Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Газовий і електрокотел у "нічний тариф" - чи буде економно за моїх умов

vjachek

Рекомендовані повідомлення

Прошу поради. На даний час опалюю будинок газовим котлом. Також є виділена потужність 15 кВт три фази. Якщо використовувати "нічний тариф" на електроопалення, чи буде економія в оплаті опалення будинку, або хоч би більше комфорту, якщо поставити електрокотел і використовувати його на "нічному тарифі".

Опалюю 75 м.кв. Будинок - 150 м.кв.; цокольний поверх в якому гараж - не опалюється, 1 поверх - опалюється. Стеля утеплена 10 см мінвати. Стіни - 10 см пінопластом.

За січень згоріло 380 м.куб газу. Кімнатний термостат. В будинку 19 градусів коли хтось є вдома. Коли нема 16. Розумію, що потрібно утеплення , що і буду робити в наступному сезоні. Питання - чи варто зараз тратити кошти на електрокотел і т.д. Зараз хочеться трохи більше комфорту навіть за ті самі кошти на опалення. Буду вдячний за пораду. Не знаю чи можливо з цих даних щось сказати, якщо ще якісь дані потрібно додам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу поради. На даний час опалюю будинок газовим котлом. Також є виділена потужність 15 кВт три фази. Якщо використовувати "нічний тариф" на електроопалення, чи буде економія в оплаті опалення будинку, або хоч би більше комфорту, якщо поставити електрокотел і використовувати його на "нічному тарифі".

Опалюю 75 м.кв. Будинок - 150 м.кв.; цокольний поверх в якому гараж - не опалюється, 1 поверх - опалюється. Стеля утеплена 10 см мінвати. Стіни - 10 см пінопластом.

За січень згоріло 380 м.куб газу. Кімнатний термостат. В будинку 19 градусів коли хтось є вдома. Коли нема 16. Розумію, що потрібно утеплення , що і буду робити в наступному сезоні. Питання - чи варто зараз тратити кошти на електрокотел і т.д. Зараз хочеться трохи більше комфорту навіть за ті самі кошти на опалення. Буду вдячний за пораду. Не знаю чи можливо з цих даних щось сказати, якщо ще якісь дані потрібно додам.

Якщо пощитати за ваш січень 380 кубів газу,то з електрикою по ночному тарифу десь на 130 грн буде менше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а считать очень просто

если усредненно для простоты расчетов 1 куб. м газа - это 10 кВт за 8.54 грн., то по ночному тарифу 2-зонного те же 10 кВт будут по 1,68/2=0,84 грн/кВт , это 8,40 грн.

Так что то на то и выходит....

 

Добавлено через 1 минуту

Якщо пощитати за ваш січень 380 кубів газу,то з електрикою по ночному тарифу десь на 130 грн буде менше.

Вот только эти 380 сжигаются и днем, когда ночного нет, так что выходит даже дороже, чем газом...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а считать очень просто

если усредненно для простоты расчетов 1 куб. м газа - это 10 кВт за 8.54 грн., то по ночному тарифу 2-зонного те же 10 кВт будут по 1,68/2=0,84 грн/кВт , это 8,40 грн.

 

По тарифу на електроопалення 3000 кВт дають ніби по 0,9 грн і вночі буде 0.45 грн. Чи я помиляюсь?

А якщо ще електрокотлом в міжсезоння підігрівати будинок вночі, то перший і останній місяці опалювального сезону - газ можна буде не використовувати?

Мабуть треба рахувати економію протягом усього опалювального сезону

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот только эти 380 сжигаются и днем, когда ночного нет, так что выходит даже дороже, чем газом...

 

 

Я считал что ночью отапливать електрикой по ночному тарифу а днём естественно газом.

И того получается ночью за месяц 1013 кВт/ч. и газа днём за месяц 253 м3.

усреднённая разница в 130 грн.

 

P.S. газ я считаю по 8кВт с куба это максимум что он может дать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я считал что ночью отапливать електрикой по ночному тарифу а днём естественно газом.

И того получается ночью за месяц 1013 кВт/ч. и газа днём за месяц 253 м3.

усреднённая разница в 130 грн.

 

P.S. газ я считаю по 8кВт с куба это максимум что он может дать.

 

Зачем днем топить газом, можно так же електричеством, если считать даже что с куба газа 9 квт, то 9*0.9=8.1, а газ то по 8.55, с газа порой и 8квт с куба не вытянуть если котел плохой, а так на електрокотле кпд почти 100%, и управлять им гораздо проще, газом можно дотапливать когда вылазишь за лимит 3000 квт, я сейчас такие варианты и пробую, реально на електрике дешевле.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем днем топить газом, можно так же електричеством, если считать даже что с куба газа 9 квт, то 9*0.9=8.1, а газ то по 8.55, с газа порой и 8квт с куба не вытянуть если котел плохой, а так на електрокотле кпд почти 100%, и управлять им гораздо проще, газом можно дотапливать когда вылазишь за лимит 3000 квт, я сейчас такие варианты и пробую, реально на електрике дешевле.

 

Реально на електрике будет дешевле если будете использовать ТА и ночной тариф.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем днем топить газом, можно так же електричеством, если считать даже что с куба газа 9 квт, то 9*0.9=8.1, а газ то по 8.55, с газа порой и 8квт с куба не вытянуть если котел плохой, а так на електрокотле кпд почти 100%, и управлять им гораздо проще, газом можно дотапливать когда вылазишь за лимит 3000 квт, я сейчас такие варианты и пробую, реально на електрике дешевле.

Дійсно. Можна і вдень використовувати. За такий варіант і не думав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Реально на електрике будет дешевле если будете использовать ТА и ночной тариф.

 

Так будет еще лучше, у меня ТА нету, есть теплый пол, работает только ночью и более чем достаточно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо використовувати "нічний тариф" на електроопалення, чи буде економія в оплаті опалення будинку, або хоч би більше комфорту, якщо поставити електрокотел і використовувати його на "нічному тарифі"

 

поясніть що таке "нічний тариф на опалення". Якщо у вас просто 2х зонний лічильник, це одні показники (1,68 та 0,84 грн. кВт), якщо просто тариф на електроопалення то це 0,9 грн. кВт. А якщо 2х зонний лічильник і тариф на електроопалення то це 0,9 та 0,45

 

а считать очень просто

если усредненно для простоты расчетов 1 куб. м газа - это 10 кВт за 8.54 грн., то по ночному тарифу 2-зонного те же 10 кВт будут по 1,68/2=0,84 грн/кВт , это 8,40 грн.

не вірно ви рахуєте

1 куб. газу = 8,5 кВт. Якщо взяти що у нас газ не самої вищої якості то сміливо можна брати 8 кВт. Візьмемо середнє 8,3 кВт=1 куб газу.

 

1 куб. газу + 8,54грн.

Тоді:

по простому тарифу 1,68*8,3= 13,94 грн. Дорого

якщо 2х зонний то вночі - 0,84*8,3= 6,97 грн. кВт

якщо електроопалення 0,9*8,3= 7,47, вже ліпше

якщо електроопалення + 2х зонний то вночі 0,45*8,3= 3,73 грн.

 

Тепер можна і думати як і чим опалювати вигідніше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я себе так и сделал, врезал электрокотел перед газовым.

Тут подробнее: https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=186876

 

Экономия ощутимая

В прошлом году доутеплил дом, и в эту зиму на 150кв.м. отапливаемой площади + два бойлера свободно умещаюсь в льготные 3000кВт + 20-30 кубов газа на котел и плиту. Это в деньгах ок 100уе в месяц

В прошлые года зимой потреблял минимум 300кубов газа и ок. 1000кВт зл.знергии. В деньгах это было бы только за газ 100уе плюс 50уе за свет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

..........

Стеля утеплена 10 см мінвати.

..........

Питання - чи варто зараз тратити кошти на електрокотел і т.д. Зараз хочеться трохи більше комфорту навіть за ті самі кошти на опалення.

 

В первую очередь потратить эти деньги на дополнительное утепление перекрытия, в идеале добавить еще 200мм. Утром утеплите, уже вечером станет комфортней:).

Пока это не сделаете, все остальное не стоит выеденного яйца, уменьшится потребление газа, увеличится потребление электроэнергии...

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В первую очередь потратить эти деньги на дополнительное утепление перекрытия, в идеале добавить еще 200мм. Утром утеплите, уже вечером станет комфортней:).

Пока это не сделаете, все остальное не стоит выеденного яйца, уменьшится потребление газа, увеличится потребление электроэнергии...

Не согласен в корне! но поддерживаю в порядке действий.

1. Чем больше расход тем больше будет заметна экономия, сейчас он тратит 2400 квт тепловой энергии, соответсвенно предположим что получил тариф на отопление и топит ночью - 1200 грн в мес экономии.

Если утеплится то дом будет потреблять 1200 квт тепловой энергии, по электротарифу экономия получится уже 600 грн.

По этому чем дольше он будет неутеплен, тем быстрее отобьется, но и больше потратит.

2.Чем быстрее утеплится - тем быстрее сократятся расходы, но переоборудование на электрику будет отбиваться дольше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не согласен в корне! но поддерживаю в порядке действий.

1. Чем больше расход тем больше будет заметна экономия, сейчас он тратит 2400 квт тепловой энергии, соответсвенно предположим что получил тариф на отопление и топит ночью - 1200 грн в мес экономии.

Если утеплится то дом будет потреблять 1200 квт тепловой энергии, по электротарифу экономия получится уже 600 грн.

По этому чем дольше он будет неутеплен, тем быстрее отобьется, но и больше потратит.

2.Чем быстрее утеплится - тем быстрее сократятся расходы, но переоборудование на электрику будет отбиваться дольше

 

А я с Вами согласен, причем в корне:)

Но... (Как всегда, это "но"). Как я понял, тарифа на отопление нет, значит ночной тариф 84 коп, что практически равно цене газа, так какой смысл сегодня покупать котел и вмешиваться в СО? Какая разница чем СЕГОДНЯ отапливать улицу, газом или электричеством? СЕГОДНЯ - утеплиться. Потом все остальное.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не согласен в корне! но поддерживаю в порядке действий.

1. Чем больше расход тем больше будет заметна экономия, сейчас он тратит 2400 квт тепловой энергии, соответсвенно предположим что получил тариф на отопление и топит ночью - 1200 грн в мес экономии.

Если утеплится то дом будет потреблять 1200 квт тепловой энергии, по электротарифу экономия получится уже 600 грн.

По этому чем дольше он будет неутеплен, тем быстрее отобьется, но и больше потратит.

2.Чем быстрее утеплится - тем быстрее сократятся расходы, но переоборудование на электрику будет отбиваться дольше

 

:lol::lol::lol:

 

с точки зрения фирм по консалтингу инвстиций-красиво расписано

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:lol::lol::lol:

 

с точки зрения фирм по консалтингу инвстиций-красиво расписано

Когда то давно, мне рассказывали насколько экономно установить газ на авто и я просчитывал варианты. с тех пор знаю чем больше машина кушает - тем выгоднее ставить газ, есть только как обычно одно "но" очень часто машина не наезжает столько, что бы он отбился.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поясніть що таке "нічний тариф на опалення

Я мав на увазі 2-х зонний лічильник і тариф на електроопалення 0,9 та 0,45 вночі

 

На даний час маю тільки 2-х тарифний лічильник. Замовив проект на електроопалення. Думав, що то буде швидко,

бачу поки зроблю той тариф - зима мине. А до наступної зими його можуть і відмінити.

 

Все почалось з того, що взнав, що можна було безкоштовно збільшити потужність ( мережі у власності житлового масиву, поставили 2-гу ТП і закільцювали мережі) до нового року встиг отримати нові техумови . Попитав по знайомих – казали що ніби дешевше електроопаленням користуватись. Коли прийшла пора купувати електрокотел, почав читати форуми який купити. Ну і побачив, що та економія може бути, а може і не бути. І от я тут.

Думав до весни буду палити електрокотлом (коли поставлю) і газовим, в + щось зекономлю, а весною буду утеплятись. Електрокотел залишиться для резерву чи основного використання – залежно від вартості енергоносіїв

 

Теплоакумулятора не маю. Теплої підлоги мало – 4 кв. м в санвузлі і 4 кв м в коридорі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это правда или сарказм?

мабуть ближче до іронії.

 

Вирішив,що буду в першу чергу утепляти будинок де можливо, і паралельно буду робити документи на електроопалення, і якщо нічого не зміниться на слідуючу зиму поставлю ще електрокотел. Щоб був резерв і якась можливість маневру

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мабуть ближче до іронії.

 

Вирішив,що буду в першу чергу утепляти будинок де можливо, і паралельно буду робити документи на електроопалення, і якщо нічого не зміниться на слідуючу зиму поставлю ще електрокотел. Щоб був резерв і якась можливість маневру

НА єлектроотопление подается с єлектрокотлом.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

НА єлектроотопление подается с єлектрокотлом.

неправда. вполне можно дать распечатанные из интернета паспорта на конвекторы или сплит-систему "зима/лето"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

неправда. вполне можно дать распечатанные из интернета паспорта на конвекторы или сплит-систему "зима/лето"

 

Ну да, у вас же другое государство :)

Я давал проектировщику и паспорт и фото шильдика с номером.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну да, у вас же другое государство

Я давал проектировщику и паспорт и фото шильдика с номером

 

А ума не хватило шильдик и паспорт сфотать в магазине?

 

И обойтись без услуг проектировщика....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ума не хватило шильдик и паспорт сфотать в магазине?

 

Ну вот сразу так, с места в карьер?

Зачем? У меня котел стоит как альтернатива для гвс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну вот сразу так, с места в карьер?

А про "другое государство" - это сразу галопом получается?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...