Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прийшла перевірка з Охорони Праці

Ромаш

Рекомендовані повідомлення

Будую садовий будинок (1 поверх 100м2) з відповідними документами: будівельний паспорт, зареєстроване повідомлення в ДАБІ. А сьогодні до мене завітала перевірка з Охорони Праці познімали на камеру моїх будівельників і сказали, що у власника "будуть проблеми" і вони до мене ще завтра зайдуть. Документів на будівництво їм ніхто не показував (я їх не тримаю на обєкті).

При поданні повідомдення про початок будівництва вказував, що будувати буду господарським способом

Підкажіть, будь ласка, чи хтось з такими "наїздами" мав справи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Де наїзди? От як прийдуть і дадуть які бумажки - от тоді можна про щось говорити.

А поки ви настрашились раніше часу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. З якої організації ця "перевірка" ?

2. На підставі яких нормативних актів буда здійснена "перевірка" ?

3. На підставі яких нормативних документів у вас "будуть проблеми" ?

3. Знімайте на відео тих "перевіряючих" і сам процес "перевірки", в подальшому може стати в нагоді (або на цьому все і скінчиться).

І для чого ви їх взагалі пустили на територію приватної власності ?

 

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про охорону праці

 

Стаття 1. Визначення понять і термінів

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.

Працівник - особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).

 

Стаття 2. Сфера дії Закону

Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.

 

Почитайте, якщо цікаво, цей закон і відповідно до цього приймайте подальші рішення.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос конечно интересный . Если посмотреть в плоскости того КАК уходили от ответственности/обвинении в тунеядстве при коммунистах/ссср , когда простая справка написанная от руки и заверенная у квартального , о том что Я наколол/нарубил дров бабушке была документом для не- привлечения для участкового . То сейчас все может быть до НИЗЯ наоборот . Может помните как обехеесовцы искали нетрудовые доходы среди столяров которые изготавливали окна / двери ? Да все просто ...по звуку циркулярки . Ничего не изменилось , только форма .
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правопорушення потрібно зафіксувати і підтвердити у встановленому порядку.

 

Факт найму потрібно доказати. Мо це родичі прийшли допомагати (котрим чоловік допомагав раніше). Якщо чоловік не здасть робочих а вони його, то стрілки можна переводити безкінечно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім робітникам також не завадить вкарбувати в мізки одну просту фразу на випадок запитань від незрозумілих шлеперів з ксивами чи без.

 

"Я не відповідатиму на ваші питання згідно зі статтею 63 Конституції України"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При поданні повідомдення про початок будівництва вказував, що будувати буду господарським способом

Підкажіть, будь ласка, чи хтось з такими "наїздами" мав справи

 

 

Господарський спосіб будівництва – форма організації будівельно-монтажних робіт власними силами без залучення підрядних організацій

 

 

"Власни сили" - это вы, ваши родственники и те физособы, кого вы наняли по договору на оказание услуг\выполнение работ. Обязанность заплатить налоги за физособу (ПДФО, военный сбор, ЕСВ) по договору на оказание услуг\выполнение работ лежит на вас.

 

Если вы указали в уведомлении на начало строительных работ не подрядный способ с юрособою или ФОПом, а "господарський спосіб будівництва", будьте готовы к проверкам и штрафам.

 

Добавлено через 7 минут

Правопорушення потрібно зафіксувати і підтвердити у встановленому порядку.

 

Факт найму потрібно доказати. Мо це родичі прийшли допомагати (котрим чоловік допомагав раніше). Якщо чоловік не здасть робочих а вони його, то стрілки можна переводити безкінечно.

 

Доказывать нужно родственные связи, а не факт найму. То есть, заранее сделать копии свидетельства о рождении своего, жены, братьев, сестер (двоюродных, троюродных), племянников своих и жены, свидетельства о браках всех родственников, копии их паспортов :) Копии страниц паспорта с фотографиями сделать так, чтобы каждый работающий на стройке мог визуально подойти под это лицо )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

"Власни сили" - это вы, ваши родственники и те физособы, кого вы наняли по договору на оказание услуг\выполнение работ. Обязанность заплатить налоги за физособу (ПДФО, военный сбор, ЕСВ) по договору на оказание услуг\выполнение работ лежит на вас.

 

Если вы указали в уведомлении на начало строительных работ не подрядный способ с юрособою или ФОПом, а "господарський спосіб будівництва", будьте готовы к проверкам и штрафам.

 

Добавлено через 7 минут

 

 

Доказывать нужно родственные связи, а не факт найму. То есть, заранее сделать копии свидетельства о рождении своего, жены, братьев, сестер (двоюродных, троюродных), племянников своих и жены, свидетельства о браках всех родственников, копии их паспортов :) Копии страниц паспорта с фотографиями сделать так, чтобы каждый работающий на стройке мог визуально подойти под это лицо )))

 

а, если дело касается ремонта, то как это сейчас выглядит?:)

приходит дядя Коля плиточник, кот не оформлен никак.

Ты с ним оформляешь ,как с обычным физ лицом даже не ФОП типа договор на сумму 10 000 и вместо него должен платить налоги?

и может ли дядя Коля вообще таким заниматься,если он даже не ФОП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В законі немає такої вимоги, як і обмежень перебування людей на приватній території. а те, що вони цеглу вруки взяли - мо цікаво, розглядають.

Які податки я маю платити за фізособу, якщо я сам фізособа а не працедавець?

 

В тім за 5 років будови не стикався з подібними закидами чи перевірками. Бачу це інакше. Візьму попкорну і почекаю розвитку подій у ТСа і у темі.

Якщо згадати, як торік боролись із шпіонами та "спецтехнікою" з алі - мо появився новий спосіб заповнення казни...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а, если дело касается ремонта, то как это сейчас выглядит?:)

приходит дядя Коля плиточник, кот не оформлен никак.

Ты с ним оформляешь ,как с обычным физ лицом даже не ФОП типа договор на сумму 10 000 и вместо него должен платить налоги?

и может ли дядя Коля вообще таким заниматься,если он даже не ФОП?

 

"Дядя Коля не ФОП" имеет право трудиться по договорам цивільно-правового характера, а налоги по этим договорам обязан заплатить Заказчик.

 

Добавлено через 6 минут

Які податки я маю платити за фізособу, якщо я сам фізособа а не працедавець? .

 

Налоги платят:

- работодатели - по трудовым договорам;

- заказчики работ\услуг - по договорам цивільно-правового характеру

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Дядя Коля не ФОП" имеет право трудиться по договорам цивільно-правового характера, а налоги по этим договорам обязан заплатить Заказчик.

 

Добавлено через 6 минут

 

 

Налоги платят:

- работодатели - по трудовым договорам;

- заказчики работ\услуг - по договорам цивільно-правового характеру

 

Круто:)

Спасибо Надежда, не ожидал, что обычный человек не работодатель еще должен заплатить за наемного работника нЕ ФОПа налоги))

Интересно, почему дядя Коля не должен заплатить?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене (нього) в документах вказано "фіз особа", "приватний житловий", "господарчим способом".

Де ви (інспекція) бачила договори про найм і тому подібне? Навіть технічний і авторський нагляди не обов'язкові. Роблю як можу, родичі прийшли, сусід іван за пляшку, Тимурівців пару з "фонду допомоги лінивим".

Чи "охорона праці" оштрафує сусіда Івана за те що він у пляжних тапочках випадково у мене в бетон заліз, ще й без каски? :)

 

Хочу побачити якісь бумаги перше ніж щось фантазувати нам обом.

От як "сусід" травмується і заявить про те, що працював у мене без належного оформлення і дотримання правил - ото вже пісня інша...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Дядя Коля не ФОП" имеет право трудиться по договорам цивільно-правового характера, а налоги по этим договорам обязан заплатить Заказчик.

Что за глупости Вы пишите? Если дядя Коля получил доход по договору, то он сам лично должен подать декларацию до 1 апреля следующего года и сам лично заплатить 18% подоходного.

А с какого перепугу Вы как заказчик вдруг становитесь налоговым агентом? Вы же не на работу его взяли.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что за глупости Вы пишите? Если дядя Коля получил доход по договору, то он сам лично должен подать декларацию до 1 апреля следующего года и сам лично заплатить 18% подоходного.

А с какого перепугу Вы как заказчик вдруг становитесь налоговым агентом? Вы же не на работу его взяли.

 

Так как для меня факт проверки частных строек тема новая, решила изучить матчасть. Информацию взяла вот из этой консультации ://journal.ostapp.com.ua/uk/articles/post/dogovoryi-gph-s-fizicheskimi-litsami

6.png.141b18bcc6c5f7c72870e1ad2bf8f0b1.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так как для меня факт проверки частных строек тема новая, решила изучить матчасть. Информацию взяла вот из этой консультации ://journal.ostapp.com.ua/uk/articles/post/dogovoryi-gph-s-fizicheskimi-litsami

На заборе тоже много чего написано, а там дрова.

Это касается моментов, когда Вы нанимаете человека как юрлицо (либо ФОП).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На заборе тоже много чего написано, а там дрова.

Это касается моментов, когда Вы нанимаете человека как юрлицо (либо ФОП).

 

А если я как физособа-заказчик нанимаю физособу- исполнителя, то у меня согласно каких нормативных документов не возникает никаких обязательств по уплате налогов за исполнителя?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А сьогодні до мене завітала перевірка з Охорони Праці познімали на камеру моїх будівельників і сказали, що у власника "будуть проблеми" і вони до мене ще завтра зайдуть.

 

Завтра сфотографуйте:

1) обличчя перевіряючих;

2) посвідчення перевіряючих;

3) документ про право перевірки;

4) акт перевірки.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

нехай. А причім тут ТС та його привтне будівництво? Адже він не виступає підприємцем.

За вашим же посиланням, абзац вище цитованого вами на фото:

Часто підприємцю потрібен фахівець на три-чотири місяці для виконання певних робіт. Укладати трудовий договір на короткий строк нема сенсу, а працювати без оформлення документів — ризиковано. У такому разі краще укласти цивільно-правовий договір.
Тобто йдеться про відношення підприємець - фіз особа. А не відносини між двома фізособами.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто йдеться про відношення підприємець - фіз особа. А не відносини між двома фізособами.

 

А какой нормативный документ посмотреть, где описаны налоги по договорным отношениям между физособами заказчик - исполнитель?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какой нормативный документ посмотреть, где описаны налоги по договорным отношениям между физособами заказчик - исполнитель?
НКУ?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

НКУ?

НКУ этого не запрещает. Человек же по результату за год обязан уплатить НДФЛ.

 

Добавлено через 58 секунд

если он не является СПДФЛ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Які можуть бути податки у відношеннях фізосіб? Писано, ящо фізособа має неоформлений прибуток - його треба декларувати.

Тут уже я не розумію. Купляючи новий телевізор у магазині (за 1000 грн), сплачую ПДВ + всякі збори, щось там сплачує продавець. За 10 років продаю цей телевізор за 500 грн по оголошенню. Це прибуток? Як на мене ні - я отримав менше ніж платив за нього, я в мінусі :)

 

Коли оплачую Івату за покладену плитку - у мене витрати. Прибуток у нього, він заробив. Ото, нехай біжить декларує, як відчуває потребу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Праальна. В данном случае заказчик услуг не является налоговым агентом. Но к охране труда НКУ вообще ни имеет никакого отношения. Они просто решили покошмарить обывателей. Видать, план по штрафам горит.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прибуток у нього, він заробив. Ото, нехай біжить декларує, як відчуває потребу.

Так на самом деле и есть. Он и должен декларировать.

 

Добавлено через 42 секунды

Они просто решили покошмарить обывателей. Видать, план по штрафам горит.

Да нет, на шару по легкому на карман...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...і познімали на камеру моїх будівельників і сказали, що у власника "будуть проблеми" і вони до мене ще завтра зайдуть...

 

Расспросите у строителей что у них спрашивали, что они отвечали. Если они не наговорили лишнего, то можно сказать. что это ваши друзья, сослуживцы, коллеги, собутыльники и т.д -которые бесплатно, на отношениях помогают Вам строить дом. Такая у них, на данный момент,- вільно обрана зайнятість. Занимают они себя для удовольствия, плюс помогают другу, карму свою улучшают. Законом же на запрещено - помогать:)

 

ЗУ Про зайнятість населення zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17

 

Стаття 1. Визначення термінів

 

1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

 

5) вільно обрана зайнятість - реалізація права громадянина вільно обирати вид діяльності, не заборонений законом (зокрема такий, що не пов'язаний з виконанням оплачуваної роботи), а також професію та місце роботи відповідно до своїх здібностей і потреб;

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...