Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема. Що може бути???

Energon

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Потрібна допомога з аналізом проблеми. Бажано конструктивна.

Сьогодні був на об'єкті де електрична система змонтована наступним чином:

 

Мережа TN-C.

Ввід СІП-4×16 заходить на трифазний лічильник, після нього на ввідний триполюсний автомат, далі фаза А (інші фази не використовуються взагалі) приходить на семісторний однофазний стабілізатор і після нього йде на перекидний рубильник "мережа/СЕС". Другим вводом перекидного рубильника є вихід після гібридної однофазної СЕС (працює на заряд АБ та на навантаження будинку, в мережу не генерує). Робочий режим перекидного рубильника-"робота від СЕС". З Виходу перекидного рубильника кабель приходить в щиток де "умовна" фаза, після інвертора СЕС розходиться по автоматам, а "умовний" нуль підключено на ізольовану клемну колодку, і до неї підключені нульові провідники кабелів. Нуль мережі та "умовний " нуль після інвертора-не пов'язані між собою. Після установки СЕС перестав працювати підпал пальника газового казана (через відсутність "чистого нуля" після інвертора). Фірма, що монтувала СЕС, порадила замовнику встановити on-line UPS (зі своїми АБ). Газовий казан почав працювати, але UPS дуже часто почав виходити з ладу. Напруга яку він показує (та що видає йому СЕС) 230В, частота 49,7-50Гц. Замовник за два роки ремонтував його близько 10-ти разів, ставив інші UPS, які теж виходили з ладу. При чому, все інше обладнання приватного будинку працює без проблем.

Виходить, що після інвертора ми ніби отримуємо мережу з ізольованою нейтраллю, якщо це так можна назвати.

 

ПУЕ каже, що режим роботи нейтралі при підключенні інших джерел живлення; не повинен змінюватися.

 

Маю наступні запитання:

1) чи вірно, що нулі в інверторі не пов'язані між собою, напевне, в даному випадку, гальванічно розв'язані вживати не дуже коректно?

2) чи можна / варто / правильно було б повторно заземляти "умовний "нуль після інвертора СЕС?

3) Чи може, взагалі, коректно працювати UPS після інвертора СЕС?

4) Що видає інвертор, якщо виробник пише-чиста синусоїда?

5) Яка напруга, по якості (форма кривої тощо), має приходити на UPS, щоб він коректно працював?

6) Як, немаючи " чистого нуля" , після інвертора, UPS його створює таким, що пальник газового казана його сприймає за нуль і працює?

7) Чому постійно виходять плати UPS з ладу, (які саме-інформації намаю) ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"умовний" нуль

А сетевой "0" используется?

Будет позновательно, подпишусь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теж цікаво.

По суті, думаю, що потрібно дивитись з боку заземлення - котел на 99.9 заземлений через газопровід, в УПС є конденсаторний фільтр з середньою точкою, конденсаторі можливо ще й зашунтовані резисторами, через одне з плечей фільтра (хоч це для котла й не важливо) тому навіть через два плеча у UPS на виході формується нехай дві умовні нейтралі, а не фази, для контролю наявності полумня це можливо достатньо, там мікротоки через полуммя, тому котел працює. Чому виходять з ладу UPS, розуміти б що там виходить з ладу, можливо що і інші споживачі в будинку через розетки з заземленням пробують "тягнути" земельку (наприклад є прилад з великим струмом витікання на землю, чи з пробитою ізоляцією і все це пробує проскочити через УПС на заземлений через газову трубу котел.

Я б заземлив СЕС, хоча як на мене вона й так має бути заземленою, та й інвертори як правило мають клему заземлення, не повторне заземлення нейтралі, а саме заземлення корпусу.

Як на мене там щось з землями напутано. А в будинку взагалі заземлення є?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю наступні запитання:

1) чи вірно, що нулі в інверторі не пов'язані між собою, напевне, в даному випадку, гальванічно розв'язані вживати не дуже коректно?

2) чи можна / варто / правильно було б повторно заземляти "умовний "нуль після інвертора СЕС?

3) Чи може, взагалі, коректно працювати UPS після інвертора СЕС?

4) Що видає інвертор, якщо виробник пише-чиста синусоїда?

5) Яка напруга, по якості (форма кривої тощо), має приходити на UPS, щоб він коректно працював?

6) Як, немаючи " чистого нуля" , після інвертора, UPS його створює таким, що пальник газового казана його сприймає за нуль і працює?

7) Чому постійно виходять плати UPS з ладу, (які саме-інформації намаю) ?

 

Дополнительный вопрос: а не случаются ли в вашей системе в сильно солнечные дни отключения инвертора СЕС, и последующие включения, из-за защиты от слишком высокого напряжения на выходе инвертора? Или, хотя бы на такой вопрос: в зимнее время такие отказы UPS бывали?

 

6) Достаточно небольшой утечки на массу, чтоб котел заработал. Если нет связи с заземлением - помогает даже резистор в сотни килоом. Может, в UPS как раз есть утечка на землю, пусть бы и мизерная. Иногда ставят резистор большого номинала, чтоб зимой статикой изоляцию не пробило, в случае если используют не заземляя (несмотря что надо как бы заземлять корпус, но на всякий случай).

7) Попробуйте ответить на вопрос выше, может это и будет ответом, почему выходит из строя UPS

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так шановні по порядку.

1. То не моя робота. Просто найшов в неті таку проблему, думав буде цікаво тут людям. Не звернув уваги на те що можливий поганий зворотній зв'язок безпосередньо з автором питання.

2. Прошу вибачення за мій зв'язок. Довго не відповідав, а Ви ж то час свій витратили. Я його шаную.

3. Що вдалося взнати. Безпосередньо UPS не заземлений. В тому приміщенні заземлення як такого я зрозумів немає.

Поки що якось так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...