеца, який все розкладе по полочках, ну нехай він заробіть 200-300грн, дак то хоч буде уявність про наступні кроки. А то так можливо наскуплятись хламу а потім сидіти і дивитися на те все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Я просто хочу отримати кращий варіант - і зелений тариф, і джерело аварійного живлення. Ідея це зробити без АКБ мені дуже подобається, хоча невеличкі АКБ для системи опалення в мене є (тримають 2 кВт протягом 4 годин). Можливо, можна їх використати.

Теорію почитай в повідомленні #6 - багато питань відпаде..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Tosat, почитав теорію. Дуже дякую за статтю. З того, що я прочитав, мені зрозуміло, що для резервного живлення треба ставити інший інвертер та, можливо, АКБ. До іншого (немережевого) інвертора можна підключати лише частину панелей і давати їм можливість працювати в автономному режимі. А є автоматика, яка могла б сама перемикати з мережевого на немережевий інвертер?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

Або запросити до себе спеца, який все розкладе по полочках, ну нехай він заробіть 200-300грн, дак то хоч буде уявність про наступні кроки. А то так можливо наскуплятись хламу а потім сидіти і дивитися на те все.

 

Повністю підтримую, просто товариш не уявляє як це робиться, хотіти можна багато, специ зроблять все, от тільки ціна питання.., напевно бензин вийде дешевше..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вже з двома спецами спілкувався, і кожен з них говорить дещо інше. От і прийшов на форум. Між іншим дуже дякую за корисні поради та інфу. Також буду вдячний, якщо порадите когось, хто міг би виступити в якості виключно технагляду (тобто давав цінні поради щодо обладнання (ціна/якість) та виконання робіт). За оплату домовимося.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Tosat, почитав теорію.

Ще читай..:)

та, можливо, АКБ.

Не те що можливо, а необхідно..

До іншого (немережевого) інвертора можна підключати лише частину панелей і давати їм можливість працювати в автономному режимі. А є автоматика, яка могла б сама перемикати з мережевого на немережевий інвертер?

Все що там описано працює автоматично.., правда інфа дещо застаріла, так як зараз появилися гібридні інвертора., погугли та розберись як вони працюють, думаю багато питань відпаде..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

или я не допонял и имеется ввиду подключение по AC, дак причем там толстый провод......

---

Дома никого нету (работает только холодильник), солнышко физдячит во весь рост, у соседей по СИП потребление превышает мощность сетевого инвертора, получите и распишитесь - больше 40 Ампер и х.з. сколько времени :pardon:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дома никого нету (работает только холодильник), солнышко физдячит во весь рост, у соседей по СИП потребление превышает мощность сетевого инвертора, получите и распишитесь - больше 40 Ампер и х.з. сколько времени
- это о чем? где там 40А?

 

Так Сева, тихо, на месте, не тикать.

 

Вы какой контроллер имели ввиду:

 

 

2. Подключаем к ним подходящий контроллер заряда АКБ.

 

опишите.

 

Пока я вижу что Вы хотели два MPPT трекера навесить на один масив, это очень интресненько. Но может ручь шла о подключении по AC, дак накой тогда тулить туда такую кучу девайсов если есть ИБП/инверторы которые имеют внутри зарядное устройство и байпас, и не нужно никаких переключателей, все работает само. НО! тогда как Вы обеспечите ТС работу от солнца при отсутсвии сети???

Змінено користувачем Dalet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

где там 40А?

---

Из дроби 10 000/220.

 

Вы какой контроллер имели ввиду

---

С обязательным прерыванием зарядного тока.

 

Пока я вижу что Вы хотели два MPPT трекера навесить на один масив, это очень интресненько.

---

Не туда смотрите, Роман. Посредником между ФЭП и контроллером заряда АКБ может работать, например, SPV-1500-48.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

Из дроби 10 000/220.

еще раз, откудова там эти цифры?

 

даю наВодку!!! это частное хозяйсво, в котором есть ограничение подводимой мощности. Я не думаю что TС дали 30кВт.

 

 

 

 

Посредником между ФЭП и контроллером заряда АКБ может работать, например, SPV-1500-48.

 

Напряжение ХХ по DC у сетевика на 10кВт какое?

 

Добавлено через 2 минуты

---

С обязательным прерыванием зарядного тока.

 

Уже собрали? А то апрель уже огого где, или какой там месяц был?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уже собрали? А то апрель уже огого где, или какой там месяц был?

---

Да. Себе собрал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Из дроби 10 000/220.

1. Напряжение может быть разное и ток соответственно.

2. Сеть может быть трехфазная.

3. В сетевых инверторах есть ограничение по току. Как впрочем и по напряжению и частоте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

да, аж грусно как-то. а ведь так все интересно начиналось. интригующе.

 

ТС, выложите скан первого листа договора с РЭС, а то так далеко зайдется.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

да, аж грусно как-то. а ведь так все интересно начиналось. интригующе.

 

ТС, выложите скан первого листа договора с РЭС, а то так далеко зайдется.

 

Роман, Вы интересовались сканом договора.

1023394336____1_.thumb.jpg.6b05672759b7192abacabc4628f5a48b.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Роман, Вы интересовались сканом договора.

 

не то имел ввиду. я у ТС спрашивал договор на "постачання електроенергії", то что у него есть сейчас, что-бы понять вообще сколько реально выделенной мощности есть и фазность.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...