Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть визначитися з шагом труби ТП

HumanKM

Рекомендовані повідомлення

Вхідні дані:

Будинок два поверхи на цокольному неопалювальному.

1 пов - ГБ Д400 500мм

ЕППС 50мм (можливо 70мм якщо влізу по висоті)

 

2 пов - ГБ Д300 375мм

Відрізано від неопалювального горища ватою 300мм

 

Вікна Рехау 70мм 5-камерний профіль, склопакет 4і-криптон-4-криптон-4і

 

Планується опалення виключно водяними теплими полами

Облицювання підлоги по всьому будинку - керамічна плитка

 

Хочу розібратися з тим - на скільки контурів мають бути колектори, тому треба знати мінімально допустимий для нашого клімату (Київська область) шаг укладки труби ТП. Труба ФІРАТ 16мм. Тобто контури до 80м по довжині.

 

Підкажіть чи допоможіть з розрахунками.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Определитесь хотя бы сколько ватт с квадрата надо снимать...

 

тому й прошу поради фахівця, бо щось в мене малі дуже тепловитрати виходять, думаю що я не вірно рахую. Можу дати любі дані по будинку, аби хтось допоміг з розрахунком, щоб не натупити і потім не гребстися з цією тупкою

 

Добавлено через 6 минут

dokadoma.com/calc/teplo?gh=6&gw=&gl=45&sqr=155&one=1&walls=3&h_walls=0.025&w_heat=0&w_wall=500&gps=0.012&pls=0.01&m_ceil=0.13&hm_ceil=30&h_ceil=0.038&wh_ceil=300&gpc=0.0095&window=13&h_w=1300&w_w=1500&tp=22&tm=22&tw=0.74&vent=0&vf=25&rf=12&hf=220&fl=2&htf=50&recup=0&door_a=1&door_h=900&door_w=2000&dt=3&bs=12&calc=1

 

от для прикладу

 

Добавлено через 33 минуты

Якщо я вірно розумію, то щоб в самі-самі морози мені тримати 21-22 гр в будинку, температура теплоносія має бути в ідеалі 28 градусів.

Скільки м.п. труби на метр квадратний треба щоб зняти 45 вт при Т28гр цельсія?

 

Ну і лишаю перше питання - чи не туплю я на тепловтратах будинку? Чи можуть вони буть в рамках 6.5кВт на 150 м.кв. опалювальної площі? Зчого будинок я описав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тому й прошу поради фахівця, бо щось в мене малі дуже тепловитрати виходять, думаю що я не вірно рахую. Можу дати любі дані по будинку, аби хтось допоміг з розрахунком, щоб не натупити і потім не гребстися з цією тупкою

 

Добавлено через 6 минут

dokadoma.com/calc/teplo?gh=6&gw=&gl=45&sqr=155&one=1&walls=3&h_walls=0.025&w_heat=0&w_wall=500&gps=0.012&pls=0.01&m_ceil=0.13&hm_ceil=30&h_ceil=0.038&wh_ceil=300&gpc=0.0095&window=13&h_w=1300&w_w=1500&tp=22&tm=22&tw=0.74&vent=0&vf=25&rf=12&hf=220&fl=2&htf=50&recup=0&door_a=1&door_h=900&door_w=2000&dt=3&bs=12&calc=1

 

от для прикладу

 

Добавлено через 33 минуты

Якщо я вірно розумію, то щоб в самі-самі морози мені тримати 21-22 гр в будинку, температура теплоносія має бути в ідеалі 28 градусів.

Скільки м.п. труби на метр квадратний треба щоб зняти 45 вт при Т28гр цельсія?

 

Ну і лишаю перше питання - чи не туплю я на тепловтратах будинку? Чи можуть вони буть в рамках 6.5кВт на 150 м.кв. опалювальної площі? Зчого будинок я описав.

 

Нужна площадь фасада, пола, перекрытия, остекления

 

Ещё нужно учитывать инфильтрацию

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужна площадь фасада, пола, перекрытия, остекления

 

Ещё нужно учитывать инфильтрацию

 

Дам дані пізніш

Бо тут наливають, неможу відмовитися

Ги

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужна площадь фасада, пола, перекрытия, остеклени

Хм, у нас поголовно укладывают с шагом 15см и вообще ничего не считают, мол если больше, то будет в ногу чувствоваться градиент...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В целом, верно выше писали - стандартный шаг 15 см. Например, у меня по расчетам получались и 20, и 25 см в отдельных помещениях, но я старался там уменьшить до 15 см, плюс сделать несколько витков вдоль наружных стен с шагом 5 см. Дальше смотрите по длине контура 80-90 м с учётом подводок. Рисуйте контура покомнатно , вот и получиться количество контуров. Вроде обычно на два этажа делают два коллектора

 

Да, и шаг трубы не особо влияет на теплосьем.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В целом, верно выше писали - стандартный шаг 15 см. Например, у меня по расчетам получались и 20, и 25 см в отдельных помещениях, но я старался там уменьшить до 15 см, плюс сделать несколько витков вдоль наружных стен с шагом 5 см. Дальше смотрите по длине контура 80-90 м с учётом подводок. Рисуйте контура покомнатно , вот и получиться количество контуров. Вроде обычно на два этажа делают два коллектора

 

Да, и шаг трубы не особо влияет на теплосьем.

 

Я це розумію впринципі. Це той випадок, коли багато не буває. Клав двом друзякам з шагом 175(типу не вашим не нашим). Шаг труби по теплу в ноги не відчуваю. Мабуть буду від цього і відгтовхуватися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я це розумію впринципі. Це той випадок, коли багато не буває. Клав двом друзякам з шагом 175(типу не вашим не нашим). Шаг труби по теплу в ноги не відчуваю. Мабуть буду від цього і відгтовхуватися.

 

ну да. у меня изначально в проекте было в спальнях 20 см, в гостиной 25 см. я уменьшил до 15 см, плюс добавил витки возле стен, это добавило 120 метров трубы. Я брал рехау по 24 грн/м, то есть это порядка 3000 грн. на вашей трубе и того меньше будет. зато потом можно не особо задумываться за тип напольного покрытия.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В целом, верно выше писали - стандартный шаг 15 см. Например, у меня по расчетам получались и 20, и 25 см в отдельных помещениях, но я старался там уменьшить до 15 см, плюс сделать несколько витков вдоль наружных стен с шагом 5 см. Дальше смотрите по длине контура 80-90 м с учётом подводок. Рисуйте контура покомнатно , вот и получиться количество контуров. Вроде обычно на два этажа делают два коллектора

 

Да, и шаг трубы не особо влияет на теплосьем.

 

Для меня, последние, без малого, лет двадцать "стандартный" 20см (5 м/м2) этого вполне достаточно обеспечить комфортную (рекомендуемую) температуру поверхности пола 26° (причем при подаче 30°) независимо от наружной температуры. Второй вопрос достаточно ли этого при отоплении только теплыми полами. Если комфортно при 18-20 и хорошем утеплении дома - да достаточно, если комфортно на уровне 23°, могут возникнуть проблемы и придется повышать температуру теплоносителя, где уже, в принципе, шаг укладки не имеет такого большого значения, а только температура поверхности пола.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужна площадь фасада, пола, перекрытия, остекления

 

Ещё нужно учитывать инфильтрацию

 

Площа фасаду 246 м.кв.

Пола першого поверху (над неопалюваним підвалом) 85 м.кв.

Площа перекриття 100м.кв.

Площа остіклення 21,8 м.кв

 

Повторю

 

стіна - гб Д400 500мм (на другому поверху Д300 375 мм, в них коефіцієнт теплопровідності приблизьно однаковий, тому можна рахувати все як Д400 500мм.)

Перекриття - 300мм вата

Підлога не менше 50мм ЕППС ( ще можливе утеплення перекриття між підлогою і підвалом 100мм ППС, але поки що це до уваги не братимемо)

Вікна 4і-криптон-4-криптон-4і Рехау 70мм 5 кам.

 

З інфільтрацією я взагалі не орієнтуюся як цей момент рахувати :"":

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Площа фасаду 246 м.кв.

Пола першого поверху (над неопалюваним підвалом) 85 м.кв.

Площа перекриття 100м.кв.

Площа остіклення 21,8 м.кв

 

Повторю

 

стіна - гб Д400 500мм (на другому поверху Д300 375 мм, в них коефіцієнт теплопровідності приблизьно однаковий, тому можна рахувати все як Д400 500мм.)

Перекриття - 300мм вата

Підлога не менше 50мм ЕППС ( ще можливе утеплення перекриття між підлогою і підвалом 100мм ППС, але поки що це до уваги не братимемо)

Вікна 4і-криптон-4-криптон-4і Рехау 70мм 5 кам.

 

З інфільтрацією я взагалі не орієнтуюся як цей момент рахувати :"":

15см, контура делайте не больше 60м. трубы на один контур, и постарайтесь, что б контура теплого пола были примерно одинаковые.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Краткий подсчет теплопотерь (считаем на холодную пятидневку):

Стены - 10.3 Вт\м2 * 246 м2 = 2.5 кВт

 

Перекрытие над подвалом - 17.9 Вт\м2 * 85 м2 = 1.5 кВт

 

Перекрытие -7 Вт\м2 *100 = 0.7 кВт.

 

Окна = 120 Вт\м2 *21.8 = 2.6 кВт

 

Итого грубо 7.3 кВт.

 

По инфильтрации. Условно считаем на вентиляцию в размере 0.5 от объема дома в час (вроде среднее требование по европе, у нас чуть больше). Пусть объем дома 500 м3 (сами пересчитаете). Тогда надо в час заменять 250 м3. Холодная пятидневка в киеве = -22 градуса, в доме +20, итого надо нагреть 250 м3 на (20+22)=42 градуса. Онлайн калькулятор показывает, что на это надо 3.8 кВт. Это грубая оценка, но пойдет.

 

Итого нужно возмещать потери тепла на 7.3+3.8 = 11 кВт. Площадь пола, я так понял, 85+100 = 185 м2. Итого с 1 м2 надо снять 60 Вт. Дальше смотрите в таблицы от Рехау или Кана, с каким шагом надо делать трубу для таких теплопотерь в зависимости от типа напольного покрытия.

 

Учтите следующие моменты:

1) санузлы- там температура воздуха должна быть больше, чем в жилых комнатах, за счет этого у них повышенные теплопотери и там надо мотать с наименьшим шагом, и то зачастую не хватает, надо догоняться полотенчиками.

2) прихожая (если отдельным контуром) - аналогично, у нее большие теплопотери через дверь - мало того, что она холодная по сравнению с онками-стенами, так еще и дверь все время открывают и выпускают теплый воздух

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Краткий подсчет теплопотерь (считаем на холодную пятидневку):

Стены - 10.3 Вт\м2 * 246 м2 = 2.5 кВт

 

Перекрытие над подвалом - 17.9 Вт\м2 * 85 м2 = 1.5 кВт

 

Перекрытие -7 Вт\м2 *100 = 0.7 кВт.

 

Окна = 120 Вт\м2 *21.8 = 2.6 кВт

 

Итого грубо 7.3 кВт.

 

По инфильтрации. Условно считаем на вентиляцию в размере 0.5 от объема дома в час (вроде среднее требование по европе, у нас чуть больше). Пусть объем дома 500 м3 (сами пересчитаете). Тогда надо в час заменять 250 м3. Холодная пятидневка в киеве = -22 градуса, в доме +20, итого надо нагреть 250 м3 на (20+22)=42 градуса. Онлайн калькулятор показывает, что на это надо 3.8 кВт. Это грубая оценка, но пойдет.

 

Итого нужно возмещать потери тепла на 7.3+3.8 = 11 кВт. Площадь пола, я так понял, 85+100 = 185 м2. Итого с 1 м2 надо снять 60 Вт. Дальше смотрите в таблицы от Рехау или Кана, с каким шагом надо делать трубу для таких теплопотерь в зависимости от типа напольного покрытия.

 

Учтите следующие моменты:

1) санузлы- там температура воздуха должна быть больше, чем в жилых комнатах, за счет этого у них повышенные теплопотери и там надо мотать с наименьшим шагом, и то зачастую не хватает, надо догоняться полотенчиками.

2) прихожая (если отдельным контуром) - аналогично, у нее большие теплопотери через дверь - мало того, что она холодная по сравнению с онками-стенами, так еще и дверь все время открывают и выпускают теплый воздух

 

Дуже Вам вдячний.

Площа тп буде десь 150-160м.кв. по памяті.

З приводу прихожої, я мав іншу думку, цікаво чи підтримаєте. Я хотів робити прихожу обраткою з кухні. Вмисно, щоб там була нижча температура. По перше мені не треба там жара, а по друге при нижчій температурі в прихожій буде менша конденсація вологи на вхідних дверях. Двері теплі но металеві, ви рощумієте, металква коробка, хоч і з ватою, но вона ж сама по собі через мктал температуру перенесе на ура...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже Вам вдячний.

Площа тп буде десь 150-160м.кв. по памяті.

З приводу прихожої, я мав іншу думку, цікаво чи підтримаєте. Я хотів робити прихожу обраткою з кухні. Вмисно, щоб там була нижча температура. По перше мені не треба там жара, а по друге при нижчій температурі в прихожій буде менша конденсація вологи на вхідних дверях. Двері теплі но металеві, ви рощумієте, металква коробка, хоч і з ватою, но вона ж сама по собі через мктал температуру перенесе на ура...

 

Понижение температуры - это хороший способ уменьшения теплопотерь, себе по памяти тоже вроде делал в прихожей.

 

Применение обратки для обогрева других, тем более таких различных по теплопотерям, помещений - не приветствуется сантехниками в силу проблемности настройки и балансировки ТП . Я себе буду ставить покомнатную автоматику, и обогрев транзитом предусмотрел только для небольших внутренних коридоров (с теплопотерями по 200-300 Вт). посадить на транзит прихожую с потерей в 600-800 Вт - мне кажется, не самая хорошая идея.

 

Вот моя тема с обсуждения моего ТП, на 4 странице есть окончательная схема, может, будет полезно. ТП начнут крутить (наконец то, надеюсь) на следующей неделе

 

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=220307

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двері одні будуть? У мене одні металеві двері - це жесть. Зимою з них текло - хоч відра підстявляй. При сильних морозах весь тей конденсат замерзав в лід. Один раз через це замок замерз, ключ зламався і весь замок довелось замінити.

Доречі, від конденсат у допомогав вентилятор на 1кВт направлений на двері - конденсат зникав. Тому навпаки, зону дверей треба гріти більше.

А взагалі, одні металеві двері в будинку це фігня повна. Мінімум двоє дверей. Або одні - металопластикові або чисто дерев'яні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двері одні будуть? У мене одні металеві двері - це жесть. Зимою з них текло - хоч відра підстявляй. При сильних морозах весь тей конденсат замерзав в лід. Один раз через це замок замерз, ключ зламався і весь замок довелось замінити.

Доречі, від конденсат у допомогав вентилятор на 1кВт направлений на двері - конденсат зникав. Тому навпаки, зону дверей треба гріти більше.

А взагалі, одні металеві двері в будинку це фігня повна. Мінімум двоє дверей. Або одні - металопластикові або чисто дерев'яні.

 

Я розумію все це, тому думав навпаки зробити. Туту два варіанти - або як Ви пропонуєте кочегарити сильно під дверима, або навпаки, я от думав щоб веранда була не тепла, а градусів 16 там тримати наприклад. Бо дві двері в мене не виходить технічно, а вхідну вже купив, метал з ватою і дві товсті мдф і склопакет двокамерний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розумію все це, тому думав навпаки зробити. Туту два варіанти - або як Ви пропонуєте кочегарити сильно під дверима, або навпаки, я от думав щоб веранда була не тепла, а градусів 16 там тримати наприклад. Бо дві двері в мене не виходить технічно, а вхідну вже купив, метал з ватою і дві товсті мдф і склопакет двокамерний.

 

Вопрос в том, как обеспечить эту пониженную температуру - как отрегулировать подачу в контур так, чтобы транзитом обратки держать нужную температуру в прихожей

 

Добавлено через 2 минуты

Кому как. :D

 

Для плитки.

 

Ну вот смотрите. Средняя температура 35 градусов. Для шага 15 см съем 85 Вт/м2, для шага 20- 75 Вт/м2. Как бы разница небольшая. Для нормально утепленного дома обычно 60-70 Вт/м2 достаточно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По инфильтрации. Условно считаем на вентиляцию в размере 0.5 от объема дома в час (вроде среднее требование по европе, у нас чуть больше). Пусть объем дома 500 м3 (сами пересчитаете). Тогда надо в час заменять 250 м3.

Такой метод подсчета применим для малогабаритных квартир. На больших площадях "вылетим в трубу" по отоплению. :D

Реально складываем до кучи нормы на санузлы, кухню, гардероб, постирочную и т.д. Тогда потери на вентиляцию будут разумными. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...