Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Непідписання акта погодження меж не є перешкодою для оформлення ділянки

apxitektop

Рекомендовані повідомлення

Часто сусіди не хочуть підписувати акти погодження меж без жодних об'єктивних причин. Або, навіть, не тільки без причин, а ще і "назло", щоб ускладнити особі процедуру приватизації.

 

Сподіваюся, що саме для таких ситуацій в нагоді стануть висновки Верховного Суду України по справі №681/1039/15-ц.

 

Якщо коротко, то:

  • Погодження меж полягає у тому, щоб суміжнику було запропоновано підписати відповідний акт. Якщо він відмовляється це робити, орган, уповноважений вирішувати питання про приватизацію ділянки по суті, повинен виходити не із самого факту відмови від підписання акта, а із мотивів відмови (якщо вони озвучені).
  • У разі виникнення спору сама по собі відсутність погодження меж не є підставою для того, щоб вважати прийняте рішення про приватизацію незаконним.
  • Непогодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами не може слугувати підставою для відмови відповідної місцевої ради в затвердженні технічної документації, за умови правомірних дій кожного із землекористувачі.
  • Не надання згоди на погодження меж земельної ділянки суміжного землекористувача не може бути перепоною для розгляду місцевою радою питання про передачу земельної ділянки у власність.

 

Більш детально описав тут.

Змінено користувачем apxitektop
  • Лайк 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо, наприклад, у мене є не приватизована ділянка, яка межує із сусідською приватизованою, тобто свого часу межі із ним ми погодили і підписали, наразі плануємо приватизувати її, а сусід закидає, що не підпише нам межу, якби логічно я розумію що його підпис мені не має бути особливо потрібний, а як з боку закону???
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо, наприклад, у мене є не приватизована ділянка, яка межує із сусідською приватизованою, тобто свого часу межі із ним ми погодили і підписали, наразі плануємо приватизувати її, а сусід закидає, що не підпише нам межу, якби логічно я розумію що його підпис мені не має бути особливо потрібний, а як з боку закону???

 

Відповім цитатою:

Статтею 106 ЗК України передбачено, що власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними. Види межових знаків і порядок відновлення меж визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.

 

На виконання вказаної статті наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18 травня 2010 року № 376, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 року за N 391/17686, затверджено Інструкцію про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками (далі - Інструкція), пунктом 3.12 якої передбачено, що закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.

 

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез'явлення, якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті приймання-передачі межових знаків на зберігання.

 

За відсутності їх підписів, ОМС не має права відмовити у затверджені документації!

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо. Действительно правильное решение. Совладелица по дому, подписав согласованные границы раздела земли общего пользования для приватизации, отказалась от своей подписи и заявила об этом в землеустроительную компанию. Сельрада в свою очередь приостановила приватизацию. Выжидали два года, но все все пришли к выводу, что совладелица умышленно нарушает наши права. В конечном итоге техдокументацию разработали, сельрада дала добро. Участок приватизировали. Имея такое решение тогда - все было бы проще.

Не могли ли бы Вы еще привести подобное решение в части реконструкции части дома без согласия совладельца, право на которое предусмотрено ГКУ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

А если про соседей известно только ФИО, а контактов их незнает сильрада и они не появляються?

Что делать для подписания акта приймання-передачі межових знаків?

Подавать обьявление в местную газету и потом с ней в земкомисию сильрады?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подавать обьявление в местную газету и потом с ней в земкомисию сильрады?

А у Вас зем. комиссия сельсовета требует согласование границ участка с землепользователями и землевладельцами смежных участков? На сколько мне известно, то это надо для согласования проекта землеустройства в Держгеокадастре. Органы архитектуры, обычно такое не требуют, но могут и потребовать.

Обычно подают объяву в местную газету. Потом объявление из газеты прикладывают в проект землеустройства. Если Держгеокадастр отказывает в согласовании, тогда проект подается повторно и в корректурном листе пишется, что место нахождения владельцев смежных участков неизвестно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

у меня вообще оригинальная ситуация)))

оформляю участок, ОДИН сосед ))) который оформлен и с ним нужно подписать межи....

прихожу, он читает АКТ ........подписует три экземпляра, я уезжаю, потом он мне звонит вечером, спрашивает что это он подписывал)))

на следующий день уже звонит и говорит дай мне с подписями бумагу......

еще далее звонит дай мне все бумаги.......

в итоге звонит представитель проектной организации и говорит что приходили ваши соседи и требовали приостановить мое ДЕЛО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

девушка чуть подавлена и спрашивает так что делаем, останавливаем или что?? а то мои "соседи" пойдут в Земресурсы и будут там что то на меня писать...........

 

 

я так понимаю "соседская" зависть не имеет границ........

 

 

вопрос: чего мне опасаться???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у меня вообще оригинальная ситуация)))

оформляю участок, ОДИН сосед ))) который оформлен и с ним нужно подписать межи....

прихожу, он читает АКТ ........подписует три экземпляра, я уезжаю, потом он мне звонит вечером, спрашивает что это он подписывал)))

на следующий день уже звонит и говорит дай мне с подписями бумагу......

еще далее звонит дай мне все бумаги.......

в итоге звонит представитель проектной организации и говорит что приходили ваши соседи и требовали приостановить мое ДЕЛО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

девушка чуть подавлена и спрашивает так что делаем, останавливаем или что?? а то мои "соседи" пойдут в Земресурсы и будут там что то на меня писать...........

 

 

я так понимаю "соседская" зависть не имеет границ........

 

 

вопрос: чего мне опасаться???

 

Нічого. Яке призупинення?...

Сусід може до суду йти, якщо щось не влаштовує його.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если я хочу внести изменения в базу, участок под комерцию в публичке под сад! и Зем мне вернул и сказал подпишите соседей)))) как быть в этой ситуации
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Опять странная ситуация:

 

подаю документы в Геокадастр для присвоение номера с кадастра, а мне говорят что там на меня сосед жалобу написал мол я залез на его територию!!!!!!!!!

 

Cосед ПРИВАТИЗИРОВАН, и я АПРИОРИ не могу претендовать на его участок!!!!!!!

в Держгеокадастре там все в порядке с ЛОГИКОЙ ????

 

что мне делать, отдали назад все доки.........

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сподіваюся, що саме для таких ситуацій в нагоді стануть висновки Верховного Суду України по справі №681/1039/15-ц.

Встречный вопрос: а для чего тогда вообще процедура согласования, если она не является препятствием?

 

Добавлено через 15 минут

что мне делать, отдали назад все доки.........

А вам землеустроители какие координаты в документацию внесли? Они пересекаются с соседскими?

 

Добавлено через 1 час 0 минут

Якщо він відмовляється це робити, орган, уповноважений вирішувати питання про приватизацію ділянки по суті, повинен виходити не із самого факту відмови від підписання акта, а із мотивів відмови (якщо вони озвучені).

Несогласие с границами и является мотивом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вам землеустроители какие координаты в документацию внесли? Они пересекаются с соседскими?

.

 

нет. не пересекаються.

сосед давно положил глаз на мой участок, вот и думает как бы насолить......

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

попробуйте сдать через фирмы, которые землеустройством и занимаются.Это раз. Потом, председатель СТ в таких случаях имеет право подтвердить границы вместо неадекватного соседа. Геокадастр это приветствует.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

попробуйте сдать через фирмы, которые землеустройством и занимаются.Это раз. Потом, председатель СТ в таких случаях имеет право подтвердить границы вместо неадекватного соседа. Геокадастр это приветствует.

 

через фирму и не принимают ссылаясь на заявление соседа, что я претендую.........

у меня не СТ, у меня земля под строительство

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
через фирму и не принимают ссылаясь на заявление соседа, что я претендую.........

у меня не СТ, у меня земля под строительство

Чем у вас дело кончилось?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...