Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Болезнь картошки?

Nic-олаевна

Рекомендовані повідомлення

Форумчане, подскажите что случилось с картошкой. Один сорт стал вести себя плохо. Сердцевина куста желтая, есть листья у которых четкий желтый ободок по краю. И есть кусты у которых листья крученые. При этом она вся одинаковая, нет признаков отставания в росте.

Сегодня заметила что пожелтение, хоть и не так явно, стало появляться и на других сортах.

Я диагностировала это как болячка корней. От дождей вода прям стоит в огороде, а почва у нас тяжелая, больше погожа на чернозем.

IMG_20200602_095433.thumb.jpg.f7462c6611cbaeb6b374bb284d27ade2.jpg

 

IMG_20200602_095448.thumb.jpg.25eb62fc6d1b0fa25553b977e3fe8712.jpg

 

IMG_20200602_095458.thumb.jpg.ee9f7264688de9d26f5613a24bcfa272.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Форумчане, подскажите что случилось с картошкой.

 

Мне кажется, это холод. Из-за низкой температуры и высокой влажности рН грунта улетает в кислую сторону и корневая почти не работает. Потеплеет, просохнет земля и все наладится.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне кажется, это холод. Из-за низкой температуры и высокой влажности рН грунта улетает в кислую сторону и корневая почти не работает. Потеплеет, просохнет земля и все наладится.

 

Юрий, спасибо за ответ. Думаете что еще не столь критично? Ато я уже тут весь интернет исчитала, да что толку то...:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Юрий, спасибо за ответ. Думаете что еще не столь критично? Ато я уже тут весь интернет исчитала, да что толку то...:(

 

Думаю, с уходом дождей все наладится :good:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, с уходом дождей все наладится :good:

 

Да уж. Осталось договориться с небесной канцелярией, чтоб она дала нам солнца и тепла. У природы нет плохой погоды (с):)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно попробовать подмешать вокруг кустиков, как чуток почва подсохнет, доломитовую муку. Она не агрессивная, добавит полезностей (кальций и магний) и уберет лишнюю кислотность.

Вот такое: semena.in.ua/ru/muka-dolomitovaya/

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно попробовать подмешать вокруг кустиков, как чуток почва подсохнет, доломитовую муку. Она не агрессивная, добавит полезностей (кальций и магний) и уберет лишнюю кислотность.

Вот такое: semena.in.ua/ru/muka-dolomitovaya/

 

А если сейчас, по мокрому, не будет должного эффекта?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если сейчас, по мокрому, не будет должного эффекта?

 

Ну, там надо с землей перемешать, а не просто присыпать. Если там грязь, это просто не получится. Но если почва уже более-менее способна разрыхляться, то можно, конечно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...

Підкажіть будь ласка, сьогодні на листі знайшов такі плями на картоплі..? Я так розумію це "Морщинистая мозаика" або "Крапчатая (междужилковая, мягкая, обыкновенная) мозаика" ..((( Причому на тій картоплі що була своя стара немає, а ось на новій голандскій яку купив в якості посівного матеріала в цьому році є ((((

22D48E14-E6B4-4580-BEE2-203865F3C203.jpg

Змінено користувачем Romatr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли я відкривала цю тему, то там по фото у мене було щось схоже. Закінчилися у нас дощі, стало тепло і картопля сама позеленіла і пішла рости. Може у вас теж дуже сира земля?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.06.2022 в 08:01, Nic-олаевна сказал:

Коли я відкривала цю тему, то там по фото у мене було щось схоже. Закінчилися у нас дощі, стало тепло і картопля сама позеленіла і пішла рости. Може у вас теж дуже сира земля?

та ні земля була суха як бетон. Обробив по листу Фітохелп, подивлюсь, може якойсь підкормкой по листу оброблю. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Почав збирати урожай, таки картопля чимось боліла і на ній це відразилось хоча обробляв 3 раза від грибків і т.д... Картопля рожева сорт гранада.. Як я зрозумів був заражений сам посівний матеріал, тому  та що домашня була, вона нормальна.. Не знаю не шкідливо чи її їсти..(((
 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Змінено користувачем Romatr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Romatr сказал:

Не знаю не шкідливо чи її їсти..

У картоплі немає хвороб, які можуть зашкодити людині. Захворювання лиш псує зовнішній вигляд, смакові якості та призводить до пошвидшеного псування урожаю у погребі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Romatr сказал:

Почав збирати урожай, таки картопля чимось боліла і на ній це відразилось хоча обробляв 3 раза від грибків і т.д... Картопля рожева сорт гранада.. Як я зрозумів був заражений сам посівний матеріал, тому  та що домашня була, вона нормальна.. Не знаю не шкідливо чи її їсти..(((

Ну по-перше, не хочу вас засмучувати, але це у вас не Гранада. Гранада має жовту шкірку, помірно жовта на зрізі і витягнутої форми.

По-друге бачу на вашій картоплі одразу декілька проблем. На цьому фото яскраво виражена "парша". Почитайте в інтернеті. Для вас вона не шкідлива, а от грунт ваш треба дезінфікувати, посадлковий матеріал міняти.

17 часов назад, Romatr сказал:

 

03.jpg

 

На цьому фото парша + фітофтора + шкідники (можливо дротяник (проволочник)?) Знову ж таки, ці хвороби для вас не шкідливі, лікується правильними обробками посадкового матеріалу. Але я б таку картоплю не залишала на посадку наступного року

17 часов назад, Romatr сказал:

02.jpg

 

 

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Nic-олаевна сказал:

Ну по-перше, не хочу вас засмучувати, але це у вас не Гранада. Гранада має жовту шкірку, помірно жовта на зрізі і витягнутої форми.

 

Дякую всім за відповіді! Ой неправильно написав, це Торнадо сорт. Да, я її на насіння не вікладаю, ну добре хоч їсти можна.. бути її використовувати в першу чергу, а потім іншу вже. А чим можна грунт обробити і коли це правильніше робить в зиму чи вже по весні?

Змінено користувачем Romatr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Romatr сказал:

А чим можна грунт обробити і коли це правильніше робить в зиму чи вже по весні?

Від будь-яких хвороб грунт оброблять восени і переконують. Але парша буває з багатьох причин. Якщо багато внесли навозу, якщо у вас кислий грунт, якщо був заражений посадковий матеріал...Тобто мало просто обробити грунт, треба розібратися з причиною. Ви писали що своя картопля гарна, а ця була куплена і хворіла лише вона. Отже, перша підказка - була ця картопля з паршею. Для профілактики можна шматочок ділянки, де ріс Торнадо обробити гіпсом. Пропорції на сотку не пам'ятаю, пошукайте в інтернеті. Буде дуже добре посадити зараз сидерати (гірчицю, фацелію...) і коли наросте багато зеленої маси, перебити ці сидерати з грунтом мотоблоком

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...